Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniu kochana no co ja czytam, znowu Cię dopadło choróbsko ;:185 Współczuję ;:168 sama też walczę z jakimś paskudnym wirusem, który zafundował mi infekcję dróg oddechowych z kaszlem jak przy tuberze :wink: Na szczęście wygląda na to, że idzie ku dobremu. Już dzisiaj nawet odzyskałam jako taki głos, już nie zgrzytam jak stare, zardzewiałe wrota :lol:

Śliczna wiosna u Ciebie na ślicznych zdjęciach - uwielbiam je oglądać.

Ja swoje róże też staram się okręcać, zakręcać, przyginać na pergoli przy bramce, a Gizelkę rozpinam na kształt wachlarza. Natomiast moje obie ND samoistnie się pokładają na krzewach klombu. Sama jestem ciekawa jaki to da w tym roku efekt.

Życzę zdrówka, zdrówka, zdrówka i dobrej pogody ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

No właśnie myślałam, że kulkuje się większe krzaczory, a sekret ponoć tkwi w nawet pelikatnym zagięciu. Ja jestem w różach bardzo początkująca, a jesienią nabyłam Eden Rose, która puściła długi bat ale nie zakwitła. Dlatego też swoją lekko przygnę. czy cuś .... :uszy
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kuruj się Moniś. ;:168
Mnie powoli przechodzi ale jeszcze krtań dokucza.
Cudownie wiosennie u Ciebie i tyle kolorów w różnych koszyczkach, doniczkach i czym się da. ;:138
Udanego sezonu. :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Elu i dziękuję za życzenia zdrowia. :) Te 3 dni w domku dobrze mi zrobiły i już doszłam do siebie.
No i dzisiaj upiekłam chlebki po tygodniowej przerwie, która musiałam sobie zrobić po zeszłosobotnim zakalcu.. :? :wink:

Obrazek

Pół żytniego już synek zaniósł do sąsiadki, która z poświęceniem czekała na kuriera i odebrała moje róże.
Jutro sadzę, dwie do gruntu, dwie do donic póki co. Przesadzam też truskawki, tnę róże i sieję marchew, pietruszkę, szpinak, rukolę, sałaty liściowe. Już przebieram nogami na jutrzejszy dzień. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Chlebusie wyglądają pięknie to i za pewne tak też wybornie smakują. :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Aniu co mam dużo mówić. Pyszne są. I co nieco po nich rośnie... ;:14 ;:223 :shock: :lol:

Taka piękna pogoda dziś była, że i przycięłam róże i skróciłam lawendę, choć obiecywałam sobie, że już nigdy tego nie zrobię w marcu... No a tu od poniedziałku znowu zapowiadają ochłodzenie. Mam nadzieję, że dzień, dwa, zimna nie zrobią szkód...

Wykopałam też wszystkie truskawki i wybrałam co lepsze 4 rządki (1 poziomek), przesadziłam na inne miejsce, a tamto skopałam całe i posiałam facelię. Tam będą ogórki i cukinie.
Moje różyczki nowe też wsadzone- do gruntu i dwie do dużych donic. To donic wsadziłam Geoffa Hamiltona i Dolce Vitae, do gruntu, koło huśtawki- tam będzie rabata w kształcie podkowy, otaczająca huśtawko- leżankę- Gemmę i Hot Chockolate. . Dosadziłam bratków i stokrotek przed tarasem. Uporządkowałam największa rabatę dając jej świeżą kołderkę z kory. Ufff, w plecach strzyka i łupie. ;:224
Teraz już prawie same przyjemności zostały- wertykulacja trawnika, sianie warzyw na gotowych już grządkach i w przygotowanych skrzyniach ;:108
No, jeszcze poszerzanie rabaty pod lilie.. Czeka na wsadzenie 18 sztuk nowości.
A potem, po włączeniu wody- nawozy- muszę namoczyć ptasi obornik. Żeby już w kwietniu była wiosna, bo tak się już tęskni za zielonym...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przeważającej większości ogrodu jeszcze buro..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od pojutrza chwilowy powrót zimy na dwa dni... Zwariować można.. ;:124
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

O matko jedyna takiego porządku to ja jeszcze nigdy nie miałam. ;:oj
Moniś gratulacje. ;:138
Szkoda, że tak daleko mieszkasz bo bym chętnie czekała na tego kuriera z różami. :wink: Dla takich chlebków byłoby warto. ;:306 :lol:
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jest pięknie. Ja najbardziej czekam na sasankę, uwielbiam jej puchate listki i kwiaty w fazie pąka, jak jakieś malutkie stworki. Moja dopiero daje oznaki życia.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, czytam, że posadziłaś nowe różyczki ;:215 A Geoff Hamilton dostał dużą donicę? Bo wiesz...Z niego to niezły potworek potrafi wyrosnąć ;:224 . Chyba, że ta donica to tylko tymczasowo.
Swoje dwa krzaki w tym roku dość radykalnie przycięłam. Ten większy miał już dobrze ponad 2m wysokości i ok 1m szerokości i czas było go nieco okiełznać ;:173
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dobry wieczór! :)
Uwielbiam ten stan poogrodowy, gdy policzki aż pałają od słońca. Dziś też był cudowny dzień. :)

Elu udało się ogarnąć jeszcze w marcu, to dzięki łagodnej zimie. Chlebusie możesz mieć już za tydzień- kup mąkę żytnią typ 720 i zacznij dokarmianie zakwasu. Potem już z górki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anido, też ją taką lubię. Wykukuje w kilku miejscach działki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niebieska przylaszczka jakoś dziwnie opóźniona w tym roku, dopiero w pączkach. Biała znowu nie kwitnie, ale wypuszcza kilka nowych listków. Może za rok.. ;:224

Dorotko, Geoff Dostał wielką donicę, ale na jesieni pójdzie do gruntu. Też juz przycięłam swoje róże- pięknie przezimowały w tym roku. Dziś sypnęłam im nawozu z lidla do róż, bo kupiłam jesienią w promocji. Potem dostaną rozcieńczoną gołębią gnojówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś był czas na relaks, ale i posiałam warzywa- rzodkiewkę, 2 rodzaje pietruszki naciowej, korzeniową, szpinak, rukolę, mizunę, sałaty liściowe, 2 rodzaje marchewki, ogórecznik, aksamitkę; wsadziłam 6 azjatyckich lilii i 2 storczyki ogrodowe. Mąż sprzątał w altanie i narzędziowniku. Nieźle nam idzie póki co, plan wykonany. Następna wertykulacja trawnika i kolejne lilie, tyle, że muszę powiększyć rabatkę. :wink: Może za tydzień dwa wysieję w domu cynie i bazylie, rumianek i 2 aksamitki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas na ulubiony serial. :)
Dobrego tygodnia wszystkim życzę. :) :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Oj, niesamowita wiosenka. Masz rację że weekend sprzyjał wszystkim ogrodowym pracom. Ja tylko zdjęłam okrycie z piennych różyczek i zdjęłam stroisz ale byłam tylko 20 minut na działce. Walczyłam 2 dni w maminym ogrodzie. Było też ognisko.
Czyli czas na pierwsze nawozy. Zanotowałam Moniczko.
Szkoda że nie zrobiłam zdjęcia ale też zrobiłyśmy chlebek i bułeczki w termomiksie. Na maślance. Pyszota.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniś jak się cieszę, że zdrówko wróciło. Widzę tyle już pracy zrobione ;:215 ale i w planach sporo.
Ale bratkami to mnie rozłożyłaś - są przepiękne, a na Twoich zdjęciach to już w ogóle cudne ;:oj
A do tego te moje ulubione kolory. Oczywiście pozostałe roślinki też mi się podobają.

Życzę zdrówka, udanego weekendu i słonecznej pogody ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Aniu, u nas pod działkami w zeszłą sobotę i w tę pan sprzedawał obornik w workach- polecam, warto kupić. Chlebki też pieczesz, super. Ja staram się choć na weekend, bo w tygodniu nie mam czasu, ale ja pszennych nie jem wcale, a żytnich mało, to nie potrzeba tak dużo dla dwóch osób.

Beatko i dla Ciebie słońca, zdrowia i uśmiechu. :) Choroby mi przeszły, ale ten tydzień tak strasznie dał mi w kość, że działka naprawdę musi leczyć bóle ciała i duszy. Na szczęście pięknie to potrafi. ;:108

Wczoraj jeszcze trochę pracy było- poszerzyłam rabatkę i wsadziłam 13 lilii, uzupełniłam korę na rabatach, zadołowałam 5 róż w ogromniej donicy (dla mojej mamy, zawożę jej przed Wielkanocą, ale w postaci gołych korzeni, a jakoś musiały przetrwać jeszcze te 3 tygodnie).
Przybyło mi bratków w donicach. Kocham te pierwsze oznaki wiosny, pełne kolorów i zapachu. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

puszkinia

Obrazek

narcyzki

Obrazek

Obrazek

nowinki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hiacynty już zaczynają- wczoraj dosadziłam 6 purpurowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mąż wczoraj sprzątał altanę, dziś będzie wertykulował trawnik. Ja mam tylko cebulkę do wsadzenia. Trochę odpocznę.
Udanego tygodnia! :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”