Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Czyli był podpędzany ale jest ładny, bo inny.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu u mnie też teraz pięknie jak u Ciebie kwitną krokusy :D Ale te szafirki ładne, takie inne niż te zwykłe ;:oj ;:215 Hiacynt w porównaniu z moimi jest piękny ;:138 Moje albo wcale nie kwitną, albo mają po kilka kwiatków ;:222 Te cebulice tak dumnie wyglądają, mówisz, że tak mało jej, ale jeśli ja też mam cebulicę (nie wiem które to cebulica, a które to śnieżnik) to uwierz mi, ona naprawdę szybko się rozrasta :tan
A dobra, teraz widzę różnicę :wink: Mam śnieżnika 8-) Wydaje mi się, że widziałem kiedyś obwódkę rabaty właśnie z cebulic - wyglądała pięknie ;:131
Pozdrawiam ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dałaś przepiękne zdjęcia! Jak one cieszą oko!

Ale rozwiałaś mi też zagadkę i odkryłam, że też mam cebulice! A ja się zawsze zastanawiałam co to takie dziwne dzwoneczki mam na grządkach.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Czyż nie piękne są puszkinie :?: . Olu po prostu cudowne i bez nich nie byłoby wiosny.
Co tam podziałałaś na ogrodzie bo ja po dzisiejszym ledwo chodzę. ;:65
Słonka życzę i nie przepracuj się. ;:168 :lol:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Oleńko! hiacynt już wystartował! ale i szafirki i cebulice takie duże ;:63
U mnie pomalutku, ale wszystko w oczach rośnie. Dzisiaj paliłam gałęzie z kolcami i zaczęłam ciąć róże. Niestety znowu będą musiały startować od zera ale chyba większość żyje. Młodzież może przynajmniej będziemy werandować, a ja dzisiaj pomidorki i karczochy rozsadziłam do większych pojemników i muszą już tak do maja rosnąć :D Martwiłaś się o cebulki, a one śliczne odwdzięczyły się za troskę! Pozdrawiam Cię cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Ej, Olu całkiem sporo juz tej wiosny masz .
Cebulica nawet w 2-szukach. :)
Hiacynt jeszcze się poprawi.W tym roku wiadomo już nie.Ale na przyszły może tak.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Alu mam drugiego podobnego. Inny ale mi się podoba :D Z tej samej partii kupionych juz kwitnaćych w doniczce rok temu

Obrazek

Julianie U mnie krokusy już przekwitają. Pierwszy rok je miałam, ale zakochałam się w tych kwiatkach :D Choć nie tylko w nich .Wszystkie te wiosenne maleństwa są tak piękne .Nie wiem jaką mam odmianę szafirka, ale przypomina mi grzybka . W tym tygodniu ostatnie krokusiki i szafirek wyglądają tak

Obrazek

Obrazek

Oj wiem jak szybko rozrastają się cebulki. Na grządce w którą wkopałam swoje nowe cebulki dawniej rosły takie malutkie białe narcyzy. Całkowicie się wyrodziły i prawie nie kwitnęły. Przetrwały modelowanie terenu,działalność koparki oraz i dwie przyczepy nowej ziemi narzucone na nie . Powychodziły chyba setkami i pozarastały mi wszystkie nowe cebulki.Troszkę je przerzedziłam, a w czerwcu postaram się jeszcze więcej ich usunąć Na razie niech tworzą zieloną trawkę wokół nowych gatunków.

Majeczko bardzo Ci dziękuję za miłe słowa ;) Cieszę się, ze podobają Ci się moje kwiatki. Jeśli chodzi o cebulicę, to sama już nie wiem czy to jest cebulica. W sklepie sprzedano mi cebulki od taką nazwą, ale patrzę na foty w necie ..i zastanawiam się czy mam cebulicę czy tak jak piszę Elunia puszkinię cebulicowata ,


Elusiu śliczne są .Takie małe delikatne dzwoneczki :D W sumie to wykonałam wszystko co sobie zaplanowałam w tym tygodniu. Odkryłam róże, wyplewiłam i uporządkowałam obydwa ogródki, podcięliśmy z Tatą drzewka , wynawoziłam je i zrobiłam oprysk miedzianem na wiśniach i brzoskwini. Dosadziłam też nowe bratki do ogródka. A teraz mam przymusowy urlop, ponieważ wszyscy moi domownicy ( łącznie ze mną :D ) ulegli pzreziębieniowato -grypowatemu wirusowi .Dobrze ,że zdążyłam zrobić wszystko co chciałam wcześniej :D

Marysiu u mnie też trochę cięcia na różach było. ale serce każdej żyje i widzę młode pędy .U mnie jest cieplej niż u Ciebie, bo Dębica jest położona w kotlince między górkami , a ponadto mój dom leży w dolmie Wisłoki. W dniu dzisiejszym kwitną mi już żółte narcyzy


Obrazek


Obrazek

I mam już coś takiego :D


Obrazek

I bratki, ale "pochwalę" się nimi , gdy się zagęszczą na nowym miejscu,

Co do młodzieży to rośnie, ale strasznie ja wygina na boki w stronę światła. Obracam doniczki nawet dwa - trzy razy w ciągu dnia, a one i tak się przeginają. Wiem, ze jest jeszcze chyba za wcześnie na hartowanie, ale zaczne ja wynosić przed dom na doświetlanie.

Aniu pogoda stosunkowo łagodnie się z moim miastem obchodzi, Choć w nocy był przymrozek minus 2 stopnie. Nie zaszkodził on jednak ani kwiatom ani pąkom. Te wyrodzone hiacynty są nawet ładne.( przypominają mi cebulice ) , a jeśli za rok będą bardziej zwarte to będzie super :D

Bardzo dziękuję Wam za odwiedziny :D Pogoda w następnym tygodniu ma być zdecydowanie dobra , więc pozostaje mi tylko życzyć Wam zdrówka i udanej ogrodowo- działkowej pracy
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Słońce nieźle podpędziło wszystkie rośliny :heja Ten hiacynt ma swój urok, jest taki delikatny i zwiewny ;:333 Szafirek po prostu cudo, ja mam tylko te zwykłe ;:173 Piękne żonkile i ten tulipan... taki szybki ;:138 Rośliny są bardzo wytrwałe i walczą do końca ;:108 Na przykład taki perz :evil: z małego kawałeczka w kilka miesięcy może się rozprzestrzenić na dużym kawałku ziemi ;:202
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

:wit szafirek mnie zauroczył no i ten tulipan ;:167 ja na swoje jeszcze sobie trochę poczekam :;230
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu piękne kwitnienia wiosenne i na dodatek tulipanek już chce się pokazać ;:oj oj szybciej to wszystko u Ciebie rośnie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu tak to jest z maluchami cebulowymi, jak raz posadzisz, to się zakochasz. ;:108 Szafirek śliczny. ;:oj Nie wiem co za odmiana, ale jest ładniejszy niż armeński, bo ma piękne, nie podsychające liście. Zazdroszę, że zrobiłaś porządek na rabatkach. ;:215
Zdrowiej szybko. ;:168
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witam się miło, śliczności masz te cebulowe i jakie mają tempo sportowców ;:138 Jutro przejrzę resztę wątku a na razie- brawa za zdjęcie szafirka z odwiedzającym go gościem :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu nawet tulipan! ;:oj U mnie też, ale botaniczne zaczynają i powiem Ci że wszystkie cebulowe żyły te dwa tygodnie niejako w pozycji startowej, a teraz hurra i biegi się zaczęły i po co się tak spieszą?
Tak, tak u Ciebie cieplej i dlatego spokojnie wynoś swoją młodzież i niech się hartuje a jak masz warunki w razie złych prognoz możesz wciągnąć do domu albo mocno okryć. Ja wystawiam szklarenkę z folią i jak ma być zimniej wnoszę jak w miarę ciepło okrywam mocniej, a w najgorszym razie wkłady do zniczy zapalam :D Śliczny szafirek, moje jeszcze w kuleczce nawet te najzwyklejsze. Trzymam kciuki za brak przymrozków i za spełnienie ciepłych prognoz ;:215 Miłego tygodnia ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”