Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu,Różyczki cudowne, dzbanuszki , żeniszek , heliotrop , zajączek śliczny cudowny,, szkodnik,, ale te czereśnie na fotce,
to aż ślinka cieknie, mniam, mniam, ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu :wit
Ale fajny układ rabat 2 warzywniaku. ;:215
to szalwie w warzywniaczku ?
Róże piękne. Moje też jeszcze się nie rozkrecily. :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dziękuję Alu ;:167 Moje siane maluchy pokazują pąki i kwiaty . Chyba faktycznie z tym płotkiem nie jest źle. Róże kwitna jak szalone.. Jak na razie mimo kolejnych suchych dni jest dobrze ,

Wandeczko czereśnie to już wspomnienie, ale zaczynają dojrzewać wiśnie - szklanki :D Bardzo , bardzo mi miło że podoba Ci sie moja parapetowa produkcja prezentująca z duma pierwsze kwiaty i pąki na nowym miejscu ..Pierwszy raz to robiłam i jak na razie maja sę bardzo dobrze ;)

Aniu to nie warzywnik ;) To mój nowy ogródek kwiatowy . Chciałam zrobić coś nietypowego i wymyśliłam sobie takie trójkątne rabatki jedna obok drugiej. Od krawędzi są takie szłąwiowo- trawowo - bylinkowe a środkowe trójkąciki to wszystkie jednoroczne hodowane na parapecie .Tak troszkę w style miejskiego skwerku a troszkę wiejskiego ogródka :D Róże szaleją, za dwa - trzy tygodnie będzie po kwitnieniu jeśli utrzymają to tempo.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/URL

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/2a65b40d70535a6e]Obrazek


Obrazek

I tarcza strzelecka czyli pierwsza z wyhodowanych przeze mnie gazanii , Miały być tylko żółte. Bardzo mnie zaskoczyła barwami.

Obrazek

Obrazek

A w ogródku sporo pąków i pączków, które lada dzień zaczną się otwierać . Udanego długiego weekendu Kochani ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu wszystko ślicznie kwitnie...znowu narzekasz zamiast się cieszyć :D Róże masz bardzo ładne, a siane kwiatuszki ładnie kwitną. U mnie żeniszek ledwo zaczyna ale szałwia kwitnie. Ja mam cleome, ale kwiatki wyglądają podobnie tylko w kolorze lekko pomarańczowym. Ciekawa jestem jak się rozrośnie czy taka będzie cały czas. Płotek wydziela część ogrodową i przynajmniej nikt Ci nie naruszy tej strefy...no chyba że Ty wyjdziesz poza nią ze swoimi roślinami ;:306 Masz dużo pustej powierzchni i na pewno musisz ciągle plewić, może dosiejesz jakichś jednorocznych? Piszesz że u Ciebie pada na przemian z ciepłem to szybko rośliny się rozrosną, bo moje marnie przyrastają, szczególnie te w warzywniku :wink: Miłego długiego weekendu i świętowania ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Upały , które są wszystkie kwitnienia przyśpieszają i skracają .
Róże faktycznie ci szaleją ;:215
Wybacz Olu gapę z tym warzywnikiem :D
Gazanie piękne.To te z własnego siewu ???
i się nie udały.Ale 3 kupiłam sadzoneczki :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Marysiu ja sie ciesze Bardzo, bardzo , bardzo .. :D :D Bo jak taka będzie pogoda róże zakwitną mi ze trzy razy do końca sezonu :D Naprawdę chyba pierwszy raz czuje się pewnie w tym ogrodowaniu, bo widzę że to co zrobiłam ma sens :D Roślinki czuja się dobrze mimo wszelkich przeszkód i teraz rosną mi w oczach , Przestrzeń się zapełni, bo mam darmowy sklep z sadzonkami w warzywniku i cztery duże tace wyhodowanych aksamitek :D Teraz ma być u mnie upał przez dłuższy czas ale już wiem że wszystko da radę .. ;) Miłego świętowania ;)

Aniu gazanie to moje "dzieci" w sensie własnego siewu.. Mam ich bardzo duzo , bo około 22 sadzonki ;) Nie myślałam ze wszystkie dadzą radę ..a jednak tak się stało ;) Udanego świętowania dla całej Rodzinki ;)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu zapomniałam jeszcze wyrazić zachwyt tą tarczą strzelniczą ;:306 bardzo oryginalna gazania ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Marysiu aż buzię otworzyłam, ze zdumienia jak ja zobaczyłam .. Coz za nietypowy kwiat. Jeden z moich pierwszych parapetowych " dzieci". :D Dziękuję Ci ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Oj . coś jest nie tak ze zdjęciami :( Nie widzę ani moich fotek ani tych u Was . Nie mam konta na fotosiku i serwis pewnie się na to zbuntował. :D :D A może to tylko jakąś awaria...?? Poczekamy zobaczymy...
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Wczoraj była u mnie duża ulewa. Złamała dwie gałęzie z tej mojej ulubionej szarej gruszy .. Troszkę powaliła kwiatki, ale już wstają. Różyczki są w pełni kwitnienia. Kwitną trzy kolory dzwonków, bratki, pierwsza lilia, pierwsze gazanie, heliotrop, jednoroczny floks, szałwie błyszczące i zaczyna lawenda. Coraz bardziej puchate robią się żeniszki Po kilka kwiatów maja nagietki, ślaz piżmowy.. .A moje pomidorki koktajlowe mają już zielone owocki.. Sporo będzie porzeczki, borówek, jeżyno malina. Ciut wiśni i jabłek ale na tych starych drzewach. Och jak beznadziejnie to opisywać , bez możliwości pokazania.. No nic . czekam na razie...
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Kochani nie wytrzymałam :D Przesyłam z innego hostingu ,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu są fotki. Piękne róże i gazanie.
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Są fotki ! Cudownie ! Piękne róże ;:138 lilia boska ! i gazania... nic dodać nic ująć ! Wspaniale :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”