Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witam Olu :wit dopisuję się do wątku, bo pięknie się zapowiada już od pierwszej strony ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu ;:138 zawartość parapetów bardzo interesująca no i widać, że wiosna już zdecydowanie Cię owładnęła.
Takie małe to ledwo wyrośnięte a tak potrafi cieszyć.
Posyłam słonko, które i u mnie dziś świeciło. ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Oki pracusiu :wit
Widzę sporo już wysiewow zrobiłaś.
I ładnie co rosną.
A patrz dobrze że zajrzałam do ciebie.
Ja też kupiłam gazanie.I leży W torebce ,nie pisiana. Ajc. :roll:
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dorotko, Majeczko , Marysiu , Wandeczko, Eluniu, Natalko , Mariolko, Anusiu bardzo dziękuję za wizytę i wszystkie miłe słowa.. które bardzo dopingują mnie w tworzeniu swojego malutkiego miejsca na Ziemi :D

Dorotko
mam nadzieję, ze ostatnie mrozy nie zaszkodziły Twoim roślinkom, bo tak pięknie do tej pory zaczynały kwitnąć Oby pogoda się unormowała i nie robiła nam żadnych nowych niespodzianek.

Majeczko
zdecydowanie słońce budzi siewki do życia. Troszkę też ze zwykłą ledowa lampką kombinuje gdy go nie ma..Nie wiem czy im to pomaga , ale zaobserwowałam że im to nie szkodzi :D

Wandziu u mnie przepikowana tylko gazania. Reszta jeszcze malutka więc poczeka sobie na pewno przynajmniej dwa tygodnie. Cały czas mam ciepło. Czasem słońce, czasem chmury , ale temperatura ciągle dość mocno na plusie i takiej samej życzę i Tobie .

Marysiu bardzo dziękuję Ci za słowa zachęty ;:196 Ten rok jest dla mnie ważny. bo po raz pierwszy w życiu będę mieć"sama na głowie" dwa ogródki plus chcę pomóc Mamie w warzywniku. Ponieważ w okolicy nikt nie ma ani tego, ani tego chcę się odróżnić a nie dostosować pod tym kątem do sąsiedztwa. Dużo jeszcze muszę się nauczyć , ale nie chcę mieć podwórka na zasadzie trawa i tuje. Ten rok będzie wiec poważnym egzaminem mojej siły fizycznej i samozaparcia psychicznego a nic nie dopinguje bardziej niż dobre słowo i rada od podobnie myślących, działających i czujących osób .

Natalko bardzo miło mi gościć Cię u siebie. Bardzo się ciesze , że zainteresowały Cie moje skromniutkie początki.. Tak niewiele jeszcze umiem, ale mam nadzieję , że "co nieco" się znajdzie aby zachęcić Cie do kolejnych wizyt u mnie w nowym sezonie. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167

Mariolko witam Cię serdecznie :D Moje miasteczko samo w sobie zbyt ładne nie jest..a;e jego najbliższe okolice..a właściwie już peryferia położone od północy nad brzegiem Wisłoki a od południa na niewielkich pagórkach potrafią oczarować. Bardzo dziękuję Ci za wizytę u mnie i zapraszam ponownie :D

Anusiu witaj :D Roznosi mnie entuzjazm pierwszego roku .( bo tamten to tylko takie małe próby były :D) Jak na razie wyszło mi 30 ;:oj siewek tych gazanii Wychodzę z założenia , ze gdyby nie wszystkie miały dotrwać do maja choć cześć się ostanie. A jak wszystkie dadzą radę to akurat będę się mogła nimi podzielić :D Mam jeszcze trzy ostanie paczki nasion do wysiana ( na razie..czyli do maja w domu ) .Zastanawiam się gdzie upcham te siewki i sadzonki..ale coś się wymyśli :D :D

Pogoda u mnie ładna, ale ogródki to jedno wielkie bajorko. Nie wchodzę w nie nawet, bo nie planuje odstawić tańca w błocie niczym na Przystanku Woodstock :D Obserwuję tylko wychodzące kiełki, których jest ku mojej radości coraz więcej ;:138 O rany... jeśli choć część z tego zakwitnie to.... będę miała co do pokazać na Forum .. :D Wybaczcie mi moją być możne nadmierną radość , ale nigdy w życiu nie miałam tulipanów, hiacyntów, przebiśniegów, szafirków, irysków cebulowych, krokusów , Sieweczki też jak na razie trzymają się dobrze, a biedne kotki zyskały zakaz wstępu do aż trzech pokoi ( mają do dyspozycji trzy inne plus kuchnie , dwie łazienki i schody i przedpokoje..wiec nie dzieje się im aż taka krzywda. ) , ponieważ do moich pudełeczek i doniczek dołączyły warzywa Mamy .Powolutku myślimy o świętach i oczekujemy na utrwalenie się wiosny . Jeszcze raz dziękuję was za wizytę a dla ucieszenia oka ostatni z moich fiołków afrykańskich , który właśnie pokazuje swoje piękno
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu wszelkie wychodzące kiełki radują o tej porze. Ja mam od lat różne cebulowe, a co roku wypatruję z tą sama ciekawością...wyjdą nie wyjdą ;:306 Potem na inne bylinki, róże i wszystko po kolei. Martwię się jak coś przepadnie a często oglądając starsze zdjęcia przypominam sobie, że coś było i nie ma ;:185 taki nasz los! Jakby się raz posadziło i nic nie przepadło nie mielibyśmy co dokupywać i sadzić coraz nowe zachcianki :lol:
Dobrze że razem z mama dbacie o sieweczki i pewnie wzajemnie się chwalicie.
U mnie też straszne błoto ale ja muszę je przemierzać przynajmniej parę razy dziennie, gdyż kurnik wystawiłam na końcu ogrodzonej części żeby sąsiadom nie śmierdziało przy grillu, bo my niestety mamy kury sąsiadów z drugiej strony właśnie przy kąciku towarzyskim :oops:
No to fotografuj te wychodzące kiełki jak obeschnie błoto i pokaż co na parapetach rośnie :D
Powodzenia w uprawach i wspaniałej niedzieli życzę ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na Twoje wiosenne kwitnienia i zdjęcia :) nie martw się ja miałem już wcześniej cebulowe i za każdym razem jak kwitną, to też się cieszę jak dziecko :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Marysiu, Mariuszu dzisiaj już spokojnie dałam radę wejść w ogródek i wyplewić swoje kiełki :D Wyszło ich jakieś 80 procent tego , co wsadziłam ;:138 Wszystko jeszcze jest bardzo malutkie.Jedynie kilka tulipanów nieśmiało wykształciło listeczki. I widzę zalążki kwiatów krokusów i jednego hiacynta Najbardziej rozwinięte u mnie okazy wyglądają tak:

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Chyba tak "wyrośniętych " roślin nie muszę przykrywać gdy przyjdą zapowiadane weekendowe mrozy ?

Na parapecie powolutku wszystko sobie rośnie..( plus co nieco przybywa , ale wrzucę fotki jak większe będzie;) )

Obrazek


Obrazek

Zyczę Wam spokojnych i pracowitych wiosennych dni , których jeszcze kilka mamy przed sobą .Wykorzystacie je jak najlepiej :D
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj :wit chyba zacznę tu często zaglądać. Widać i u Ciebie oznaki wiosny. A co tam zasiałaś ? ;:224
Pozdrawiam ;:136
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu widać, że cieple u Ciebie bo kiełeczki dorodniejsze. Moja glina jeszcze zimna i mokra i chociaż z góry główkę przygrzewa słoneczko to od dołu sygnału nie dostały :;230 No i dobrze skoro jeszcze ma przymrozić...być niedużo, bo ja już wszystko sprzątam i tylko kopczyki różom zostawiam :wink:
Przedszkole godne pochwały...niech rosną i cieszą młodą Ogrodniczkę :D Pozdrawiam i życzę słonecznych ciepłych dni ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Maćku serdecznie Cię witam i zapraszam do ponownych wizyt . W doniczkach mam gazanię, żeniszki, szałwię , selery. Kilka dni temu wyszły mi też astry i goździki chińskie .

Marysiu dziś u mnie ponuro, ale krokusy zaczynają spektakl. Dziś jeden wyszedł, ale do zapowiadanych mrozów na pewno będzie miał kolegów ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Olu.
Masz już wiosnę. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu prymulki piękne, to niezawodny sposób, żeby zaklinać wiosnę. :D Wysiewy to bardzo przyjemna część ogródkowania, niech zdrowo rosną, już całkiem spore. ;:215 Jak na cebule się napatrzysz po szarzyźnie zimowej, to co roku będzie więcej tulipanów, krokusów i innych cudeniek. ;:173 Ja nie przykrywam cebulowych, choć silne mrozy mogą uszkodzić zalążki kwiatów, mam za dużo. ;:174
Na pewno sobie poradzisz ze wszystkimi pracami, nawet jak czasem parę chwastów wyrośnie, to nie ma się czym przejmować, byle nie zagłuszyły warzyw i kwiatów. ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu mały krokusik, a ile radości potrafi dać. Mam nadzieję, że przed mrozami sypnie śniegiem i je okryje. Przecież krokusy są przyzwyczajone do przymrozków :D Czekam na następne ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”