Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

To masz raj na ziemi. Jest czego zazdrościć.

Tulipanek trzeci od g?ry jest absolutnie bajkowy!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu grządki przygotowane, rozsady gotowe do sadzenia a tu jeszcze tyle czasu do 15 maja! Ja też walczę ze sobą żeby nie sadzić na grządkach...na szczęście jest sucho i łatwiej podlewać w tunelu niż w całym ogrodzie. Nie ma w tym nic dziwnego że lubisz plewić...jedni haftują, inni robią na drutach czy szydełku, a Ciebie plewienie uspakaja :D Z czasem nauczysz się zapisywać co sadzisz...ale i z tym bywa różnie bo znaczniki blakną i w końcu ciągle szukamy po notatkach co na rośnie :D Życzę Ci pięknej i spokojnej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu nowości tulipanowe wypasione ;:215 szczególnie te strzępiaste pełne ;:63 pięknie się prezentują :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Maju dziękuję :D Mnie samą zaskoczył ten tulipanek . Nie jest duzy, ale barwy ma niesamowite :D Miejsca zamieszkania zdecydownie nie chciałabym zmieniać . To taka wieś w mieście :D

Marysiu . kilka sadzonek już wysadziłam. Nie wytrzymałam. Prognozy długoterminowe są raczej bardzo dobre..a jakby co w razie przymrozku te kilka roslinek przykryję Na razie moim problemem jest za mała ilość ziemi :D Owszem mam dwie bardzo duze rabaty, ale marzę o ogrodzie w Twoim stylu , takim gdzie zmieszczą sie duze byliny :D Juz powolutku zaczynam wydzieranie dziur w trawniku..i pewnie przez najblizsze lata, póki sił mi starczy kilka ich wydłubię :D

Mariuszu dziękuję :D Pierwszy rok mam tulipany i wszyscy jesteśmy nimi oczarowani . I ja i Mama i Brat gdy do nas wpada. Zaczynamy z Mamą dzień od przeglądu grządki, czy jakis nowy się nie rozwinął. Te pełne mnie zdumiewają .Przypominają mi róże lub peonie, a nie tulipany

Wiem, ze ostatnio pędzę z fotkami , ale to wszystko tak szybko się rozwiija ,Przez upał i suszę.. Szybko też przekwita niestety.. Dodam wiec ich jeszcze kilka

Już mi pachnie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kropelki są sztuczne dla potrzeb "artystycznych" :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Oleńko będziesz miała cudny ogród i jedyny w swoim rodzaju, bo Twój! Bez u mnie tego zaawansowany ale jeszcze nie kwitnie, pewnie do maja (do Zofii) to już przekwitnie. Jak będziesz chciała to w przyszłym roku poślę Ci patyczki moich krzewów i spróbujesz je ukorzenić, bo to tańsza wersja urządzania ogrodu. W ten sposób i ja mam kilka ciekawych krzewów, a nawet zaszczepiłam parę starych odmian jabłoni. Lubię eksperymentować i nie zrażam się porażkami. U mnie zaczęło się od dziur w trawniku a skończyło że mam tylko ścieżkę trawiastą ;:306 No mam jeszcze część tzw w polu i tam trawy jest sporo ale też zaczynam w nią przenosić ekspansywne rośliny. Tylko tam już nie plewię :D Czekam na zapowiadany deszcz i wtedy tez powoli zacznę wysadzać niektóre większe rozsady do gruntu, bo na razie bardzo sucho i podlewam co wrażliwsze :wink: Dobrego tygodnia i satysfakcji ze swojej pracy Olu ;:196
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Te zdjęcia zapierają dech w piersiach.
Piękna wiosna!
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu, zdjęcia bajeczne. Zwłaszcza osa na piwonii super uchwycona. Zdradź jakim aparatem lub telefonem robisz zdjęcia.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu, :wit
Lilak piękny.
Tulipcie oczywiście tez.
Ale jak cudnie ujęłaś kwiaty drzew.A te kropelki na pręcikach to juz mistrzostwo. ;:433 ;:433 ;:433
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

_oleander_ widzę, ze się różanka szykuje...oj będzie co podziwiać jak przekwitną wiosenne piękności.
Rabatki widać przygotowane i teraz tylko sadzić.
A drzewka owocowe oszalały w tym roku i cieszą w każdym ogródku...lilaki ...ach tam musi pachnieć. ;:138
Tulipany różnej maści i barwy.....cóż ;:oj ...przecież to wiosna. ;:304
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu cudne zdjęcie. ;:138

Obrazek

Coraz ładniej wygląda ogród i ile jeszcze grządek do zagospodarowania. :) Lilak tak wcześnie zakwitł. ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu przepiękne zdjęcia :) tulipanki w dalszym ciągu zadziwiają :) jest co podziwiać ;:333
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Kochani bardzo Wam dziękuję za wizytę u mnie ;:167 Dzisiaj odpowiem a jutro zobaczę co nowego w Waszych wiosennych królestwach .

Marysiu grzebie w trawnikach niczym krecik :D Już wydrapałam dwie dodatkowe mini- rabatki na kilka bylinek Mama się śmieje i mówi mi, ze w moim wieku się kopie dziury , a w jej zasypuje je i " zatrawia" . Ciekawe gdzie będę ryć za rok.. Bo już mam pewien koncept na jesień :D Wczoraj "przelecial " deszcz .Mały , jedyne co zrobił to sprawił, ze choć jeden wieczór miałam wolny od podlewania, Ziemi jednak nie nawilżył i nie spulchnił . Moja bardzo podrośnięta młodzież kisi się na balkonie :D Wysadziłam tylko szałwię trójbarwna i żeniszki. Jeśli do końca tego tygodnia nie będzie mowy o przymrozkach definitywnie zacznę je przeprowadzać na nowe miejsca.Kiedy one aż tak urosły ??? Sama nie wiem :D Na dziś wyglądają tak..
Obrazek

Maju bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. To była piękna wiosna. Szkoda ze tak krótko kwitną te nasze cebulkowe. Przekwitają mi ostatnie tulipany i narcyzy .Tylko bratki, niezapominajki i floks szydlasty pobłyskują kolorami we wszechogarniającej oko zieleni

Kasiu mam dwa aparaty .Taki gorszej jakości samsung L110, ale to nim robię większość fotek , bo jest lekki , poręczny . Do gorszych warunków świetlnych czy zbliżeń używam sony hx 500 . Nie mam lustrzanki ani innych bajerow. Nigdy też nie uważałam się za fotografa. Niektóre fotki po prostu fajnie wychodzą i tyle :D Fotki to tylko uzupełnienie tego co kocham - ogrodnictwa :D

Anusiu te kropelki to nie deszcz. Troszkę eksperymentowaliśmy z Bratem. On zraszał mi gałązki a ja pstrykałam.To woda ze spryskiwacza :D Jedna sekunda i tak ciekawie wyszło . Lilaki ma dwa , ale kwitną bardzo wysoko. Ich kwiaty podziwiać można tylko z balkonu Mam jednak piękny krzew u Cioci, której działka graniczy z naszym warzywniakiem. Wygląda on dzisiaj tak.. A jak pachnie. Niebiański aromat

Obrazek

Aniu cały krzew i jego zapachy dla Ciebie Dziękuję ;:168

Eluniu róże z dnia na dzień robią się coraz bardziej bogate w liście. Rok temu aż tyle ich nie miały .Cześć z nich ma listki zielone, a cześć bordowe .Bardzo dekoracyjnie to wygląda .Mam jednak nadzieję, ze i kwiaty będą mieć ;:oj Ja już sobie "co nieco" posiałam na rabatkach , ale jak na razie kompletnie nic nie wschodzi. Jak nie wyjdzie, nie ma problemu, gdzieś trzeba będzie upchać towarzystwo balkonowe :D Eluniu już ostatki tej wiosny. Teraz będzie taki mniej kolorowy okres, dopóki mi te letnie jednoroczne nie zakwitną.

Soniu bardzo się ciesze ,ze podoba Ci się moja fotka. Jabłonka na niej to antonówka, stara powojenna odmiana. Solidne drzewo, bo kwitnie i dobrze owocuje od lat, nawet bez oprysków chemicznych. Już powolutku coś na grządki wsadzam , ale bardzo ostrożnie, bo ciągle czekam na tych zimnych ogrodników. Bardzo Ci dziękuje za miłe słowa i nie tylko za nie ;:167

Mariuszu dziękuję :D W tym tygodniu przekwitną ostatnie tulipany .Są zachwycające, ale tak krótko cieszą oczy swoimi barwami. Pomimo tego zapewne dokupię w jesieni nowych cebulek :D Teraz ciut mniej kolorowe będzie u mnie..ale liczę na to , że lato mi wynagrodzi zielony raczej maj ,

I odrobina resztek barw z ogródków..

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spokojnego weekendu Moi Drodzy i do jutra U Was ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu to już dorosła młodzież wyszła na balkon ;:65 I dobrze wcześniej zakwitną ;:215
Nie wiem w jakim wieku jest Twoja mama ale podejrzewam że dużo młodsza ode mnie a jak nic nie zagrzebuję ja dalej likwiduję trawę, bo nie nazwę jej trawnikiem ;:306 Ciągle sadzę i sadzę chociaż ze względu na siły powinnam przestać ;:223 A tu jeszcze kury i kaczki doszły ;:oj
Śliczne masz te tulipany i widzisz nie warto było się martwić wszystkie ładnie wyszły i zakwitły ;:63
I dla Ciebie spokojnego i pogodnego weekendu ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”