Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Olu pięknie kwitną krokusiki :) u mnie jak na razie od rana słonko świeci, śniegu brak miejmy nadzieję, że temperatura nie będzie zbyt niska :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Aniu, Marysiu, Maćku, Mariuszu bardzo mnie te maluchy ucieszyły. Mozę za bardzo dmucham na zimne, ale teraz są przykryte , tak jak i inne kiełki.( to tylko jedna malutka grządka) i czekamy co dalej :D Na razie u mnie w miarę ciepło ( minus dwa) a śniegu tyle, co cukru pudru na wielkanocnej babce ale już w nocy temperatura ma spadać .Siewkom na parapecie tez brak słońca średnio pasuje., ale jakoś to wszyscy przetrwamy . :D Życzę Wam zdrowia, dobrej pogody, słońca i oby ta zima jak najmniej dała się we znaki Waszym pięknym ogrodom .
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Takie widoki Oleńko to miód na serce każdego ogrodnika, u mnie niestety próżno szukać wiosny, zasypało mój ogród dokładnie, pewnie dobrze, szkoda, że tak późno. Gdyby śnieg przyszedł troszkę wcześniej, moje ciemierniki nie zostałyby zwarzone przez mróz, ale co tam byle przetrwać ostatnie tchnienie zimy ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Daysy u mnie nadal po łydki śniegu :( Nie mam pojęcia czy ten atak zimy uszkodził roślinki , bo jeszcze dziś są całe zakopane w białym puchu . Bardzo powoli się on topi , mimo pięciu stopni za oknem. Jedyną pociechą jest to..ze choć siewki są malutkie to wszystkie żyją :D

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Olu jaki piękny zwiastun wiosny ;:oj taki słoneczny krokusik ;:3 . U mnie jak to się mówi ;"na biegunie zimna" pewnie za 2-3 tyg. pojawi się pierwszy krokus ;:174 .
Widzę, że poprzedni sezon był kwiecisty, piękne różyczki kwitły :D . Zyczę Ci aby w tym sezonie działka zachwycała kolorami i zapachami ;:108
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Bożenko bardzo mi miło gościć Cię u siebie. Dziękuję Ci za miłe słowa ;:167 Tamten sezon był bardzo bardzo udany biorąc pod uwagę, to ,że pierwszy raz robiłam w ogródku cokolwiek poza plewieniem :D W tym spróbuje zrobić więcej ..zobaczymy ile mi się uda. Bożenko Twój ogródek jest zachwycający. Na pewno ani w jednej setnej nie uda mi się szybko osiągnąć tak bajkowych efektów. Mimo tego , zapraszam Cię do śledzenia moich mniej lub bardziej udolnych poczynań ogrodowych , być może odnajdzie się coś na czym będziesz mogła "zawiesić oko" :D

A u mnie nadal bardzo dużo śniegu. Ogródeczek od południa zaczyna się powoli odkrywać i już widzę w nim kiełki. Większość cebulkowych mam jednak w tym drugim nowym od wschodu. Ponieważ przykryłam je włókniną , wczoraj zostały po prostu odkryte razem ze zwałami śniegu na niej . Temperatury w nocy mamy jeszcze dość mocno ujemne, wiec nadopiekuńcza ogrodniczka wieczorem okrywa kiełki włókniną a rano ją ściąga . Efektem są wysepki ziemi z kiełkami i kwitnącymi krokusami ,( które bez problemów przetrwały ostatni atak zimy ) pośród morza śniegu

Lawenda ciągle jest zasypana "po uszy"


Obrazek

Kiełki liliowców w "starym ogródku"

Obrazek

Niezawodne krokusy

Obrazek

Obrazek


I "coś " co chyba będzie szafirkiem , ale nie jestem pewna..

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Jest jakiś magiczny urok w tych kwiatach zasypanych śniegiem,ale... nie nie nie... zimę już żegnamy.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu jestem zachwycona, młodzieżą! Ładne zadbane siewki, będą Cię cieszyć latem na pewno ;:167 Gazania to może nawet zakwitnie do momentu wsadzenie na grządkę ;:333 W ogródku rośliny w dobrym stanie mimo śniegu i mrozu. Lawenda ładnie wygląda. Moja ostatnio mocno zszarzała ;:131
To coś co ma być szafirkiem wygląda oryginalnie, to albo odmianowy albo skrzyżowanie z hiacyntem ;:306 Liście nie szafirkowe ;:oj Kochasz rośliny i one odwzajemniają to uczucie ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Masz rację Maju :D Roslinki w śniegu są ładne..ale ja jak na razie mam wiosnę i chcę wiosny :D

Dziękuję Marysiu ;:167 Staram się dogodzić młodzieży jak tylko umiem.cokolwiek wyrośnie z mojego "tajemniczego pana X " będę zachwycona . Mam kilka takich dziwnych kiełków , które sama nie wiem czym będą ..ale już teraz widać że niekoniecznie tym co obiecywali w sklepie. :D Nie przeszkadza mi to wcale, bo kocham każdą roślinkę i każdą będę chętnie u siebie gościć

Wiosna zdecydowanie wita mnie barwami słońca. W ogródku jak na razie mam tylko kilka złocistych plamek :D Oto one z bliska.
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

O :!: krokusiki, szafirki a w domu na parapetach sieweczki ładnie rosną. Toć to wiosna na całego. :wink:
Jednak na ciepełko na dworze musimy jeszcze poczekać.
Olu co tam masz posiane na parapetach. Ładnie rosną i cieszą wszystkie oczy. ;:138
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Eluniu posiane mam pomidorki koktajlowe, selery, gazanie, żeniszki białe i niebieskie, trzy odmiany szałwii , astry chińskie, gozdzki ( takie jednoroczne ) Dziś poszalałam i dosiałam jeszcze lewkonie, celozje i niskie dalie. Wystarczy z jednorocznych na pierwszy raz ( bo od maja spróbuje zasiać kilka bylinek ) :D Trzymaj kciuki ,aby te dziś dosiane nasionka wzeszły. Jeszcze nie do końca wiem, gdzie umieszczę te siewki, ale jak mawiała moja Babcia : jakoś to będzie. Tydzień ma być ponury i wszystko ciut przystopuje rozwojem ale przynajmniej mrozu nie będzie :D W tym tygodniu skupie się na przygotowaniu do świąt ale po nich ( o ile pogoda pozwoli) ruszam z kopytka do ogródków. Pasuje przyciąć młode drzewka, zrobić oprysk na młodą wiśnię i brzoskwinię., oczyścić kiełki z chwastów, odkryć róże , .Planuję też grzadeczkę z bratkami. Rok temu posadziłam osiem i ładnie przezimowały ( maja nawet pąki) ale chce jeszcze dokupić kilka sadzonek. No i truskawki trzeba będzie oczyścić.Oj będzie sporo pracy. ale na pewno nie tylko u mnie, ale u wszystkich Forumowiczow ;) Eluniu życzę Ci niezbyt męczących przygotowań do świat i zdrowej , spokojnej i udanej Wielkanocy :D
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Podobają mi się te krokusy z drugiego zdjęcia :D wiesz jaka to odmiana ?
Pozdrawiam i życzę udanego sezonu :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Olu masz rację pracy jest ogrom, a najwięcej z utylizacją resztek po sprzątaniu. :D Czy kropisz drzewka...czy miedzianem? Ja już dwa razy się przymierzałam i albo wiatr albo pogoda się zmieniła. Trzymam kciuki na wysiane roślinki i wiem że wszystko ładnie wykiełkuje i problemu z pikowaniem będzie :;230 Niech wszystko ładnie rośnie i potem cieszy kolorami a co tam!
Słoneczka i spokojnych przygotowań do świąt ;:196 ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”