Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ola przestań liście grabic pokaz się :) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania z liśćmi już sobie spokój dałam dawno. Mimo ze nie wszystkie wygrabione :D :D Miałam nawet dwa dni śniegu. Szkoda, że szybko się stopił , bo w bieli wszystko ładnie wygląda Ja się już do świąt szykuje . Przez to grabienie i ogródki zapuściliśmy ciut chatę , wiec jest co robić .Od tego tygodnia w wolnych chwilach "odchodzi " .pranie, sprzątanie i planowanie co gotować ( a raczej co piec , bo łasuchy jesteśmy my i nasi goście ;) No i pieć choinek do ubrania będzie . Dobra, wiem ze mam trochę szmergla.. bo to ciut za dużo, ale ja tak lubię je ubierać ;)Są kolorowe jak ogródki latem, a barw teraz człowiekowi brakuje. :D Ania widzę ze w domu masz podobny busz jak ja.. Tylko ja mam bardziej zwyczajne roślinki: draceny, paprocie, bluszcze, fiołki afrykańskie. Ale fiołki kwitną, grudnia kwitnie Coś tam kolorowego zawsze jest. Twoje są cudne..Sama egzotyka. :) Teraz forum ciut śp .bo i ogrody śpią ..ale cały czas wpadam i kontroluje co u kogo nowego ;) Ja też Cie pozdrawiam;:168
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzisiaj czytam o dipladenii :) coś miarkue, że nic z moich wysiłkow . W dodatku ciezko wykapować co im najbardziej odpowiada. U jednych rosna a u innych marnieja, chociaz wszyscy dbaja i dogadzają . Ja idę na żywioł :) Jak sie uda opieszę. Na razie stoją w pokoju od wschodniej strony z zakręconym kaloryferem. Może je przenieść ? do ciepłej strefy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

..................................... wspomnienia, wspomnienia :) ;:167
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

A to moj domowy amarylis na tle grudnika. Obok niesmiało czerwony amarylis zaglada do obiektywu .


Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

:wit . Tak było przed tygodniem .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj jest brzydko, pogoda nie przypomina zimowej aury . Tylko ptaki atakują karmnik, dostały nowa porcje pestek słonecznika .
Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów doniczkowych, balkonowych, tarasowych i ogrodowych . :wit

Pada śnieg. Płatki wirują w powietrzu . Jest pięknie , czysto i majestatycznie . Dzisiaj przeniosłam dipladenie do swojego pokoju . Postawiłam na wysokości parapetu . Zauważyłam na młodych listkach pajęczynkę . Jutro spryskam całe rośliny. Nie wiem co to tak pracowicie pracowało , szukałam ze szkłem powiększającym i nic nie zauważyłam . Dywersant cwany, albo ;:202 . Teraz mam je pod ręką , mam większa szanse na obserwację.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzisiaj zrobiłam fotki moim dipladeniom :) . Na razie działam na nie psychologicznie ( wmawiam , ze są domowymi roslinami) ;:333 . Wygladaja zdrowo, mają nowe pąki i nowe liście wierzchołkowe. Trochę jednak ciągną w stronę okna . Będę je obracała, robiłam to też latem jak stały na tarasie .

Obrazek

-- 12 gru 2017, o 09:45 --

Obrazek

A to moja hoja, która jest tak leniwa , że nawet luksusowe warunki nie zmuszą jej do wydania kwiatostanów. Kpi sobie z właścielki . Walczymy z nią nadal ;:134

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Ania :D Walczysz z hoją ..a ja ostatnio w wirusami, sprzedanymi mi przez ukochane córeczki kuzynki :D Ania uważaj na pajęczynki. Mogą to być przędziorki a to trudny przeciwnik.(ale mi udało się go pokonać na bluszczu ) Roślinki pokojowe masz piękne, zielone i błyszczące.. U mnie ponuro, bezśnieżnie i ...w sumie tyle wiem ile z okna widzę, bo od kilku się kuruję i z chaty nie wychodzę :D Dużo zdrówka dla Ciebie i twoich roślinek Aniu ;:168
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki Olu, że mnie odwiedzasz :D U nas pogoda iście wiosenna . Magnolia w ogrodzie niebezpiecznie próbuje przyspieszyc wiosnę. Oby sie nie zawiodła. Robiłam dzisiaj polowanie z aparatem na wiewiórkę. Szalona ruda kita :) Podkładałam jej po dwa orzeszki a ona kradła i uciekała . Nawet wypatrzyłam gdzie chowa swoje zapasy . Jest tak zwinna, że z trudnoscia ją mogłam dopaść obiektywem .

Obrazek

https://images84.fotosik.pl/938/f01f464c35805d64.jpg

Obrazek

https://images84.fotosik.pl/938/59804a62160ca397.jpg

Za wielkie zdjęcie(regulamin), zamieniłam na link. Iwona
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Moje dipladenie pokrywają sie nowym listowiem. Wprawdzie pokazują sie czarne listki na świeżych pędach, ale usuwam je systematycznie. Grudzień dobiega końca stan roslin wskazuje na to, że uda sie je przezimować w stanie dość dobrym .( oby nie zapeszyć ) . Zostawiam je na tydzień pod opieka osoby, która nawet sztuczne kwiaty podlewa ( to fakt ) . Mam nadzieje, że wielkiej szkody nie wyrządzi . Instrukcje postępowania przykleiłam do doniczki . Po powrocie zacznę już stopniowo je zasilać. Mam nadzieję, że tydzień mojej nieobecności nie odchorują, albo co gorsze nie odejdą w niebyt . W ubiegłym roku nie udało mi się dipladenii przezimować . Nie przykładałam się do tego tak jak obecnie. Chociaż egzemplarze były dużo większe, to po krótkim czasie po przeniesieniu do mieszkania padły tzn. uschły.

Rozwidni się, zrobię zdjęcie i wstawię. Po powrocie też, jeśli dotrwają w dobrym stanie . Kwiaty wymagają miłości okazywanej na co dzień. Tu nie sprawdza się nasze powiedzenie " stój w kącie a znajdą cie " .

To dzisiejsze fotki :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na jednym ze zdjęc widać też "balkonowca", ktory nie wiem jakim sposobem ukorzenił się w doniczce z dipladenią. Tu mam zawsze moralny dylemat - pozwolić, żeby sąsiad rósł w zgodzie z gospodarzem , czy usunąć. Zawsze mam takie rozterki i dlatego mam bałagan w ogrodzie :D a często tez w donicach .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu roślinki piękne. Widać po nich Twoją miłość do tego co zielone ;) Aniu życzę ci spokojnych i udanych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego i zdrowego Nowego Roku..I pięknych , bujnych roślinek :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

dziękuję za życzenia i też skladam WSZYSTKIM zarejestrowanym i tym tylko czytającym "spokojnych, sympatycznych swiąt ".

U nas wieje i to mocno. Zdąrzyłam tylko " rzucić okiem " na swój ogród . Wszystko zielone . Naparstnice jak główki kapusty - dosłownie. Co z nich będzie ? Może jutro znajdę czas na szersze spojrzenie . Zdjęć nie zrobię, bo aparat fotograficznu został w miejscu pracy .

Czekamy na wiosnę, zima jak na razie nas zawodzi .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Jestem juz na miejscu . Moje dipladenie przeżyły w dobrym stanie podczas mojej tygodniowej nieobecności. Widzę, że wypuściły od głownej łodygi nowe pędy. I to dośc obficie. Pędy wierzchołkowe w większości zbrązowiały i zaraz je usunę. Ogólnie rośliny dobrze wyglądaja i juz jestem prawie pewna, że w przyszłym roku będą zdobiły taras.
Chyba zacznę je po odrobinie zasilać . Jeszcze nie piszę hurrrra , bo przecież to grudzień i wszystko zdarzyć sie może .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Hej Aniu :) widzisz a tak się martwiłaś, a tu wszystko dobrze i nawet pędy puściły :D trzymam kciuki żeby przetrwały ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”