Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

SERDECZNE ŻYCZENIA W NOWYM ROKU NIECH SIĘ SZCZĘŚCI W ŻYCIU I OGRODZIE.

Rano pileciałam do ogródka zobaczyć czy bombardowanie :( poczyniło szkody. Przy okazji zrobiłąm kilka zdjęć........ wiosna tuż, tuż :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Nowy Rok zaczyna się deszczowo . Pocieszam sie domowymi roślinami . Tu własnie zdjęcie mojego domownika , którego resztki pozbierałam ze śmietnika .


Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witaj Aniu :D I u mnie wiosennie, ciepło. Nic mi nie kwitnie w ogródku, ale wychodzą krokusy i cebulkowe i rysy.. i samotny rycerz - przebiśnieg. A u Ciebie już kwiaty :D Czy domownik to kalanchoe ? Ja mam takiego jednego i też właśnie zaczyna mi kwitnąć.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu..widzę piękny duży rododendron, okaz. ;:215 . Ciekawe ile liczy sobie latek. Co do pogody, niestety u mnie podobnie..tych deszczy już mam dość a ziemia tak opita że zrobiło się błoto i nie wsiąka. :roll: Kalanchoe bardzo ładne, dobrze że mamy te domowe i choć częściowo cieszą. U mnie fiołeczki. ;:128
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Nic nowego w ogrodzie sie nie dzieje, oprócz tego, że ostatnia wichura pod wdzięcznym imieniem Friederike uszkodziła świerki. Tęsknie bardzo za wiosennymi kwiatami jak narzie tylko hiacynty wysuęły główki kwiatowe i pojedyncze przebisniego kołyszą sie na wietrze . Mam parę fotek z ogrodu botanicznego w Hannower proszę o to one ........
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu..u mnie także nic nowego się nie dzieje no bo niby co. ;:oj . Raz więcej śniegu, innym mniej i oby przeczekać do wiosny. :uszy Bardzo ładne zdjęcia hibiskusów nam pokazałaś bo to chyba one , nie wiem dlaczego u mnie na działce ani jednego. ;:131 Zdjęcia twoich RH obejrzałam, to dopiero okazy...jak znajdę wolną chwilkę odpowiem w swoim wątku. ;:168
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - u mnie wiosna :) ale w sercu . Jestem w domu - koniec moich wyjazdów . W poniedziałek grabiłam ogród jeszcze troche jesiennych liści pozostało . Wiadomo - nie było mnie w domu w tym czasie. Tulipany wystawiły już szpiczaste listki, kwitną śniezyczki, piwonia drzewiasta drzewiasta zaznaczyła już miesca z ktorych wyrosna liście . Szkoda, że mróz sie zapowiada . Mam taką ochotę na pracę w ogrodzie ;:1 . Posadziłam juz begonie stoja w piwnicy w donicach nawet juz raz podlałam odrobinę. Mam grudnika, z którym zyje w symbiozie :D kwitł na BN byłam w domu w tym czasie, widziałam. Teraz jestem od tygodnia i znów wypuścił pączki, malutkie na radzie ale jest ich moc. Zawsze kwitł gdy przyjeżdżałam do domu. Nie mogę sie doczekać kiedy wreszcie z grabiami i szpadlem zaczne się realizować. Pomysł na funkie nie opuszcza mnie . Mam jeszcze miejsce na te rośliny pod leszczynami . Myślę, że wyda ;:138 ;:138 ;:138 .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu wszyscy już tupiemy nóżkami na nadejście wiosny :) mówisz, że już nie będziesz wyjeżdżać to bardzo fajnie odpoczniesz sobie :) i będziesz mogła poświęcić się ogródkowi hihi :) ;:173
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ja sie nie poświęcam, bo w szczerej miłości nie ma poświęceń. Hehehe ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Ania ;:167 Fajnie , ze jesteś już w Polsce . Czekamy wiec na wiosnę, a tu mrozy mają być :( . Nasze biedne cebulki.. Oczywiscie moje też na wierzchu Czy przetrwają??? ..Pozdrawiam Cie serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Oleńko - jestem, jestem. Mam własnie przerwę w sprzątaniu . Tulipany nie przemarzną nie ma obaw . Mrozy zapowiadają, ale to krótkotrwały atak zimy, nie będzie tak źle. Ja sadzę begonie w donicach i daturę posadziłam. Nie mogę się doczekać, gdy wreszcie sekator, grabie i szpadel pojdą do ataku . Pozdrawiam serdecznie ;:167 .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania troszkę spałam w tym mrozie. tak jak moje kiełki :D Teraz jednak czuje oddech wiosny na plecach. Ten tydzień ma być pochmurny ale ciepły. Cebulkowe raczej przetrwały..Ach jak nie mogę doczekać się chwili, w której wsadzę ręce do ziemi. Mam nadzieję , ze i Ciebie pogoda nie jest zła i odliczanie do wiosny możesz zaczynać :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wczoraj sprzątałam ogród z pozostałości, muszę bardzo uważać, żeby nie zniszczyć tego, co już z ciekawości wygląda z pod ziemi. Nagrabiłam jeszcze 2 worki liści i patyków. W piwnicy już mam posadzone begonie i inne cebulowe, które upiększa ogród. Tez nie mogę się doczekać cieplejszych dni . Dzisiaj trochę śnieży. Wyglądam słoneczka . A w domu? cytryna kwitnie cudnie, orchidee też. Jedną mam taką z sadzonką, powinnam ją chyba do doniczki przesadzić. Ma dwa pędy kwiatowe, ta nowa. Spróbuję jednak zostawić je w spokoju. Przesadziłam do większego szklanego pojemnika i włożyłam pałkę pokrytą chyba sizalem albo czymś innym ale naturalnym. Podlewam po pałce może się uchowa.

Będę wysiewała sałatę i sadziła cebulkę dymkę w pojemniku . Coś będę cudowała ;:oj .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”