Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu ja jestem nocny Marek :D Taka naturalna łączka musiała wyglądać i penie pachnieć bosko ..Też kocham słońce...ale fotografuję głównie jego zachody .I też bardzo lubię jesień..Może dlatego ze kolorowa, a może dlatego ze się urodziłam o tej porze roku :) Fotki świetne..tak dzika , nieuporządkowana przyroda ..bez ingerencji człowieka..W ramach wymiany doświadczeń pokażę Ci ulubione zakątki jesienne u siebie ..( Dębica..woj podkarpackie )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Pieknie i swojsko ;:138 . U nas dzisiaj pieknie , słonecznie i cieplutko . Może to jesień prawdziwa sie zaczyna . Jesienią mam taki nastrój i taki stan ducha , że moge iść przed siebie i iść, i iść , i iść . Lubię szelet liści pod butami . Może to wspomnienie z dzieciństwa , gdy szurałam :D idąc ze szkoły do domu? a może to wspomnienie innych przeżyć ? Wychodzę i mam wrażenie , że mogę fruwać he he ( nie ta waga ). Minęły bezpowrotnie pejzaże jesienne ze snującym sie dymem z palonych kartoflisk i pieczeniem ziemniaka . Szkoda , teraz wszystko zmechanizowane , skomputeryzowane , rejestrowane , podglądane . A gdzie to spontaniczne życie ? no gdzie ? Jesienne kwiaty tez są urocze i w dodatku silniejsze od tych letnich . Mniej z nimi zachodu .

A to juz listopadowe zdjęcia .....
Obrazek

Obrazek


-- 21 wrz 2017, o 11:49 --

Poprawka :)
Obrazek


Obrazek To zdjęcie z ubiegłego roku . Obecnie w skryznkach rosna powojniki . Płotek jest przenośny , postawiony tylko i wyłącznie jako zabezpieczenie przed psimi figlami . Za płotkiem posadziłam cebulowe , różne - i trzeba było zabezpieczyć , bo " kopaczka " labradorka wszystko wykopuje co nie jest jej. A kości jeszcze nie potrafię posadzić . Może gdyby każdy miał swoja grządkę , nie wchodziłaby na moją.

Mamy też starą wierzbę tak pewnie z 80 lat juz ma . Stryżemy ją a nie raz i golimy odrasta szybko . Jest to ozdoba naszej dzielnicy . Chociaz pracy przy niej dużo , bo liście to pewnie kilkadziesiąt worków rocznie , ale cóz ładnemu sie nie odmawia. A oto ona ...

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Masz rację Aniu, żyjemy w całkiem innym świecie.. Ja jestem dzieckiem przełomu ..Pamiętam jeszcze ogniska, kartofle, sianokosy i żniwa... Moje dzieciństwo przypadło na lata 80 a młodość 90.. Nowoczesność już zaczęła wtedy wypierać stare zwyczaje, ale miałam okazje jeszcze je poznać. I mimo stosunkowo młodego wieku, nie umiem się całkowicie przekonać do tej nowoczesności. Sam fakt pracy na ziemi, uchodzi na mojej ulicy za "dinozauryzm". Wszyscy sąsiedzi tylko leżą na bujakach ..a my w domu cały czas biegamy i coś dłubiemy to w ogródku, to w sadzie, to w polu . Mieszkam jednak w okolicy która kiedyś była rolnicza, a teraz tylko ugory , zarośla i nowoczesne domy ( plus ogrody typu trawa i iglaki ) . Jesień to dla mnie zapach dymu z ogniska, komina, worki z wykopanymi warzywami, grabione liście, ludziki z kasztanów i żołędzi , jarzębina , jabłka i gruszki w sadzie, światło lamp w oknach..i ciepło własnego kąta gdy na zewnątrz plucha .

Aniu bardzo mi się ten płotek podoba...Przydałoby mi się coś takiego na mojego wilca ( w tym roku męczyłam go na drabince do kwiatów )

Obrazek


Pieska nie mamy , ale pieski sąsiadów też wpadają czasem na nasz teren.. Wierzba imponujaća.. Ja mam w sadzie podobnie starą grusze i kocham to drzewo
Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Lubie stare drzewa . One maja w sobie magię . A ja mam wyobraźnię . Dziekuje , pieknie napisałas .


Nie wiem jak to zrobić , żeby pod postem umieścić zaproszenie do mojego wątku. Nie mam za bardzo czasu chociaz i tak urywam chwilki . Może już niedługo zrobię to .Jak sie uda ;:306
Obrazek - to mój domownik , znaczy sie domowy :D .



W domu jest stojący :D cos mi nie wyszło .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu na forum gdzieś widziałem opis jak zrobić podpis z odnośnikiem :) jakbyś miała problem to daj znać to poszukam i Ci podeślę, może wtedy łatwiej Ci będzie :) a domownik bardzo ładny ;:63
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania ja zaczęłam kombinować. Weszłam na zakładkę "profil" i tam jest opcja dodaj podpis. Przyklejałam swoje linki pod nim i ogólnie narobiłam podłoże ;:14 Na szczęście Moderatorka zauważyła moje kombinacje i ustawiła wszystko na swoje miejsce , za co jestem jej bardzo wdzięczna :D

Domownik śliczny.. To hippeastrum czy amarylis ? A może storczyk ..
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Mam dzisiaj doła , ale mi humor poprawiłas , Dzięki .

Obrazek Poprawiłam, chyba :D .

Dzisiaj robiłam przegląd ogrodu . Jeszcze jesieni nie widac. Moje hortensje te ktore przemarzły w maju zaczynają kwitnąć . Na razie nieśmiało , ale kto wie co będzie dalej .

Obrazek i trawa

Obrazek i jeszcze jedna hortensja

Obrazek

Nie wiem dlaczego ten amarylis taki nieposłuszny . W albumie mam ok . Stoi uśmiechniety, jak przenosze to sie kładzie . :cry:

A teraz z innej półki -
Obrazek pławią się w wodzie .

Obrazek mam jeszcze inne kolory,

Obrazek pod balkonem

Obrazek i na koniec napiszę lipa , może delikatniej lipka .
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

To może jeszcze i ja poprawię Ci troszkę ten humor. :wink:

Twoje "zakątki jesienne" mnie oczarowały.
Zdjęcie. ;:215

Pokazuj dalej swoje cudeńka.
No, niekoniecznie na leżąco, ale pokazuj. :lol:

:wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Na Forum czuwają "dobre duszki" :D Bardzo miło, że są z nami :D Aniu mieszkasz w bardzo ładnej okolicy :) Kolekcję storczyków masz imponującą . Ja pokazałam już chyba wszystko kwitnące co mam w domu. Dlatego zamiast kwiatów w moim "wątku" miejsce zajmą własnie zakątki " :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki, własnie "kosztuje" ciasta . Nic to , że wcześnie w dobrym towarzystwie wszystko wypada , no prawie wszystko . Ściągam to zielsko jak mówi mój mąz z każdego wyjazdu, Tacham , kłócę sie w drodze , żeby je jakoś szczęśliwie dowieśc i nie zawsze efekt jest osiągniety, ale probuję. Mam w domu żyworódkę , z liści jej można gołąbki zawijać :D :D . Lubię wszelkie rosliny a jeszcze bardziej lubię jak coś nawet po długim okresie oczekiwania niespodziewanie pokaże no co je stać. Nie ścinam kwiatów ogrodowych do flakonu kupuję na ryneczku są to przewaznie najzwyklejsze kwiaty z wiejskiego ogródka . Takie lubię. Wyjątkiem jest piwonia , namietnie stawiam bukiety i podziwiam spadające płatki na biały obrus. Tak lubię. ;:167

Obrazek / a ja z sałatą ,chociaż przymierzam sie do Lollo Bionda.

-- 23 wrz 2017, o 07:37 --

Dobrego slowa nigy nie jest za wiele :D . Składam rewizytę.

Wyszłam na taras zobaczyć czy wiewiórki orzeszki spożyły . A tu zaskoczka :D . Mimo chlodnych nocy moja datura rozwija kwiaty . Zaraz zrobie fotkę . Nie dokarmiam jej juz od jakiegos czasu , wichura ja sponiewierała , wody tez za często nie dostarczam a i tak kwitnie . Ma sporo kwiatostanów . To pierwsza datura , ktorą postaram się przezimować w piwnicy .

A oto i ONA . Wystawie donicę bardziej do słońca, schowana jest właśnie z powodu wiatrzyska jakie nas nawiedziło .
Obrazek

Obrazek

-- 23 wrz 2017, o 08:06 --

Teraz zauważyłam na drugiej fotce na dole imbir . Posadziłam dwa kłącz z ciekawości . Rosnie ;:63

Lubię gdy grzebię :D w ziemi radyjka posłuchać. Ostatnio dopadło mnie to nagranie , nie wiem czy Wam sie spodoba :wit https://www.youtube.com/watch?time_cont ... jvnjjaL1FQ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ja też lubię roślinne niespodzianki . Bywało tak , ze miałam wyrzucać daną roślinkę, a ona cudownie zakwitła ;) I też nie lubię ścinać kwiatów do wazonu..Wolę kwitnące w doniczce. Datura imponująca i nawet wiatr nie dął jej rady
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Część Aniu :D jakoś tak ujęło mnie twoje podejście do ogrodu,a zwłaszcza to że nawet z dała od domu starasz się zostawić po sobie zielony ślad :D Ja jestem zwariowaną kolekcjonerką,która w każdym nowo robionym kącie ogrodu musi znaleźć miejsce na ukochane irysy ;:167 ale teraz chyba nie ma takich roślin żeby hodowcy sobie nie poszalałam ze zmianami,taki mój ulubiony floks :D

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow
Moja sąsiadka , która mój ogród tylko ogląda i widzi , że z połamańców cuda wyrastają powiedziała mi kiedyś tak .... " Ania ty nawet jakbyś dołek wygrzebała w asfalcie, to i tak, to co posadzisz wyrośnie . . " A datura .... skoczę do wątku o daturach i poczytam kiedy i co z nią zrobić. Działałam jak na razie na zasadzie prób i błędów . Ale teraz , gdy znalazłam to forum mam porady z pierwszej ręki .

bejka1970
Może podchodzę zbyt emocjonalnie do mojej pracy co niewątpliwie przysparza mi pracy, ale też nie szczędzi satysfakcji .Gdy widzę minę a często i łzy starszej osoby , którą sie opiekuję na widok ukwieconego tarasu, czy kilku sadzonek sałaty gdzieś w kawałku przekopanego ogrodu. Sa to ludzie starsi bardzo często nie wstający z łózek . Staram się jakos te ostatnie dni życia " przerobić" na znośniejsze. A ja mam frajdę i to z dwóch powodów . A to zdjęcie pięknej jesieni w Górnej Austrii .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pada sobie pada, jesienny deszczyk . Wyciągnęłam daturę z ukrycia niech jeszcze zażywa tej wilgoci , bo niedługo przejdzie w stan spoczynku. Bo to taki generał wśród kwiatów , postawny ze zwisającymi medalami i to złotymi . Kilka kielichów czy też dzwonów już zwias w pełnej krasie. Zobaczę co będzie pod koniec dnia .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”