Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Hej Aniu jaki piękny porządeczek masz, tylko pozazdrościć :) wszystko ładnie uporządkowane, zima Ci nie straszna :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - wczoraj opatuliłam "co nie co" w ogrodzie, powiązałam trawy w snopki, zostały mi tylko róże i stare hortensje .Kwiaty doniczkowe już w domu . Musze napisać, że stoją już dwa tygodnie i wygląd ich nie oznacza, że przeszły szok . Widocznie w sama porę . Jesień to pracowity czas. Zabawiam się w wiewiórkę i robię zapasy . Później napiszę......byle do wiosny .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - dzisiejszy spacer musiałam zacząć trochę później z uwagi na ilość spacerujących właścicieli czworonogów . Nasza sunia z racji rasy jest bardzo towarzyska, co przysparza mi trochę problemów . Nic jednak nie straciłam . Widoki cudne, jak na jesień przystało Początek spaceru ..
Obrazek

i dlaczego kocham jesień ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 8 paź 2018, o 09:06 --

Obrazek

Obrazek

Wiosną przez pomyłkę, gdy kupowałam krzewy róż w BIEDRONCE pomyliłam opakowania . Zakupiłam 2 kamee. Widzę, że maja napęczniałe pąki w kącikach gdzie łączy się łodyga z liściem . Czy to pąk kwiatowy ? później wstawię fotkę . Może miłośnik kamei podpowie mi co to jest . Nie sądzę, że to pąk, z którego wyrośnie liść . Miałabym niespodziankę ;:138 .
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witaj Aniu na działeczce pięknie i uporządkowane wszystko . Jesień super jeszcze jak pokazuję swoje kolory to już jest pięknie . Odnośnie kamei nic nie podpowiem bo nawet nie znam tej rośliny :lol: . Miłego dnia Ci życzę :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu piękne jesienne zdjęcia ;:138
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dalszy ciąg jesieni ........2017
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - dzisiaj kupiłam kilka doniczek " Erodium " w dwóch kolorach, różowy i biały . Jeszcze parę dni ciepłych myślę, że nic im się nie stanie i wiosną pokażą swoja urodę . Bryła korzeniowa była mocna i zwarta wyjęłam z doniczki i nienaruszoną wysadziłam do gruntu .Jutro zabieram się za malowanie donic drewnianych, z których usunęłam już begonie . Pracy jeszcze sporo w ogrodzie muszę zdążyć przed jesiennymi deszczami . Patyki z pociętych pędów hortensji ukorzeniły się pięknie i wypuściły zdrowe ciemnozielone liście . Jutro przesadzę je do gruntu . Pogoda sprzyja więc trzeba się zabierać do pracy i ją zakończyć .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - przyglądam się swoim liliom w ogrodzie i zdumienie mnie nie opuszcza . Rosną " jak na drożdżach " i pewnie to bedzie koniec ich żywota . Jest to grupowy atak na moje nerwy ;:145 . Już widzę pusty placyk w przyszłym roku . Tak się zbiesiły jesienią ....
Obrazek

Wczoraj odwiedzałam groby rodzinne, a , że rozsiane są po całym Lubuskiem więc trochę zwiedziłam . Wstawię parę zdjęć z najpiękniejszego ogrodu świata, to " OGRÓD PANA BOGA" .
Obrazek

Obrazek

Obrazek


CDN ..
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Spadł deszcz , nie wiele go było, jednak lepiej niż wcale . Przesadzam marcinki . Właściwie to sadzić będę, dostałam całe karpy z ziemią i to w trzech kolorach . Powinno być ok, karpy dość spore i nie są uszkodzone . Poza tym mam wszystko już zrobione. Wczoraj oczyściłam bulwy kalii i begonii . Zawsze zostawiałam je w doniczkach teraz oczyściłam z martwych tkanek i nie wiem czy lepiej je przechować w skrzynce czy wsadzić do świeżej ziemi w donicach . Będą stały w piwnicy . Cóż, muszę poszukać jakichś wskazówek i porad .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzien dobry - moje lilie w ogrodzie wprawdzie nie zakwitły jeszcze, ale rosną na schwał. Głowa mnie już rozbolała z tego powodu . Zastanawiam się czy nie wykopać i przesadzić do donic ? w domu bym postawiła . Tak czy tak nie nacieszę się ich widokiem, pierwszy przymrozek zważy je na amen .Pada deszcz i wieje silny wiatr coś trzeba robić z czasem tzn, zabić go . Może druty i jakiś sweter ? ;:333 kusi mnie przemalowanie mebli w moim pokoju . Tak sobie planuję, leciutki błękit farbą kredową ? może nawet z przecierką ? A w ogrodzie widzę przez zapłakane okno rząd pelargonii w skrzynkach nawet w bardzo dobrej kondycji . Wczoraj wykorzystałam kilka chwil słonecznych i przesadziłam swoje drzewko laurowe i kocankę włoską . Wstawiłam do swojego pokoju i się zagęściło . Nie otwieram jak na razie drzwi, żeby mąż nie widział, "weźmie mnie na język" .Posadziłam tez trochę czosnku w ogrodzie i pozbierałam liście . Mam jeszcze pietruszkę naciową do ścięcia jest teraz piękna w odróżnieni od tego jaka była latem . Sałata samosiejka też fajnie rośnie, zastanawiam się czy nie okryć jej przed przymrozkiem . A jest tego bardzo dużo . ;:333 ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witaj Aniu
Piękny ten ogród Pana Boga . Widzę że nie próżnujesz i robota pali Ci się w rękach . Pogoda chyba wszędzie taka nieciekawa u mnie jest to samo silny wiatr i opady deszczu a robota w ogrodzie stoi .
Oglądałam na YB u tego starszego Pana jak pokazywał przechowywać karpy dalii myślę , że możesz ty u siebie zastosować to samo . Skrzynka do niej piasek ,na to karpy i przysypać tak żeby lekko wystawały nad tym piskiem . Ja na razie trzymam w trocinach bo nie mam jeszcze pisaku za którym się intensywnie rozglądam wtedy je tak przełożę do skrzynki z piaskiem . Piasek podobno powoduję to w odróżnieniu od ziemi że nie wytwarza się grzyb i pleśń .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - słoneczko przeciska się miedzy chmurami i od razu raźniej na duszy i wraca chęć do pracy w ogrodzie . Plan mam na dzisiaj - oczywiście codzienne grabienie liści ( wierzba się sypie ) i dosadzę czosnek . Pelargonie przestawiłam, zagradzając wolne przejcie dla psa . Nie muszę teraz ciągle zerkać, gdzie nasza sunia robi wykopki . Zrobię też dzisiaj parę fotek ku pamięci ;:333 .

Lilie zostawię w ogrodzie niech się dzieje co chce, chociaż serce krwawi . Funkie obcięłam i troszkę okopałam, ślimaki będą miały pod górkę . Mam też jeszcze do przesadzenia figę, która już stoi w moim pokoju . Kiedy miałam figę miała dużo mniejsze liście, szorstkie i ciemno zielone . Ta jest jakaś inna, jeszcze jej nie rozgryzłam z prostej przyczyny - nie mam czasu ;:222 . No to do roboty - bo jeszcze trawnik mnie czeka . Muszę go wykosić, choć ładniejszy jest niż latem .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Jak przystało na prawdziwego "ogrodnika" pora już za późna żeby buszować w ogrodzie więc został tylko net . Wkleję parę fotek, które trzasnęłam dzisiaj w ogrodzie i w domu .
Obrazek
i znów naparstnice,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Domowe wkleję jutro . Dzisiaj zapoczątkuję na kwaśno .....
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”