Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Amatorka ze mnie czystej krwi , ale zapalona i wytrwała. Cieszę sie drobiazgami na parapecie i w ogrodzie . Nie lubie ogrodów wymuskanych , grządek , rządków . Cebulowe rzucam pryzed siebi i tam gdzie spadna tam rosną. I takim sposobem miedzy czosnkiem tulipan rośnie , a w tulipanach cebula ros chwali sie szczypiorem . Moj kot mi towarzyszy w pracach ogrodowych . Teraz jestem poza krajem , ale wnet wracam do domu . Cieszę sie , że trafiłam na to forum , co tam forum to jest FORUM . Czytam wszystko bo zielona jestem jak ten szczypiorek . Pozdrawiam .
Obrazek


Właśnie wróciłam z zakupów . Kupiłam roslinke w specjalnym słoiku , nie wiem co to jest . Nie tyle mnie roślinka zaintrygowała co ten słoik . Wiem do czego mi posłuzy w razie , gdy roslinka nie bedzie sie już w nim mieściła. na razie odczytałam , że ma stać w domu w pół cieniu i nie jest jadalna. Teraz liczę na WAS . Załączę tez zdjęcie mojego ananasa wyhodowanego z obcietego czubka i takiej zielonej rośliny , ktora wypuszcza chyba kwiat. Włożyłam kartkę , żeby była bardziej widoczna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Hej :wit

Miło ci poznać! ;:333 Napisz coś o sobie i swoim ogrodzie ;:167
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

O sobie ? lekko sie nie pisze. Mieszkam w przepieknym Lubuskiem, gdzie obecnie pachnie grzybami. Lubię przesadzać , wręcz dosłownie . Ogrod moj rodzi się w wielkich bólach z prostej przyczyny . Pracuję w opiece i dzielę rok na pobyt i tu i tam . Ale za to mam mozliwość przebywania w pieknych ogrodach botanicznych , oglądać naturę w pełnej krasie i ciągle zmieniac koncepcje . Uczę sie dopiero tego forum i nie wiem jeszcze co mogę pisać a czego nie . Dzięki , że mnie przywitałaś - to bardzo miłe ;:136 .

To ogród w Pochlarn w Austrii . Nie jestem wytrawnym fotografem , łapie to co mi sie podoba , ale częścieej spontanicznie.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Tak zachodziło słoneczko (widok z mojego ogrodu).
Obrazek

Czy widzieliście takie niebo nad ogrodem ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzien dobry - wczoraj wiatr robił spustoszenie na moim tarasie . Najbardziej ucierpiała datura . Zal mi ścinać ją , uważam , że za wcześnie, a w całej okazałości nie mięsci się w standardowych drzwiach . Z malutkiej sadzonki urosła w tym roku na dorodna i zdrową , patrzy na mnie z góry . Dzisiaj już spokojnie , zacznę chyba znosić niektore doniczki do pomieszczenia . A to moje piekności przgotowane na łapanie ostatnich promieni słońca na wolności .
Obrazek

Obrazek

a to nie wiem co to za cebula. Siedziała bezczynnie w doniczce , że zdąrzyłam zapomniec co kupiłam . Może ktoś mi podpowie ?

Obrazek


Napisze jeszcze o jasminie kwiecistym ...... :D Po jakims okresie od zakupienia tego ozdobnika domowego po przekwitnięciu, zawiązał sie owoc . Był wielkości dorodnej kiwi i tak naprawdę nie wiedziałam co z tym fantem zrobić. Tak to wygladało .....
Obrazek

Oboje z mężem jesteśmy roslinolubnymi, ale to miłośc bez grzebania w życiorysie . Postanowiliśmy niech sobie wisi ..........aż spadnie . Nie spadł , he he wisiał ponad rok ten owoc, nie zmienił też barwy , no może trochę zjaśniał. Wreszcie rozłupałam go, a nasiona wysiałam w doniczce nie licząć za wiele na efekt. A tu po jakimś czasie , ku mojemu zaskoczeniu wyrosły piekne zdrowe sadzonki . Amator też miewa odrobine szczęścia . teraz sie przykładam do nauki . Wnet sypnę fachowymi terminami.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu po jakim czasie wykiełkowal ci jaśmin?
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

obita pisze:Aniu po jakim czasie wykiełkowal ci jaśmin?
Nie wiem dokładnie, ale pare mcy to trwało . Założyłam , że nic z tego nie będzie i nie przykładałam wagi . Jedno teraz wiem , że nasiona nalezy wysiac do donicy w ktorej będzie rosła ta roślinka . Ponieważ wykiełkowało kila sztuk , część przesadziłam do innej i własnie te są mniejsze i mniej dorodne. Będę w domu to zrobie fotke dla porównania . Ale satysfakcja ;:63 nie spodziewałam sie takiego obrotu sprwy . Nasion było bardzo dużo , część wywaliłam nie mysląc nawet o oddaniu . Z góry skazałam en eksperyment na niepowodzenie . A tu :shock: :shock: :shock: .
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dlatego kocham rośliny bo zawsze są jakieś niespodzianki ;:167
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witaj Anno, piękne początki :) nie martw się każdy z nas uczył się kiedyś poruszania po forum, to i Tobie się uda :) Roślinki domowe też masz bardzo ładne ;:63 będę śledził Twoje poczynania działkowe :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

maniolek pisze:Witaj Anno, piękne początki :) nie martw się każdy z nas uczył się kiedyś poruszania po forum, to i Tobie się uda :) Roślinki domowe też masz bardzo ładne ;:63 będę śledził Twoje poczynania działkowe :)
Dzięki bardzo , serce mi rosnie , że sie podoba. Dobrego dnia .

Obrazek

Wkleiłam coś , na co trafiłam przypadkowo . Pracuje w opiece nad osobami starszymi , więc siłą rzeczy bywam i tu i tam . Taka praca . Swego czasu pracowałam w okolicach Bazyleii . Tam miałam do dyspozycji malutka szklarenkę w ktorej posadziłam parę pomidorów i parę ogórków. W rogu szklarni rosła rachityczna roslinka o interesujących listkach . Była mała tak ok. 10 cm . Zal mi sie zrobiło , że taka opuszczona . Przesadziłam ją więc do doniczki i zadbałam . Nie wiedziałam co to jest . Dopiero jak dorosła gdzieś do 1 metra odwiedził nas młody sąsiad i powiedział mi , co to rosnie . Skrytykował oczywiście moje zapędy hodowlane uznając , że to nie ten rodzaj i do niczego sie nie nadaje. Rozstałam sie z nią . Nadmieniam tylko , że to legalna roślina była. Mieściła sie w dozwolonej ilości w przy domowej hodowli . Co kraj to obyczaj .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Aniu :D Ja też jestem amatorką, która w tym roku postanowiła zająć się malutkim ogródkiem do tej pory pielęgnowanym przez Mamę i z drugiego kawałka ziemi stworzyć za rok coś "sensownego" ;) Bardzo podobają mi się Twoje różyczki .Kocham też barwne zachody słońca ..wiec podziwiam Twoje fotki . Nie martw się , ze niektóre ciut za duże.. mam więcej piękna do oglądania ;) Bardzo chętnie będę Cie odwiedzać , o ile oczywiście nie masz nic przeciwko temu ;)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

silversnow pisze:Cześć Aniu :D Ja też jestem amatorką, która w tym roku postanowiła zająć się malutkim ogródkiem do tej pory pielęgnowanym przez Mamę i z drugiego kawałka ziemi stworzyć za rok coś "sensownego" ;) Bardzo podobają mi się Twoje różyczki .Kocham też barwne zachody słońca ..wiec podziwiam Twoje fotki . Nie martw się , ze niektóre ciut za duże.. mam więcej piękna do oglądania ;) Bardzo chętnie będę Cie odwiedzać , o ile oczywiście nie masz nic przeciwko temu ;)
Witaj Oleńko na mojej grządce . Razem bedzie rażniej .

Obrazek

Olu jak zaczynałam w ogrodzie spełniąc swoje powołanie ;:138 to zrobiłam rzecz niebywała. Mlecz flancowałam , i w dodatku dbałam o niego . Dorodny był . Dopiero sąsiadka pogoniła mi kota ;:124 . Teraz trochę juzż coś wiem . A korzystam z tego forum do bólu .

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu ja zaczęłam korzystać z rad Forum rok temu , gdy połowa roślin doniczkowych w domu zgniła pilnowana przez Tatę ( z dobroci serca podlewał dwa razy tygodniowo , nawet kaktusy w zimie :roll: ) Ogródki planowała Mama na zasadzie : grządka cynii , grządka aksamitek ..i tyle ,oby coś tam było, a ja tylko plewiłam i podlewałam. Po roku udanej pielęgnacji doniczkowych poczułam, że chcę coś więcej ..Tym bardziej że rozburzyliśmy stary budynek gospodarczy i mam tam miejsce na eksperymentalny kącik dla siebie ..Aniu widzę u Ciebie piękne tulipanki. Czy sadzisz je w koszyczkach? Ja mam sporo cebulek,ale pierwszy raz w życiu będę je mieć u siebie. Będę bardzo wdzięczna jeśli napiszesz coś o swoich .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”