Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Oj chciałabym mieć taki widok ;:108
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Ania :D Ciesze się , ze grad nie zrobił krzywdy kwiatuszkom . U mnie słoneczne, ale to tylko w tym tygodniu. W następnym od nowa deszcz, tylko nie wiem jeszcze czy ciągły czy przeloty.

Ania jesteś impresjonistka, po prostu łapiesz dobre chwilę w życiu , a na fotkach ulotne wrażenia takie jak :, piękny obraz, promień słońca, nietypowe cienie.. Zimowa fotka bardzo piękna .

Co do Twojej pracy. Pocieszenie jest najważniejsze. Każdy czasem tego potrzebuje..a co dopiero człowiek starszy, chory... Czasem jest to trudne, ale sama Twoja obecność na pewno pomaga Twoim podopiecznym .

Zejście cudowne... Gdyby jeszcze odpowiednio upiększyć ten kawałek ziemi... Bajka :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

To zdjęcie z 2012 roku ten kawałek ziemie jak piszesz, już ma inny wygląd . Upiększony jest .

Wczoraj dokupiłam sobie do kolekcji orchidee różową . Stoi biedna na parapecie , biedna ,bo jaka ma być jak kosztowała ok 2 ? . Mam już różową , ale w innym odcieniu . Moja datura w pełnej krasie , na dalszym planie słonecznik , nie wiem dlaczego tak piął sie do góry Chyba promieni słonecznych pragnął . Ma przechlapane :) zostanie w takim stanie, aż ptaki zrobia to co do nich należy .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania już jestem :D Przez dwa ostatnie dni zebraliśmy większość jarzyn z działki. Wkładaliśmy też drewno na zimę ( a jest tego sporo, bo w tym roku rozwaliliśmy duzą stodole) W soboty zazwyczaj też "ciocia Ola" zajmuje się dwoma uroczymi lecz nieco rozpuszczonymi kochanymi dziewuszkami w wieku 6 i 4 lat :D

Ochridea nie wygląda tak żle. Kwiaty ma całkiem ładne. Myślę że jak się o nią zatroszczysz , to będzie jeszcze lepiej wyglądać
Dautura nadal przepiękna..a słonecznik chyba faktycznie szuka słońca.. Będziesz mieć pod oknem ptasia stołówkę.

Udanego startu w nowy tydzień Aniu :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki Olu - na moje szczście jestem w miejscu , ktore polubiłam . A to juz duży plus. Wczoraj byłam na wycieczce . Wiadomo wszem i wobec , że przebywanie na "łonie natury " , to moj klimat , więc zafundowano mi wyjazd w nieznane .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 2 paź 2017, o 07:43 --

Coś mi znów nie wyszło z wklejeniem zdjęć.
Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania zdjęcia cudowne.. Uwielbiam odbijające się w wodzie chmury.. To bardzo dobrze ze lubisz miejsce w którym mieszkasz.. :D A u mnie znów deszcz...taki pogodowy przekładaniec..
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

U nas dla odmiany wczoraj wiał silny wiatr . Bardzo silny . Moja datura wylądowała poza tarasem . Dzisiaj ją obetnę i schowam do w miarę widnej piwnicy . Chciałam cos zapytać w wątku "Datury " ale nie mam takiej możliwości . Skorzystałam jednak czytając wątek . dziękuję.

Jest to moja pierwsza datura , którą chcę przezimować. Mam nadzieję , że mi się powiedzie . Pogoda jakaś dziwna jest , bardzo zmienna . W pażdzierniku jadę w Góry Harz będę fotografowała jesień . Uwielbiam , te liście kolorowe , zapach goryczy i szuru , szuru pod butami .

A w ogrodzie pustki . Wczorajszy wiatr połamał "stołówke dla ptakow" . Dzisiaj jak pogoda pozwoli pozbieram te słoneczniki i powieszę na drzewach . A liczyłam ,że będą stały i zapraszały do konsumpcji .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Czyli "generał " już w stanie spoczynku :D Ja też eksperymentuje z doniczkami.. ale pochwalę się dopiero, gdy eksperymenty się powiodą :D

Aniu Twój ogórek już śpi . Stołówka dla ptaków funkcjonuje , ale w innej postaci.. U mnie w ogórku zostały aksamitki, dzielżan i o dziwo... róże się nieźle mają.. To znaczy liście mają nakrapiane od plamistości, ale mączniak ustąpił i kwitną pojedyncze kwiaty..plus są nowe pędy.. Zastanawiam się czym biedaczki okryć na zimę.. Kopczyki zrobię, ale nie mam u siebie gałązek iglaków, a moje drzewa owocowe maja liście okryte wszelkiej maści chorobami grzybiczymi.. Pozostaje mi trawa lub włóknina..chyba ?

Będę czekać na fotki jesieni :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Fotki jesienne będą jak liście zmienia barwę. Na razie może letnie wstawię :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W ubiegłym tygodniu zrobiłam szczepki datury . Nie zakładałam, że coś z tego będzie . Dopiero szkolę sie . Dzisiaj zaglądam a tu korzonki małe już rosną . Juto pojade po ziemię kwiatową , doniczki mam, więc za parę dni juz będą w ziemi rosły. Może do wiosny coś urosnie z tego.

Moja dynia z lata 2017
Obrazek

A to taras " nie mój ". Ja tylko sadziłam kwiaty i warzywa oraz wykonałam zdjęcia .
Obrazek

Obrazek

Zawsze piszę, że nie podobają mi sie w ogrodzie kamienie wyznaczające grządki, figurki gipsowe i takie ozdoby pryzpominające plac zabaw w przedszkolu :) . Fotografuje jednak wszystko, co mi sie podoba , zaskakuje mnie pomysłem i szokuje . To zdjęcie zrobiłam na Południu Niemiec.


Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania bardzo fajnie skomponowałaś kwiatki na tym tarasiku. Jakie to są roślinki ? Piękne lilie.. Ja kupiłam sobie teraz trzy cebulki..Wsadziłam do ziemi, a one zamiast spać puściły listki.. Wykopałam je i wsadziłam do doniczek i zabrałam do domu. Na razie rosną ..ale czy zakwitną ?. Zobaczymy .. Podobnie stało się z trzema cebulkami cebulicy . Kupiłam też frezje, ale okazało się ze sadzi się je na wiosnę.Wiec kolejne doniczki . W końcu i ja eksperymentuje .. a jak :D

Ogórek na ostatniej fotce..bardzo nietypowy, interesujący , ciekawy i klimatyczny..tylko ...brak mi w nim kwitnących kwiatów :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ola lilie zostaw w ogródku, nic im nie będzie . Dobrze, że wypuściły listki . Cebulice też zostaw w ogrodzie . Frezje jednak na wiosne, bo to delilatny kwiat . Pisałam już, że gdybym przestrzegała terminów sadzenia cebulowych to nic bym w ogrodzie nie miała . Zawsze jestem po albo przed sezonem . W domu w doniczkach lilje "wypsztykają" się . Będą wątłe i brzydkie . W te pędy zanieś je do ogrodu i wsadz w ziemię , poradzą sobie .

Proszę nie traktować moich wpisów jako porad . Piszę na podstawie swoich doświadczeń. ( to nie do Oli) ;:167

-- 13 paź 2017, o 20:04 --

Ola na fotce maciejka , ogórecznik , pelargonie , nasturcje .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wsadziłam Aniu :D W ogródku bez zmian.. Kwitną aksamitki , pojedyncze róże i dzielżan.. Drzewa za pokazują kolorki . Dookoła nas są ugory na których od lat rośna dzikie orzechy. Gdzie nie spojrzę złote liście.. ( sama mam 4 orzechy i dąbek w sadzie ) Przepiękna jesień.. Na razie grabie liście, wiec fotki tylko zza płotu ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Piękne fotki Olu . Najpiękniejsza pora roku ;:138 a już nasza jesień nie ma równych sobie . U nas też ciepło i słonecznie . Niedziela była dniem do opalania się na tarasie, wczoraj też pieknie, ale już wiaterek chłodny wiał. Też zabieram sie do robienia zdjęć, bo jest co fotografować ;:oj . Wybieram sie w Gory Harz . Tak było tam zimą -

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”