Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - dzisiaj pogodnie ale lekki przymrozek był. Wystawiłam swoje prymule na parapet , wieczorem zabieram do domu . Kupiłam też dwie sadzonki tawułki jedna czerwona druga żółta. Dzisiaj wsadzę je do donic, bo już w worku rosną . Przesadzę później do gruntu . Muszę tez dokupić ziemi - nie wiem gdzie podziewa - ciągle dokupuję i znika . Wyczaiłam w takim jednym geszefcie ziemię do ogrodu, którą robią sami z mieszaniny przemielonej kory, ziemi ogrodniczej i kompostu . Nie wiem jaki odczyn ma, będę próbowała się dowiedzieć . Myślę, że do mojego ogrodu można by dodać ziemi takiej z pola a na wierzch dopiero dać dobrą ziemię. Może pomyślę o tym na jesień . Teraz nie mam czasu, za dużo tematów i spraw ogrodowych nagromadziło się. Czekam na plusy atmosferyczne, żeby ruszyć do ataku. Sama muszę wszystko zrobić nie mam pomocy . Mąż pracuje długo i nie mam sumienia prosić go pomoc. W soboty będziemy pracować wspólnie, tylko, że ja jestem Zosia - Samosia . I tu tkwi problem.

Moja karagana - staruszka :wit .
Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu grudnik niesamowity :D Co za olbrzym . Inne domowe też cudowne. Ja na razie tylko obserwuje ogródki, bo błoto mam w obydwu takie, ze nie da się wejść . ( choć w jednym mam ziemię gliniastą a w drugim glinę na która wrzucono dwie przyczepy ziemi piaszczystej , co daje w sumie fajną glebę ) .Aniu mam jeden ogródek do rozszerzenia a drugi do stworzenia od podstaw. Będzie co robić . Obydwie będziemy wiec tworzyć coś nowego tyle ,że ja jeszcze nie do końca wiem czego chcę :D U Ciebie pewnie będzie on zgodny z konkretną koncepcja a u mnie masa różnych roślin obok siebie ..tak aby coś rosło i kolorowo było :D Ania u mnie też zjadamy ziemię :D Ja do kwiatów a mama do warzyw. Workami się dokupuje ..a ona znika i znika..
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu w domku prawdziwa kwiaciarnia :) orchidea super i jeszcze wypuściła pęd z sadzonką :) drzewko ala parasolka bardzo ładne :) no niestety wszystkich nas teraz czeka sporo pracy :) ale będziemy się wspierać wzajemnie :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ola - grudnik zaczyna kwitnąć i to bardzo obficie . Jutro zrobię fotkę i wstawię, jest czym się pochwalić. Dzisiaj pracowałam w ogrodzie zbierałam jeszcze patyczki i liście po jesieni . Pszczół masa, krokusy i śnieżyczki atakowane były z wielką mocą. Wystawiłam też dzisiaj oleandra żółtego i dracenę . Niech skorzystają ze słonecznych dni. Nie mogę się doczekać wiosny, takiej prawdziwej. Sama się pocieszam, że zima pożegnała nas na zawsze, tylko kto wie ? Jutro zamówię ziemię do ogrodu - ciężki poniedziałek będzie .

I dalej nakręcam się na hosty już je widzę w wybranych miejscach. Trawy ozdobne też bym chciała, ale nie mam dużo miejsca .

Maniolek - w domu mam sporo kwiatów . Mam też drzewka cytrusowe i kawę i drzewko laurowe . Miałam też figę, zmarniała, chyba już nic z niej nie będzie. Lubię grzebać w doniczkach a rośliny odwzajemniają się .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Skończyłam pracę w ogrodzie . Na dzisiaj wystarczy . Zanosi się na śnieg, już sypie się kaszka z nieba. Kupiłam 1 t kwaśnej ziemi rozwiozłam pod różaneczniki , hortensje i iglaki. Mało muszę dokupić. Obcięłam dzisiaj rdest, który obficie uwiesił się płotu . Czekam na ocieplenie .
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Piękna ta karagana- nie mogę się doczekać kiedy moja tak będzie wyglądała..(na razie przypomina bardziej patyk :-)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

U mnie zamieć ,a na drogach gołoledź ,a pomyśleć że tydzień temu tak ciepło było
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Anusia :D Ja też czekam na lepsze czasy .razem z moimi cebulkami i siewkami na parapecie, którym ten brak słońca zdecydowanie nie pasuje :D U mnie na razie minus dwa i prawie nic śniegu. Piękna kępka krokusów na fotce.. A ten przystojniak albo przystojniaczka poniżej .to kto ? Kocio jest bardzo podobne do mojej Gabrysi. Aniu trzymam kciuki aby zima jak najmniej uszkodziła w twoim ogrodzie :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry - poniedziałek słoneczny , ale mrozik trzyma . Nie mam wyjścia, czekam na ocieplenie . Posadzone tawułki w doniczkach wypuściły pierwsze piórka, wyginają się w kierunku okna. Kwiaty domowe jakieś pobudzone są, czyżby wiosnę czuły?

Ja jak zwykle ciągle coś eksperymentuję . Tym razem to poważna sprawa - mianowicie dostałma nasiona : Paulownia tomentosa , Czerwony klon , Drzewo pieprzowe i Albizia chińska . ( może źle napisałam nazwy ?) . Grzebałam w necie i szukałam informacji , Albizia jedwabista - zainteresowała mnie . Mam 16 nasionek, wysieję je jeśli coś z tego wyjdzie podzielę się z zainteresowanymi. Natomiast inne nasionka mogę odstąpić tzn. wysłać komuś jako prezent wielkanocny .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu ja mam na razie wiosnę. W ogródku mokro i błotniście , bo śnieg od wczoraj dopiero "puszcza" ale cieszę się już pierwszymi wiosennymi maleństwami :D No i parapet pełny - na tym polu też eksperymentuje ;) Życzę Ci niezbyt męczących przygotowań do świat, spokojnych świąt i czekam na wyniki Twoich eksperymentów.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ciężko pracuję w ogrodzie . Sadzę, przesadzam, kombinuję i ciągle ogrom pracy przede mną . Wczoraj kupiłam 3 sadzonki róż w domu okazało się, że jest tylko jedna róża a 2 to kamee japońskie . To się urządziłam. Moja rzodkiewka już wzeszła i sałata też. Wysiałam też ogórki, są pod włókniną, jeśli nic nie wyjdzie to dosieję jeszcze raz. Domowe kwiaty kwitną na potęgę, ale problem mam z drzewkiem cytrynowym. Misecznik nie wiem skąd się przypałętał.Walczę, robię opryski i dłubie ciągle .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu widzę, że nie próżnujesz :) praca wre ;:333 jakieś fotorelacje robisz? coś nam pokarzesz :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki, ze pamiętasz o mnie . Jeszcze tak pracowitej wiosny nie miałam . Ciągle coś oglądam, doglądam i szarpie się z wszędobylskim rdestem . Miałam zmartwienie, ale już mi przeszło - moja hortensja dębolistna żyje :heja . Jednym słowem ja szaleję w ogrodzie .Jutro zrobię fotki . Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”