Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wiem Aniu co masz na myśli bo susza jest straszna i nie dane nam ujrzeć deszczu... no ale nic nie poradzimy rośliny muszą sobie jakoś poradzić ;:108
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dobry wieczór - dawno mnie tu nie było, nie zapomniałam jednak gdzie trzeba szukać fachowej porady . Jutro będę robiła sadzonki róż. Przywiozłam stare odmiany róż w kolorze żółtym i różowym . Bardzo chcę, żeby mi się udało .

Obrazek

Zdjęcie nie wchodzi .Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzień dobry po przerwie . Nie miałam sił, żeby coś pisać . Nie czytałam nawet tak się złożyło . Jesień powiała nie tylko liściem kolorowym ale również grzybami i lepszym samopoczuciem dla mnie . Ogród mój praktycznie odpoczywał tego lata, a ja się kurowałam .Byłam w sanatorium i wracam pomalutku do życia .
zdjęcia wchodzą odwrócone, muszę popracować nad nimi .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Coś trochę jesienią w ogrodzie robiłam, tyle, na ile sił mi starczyło . Obcięłam żywopłot z Rdestu Auberta przy samej ziemi . Róśł juz pewnie z 15 lat bez wyraźnej dyscypliny . Ciężko było z nim walczyć, bo to już była wielka poducha uformowana na płocie . Poszło jakoś miarę sprawnie, teraz czekam do wiosny czy odbije . W ogrodzie kwitnie "Mroźnik kaukaski" i pierwiosnki . Na wierzbie otwierają się pierwsze kotki . Zostawiłam w ogrodzie na pierwsze zimowanie kamelie w ilości szt 2 . Obsypałam korą i opatuliłam włókniną. Tez czekam do wiosny, może przezimują . ;:180
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, mialem neico przerwę od forum ;)
Wierzba!!! Piękna, cudowna!!
Zastanawiam się tylko, czy moja, mimo iż pochodzi z gałązki i rośnie, to czy kiedyś będzie tak duża....hmmm ? Znasz może odpowiedź na to pytanie :)
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Nasza wierzba jest już wiekowa, liczymy, że ma około 90 lat . Ratujemy ją, bo już próchnieje . Twoja pewnie też urośnie, żeby osiągnęła takie rozmiary potrzebuje czasu i to dużo czasu . Życzę powodzenia .
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Mam same niepowodzenia . Laptop nie czyta moich zdjęć, magnolia obmarzła i hortensje - piękne duże kępy dopiero odrabiają marcowe przymrozki . Trochę poszerzyłam asortyment ogrodowy - o rudbekie, jeżówki, łubin, biało listną hostę i inne byliny . Chcę przebranżowić ;:oj swój ogród . Ziemie mam słaba w ogródku potrzebuje dużo nawożenia i podlewania a ja niestety nie mogę wejść na obroty po chorobie . Mam za to nowego kiciusia o imieniu Mania :D :D :D dzikuska, z lasu przywieziona . Udało się ja złapać tylko dlatego, że była bardzo głodna . Jest piękna, puszysta z pędzelkami na uszach . Zachodzę w głowę skąd się wzięła w lesie . Już jest oswojona je w domu, ale śpi w ogrodzie . Tylko do mnie przychodzi innych domowników jak na razie omija .

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Obrazek

To jest moja kliwia, która kwitła w marcu, gdy jeszcze stała w domu .Zdjęcie zrobione po m-cu od wniesienia jej do ogrodu .Zrobię za parę dni nowa fotkę w czasie gdy będzie już w pełnej krasie .Pędów kwiatowych ma sporo mysle ze około 10-ciu .A czytam,ze nie powinno się jej przedstawiać, gdyż odbija się to na kwitnieniu .

Obrazek

Przepraszam, muszę rozkminić:'-) jak wstawiać.fotki ze smartfona .Są leżące. Może się uda .

Plaga ślimaków w ogrodzie, zbieram je i wynoszą do parku .Dzisiaj pada dość obfity deszcz i już widzę ile szkód powstanie w ogrodzie .Ćma bukszpanowa tez sobie nie źle radzi, już trzeci oprysk wykonałam. Czy ktoś podpowie jak i czym zwalczać ją skutecznie ? Ręce opadają. :-( .

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Masz bardzo ładne naparstnice. Duzo i wyglądają to ładniej.
I tawulki różne,śliczne. Wszystkie masz razem posadzone :?
Ja mam je w różnych miejscach
Ale moje jeszcze nie kwitną.A może... muszę to sprawdzić. :wink:
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki Aniu ,mokro dzisiaj w ogrodzie .Zebrałam ogórki i już są w słoikach wyniesione do piwniczki . Muszę podwiązać pomidory , prawie leża na gruncie .Polało dzisiaj też , róże moje w opłakanym stanie .Aż mnie nosi w domu, żeby wyjść do ogrodu ..... .Pójdę !!!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może mi moderacja pomoże? Co mam zrobić żeby zdjęcia nie wchodziły na forum położone?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje hipeastrum zakwitły akurat na święta wielkanocne .Po przekwitnięciu wyniosłam je (ponieważ nie mam miejsca w domu ) do kompostownika .Ustawiłam je na desce i odrobinę podlewałam .Po niespełna półtora miesiąca jedna cebula wypuściła dwa pędy kwiatowe. Jeden pęd już przekwita A drugi jest jeszcze zamknięty. Ten, który przekwita miał 6 kwiatów .

Obrazek

Połączyłam posty pisane jeden pod drugim tego samego dnia i poprawiłam pisownię, piszemy poprawnie polską czcionką (regulamin).
Iwona
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Może mi moderacja pomoże? Co mam zrobić żeby zdjęcia nie wchodziły na forum położone?
Witaj
Musisz obrócić je na komputerze i dopiero wgrać, (ja tak robię)
lub wejść na stronę fotosika i tam obrócić, tam masz strzałki do obracania, zobacz :arrow: https://images92.fotosik.pl/390/600cd7a40e9ada43.png
Powodzenia.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzięki Moderatorze :-) piszę ze smartfona ,myślę, ze rozgryze i moze mi się uda wstawić właściwie fotkę. U nas w Lubuskim w nocy padał deszcz ,spokojny lecz rzesisty. Od rana w ogrodzie zasuwalam .Przerwałam buraczki i pozbylam sie przekwitnietych naparstnic .Mszyc nie ma , tylko ślimaki korzystają z wilgoci . Wiosną kupilam kilka sadzonek rutbekii , rosną pięknie .Pysznoglowki tez porosly wysokie, aż za wysokie . Pomału zrobie ogrod w którym nie będzie duzo plewienia .Marzy mi się taki . W trawniku wysialy się jakieś samosiejki kwiatków . Chyba nie będę używała kosiarki , aż się przekonam co to jest .
Moja kliwia nabiera barw....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba już wiem gdzie diabeł:-) tkwi . Widzę, ze sie udało...
Obrazek

Proszę nie pisać co chwila postu pod postem(połączyłam) tego samego dnia i o poprawną pisownię(regulamin). Iwona
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzien dobry - moja pysznoglowka zgubiła miarę .Rosnie i rosnie .Zauważyłam nalot na liściach taki jak szara pleśń .
Obrazek

Obrazek
Użyłam środka.zapobiegawczo do zwalczania chorób grzybowych,szarej plesni i maczniaka prawdziwego. Okaże się czy postapilam właściwie.

No tak wychodzi jak się pisze ze smartfona .Przepraszam .Prosze moje konto zamknąć .

Ze smartfona również można pisać prawidłowo, wystarczy tylko chcieć,
bo jak widać potrafisz pisać ą, ę, ł, ś, ć... tylko nie chcesz tego dopilnować
i poprawić przed wysłaniem. Na forum bardzo dużo osób pisze z telefonu i wszystko jest ok.
Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”