Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

dorcia7 pisze:to jest śniedek - Saundersa lub arabski
dziękuję Dorcia ;:167 .


Olu ;:167 dojdziesz do tego co chcesz osiągnąć. To wymaga czasu i kasy, ale będziesz miała piękny ogród, bo kochasz kwiaty . Ja kiedyś zauroczona makami miałam przed domem czerwony łan. Teraz też mam ale to już tylko plamki w ogrodzie, gdzie wiatr zaniesie nasiona, a może to kot ? tam rosną. Lubie konwalie , takie niewinne a urzekające lubię też kokorycz podzwaniającą dzwoneczkami . Mam też trawę żubrówkę, której zapach po skoszeniu unosi sie w powietrzu . Wtedy wystarczy tylko sok jabłkowy w jakimś naczyniu . ;:136 . He , he , stokrotki też lubię, to takie tło niezniszczalne dla innych kwiatów. Bedzie dobrze , zobaczysz i sie zdziwisz , że masz taki piękny ogród. Powodzenia Olu ;:167 .


Obrazek
czy te marchewki nie są urocze ? są, są . ;:333
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wspomnienie lata .....
Obrazek

a jesień już się zadomowiła ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w wilgotnej aurze ogrodowe potwory pieknieja ....

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu po sezonie zostają wspomnienia.. Fajnie jednak że ja mamy :D I zostają też nadzieję że następny będzie jeszcze lepszy :D Ta senna, mglista atmosfera też ma swój urok. Czasem nawet w tych ponurościach można odnaleźć jakiś klimat. Może ciut smutny. ale smutek przecież też towarzyszy nam przez cale życie :D Ot zebrało mnie na jesienne filozofowanie. :P Pewnie dlatego ze już jestem poza półmetkiem z liśćmi. Jeszcze tylko wyrwanie aksamitek, obcięcie liści liliowców.., no i zabezpieczenie róż. Ale ogólnie to ostatnie prace... i czekamy na wiosnę 2018
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Witam Olu - okres zastoju w ogrodzie. Pada ciurkiem od dłuższego czasu . Zakwitły moje amarylisy, miał być jeden biały a wyszło jak wyszło . Obok stoi ananas, który wyhodowałam z obciętego czuba :) . Robię wycieczki do lasu, bo kocham naturę . Ostatnio deszcz mnie pogonił, ale wróce tam . Czekam na wiosnę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu piękne jesienne widoki :) widzę, że mimo zastoju w ogrodzie w domku kwiatki pięknie kwitną :) ;:63 więc jest czym oko nacieszyć.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Przeniosłam swoje cytrusowe do domu . Jest tu jeden pokój pusty, więc miejsca pod dostatkiem. Zakręciłam kaloryfer i jak na razie jest ok. Przed pierwszym przymrozkiem wiosłam też dipladenie :) nie oczekuję rewelacji, ale może uda się przezimować .Czytam wszędzie czego mam nie robić , żeby osiagnąc cel . Zobaczę co to na wiosnę będzie.
Obrazek

nastepna

Obrazek

niesmiała cytryna...

Obrazek

szczera mandarynka ......

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ola przestań liście grabic pokaz się :) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania z liśćmi już sobie spokój dałam dawno. Mimo ze nie wszystkie wygrabione :D :D Miałam nawet dwa dni śniegu. Szkoda, że szybko się stopił , bo w bieli wszystko ładnie wygląda Ja się już do świąt szykuje . Przez to grabienie i ogródki zapuściliśmy ciut chatę , wiec jest co robić .Od tego tygodnia w wolnych chwilach "odchodzi " .pranie, sprzątanie i planowanie co gotować ( a raczej co piec , bo łasuchy jesteśmy my i nasi goście ;) No i pieć choinek do ubrania będzie . Dobra, wiem ze mam trochę szmergla.. bo to ciut za dużo, ale ja tak lubię je ubierać ;)Są kolorowe jak ogródki latem, a barw teraz człowiekowi brakuje. :D Ania widzę ze w domu masz podobny busz jak ja.. Tylko ja mam bardziej zwyczajne roślinki: draceny, paprocie, bluszcze, fiołki afrykańskie. Ale fiołki kwitną, grudnia kwitnie Coś tam kolorowego zawsze jest. Twoje są cudne..Sama egzotyka. :) Teraz forum ciut śp .bo i ogrody śpią ..ale cały czas wpadam i kontroluje co u kogo nowego ;) Ja też Cie pozdrawiam;:168
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzisiaj czytam o dipladenii :) coś miarkue, że nic z moich wysiłkow . W dodatku ciezko wykapować co im najbardziej odpowiada. U jednych rosna a u innych marnieja, chociaz wszyscy dbaja i dogadzają . Ja idę na żywioł :) Jak sie uda opieszę. Na razie stoją w pokoju od wschodniej strony z zakręconym kaloryferem. Może je przenieść ? do ciepłej strefy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

..................................... wspomnienia, wspomnienia :) ;:167
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

A to moj domowy amarylis na tle grudnika. Obok niesmiało czerwony amarylis zaglada do obiektywu .


Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

:wit . Tak było przed tygodniem .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj jest brzydko, pogoda nie przypomina zimowej aury . Tylko ptaki atakują karmnik, dostały nowa porcje pestek słonecznika .
Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów doniczkowych, balkonowych, tarasowych i ogrodowych . :wit

Pada śnieg. Płatki wirują w powietrzu . Jest pięknie , czysto i majestatycznie . Dzisiaj przeniosłam dipladenie do swojego pokoju . Postawiłam na wysokości parapetu . Zauważyłam na młodych listkach pajęczynkę . Jutro spryskam całe rośliny. Nie wiem co to tak pracowicie pracowało , szukałam ze szkłem powiększającym i nic nie zauważyłam . Dywersant cwany, albo ;:202 . Teraz mam je pod ręką , mam większa szanse na obserwację.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dzisiaj zrobiłam fotki moim dipladeniom :) . Na razie działam na nie psychologicznie ( wmawiam , ze są domowymi roslinami) ;:333 . Wygladaja zdrowo, mają nowe pąki i nowe liście wierzchołkowe. Trochę jednak ciągną w stronę okna . Będę je obracała, robiłam to też latem jak stały na tarasie .

Obrazek

-- 12 gru 2017, o 09:45 --

Obrazek

A to moja hoja, która jest tak leniwa , że nawet luksusowe warunki nie zmuszą jej do wydania kwiatostanów. Kpi sobie z właścielki . Walczymy z nią nadal ;:134

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Cześć Ania :D Walczysz z hoją ..a ja ostatnio w wirusami, sprzedanymi mi przez ukochane córeczki kuzynki :D Ania uważaj na pajęczynki. Mogą to być przędziorki a to trudny przeciwnik.(ale mi udało się go pokonać na bluszczu ) Roślinki pokojowe masz piękne, zielone i błyszczące.. U mnie ponuro, bezśnieżnie i ...w sumie tyle wiem ile z okna widzę, bo od kilku się kuruję i z chaty nie wychodzę :D Dużo zdrówka dla Ciebie i twoich roślinek Aniu ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”