Moja działka 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu ja też mam pluskwice które teraz kwitną i pachną chyba anyżem?Przywiozłam parę gałązek do domu,żeby zobaczyć czy długo postoją.Moja jedna ma ciemne (bordowe) liście,a druga zielone.
Ścięłam dziś ostatnie kwiaty dalii ponieważ zapowiadają przymrozki.Kwitną już tylko róże,aksamitki ,jakiś zbłąkany onętek i eto wsio. :twisted: Jak tam kotek? zdrowy?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 8

Post »

Witaj, Liduś! ;:196 Zupełnie nie rozumiem, jak to się stało, że mi się zgubiłaś. :oops: Wybacz, proszę. ;:180
Trochę czasu musiałam poświęcić, by odbyć przesympatyczny spacer po Twoim pięknym i przebogatym w roślinki ogrodzie. Warto było, bo zaiste jest co oglądać. Cudnie! ;:138 ;:138 ;:138
Tylko Daszeńki żal. ;:168 Jednak mam nadzieję, że już wszystko z nią w porządku. ;:167
Pozdrawiam cieplutko w ten zimny jesienny dzionek. Zdrówka. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Moja działka 8

Post »

Pluskwica mnie zachwyca :wink:
Pięknie się prezentuję wśród Twoich innych roślin. Trochę mnie martwi, że lubi raczej wilgotną glebę i trochę gliniastą a nie taki jak u mnie piaseczek-pyłeczek. No trudno ale chciałabym ją mieć, dam dużo kompostu jej pod korzonki :) może da radę.
A ostrogowca pomyliłam z jakąś inną roślinką bo tyle pięknych kwiatów masz w ogrodzie że w głowie się kręci ;:215
Ja potrzebuję jeszcze sporo bylinek żeby zagospodarować nową długą rabatkę.
:wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Ketmia bylinowa ma faktycznie takie delikatne kwiaty.Biały jest wyjątkowo filigranowy.
Zamówiłam sześć kwiatków w szkółce i trzymam na balkonie.Nie mogę jechać posadzić bo ciągle leje i wieje.
Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Halinko - hala67 jak zwykle jesteś bardzo skromna, ale jakże pomocna w każdej sprawie. Jestem Twoją dłużniczką.

Roskea purpurowa
Obrazek Obrazek

Trójsklepka owłosiona 'Alba'
Obrazek Obrazek

Aster nowobelgijski 'Tiefblau gefullt'
Obrazek Obrazek


Madziu - Madziagos moja działka zaliczyła już pierwszy przymrozek. Na szczęście przemarzł tylko heliotrop i jedna z pelargonii.
Daszeńka ma się dobrze. Codziennie około godziny 17 sadowi się na tapczanie w altanie i tam spędza bezpiecznie noc. Zauważyłam jednak ostatnio, że ona wcale nie jest taką grzeczną kicią. kilka dni temu wyszła poza ogrodzenie działki i prowokowała siedzącego w alejce kota, a był to prawdopodobnie ten sam osobnik, który ją pogryzł. Po raz pierwszy udało mi się przyjrzeć temu kocurowi, bo dotychczas znałam go tylko z opisów innych działkowców. Kot jest ogromny, szary i ma pręgowany ogon, to chyba jakiś mieszaniec, bo nie przypuszczam, żeby był to żbik.

Krokus okazały 'Albus'
Obrazek Obrazek

Fuksja magellańska Riccartonii
Obrazek Obrazek

Rudbekia nibykutnerowata Little Henry'
Obrazek Obrazek

Cdn.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu,
przymrozek miałam dwa razy, trzy dni temu oraz dzisiaj.
Jednak oberwała jedynie fasolka szparagowa - mała strata.
Koty są silnie terytorialne, więc pojawienie się kolejnego osobnika może doprowadzać do walk nawet w przypadku kotów, które wydają się bardzo spokojne.
A my mamy potem problem.
Ja mam zwykłego kota, który ma przeszło 8 kilo, a jest szczupły.
Niektóre wyrastają takie ogromne.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Ja tam lnice lubię. :-)

Masz wiele pięknych kwiatów, jak zwykle? A ja mam z kolei dwa pytania (a w zasadzie jedno o dwie różne rośliny): jak zabezpieczasz Roscoea oraz fuksje na zimę? Bo u mnie i jedno i drugie po prostu wypadło po zimie, choć przecież zimy u mnie łagodniejsze niż w Polsce?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Danusiu - danuta z w tym roku wcześnie zaczęły się przymrozki, dobrze że na razie niewielkie. Zaczęłam już nosić do domu rośliny niezimujące w gruncie. Dzisiaj udało mi się przynieść doniczki ze szczawikami.
Na działce mam jeszcze kolorowo, bo już prawie wszystkie astry się rozkwitły. Rudbekie też się nie poddają i mają jeszcze dużo pąków.
Kotka na razie zdrowa, dzisiaj był chłodny dzień, a więc prawie cały spędziła w altanie.

Astry nowoangielskie:

'Alma Potschke'
Obrazek Obrazek

'Harrington Pink'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

Lucynko - płocczanka dziękuję za pozdrowienia i życzenia. Ostatnio nieczęsto udzielam się na na forum, a więc mój wątek mógł Ci umknąć. Bardzo się cieszę, że mnie znalazłaś i pospacerowałaś po mojej działce. Lato tak niespodziewanie nas pożegnało i nadeszła niezbyt przyjemna jesień, ale taka kolej rzeczy.
Daszeńka na razie ma się dobrze i jest bardzo zadowolona, że zamykam ją na noc w altanie.

Aster 'Golden Sunshine'
Obrazek Obrazek

Cyklamen bluszczolistny
Obrazek Obrazek

Cdn.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu funkję magellańską to mocno okrywasz na zimę?
Piękne astry.Ja mam niski biały i wysokie takie ciemny róż?
Też mam przygotowane w altanie kwiatki do zabrania.Acidanterę,parę mieczyków,kallę i dalię jak wykopię po przymrozkach.Na szczęście
przymrozków jeszcze nie było.
Co to za kwiatek roskea purpurowa???
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Sprawdzam czy Fotosik już działa. No niestety, zdjęć nie będzie. Odpowiem więc tylko na Wasze posty.

Danusiu - Danka65 kwitnąca pluskwica potrafi zachwycić. Przed posadzeniem wykop większy dołek niż potrzeba. Ziemię wymieszaj z dobrym kompostem i dopiero posadź. Najbardziej będzie jej odpowiadało stanowisko w półcieniu. W okresie suszy staraj się podlewać. Na pewno zacznie rosnąć, a po jakimś czasie wyda kwiaty.
Chciałabym móc napisać, że mam rabatę do obsadzenia. U mnie, od dłuższego czasu, miejsca brak.

Danusiu - danuta z mam nadzieję, że pogoda już się poprawiła i nowe rośliny posadzone. Pochwal się co ładnego zamówiłaś.

Madziu - Madziagos u mnie już też był drugi przymrozek, ale tym razem byłam przewidująca, zdążyłam wstawić pojemniki i doniczki z delikatnymi roślinami pod zadaszenie i nic im się nie stało.
O tak, Dasza jest mocno terytorialna szczególnie w stosunku do kotek. Było już kilka takich ciekawskich, niezdających sobie sprawy, co je czeka, gdy przestąpią granicę działki. Koty były przez Daszę zazwyczaj tolerowane, a jednemu czarnemu w czerwonej obróżce nawet użyczała swojej miski. Podejrzewam, że był to ojciec Pioruna.
Przeszło 8 kilo, to ładna waga u kota i taki pewnie radzi sobie z napastnikami, co nie znaczy że wychodzi cało z potyczek.

Jurku - Locutus ja też lnice lubię i dlatego u mnie rosną.
Fuksja magellańska rośnie w gruncie od kilkunastu lat i nie sprawia żadnych problemów. Ma zaciszne miejsce, bo z jednej strony chroni ją ogromna jukka karolińska, a z drugiej niewielki żywotnikowiec. Okrywam ją tylko gałązkami świerkowymi i nie usypuję nawet kopczyka. Zawsze po zimie, późno, bo późno ale odbija. To dziwne, że u Ciebie nie przeżyła zimy.
Trudniejsza sprawa będzie z roskeą. Mam ją od niedawna, rośnie i nadal kwitnie w doniczce pod dachem altany. To dla mnie cenna roślina, powędruje więc już niedługo razem z doniczką do domu i spędzi zimę na parapecie w nieogrzewanym pokoju.

Danusiu - danuta z mój sposób zimowania fuksji magellana opisałam w poście powyżej. Możesz jej jeszcze dodatkowo usypać kopczyk z kompostu.
Roskea to bylina z rodziny imbirowatych pochodząca z Himalajów i Wietnamu. Podobno niektórym udaje się przezimować ją w gruncie, zabezpieczoną przed wilgocią i mrozami grubym okryciem ze styropianu. Ja zabiorę ją do domu.
Moje acidantery, mieczyki karłowe, cantedeskia i cibora jeszcze w gruncie.

Dodam zdjęcia jak tylko Fotosik zadziała.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Dalszy ciąg wrześniowych zdjęć.

Gailardia oścista
Obrazek Obrazek

Przymiotno białe
Obrazek Obrazek

Powojnik tangucki nn
Obrazek Obrazek

Driakiew gołębia 'Pink Mist'
Obrazek Obrazek

Chryzantema nn
Obrazek Obrazek

Trzykrotka variegata
Obrazek Obrazek

Aster 'Ann Leys'
Obrazek Obrazek

Cdn
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Moja działka 8

Post »

na pewno zastosuję się do rad przy sadzeniu pluskwicy. Planuję pozyskać ją na wiosnę z wysiewu nasion.
Mam nadzieję że wykiełkuje i będzie rosła. Czy ona się wysiewa później sama?
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Danusiu - Danka65 pluskwica jeszcze nigdy mi się nie wysiała. Rozmnażanie z siewu jest podobno dość trudne i czasochłonne, przeczytaj tutaj

Astry, astry, astry
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

cdn.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”