Moja działka 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

Takie piękne zwiastuny wiosny śnieg zasypał ;:oj , mam nadzieję, że już go nie ma, śliczne kolory irysków,m wiesz nie mam ani jednego, a miałam je w tamtym roku jeszcze ;:185 , nie wiem co się stało ;:185 , zaskrońce u mnie w oczku, nad oczkiem są, nie kłócę się z nimi, ale sąsiad wiecznie ma pretensje, że przez moje oczko się lęgną i straszą mu żonkę, oj mam ja trzy światy z tym sąsiadem działkowym ;:222
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Iwonko - Iwonka1 walka ze ślimakami to temat rzeka. W sezonie i ja zbieram je wcześnie rano i czasem jeszcze wieczorem. Przyłażą zza płotu, z jednej strony działki chaszcze i ruiny, a z drugiej zaniedbana działka. Mają się więc gdzie rozmnażać. Żadnych preparatów na ślimaki nie mogę używać, bo na działce mieszkają jeże. Trafnie określenie - to istna walka z wiatrakami.
Kilka krokusów, tych późniejszych, jeszcze w pąkach, czekają na ciepło i słońce. Irysy żyłkowane w tym roku zawiodły, bardzo słabo kwitną.
Dzisiaj kolejny zimny i bardzo wietrzny dzień, a wczorajszy śnieg, w kilku zakamarkach działki, jeszcze sobie leży.

Karolu - sauromatum na razie przekwitły ranniki odmianowe. Poletka rannika zimowego znajdują się w miejscach cienistych i tam część kwiatków dopiero z ziemi wychodzi. Kwitnie też pięknie rannik cylicyjski, zwany wiosennym, który zakwita później od zimowego i dłużej utrzymuje kwiaty.
Śnieg niestety zniszczył większość krokusów, teraz czekam jeszcze na te nierozkwitnięte. Krokusa 'Yalta' polecam, jest naprawdę śliczny.

Danusiu - danuta z no niestety nadal mamy zimnicę i mocny wiatr. Na działce nawet cały śnieg się nie roztopił i rano dalej w niektórych miejscach straszył. Większość krokusów niestety poległo, szkoda, bo były takie piękne. Zostały jeszcze późniejsze odmiany i mam nadzieję, że pogoda pozwoli im zakwitnąć.
Danusiu moje oczko wodne tętniło życiem. Zażywały w nim kąpieli traszki, żaby i zaskrońce, a najwspanialsza była duża, prawie czarna ropucha. To były piękne czasy, które już nie wrócą. Obecni działkowcy tępią wszystko co się rusza, lata czy pływa.

Iwonko - iwona0042 a wiesz, że się zdziwiłam po przyjściu rano na działkę, bo śniegu jeszcze co nieco zostało. Krokusy prawie wszystkie leżą, irysy przetrwały, ale jest ich w tym roku tak mało, jak nigdy. Prawie wszędzie wyszły kępki szczypiorków, a rozkwitły tylko pojedyncze kwiatki. Lato było suche, więc może starsze cebulki zaschły, a młode nie dojrzały do kwitnięcia.
No to masz nieciekawe sąsiedztwo. To pewnie jedni z tych, co im wszystko przeszkadza.

Śnieguliczka koralowa utrzymała ozdobne owoce aż do tej pory.
Obrazek Obrazek

Ciemierniki cuchnące już jesienią zawiązały sporo pąków.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Rozkwita kolejny ciemiernik wschodni.
Obrazek Obrazek

Szafirek błękitny, po niefortunnym podziale, pokazał tylko jeden kwiatostan, ale w odległości około 20 cm roślina się odrodziła. Zakwitły siewki.
Obrazek Obrazek

Śnieg nie uszkodził delikatnych kwiatów bulbokodium wiosennego.
Obrazek Obrazek

Zakwitła siewka kokoryczy 'Beth Evans'.
Obrazek Obrazek

Próbują kwitnąć pierwiosnki.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wyszedł czosnek obliqua yellow i nn.
Obrazek Obrazek

Ciekawy nasiennik wiesiołka trwałego.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka 8

Post »

Rannika cylicyjskiego mam od zeszłego roku i tez u mnie dopiero teraz kwitnie - tylko myślałem, że zakwitł później ze względu na jesienne sadzenie ale jeśli rzeczywiście kwitnie trochę później to bardzo mnie to cieszy :wink:
Muscari azureum nie mam jeszcze ale już mi się podoba :wink: Też będę musiał poszukać go w tym roku. Mam kilka gatunków oraz odmian ale tego nie posiadam jeszcze :wink: On posiada zimozielone liście? U ciebie na zdjęciach nie ma ale może to być wynik późnego dzielenia i sadzenia :wink:
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja działka 8

Post »

Rozpoznał ktoś jaki to rozchodnik ? Dużo masz kwiecia wiosennego.U mnie owocki przez zimę zachowała kalikarpa.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

O kokorycz już zakwitła ;:oj , ładne kwiatki ;:215 , a sąsiedztwo, no tak, on najlepiej jak by całą działkę betonem wylał, a trawka tylko tam gdzie leżaczek do opalania dla żony stoi, ale co tam, ja się zarosnę i go nie oglądam ;:306
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu u ciebie chyba w ogródku masz ogrzewanie podłogowe... tyle nosków już na wierzchu Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu podziwiam bulbokodium i wiem ile takie cudowne maleństwa potrafią dać radości. Niesamowity ten ciermienik https://www.fotosik.pl/zdjecie/4aabc46645cc726d jeszcze chyba takich kwiatów nie widziałam...może to siewka?
Niestety jeżyki u nas chyba jeszcze śpią bo nie widziałam, ale pszczółki, biedronki i motylka już tak ...akurat bez aparatu byłam ale i tak mnie ucieszyły. Po mroźnych nocach i potem śniegu wszystko zahamowało swoje zapędy, bo właściwie noce w granicach zera a dni niby cieplejsze, ale z mroźnym wiatrem :D
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Karolu - sauromatum mój rannik cylicyjski kwitnie później od zimowego chociaż rośnie w pełnym słońcu.
Muscari azureum to najwcześniej kwitnący, a zarazem jeden z najładniejszych szafirków. Przynajmniej takie jest moje zdanie. On nie ma zimozielonych liści. wczesną wiosną pokazuje się najpierw wierzchołek kwiatka, a zaraz za nim wychodzą liście.

Janku - magry niestety rozchodnik nadal nierozpoznany.
Owszem kwiecia wiosennego u mnie sporo, bo bardzo lubię te wczesnowiosenne, kwitnące roślinki, zresztą wiosna to moja ulubiona pora roku.
Widocznie owoce kalikarpy i śnieguliczki nie są przysmakiem ptaków, bo przecież by je skonsumowały. Ostrokrzew miał jesienią dużo owoców i ptaki obrały je co do jednego.


Iwonko - iwona0042 tą kwitnąca siewką kokoryczy to sama byłam zdziwiona, bo na roślinie matecznej jeszcze za bardzo pąków nie widać.
Tak, tak znam takich działkowców, którzy mają tylko kilka iglaków, altanę, wybrukowany kawał działki pod stół i ławy do siedzenia, grill, no i ewentualnie kawałek trawnika, a każde zwierzę, ptaka, czy owada traktują jak intruza.

Ewuniu - ewarost nie mam ogrzewania, ale wystarczy kilka cieplejszych i słonecznych dni żeby na moim południowo zachodnim stoku pojawiły się kwitnące rośliny. Kiełki prawie wszystkich roślin cebulowych są już na wierzchu i rosną pomimo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.

Marysiu - Maska poruszyłaś czuły temat. Bulbokodium wiosenne, to moja ulubiona roślinka. Było u mnie od dawien dawna, bo kiedyś w sklepie ogrodniczym udało się kupić bulwki. Rosło sobie i kwitło spokojnie, aż zaczęły się problemy z podtapianiem działki. Straciłam wtedy nie tylko bublokodium, ale mnóstwo innych, cennych dla mnie roślin, zresztą tracę je do dzisiaj, bo problemu nie udało się rozwiązać. Potem długo szukałam bulwek, ale jakoś nie udało się kupić i dopiero Ala, spełniła moje marzenie i kupiła bulbokodium za granicą. Jesienią dokupiłam jeszcze kilka bulwek i w tej chwili kwitną trzy, a wczoraj pojawiły się następne dwa pączki. Te maluchy dają mi wiele radości.
Ciemiernik, który Ci się spodobał znalazłam jakiś czas temu w ofercie naszej Joli.
U mnie też przenikliwie zimno, a najgorszy jest wiatr. Dzisiaj, jakby tego było mało, padał jeszcze deszcz.


Krokusy:

wiosenny 'Pickwick'
Obrazek Obrazek

złocisty 'Advance'
Obrazek Obrazek

złocisty 'Prince Claus'
Obrazek Obrazek

Tommasiniego 'Ruby Giant'
Obrazek Obrazek

złocisty 'Aubade'
Obrazek Obrazek

złocisty 'Miss Vain'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek


Ciemierniki
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Żywiec gruczołowaty
Obrazek Obrazek

Różeniec górski
Obrazek Obrazek

Śnieżnik lśniący 'Pink Giant'
Obrazek Obrazek

Miodunka plamista
Obrazek Obrazek

Przylaszczka pospolita
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przylaszczka pospolita różowa
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu szalejesz ;:138
Spacer bardzo przyjemny ;:65
Czekam do kwietnia ;:333
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu cieszę się że poruszyłam temat Bulbokodium wiosenne, bo należało mu się opisanie historii. Zatem życzę żeby już żadna woda mu nie zagrażała i niech cieszy ogrodniczkę, bo na to zasługuje :D
Żywiec gruczołowaty od Ciebie chyba mi przepadł, bo już go nie spotykam :wink: Śliczne przylaszczki...moje jeszcze uśpione. Mroźny wiatr nie służy kwiatkom ;:131
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Ojtam ojtam? Trzeba się cieszyć z tego, co się ma, zamiast martwić tym, że nie jest tak jak to sobie wymarzyliśmy? Bo też i w ogrodnictwie rzadko kiedy coś udaje się na sto procent?

U mnie irysy żyłkowane w ogóle wypadły ? w jednym miejscu bo tak, w drugim zagłuszone przez żeleźniaka, który stał się cokolwiek ekspansywny? To, co mam w tym roku, z jednym jedynym wyjątkiem, są to nasadzenia z zeszłej jesieni.

W ogóle niesamowicie piękna ta Twoja wiosna.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 8

Post »

Liduś, zaglądam od czasu do czasu do Twojego cudnego ogródka i zawsze jestem zauroczona ilością rozmaitego kwiecia. ;:138
Aktualnie oczy z orbit chcą mi wyskoczyć na widok taaakiej już bogatej wiosny!!! ;:111 ;:111 ;:111
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu, ale masz ogrom kwiatów. :heja U mnie fioletowe krokusiki jeszcze się nie rozwinęły. Żywiec bardzo fajny. ;:215
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”