Moja działka 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja działka 8

Post »

Wow pięknie Lidziu .
U nas od rana brzydko ciemno i pada . Boję się tych niskich temperatur bo u nas też -8,-9 zapowiadają .
Oby się nie sprawdziły .
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Marysiu - mar33 no to chyba na razie możemy zapomnieć o przedwiośniu. Rano, gdy przestał padać deszcz to polatywał śnieg. Teraz wieje lodowaty, porywisty wiatr, że w miejscach nieosłoniętych trudno utrzymać się na nogach. Na termometrze już -4, a temperatura odczuwalna dużo, dużo niższa.
Okryłam kwitnące rośliny i pąki ciemierników, niech dzieje się co chce.

Miłek amurski wyglądał dzisiaj tak. Teraz siedzi pod stroiszem świerkowym i szklanym daszkiem.

Obrazek Obrazek



Tereniu - TerDob wczoraj pisałyśmy równocześnie, Ty u mnie, a ja u Ciebie.
Moją aktualną pogodę opisałam już w poście powyżej.
Dzisiaj rano na działce przez 2 godziny okrywałam kwitnące rośliny. Może stroisz chociaż częściowo ochroni kwiaty. Miłek dostał dodatkowo daszek. Nic więcej nie dam rady zrobić. Rośliny muszą sobie poradzić.

Na przekór pogodzie śliczny ciemiernik wschodni rozwinął pąk.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Nie no u Ciebie wiosna na całego.Krokusy ,przebiśniegi u mnie na pewno jeszcze nic nie widać.Zresztą ja mieszkam na "syberii" ;:306
U mnie kwitną w domu azalie,parę kwiatków ma grudnik i szczawik,mam więc wiosenkę w domu. ;:138
Mam też parę sadzonek aksamitek,może mi zakwitną?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu gratuluję wiosny... u ciebie inny mikroklimat. Moje wiosenne kwiatuszki jeszcze w "powijakach " :lol:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Ciemierniki pełne? Ciemierniki ciemne? Próbowałem, te pierwsze wypadły zanim zdążyły zakwitnąć, te drugie wypadły po jednym kwitnieniu? Popodziwiam je sobie u Ciebie. I tylko te nakrapiane żyją i mają się świetnie.

Poza tym ? piękna kolekcja krokusów. Mam nadzieję też coś u siebie wypatrzeć dzisiaj jak tylko słoneczko raczy przygrzać?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu trzymam kciuki za kwitnące, żeby mróz im nie zaszkodził! ja się boję o ciemierniki, bo mroźny wiatr potrafi im zaszkodzić. Kwiaty trochę brązowieją, a wczoraj miałam potwornie mroźny i silny wiatr. Dzisiaj -10 i zero okrywy. Wśród siewek ciemierników od Ciebie jest nadzieja na różowy kwiatek, bo kluje się maleńki pączek i jak się rozwinie zamelduję jaki ma środek ;:215
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

Coraz więcej kwitnących Lidziu u Ciebie ;:215 , miejmy nadzieję, że to tylko chwilowo zima wróciła, da nam spokój, bo teraz to po co ona i komu potrzebna jak już tyle roslin sie pobudziło ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 8

Post »

Liduś, toż u Ciebie już regularna wiosna! ;:111 Skoro pookrywałaś kwitnące, to mróz im nie zaszkodził i wrócą do swego kolorowego pokazu. ;:108
U mnie jak dotąd tylko ranniki rozwinęły pączki, pozostałe wiosenne jeszcze się nie wybudziły ;:185 , jeszcze czekają w blokach startowych. Niech sobie czekają, nie ma pośpiechu, nie wiadomo, jaka pogoda przed nami. ;:218
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka 8

Post »

Masz rację slila1, w moich rejonach jest cieplej ale w piątek w nocy też -7 było :wink: Tylko, że u nas bardzo szybko zaczęło się robić cieplej więc to było tylko kilkugodzinne ochłodzenie. Ciemiernik korsykański u mnie dobrze rośnie choć w zeszłym roku wymarzły mu kwiaty :wink:
Mimo tych chłodów u Ciebie wiosnę widać - i oby było u Ciebie już tylko cieplej i żebyś nie musiała okrywać już roślin :)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Danusiu - danuta z dzisiaj zaświeciło słońce to i temperatura trochę się podniosła. Krokusy otworzyły zaciśnięte pąki. Ostatnie, mroźne noce uszkodziły tylko kilka ciemierników. Okrycie gałązkami świerkowymi nie wystarczyło.
Dobrze, że chociaż w domu masz namiastkę wiosny. Twoją "syberię" w końcu słońce też ogrzeje i zrobi się kolorowo.

Ewuniu - ewarost dziękuję. Dzisiaj odkrywałam opatulone rośliny, bo w najbliższym czasie temperatury nocne mają być już tylko w granicach od -1 do -3 stopnia. Słońce sprowokowało nawet miłka amurskiego do rozwinięcia pąka. Widać też było mnóstwo pszczół i innych zapylaczy.

Jurku - Locutus dzisiaj słońce przygrzało. Na działce widać było kolorowe kępki krokusów, a wśród nich uwijające się pszczoły.
Pąki ciemierników, pomimo okrycia, trochę omarzły, ale coś tam zawsze zakwitnie.

Marysiu - Maska mróz był spory, bo -12, a wiatr, podobnie jak u Ciebie, potworny. Krokusy wyszły obronną ręką, ale pąki ciemierników niestety trochę przemarzły i część kwiatów może być brązowa.

Iwonko - iwona0042 też się pocieszam, że to już ostatni taki atak zimy. Dzisiaj na działce było przepięknie. Świeciło słońce, rozkwitły krokusy i ranniki, przyleciały pszczoły, a ptaki wesoło śpiewały. Szkoda, że musiałam tak wcześnie wracać do domu.

Lucynko - płocczanka mróz i wiatr zaszkodziły tylko ciemiernikom, innych strat nie zauważyłam. Kiełki narcyzów i tulipanów poszybowały w górę, a miłek wiosenny pokazał dzisiaj kilka pączków. Następne noce powinny być już znacznie cieplejsze i dalsze rośliny zaczną się budzić.

Karolu - sauromatum też mam taką nadzieję, że roślin już nie trzeba będzie okrywać.
Dzisiaj wiosnę było już widać, sprawiło to grzejące mocno słońce. Wszystko co było w pąkach nagle rozkwitło i cieszyło oczy.

Krokusy:
złocisty 'Ard Schenk',
Obrazek Obrazek

Siebera 'Firefly',
Obrazek Obrazek

złocisty 'Romance' ?
Obrazek Obrazek

złocisty 'Dorothy'.
Obrazek Obrazek

Ranniki:
zimowy wielkokwiatowy - siewka,
Obrazek Obrazek

zimowy.
Obrazek Obrazek

Miłki:
wiosenny,
Obrazek Obrazek

amurski.
Obrazek Obrazek

Wilczomlecz nn
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 8

Post »

Och jest coraz piekniej, ptaki, rosliny wszystko czuje wiosnę, ja też dziś ją poczułam, a teraz też czuję w kościach ;:306 , ten Wilczomlecz NN, jest prześliczny, szkoda, że NN, bo już bym go szukała, czy jemu tak przetrwały listki ;:oj
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu u mnie pierwszy raz kwitnie miłek amurski ,sprawił mi niespodziankę,ale wiosennego jeszcze nie widać
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 8

Post »

Wiosna u Ciebie pełną gębą. Aż miło popatrzeć. :D
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”