Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Warzywnik masz pierwszą klasa !!
Swoje warzywna najbardziej cieszą. :)
Red baron to taka inna dekoracja przy warzywniku.
Remont...sypialni. .. W tych remontach to najtrudniej zacząć. Ale końcowy efekt zawsze cieszy. ;)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

W sumie masz rację z tymi nicieniami, zawsze się wybiera mniejsze zło :wink: U mnie też się te paskudztwa trafiają, odkryłam to przy zrywaniu darni pod nową rabatę. Na szczęście tylko w jednym miejscu były i pojedyncze sztuki. A jak później sprawdzisz czy nicienie spełniły swoje zadanie?
Czerwone truskawki, kwitnące róże - kochana sporo masz tego dobra :D Ja czekam na jedno i drugie, choć wygląda to już obiecująco :wink:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

U nas też pełno pędraczków, zwłaszcza tych największych, chrabąszcza majowego :) Gdzie nie kopię, tam takie tłuściochy siedzą... Dołki pod drzewka to kopałam na przedwiośniu takie 70-80 cm (zimą schodzą niżej), aż się dokopałam do pędraków i wybrałam, bo są szczególnie szkodliwe dla młodych drzewek. Mamy Durban..ale poczytałam, że potem przez prawie dwa tygodnie dzieci i zwierzęta mają nie wychodzić na ogród, a użyć go trzeba latem, jak jest ciepło... i odpuściłam. Jak się za bardzo naprzykrzą kupię te nicienie- one jedzą wyłącznie mięsko, to całkiem inne odmiany niż te co niszczą truskawki. Są dla roślin 100% bezpieczne.
Bardzo mi się podoba ozdobne otoczenie warzywnika :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, takie piękne już róże masz? ;:138
Dużo kwiecia widzę, najpiękniejsza pora roku trwa. ;:136
Pomidorki gdzie? Zaraz przewertuję Twój wątek w poszukiwaniu ulubionego ziela. ;:306
edit.
Znalazłam, no grubasy ładne. ;:215 Zaraz wystrzelą kwiaty i owoce. ;:173
Udanego sezonu pomidorowego Ci życzę Soniu. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Co ja czytam jaki dół ogrodowy? Chyba żartujesz ;:196 . Nie ma mowy żebyś w takie coś wpadła przez jednoroczne rośliny . U mnie jak zwykle ambitne plany wysiewowe były a nasiona zostały w torebkach :;230 . Chyba przestanę w ogóle nasiona kupować bo i tak nic z tego nie wychodzi ;:306 . Z reguły zapomnę wysiać albo jak wysieję to i tak nie umiem dotrwać do końca. Jedynie szałwię trójbarwną posadziłam do gruntu i oby kwitła! U mnie podgryzane są notorycznie bodziszki ;:145 . To jakaś gąsieniczka malutka i nie wiem czy opryski coś dadzą . Ręcznie nie dam rady zwalczyć wszystkiego bo jest na prawdę malusia :shock: . Masz rację, dzieci wymagają czasu ale i ogród. Jednak twierdzę, że dzieci tak szybko wyrosną, że trzeba łapać chwilę ;:108 . Ogród od czasu do czasu zaniedbany i tak sobie poradzi ;:108 . Podobają mi się Twoje warzywka posadzone między roślinami , genialnie wykorzystałaś przestrzeń ;:215 . Pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu ogródeczek pięknie się prezentuje, u mnie wysiewy tegoroczne wszystkie wylądowały w koszu, nawet pomidorki, nic nie rosło tak jak powinno, ale co tam kupiłem sadzonki i jest dobrze :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziś babaciowy dzień, więc tylko bawiliśmy się i zgodnie z programem odbyło sie podlewanie. :) Wieczorem w mieście padało mocno, a u nas nic. ;:222
Wczoraj poprzesadzałam trochę samosiejek, a dziś 28 stopni. Niestety zacieniować nie mogłam, bo rozrzucone po rabatach. Mam nadzieję, że przeżyją, bo się zachmurzyło i pochłodniało.
Nie pochwaliłam się dwoma ukorzenionymi na patyku hortensjami, bo czekałam aż się zaaklimatyzują w gruncie. Jedna cieniutka, z pniem długości 90 cm, druga masywniejsza ma pień 120 cm.

Obrazek

Obrazek

Martuś miło, że w nawale pracy zajrzysz czasem. ;:180 Podglądam stale Twoje piękności kwiatowe, żeby sie uczyć.

Obrazek

Aniu warzywa zawsze sadziłam, ale gryzonie trochę mnie zniechęciły. Tam gdzie w większości teraz posiałam korzeniowe, jest dość słaba gleba. Z pewnością trochę marchewki, pietruszki, buraków i pomidorów dla wnusia uda się wyhodować. Karol już truskawki polubił i domaga się trzy razy dziennie. :)
Koktajlowe z konieczności wylądowały na kawałku rabaty przy truskawkach. Już zaczęłam to miejsce obsadzać kwiatami i hortensjami. Miałam miejsce na 11 sztuk pomidorów, ale nie mogłam sobie podarować wysadzenia ciekawych, nowych odmian. Dodatkowe cztery upchnęłam za trawą. ;:173
Syn dziś pomagał skręcić łóżko i jutro zostaje tylko sprzątanie sypialni. :tan

Obrazek

Małgosiu po miesiącu od zaaplikowania nicieni, zdejmniemy po metrze kwadratowym murawy w dwu miejscach i zobaczymy, czy liczba pędraków się zmniejszyła. Są pod trawnikiem równomiernie rozłożone. Jak zdejmowaliśmy darń w kilku miejscach, to na każdym metrze było około 15-20 sztuk. Łatwo więc będzie sprawdzić, ile żyje.
Truskawki już jemy, wyjątkowo obrodziły, choć to już ich trzeci sezon.
Wczoraj zaczęły kwitnienie Bonica i Aspirin Rose.

Obrazek

Agnieszko jeden warzywnik obsadzony floksami i liliowcami, a drugi szałwią i trawą. ;:306 Właśnie ze względu na wyjątkowo paskudną charakterystykę, nie zdecydowałam się na Dursban. Nie wierzę, że taki agresywny środek chemiczny zostanie zneutralizowany w dwa tygodnie. ;:185
Jak przetestuję nicienie u siebie, to oczywiście podzielę się doświadczeniem.

Obrazek

Elu róże już ładnie kwitną, ale mam je w takim miejscu, że mogę pokazać tylko portety lub nieduże fragmenty różanki. Po zlikwidowaniu stelaży dla powojników, mój dom widać na zdjęciach w całej okazałości, a z drugiej strony sąsiada. :roll:
Pomidory już wszystkie kwitną, tylko jeden żółty jakiś zdechlaczek. ;:131 W donicach chyba szybciej dobrały się do obornika, bo bardziej masywne liście mają, gruntowe bardziej zrównoważone. Pokuszę się o zrobienie portretów tych z Twoich nasion.

Obrazek

Ewelinko wczoraj przesadzałam samosiejki, więc już mi lepiej. ;:306 W piątek szykuje się pracowity dzień w ogrodzie, a jutro zaglądam na giełdę hurtową z kwiatami. :wink: Wysiewy w większości rodałam, a teraz będę kupować inne rośliny dla siebie. ;:14
Poza tym remont sypialni, moim zdaniem udany, więc musi być dobrze.
Coraz mniej wierzę w chemię, chyba że zobaczę intruza na roślinie, to widać efekt. Pryskałam w któryś wieczór szałwie, ale dalej coś je podjada. ;:223
Dziękuję za pochwałę warzywnika, ;:196 ale mam jeszcze trzeci, w dawnej przechowalni roślin. :;230 Rosną tam zioła i maliny dla Karola. :D

Obrazek

Mariusz, jak będziesz na emeryturze, będziesz wysiewał. :wink: Teraz ciesz się innymi pracami i zadbaną działką. Współczuję kradzieży na Waszych działkach. Jak w średniowieczu, ucinałabym ręce wandalom niszczącym cudzą własność. ;:108

Obrazek

Nie oparłam się pędzonej w donicy lilii. ;:173

Obrazek

Jaszczurek mam sporo i coraz mniej bojaźliwe.

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja też łapę doła ogrodowego. Może jak zaczną kwitnąć kolejne roślinki to mi przejdzie. bardzo ładnie wyglądają białe petunie. Jak chcesz to Ci zbiorę nasiona białej szałwii i sobie wysiejesz.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu czy biała szałwia powtarza cechy z nasion. ;:218 Byłabym szczęśliwa gdyby tak było, bo jak patrzę na ceny-16-20 zł, to mi się odechciewa zakupów. Potrzebuję przynajmniej 7-8 sztuk. Dzwoniłam do pobliskiej szkółki, ale mieli tylko dwie, więc odpuściłam na razie, bo taka liczba mnie nie zadowala. ;:222
Będę się przypominać za kilka tygodni, jak przekwitnie. ;:196
Doły ogrodnicze nie trwają długo. ;:306 Róże Ci już ładnie zakwitły, więc humor się poprawi, a trochę strat musi być, żebyśmy się nie rozleniwiły.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
O tej porze kwitnąca lilia? Hm. Super pomysł. Moich dużo poznikało. Podobnie z jeżówkami. U Ciebie jak się maja jeżówki? Piękna jaszczurka. Jeszcze w tym roku nie widziałam wygrzewającej się jaszczurki u mnie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Alu tyle jest kwitnących roślin na giełdzie, że trudno przejść spokojnie. ;:173 Żelazne jeżówki przeżyły, ale z bordowych dwie nędzne kępki. Cztery poszły do roślinnego nieba.
Podobnie jasnoniebieskie ostróżki. Podkusiło mnie żeby wiosną podzielić. Nawet ładnie kwitły, a po zimie jedna nędzna została. Podobnie trzy białe, które jesienią przesadziłam. Zawsze wszystkim mówię, że przesadzać wiosną, a sama taką głupotę zrobiłam. ;:14
Mamy jedną jaszczurkę bez ogona, pewnie kot ją dopadł. Chyba ma dość stałe miejsce w runiance, bo przy wejściu do domu często się wygrzewa.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie wyleciała Green Jewel, Mozarella, Suprema Cantalupe i inne z serii Secret. Niektóre są już w pąkach a niektóre ledwo co przy ziemi. W żadnym roku nie miałam tyle strat. Lilie też odeszły. Ostróżki u mnie tez wypadają. Tylko co je załatwiło zima ciepła czy wiosna z mrozem? Trzeba będzie znów dosadzać. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Alu mamy miejsce na nowe chciejstwa. :wink: Jutro pewnie coś przytargam z giełdy, bo muszę w mieście pozałatwiać parę spraw, więc po drodze wstąpię. ;:306
Green Jewel podzieliłam teraz, jak nie przeżyje zimy, to się zastrzelę. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”