Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Zdrówka i odpoczynku Soniu żebyś wiosną mogła działać ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu moje okno w kuchni też wiecznie umazane, tyle że przez kota :lol: Niestety żadna siła nie jest w stanie go tego oduczyć. Kiedyś próbowałam zastawić mu szczelnie parapet doniczkami z kwiatami, zrezygnowałam po tym jak zobaczyłam jego szanowne cztery kocie litery siedzące sobie w najlepsze na mojej młodziutkiej szeflerze ;:306 Od tej pory kawałek parapetu niepodzielnie należy do niego :wink:
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Mój ulubiony ogród na forum :heja
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, że zaglądacie. ;:180 Niestety czeka mnie leczenie do 5 marca. Mam tygodniową przerwę w kuracji, więc z przyjemnością popiszę trochę. :D Cały czas podglądam wasze ogrody, ale z telefonu nie lubię pisać. Laptopa niestety nie mam.
Wnusio przywitał mnie nowymi słowami. Najbardziej ulubione, to gałagan. ;:306

Dzisiaj ogród przysypany 20 cm warstwą śniegu.

Obrazek

Cieszę się niezmiernie, ponieważ większość cebulowych na wierzchu, nawet tulipany posadzone końcem listopada. W ubiegłym tygodniu wpadłam na kilka godzin i pobuszowałam po ogrodzie.Tulipany stojące w garażu w donicach, mają 5-7 cm. Jednak tam chyba cieplej było niż na dworze. Bałam się zostawić, bo M czasem wraca późno i mógłby nie przypilnować w razie mrozów. Nawet niektóre ostróżki wypuściły kiełki. Przysypałam liśćmi i położyłam gałązki, wiało wtedy paskudnie.
M przyciął klony, ale chyba już się obudziły, bo wprost lało się z uciętych pędów. ;:202
W czasie poprzedniego pobytu w domu, nie traciłam czasu i w połowie stycznia wysiałam do ziemi z ogrodu ;:306 ostróżki, orliki i kilka różowych szałwii z własnych nasion. Mam nadzieję, że zobaczę kwiaty w tym roku. ;:131 Jestem ciekawa, czy powtórzą cechy roślin matecznych. Wzeszły prawie w 100 % i niedługo będą się nadawać do pikowania. Może w czasie tego tygodnia zdążę to zrobić.

Lucynko, Iwonko, Kasiu, Aniu anabuko1 , Mariuszu, Ewo ewarost, Ewelinko, Martusiu, Gosiu, Olu, Agnieszko, Olu, Ewo E@K66, Aniu Annes 77, Przemku, Małgosiu, Anitko dziękuję za życzenia. ;:4 Mam nadzieję, że wiosnę zacznę spokojna i wypoczęta. Kilka mroźnych dni z pewnością przyhamuje wegetację, bo to się działo do tej pory, nie było najlepsze dla roślin.

W domu też coś kwitnie i pachnie.

Obrazek

Obrazek

Pelargonie zaszczepione w październiku żyją i nawet dwa małe pąki dziś oberwałam. Niech się wzmacniają, może wreszcie będę mieć ładnie kwitnące w donicach. W ubiegłym roku kupione na giełdzie się nie popisały. Zastanawiam się tylko, czy takie nie przechłodzone będą miały ładne kwiaty. ;:218

Obrazek
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu cały czas śledzę Twoje poczynania w ogrodzie .
Nie znaczy to jednak ,że mnie nie ma :D .
Dużo zdrówka życzę .
Udanej kuracji i wracaj do nas jak najszybciej ;:167 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Mariolko miło. ;:196 Teraz sporadycznie piszę, ale podglądam wasze ogrody stale, mam dużo czasu. :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie martw się o pelargonie. ;:185 Pamiętam parapety w domu mojej babci i mamy zastawione kwitnącymi pelargoniami, których nigdy na zewnątrz nie wynoszono, a kwitły co rok i mocno się rozrastały. ;:333
Zimę masz naprawdę uroczą, a kwiaty w domku ożywiają najbliższe otoczenie. ;:215
Karolek cieszy się ze spotkań z ukochaną babunią, to i chwali się swoimi nowymi umiejętnościami. ;:138

Kuruj się kochana i wracaj odnowiona do najbliższych i do swojego ukochanego ogrodu. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit . Soniu cudna zima u Ciebie ;:215 . Fajnie, że odezwałaś się do nas ;:196 . Wracaj do zdrowia i kuruj się ;:196 . Gałagan mnie rozwalił :;230 . Rzeczywiście dobrze, że pojawiły się te mrozy bo i u mnie sporo cebulowych wyszło i róże też wyglądają jakby ruszyły ;:oj . Oby tylko nic im nie było. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu śniegu szczerze zazdroszczę. U mnie nie ma go prawie wcale a rośliny nosy z niemi powystawiały. Co z nimi będzie, zobaczymy.
Dużo zdrówka życzę ;:196
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak miło,że się odzywasz i pokazujesz migawki z ogrodu i przygotowań do wiosny:)
Nawet już posiałaś nasiona,a ja nadal w proszku,chęci są,ale coś do sklepu z nasionami mi nie po drodze.
Moje tulipany w donicy na balkonie też pokazały nosy,ale ostatnio u nas -9 st i troszkę śniegu napadało.
Byłam kilka dni temu na działce okryć co wrażliwsze róże ;:224

Buziaki ;:196 i szybkiego powrotu do zdrowia :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,fajnie ,że wróciłaś na chwilkę ,bo wprawne oko wszystko musi doglądnąć ,zdrowiej kochana ,do wiosny jeszcze trochę czasu jest więc wrócisz wypoczęta i pełna energii,pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Jesteś już Soniu. ;:168
Śnieg jak najbardziej potrzebny dla naszych roślinek no i dla nas żebyśmy wiedzieli, że jest prawdziwa zima.
Łatwiej będzie przetrwać do wiosny.
Pachnące akcenty wiosenne w domu temu zdecydowanie pomogą.
Miłego tłustego czwartku. :D
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu masz rację, fajnie, że wróciła na trochę zima, bo przystopowała nasze roślinki.
Jeszcze dla nich za wcześnie. Choć wszyscy nie możemy doczekać się wiosny, to jednak rozsądek mówi coś innego.

Soniu odpoczywaj i wracaj do zdrowia. Jesteś nam potrzebna w udzielaniu rad :D , pokazywaniu swojego pięknego ogrodu
i dzieleniu się swoimi roślinkami ;:oj

Miłego dnia :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”