Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu kochana i ja przyszedłem pogratulować wnuczka. Zima nas stopniowo straszy zaraz znika żeby znowu sypnąć bielą i tak w kółko. Mam nadzieję że Święta będą w końcu białe. Tak jak nie przepadam za zimą to wyczekuję ja akurat na Święta ale od kilku lat do tyłu zdarza się że tego śniegu nie ma a jest natomiast na Wielkanoc :;230 . Wszystko się ćikcia . Ja z kilku hortensji anabell pozrywałem kwiatostany bo przez ostatnią wichurę wszystko fruwało gdzie się dało. Jakoś w poprzednich latach mi to nie przeszkadzało a w tym jakoś tak ;:306 . W znakomitej formie widzę jeszcze u Ciebie ostnice. jak dobrze pójdzie to przezimują do wiosny. ja się nie mogę doczekać kiedy wysieję te od Ciebie. Nie wiem natomiast kiedy najlepiej wysiać do pojemników? Czy posiać od razu do gruntu wiosna i wtedy po pikować. Hm
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przemek dziękuję, wnuki to szczęście, bez odpowiedzialności. :D Niestety ostnicę trzeba wysiać wcześniej, żeby doczekać się w pierwszym roku ładnej kępki. Wysiewam w połowie lutego, ona wolno rośnie i nie wyciąga się z braku światła, jak inne byliny. Możesz wysiać po kilka nasion do jednej doniczki lub multipalety i nie pikować. Od razu uzyskasz sporą kępę. Dużo lepiej rośnie. Trzeba jednak mieć trochę miejsca na parapecie, albo ciepłą szklarnię. :) U Ciebie zimy łagodniejsze, ostnica powinna przeżyć, nie lubi tylko nadmiaru wody w tym czasie.
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję Soniu za cenne rady. Ostnicę posieję w lutym. Sam jestem ciekaw co z tego będzie. A werbenę patagońską wysiać do gruntu wczesną wiosną powiedzmy marzec?
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu gratuluję wnuczka, Karolek nie będzie sam :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jaki piękny dzwoniec w karmniku :tan
Gratulacje kolejnego wnuczka. ;:138
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne, grudniowe zdjęcia ;:63 Moja ostnica wysiała się w kilku miejscach, może siewki przeżyją? Tylko jedną mam większa, a reszta maleństwa. Ale i ta większa po ostatniej zimie, mocno się ograniczyła, chociaż wcale nie musiała ;:306 Wy sprzątacie hortensjowe kwiaty, a ja je specjalnie zostawiam. Lubię jak mi latają po ogródku, zgrabiam je dopiero wiosną. W tym roku miałam nawet zamiar, za Waszym przykładem, trochę ich powycinać, bo wyjątkowo są nieładne, ale nie zdążyłam. Będzie więc jak zwykle :;230
Gratuluję kolejnego wnusia ;:138 Rodzinka się powiększy, będzie weselej.
Zdrowych i spokojnych świąt ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zima zrobiła nam niespodziankę i wbrew prognozom sypie śniegiem.

Obrazek

Przemek werbenę wysiej teraz na miejsce docelowe, przemrozi się i wzejdzie wiosną lepiej. Jeśli liczysz na wcześniejsze kwitnienie, to niestety pozostaje parapet. ;:108 Różnica około dwa tygodnie.

Kasiu dziękuję, ;:196 cieszymy się bardzo z drugiego dzieciaczka. We dwóch będą się socjalizować, nie mamy innych dzieci w rodzinie.

Aniu dzięki. ;:196 Zaczęłam karmić ptaki z Karolem i już teraz będę to robić, muszą wiedzieć, że zawsze mogą liczyć na stołówkę. Karmnik mam dość daleko od okna i czasem nie widzę, :oops: jaki to ptak. Przylatują różne, dopiero na zdjęciu mogę rozpoznać.

Iwonko dziękuję za życzenia i gratulacje, ;:196 kolejne święta będą pewnie już z nowym członkiem rodziny.
U mnie dużo siewek ostnicy do tej pory przeżywało. Niestety większość wędruje do kompostownika. ;:202
Chyba jednak w sprzyjającym czasie wytnę resztę kwiatostanów hortensji, wiatr i tak rozprawił się z 80%, sporo też połamanych pędów. ;:222
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to ja wole wysiać werbenę od razu do gruntu. A jak one wzejdą wioosną to można je pikować? Czy zachowują się jak maki jednoroczne które po wyrwaniu nie przyjmują się dobrze? Piękna zima u Ciebie i super widoki. U Ciebie jak u Alani ( Moniki) cały rok pięknie i porządek. U mnie nie ma tyle śniegu a szkoda. Może się jeszcze rozkręci.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu śnieg nam pada ale u Ciebie go więcej! U mnie jeszcze płaty zielone trawników widoczne! :)
Ładny widoczek ogrodowy pokazałaś! ;:138

Miłego dnia! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przemku od trzech lat nie wysiewam werbeny na parapet, tylko siewki przesadzam w miejsca, które mi odpowiadają. Werbena rośnie, jak chwast, nawet przesadzona na najgorszą glebę, ładnie u mnie kwitnie. ;:215
Porządek widzisz, ponieważ stale pokazuję to trochę uładzone miejsce. ;:306 Otwieram okno i już mam zdjęcie. Pokazywanie innych wymaga wyjścia na pole, a ja jestem ciepłolubna, to mi się nie chce. :wink:

Maryniu dziękuję, ;:196 dzień będzie miły, bo Karolek przyjeżdża i zostaje do jutra. :tan Zaskoczył mnie śnieg rano. Zdziwiłam się, że tak jasno w sypialni. :) Teraz już powoli topnieje, temperatura na plusie. Nie lubię takiej pogody, błoto tylko po śniegu zostaje. ;:222
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

A u mnie śniegu nie widać, jak na razie częściej świeci słońce. Ale dzisiaj jest pochmurno. Tylko werbenę Rigidę wysieję na parapet, bo w tamtym roku rzuciłam na ziemię i nic nie wykiełkowało. Chociaż bardzo jest prawdopodobne, że po prostu ją wypieliłam. Dlatego w tym roku pójdzie na parapet, a potem będę już czekała na siewki. W moim regionie w gruncie kiełkuje bardzo późno i co za tym idzie kwitnie bardzo późno. Ale mam nadzieję, że nasiona zdążyły dojrzeć i patagońska mi wykiełkuje. Pierwszą werbenę miałam kupną i podpędzona w szklarni, kwitła bardzo wcześnie. Z nasionami nie było kłopotu. Teraz to loteria, ale liczę, że jednak urośnie. Już nie wyobrażam sobie ogrodu bez werbeny. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie sypało w piątek, zostały resztki na trawniku.
Ja powiązałam tylko ostnice. Niestety wiatr chyba był na tyle silny, że niektóre znowu dzisiaj musiałam powiązać
W tym roku nie zrobiłam żadnych wianków. Dzisiaj po raz pierwszy i chyba po raz ostni zrobiłam kilka bombek.
Nie mam pojęcia co się z tym czasem dzieje
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu! ;:196
Jakże ja tęsknię za taką bielutką zimą! ;:303
U mnie ciągle mokro i nawet jeśli spadnie śnieg, to niemal natychmiast ginie. ;:222 Oczywiście w mieście jest zawsze cieplej, ;:108 ale przecież bywały piękne śnieżne i mroźne zimy, kiedy śnieg leżał długo i dzieciaki na saneczkach szalały. :tan

Dobrego zdrowego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”