Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Czyli końcówka remonciku ? Sama przyjemność.
Naparstnice, piękne,A jakie wysokie kwiatostany ;:224 ;:224
To orliki te granatowe ?? Piękne. ;:108
I jeszcze miejsce na nowe chciejstwa,,, ale fajnie.ciekawa jestem co kupisz ??
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mam koleżankę która uwielbia przerabiać różne meble, maluje je i zmienia na różne sposoby. Ja się lekko zaraziłam i też lubię co nieco zmienić, odświeżyć, nadać nowe życie. Ostatnio pomalowałam drewaniany stolik na biało, dałam nowy blat z desek nieheblowanych i pociągnęłam lakierobejcą brązową. Wyszedł cudnie, ale zupełnie nie pasował nam do niczego :lol: Dwie koleżanki stoczyły o niego bój :lol: Jakby był ze złota.
A ja się dałam nabrać, myślałam że ta lilia to już Twoja ogrodowa kwitnie :D No ale co ja się dziwię, jak naparstnice masz w pełni kwitnienia ;:173
Dobrze, że zobaczyłam u Ciebie to prostowanie patyka hortensji. Poszłam dzisiaj do mojej, bo przeczytałam Twoje zalecenia i stałam tak z tym patykiem jak ,....no wiadomo jak. Nie mogłam wpaść jak to ma być, żeby było prościej. I dopiero teraz mnie olśniło. Ale u mnie tak prosto to nie będzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Oczywiście poprawiłam sobie nastrój zakupami na giełdzie hurtowej. Dokupiłam białej begonii wieczniekwitnącej, przynajmniej do późnej jesieni będzie kwitła, jako towarzystwo dla jeżówki Green Jewel. Szałwii białej już nie szukam, może uda się wysiać w przyszłym roku. ;:131
Bordowe jeżówki nie przeżyły, to zastąpiłam je bordową odmianą dalii z siewu. Mam nadzieję, że nabiorą wigoru i ładnie się zgęszczą. ;:65

Obrazek

W realu kolor bardziej bordowy.

Obrazek

Kupiłam pod nazwą miniaturka. ;:306 Może znawczynie host rozpoznają.

Obrazek

Elu naparstice, to wszystko samosiejki. Mam ich kilkanaście. Białe przytuliły sie do niebieskich ostróżek, które niedługo zakwitną. Całkiem udany duet. :) Inne w bardziej cienistych miejscach też dopiero formują pąki.
Przepędzam koty z ogrodu, ale i tak jaszczurki są atakowane. Niestety koty to drapieżniki i nic na to nie poradzimy. Zdecydowanie wolę jszczurki niż koty. :roll:

Obrazek

Aniu dziś posprzatałam i czuję się jakbym się przeprowadziła. ;:306 Może hostę rozpoznasz. ;:180

Obrazek

Małgosiu pierwszy raz od 30 lat miałam pędzel i wałek w ręce. :wink: Po sześciu latach już musiałam coś zmienić, ale wyrzucać, jakoś nie bardzo chciałam. Meble w kolorze popielatym z nutką lawendy. :lol: Siostra, która jest fanką szarości, pochwaliła.
Prostowanie pieńków może nie wygląda zbyt estetycznie, ale liczy się skutek. Mnie denerwują zielone tasiemki, ale niesety nie znam innego sposobu. Próbowałam linką ogrodniczą, trochę mniej widoczna, ale uszkadzała korę i roslina cierpiała. Na pewno uda Ci się trochę wyprostować. ;:108

Obrazek

Dostałam dwie kępki liliowca, ma drobne liście, ale jaka odmiana nie mam pojęcia. ;:224

Obrazek

Obrazek

Bez ma 25 cm wysokości, ale zaszczycił mnie jednym kwiatkiem.

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, szałwia różowa sama mi się wysiała i myślę, że powtórzy cechy matki. Przypomnij mi proszę to nasionka zbiorę. Ja podzieliłam różowa na kilka mniejszych kępek i w tym roku nie będą kwitły. No cóż, ale za to mam kilka sadzonek.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu moja różowa też się sieje i jest różowa. Udało mi się uratować zabiedzoną białą, jak da radę, to może nawet własne nasiona będę miała. :tan Dziękuję, ;:196 gdyby mi sie nie udało z własną poproszę jesienią o nasiona białej.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna dalia .
To róza LO, tak pięknie kwitnie ??
Hosta ładna, zniebieścieje ??ciekawe.
Hmm,ale nie wiem co to za hosta.Niech dalej tak, zostanie, miniaturka :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Remont sypialni to nic fajnego ale jak trzeba to trzeba i potem jest dużo lepiej ;:215 . Naparstnice pięknie Ci kwitną a moja dopiero w pąkach. Sporo mam też jej siewek ale one to chyba za rok dopiero zakwitną ;:131 . Skoro czeka Cię pracowity dzień to życzę wspaniałej pogody ale o to chyba nie musisz się martwić bo zapowiadają piękny i wręcz gorący dzień ;:3 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu liliowiec wygląda mi na Stellę d 'Oro śliczny, kwitnący całe lato - mój ulubiony...

Podziwiam różę LO..cudo!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ja bym podobnie jak Ty ręce uciął może by się nauczyli, że nie można kraść. U Ciebie na ogrodzie kwitnienia przepiękne, jest co podziwiać jak zawsze :) naparstnice cudowne, ale muszę się pochwalić, że w tym roku i ja będę miał :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Nienawidzę remontów w domu, ;:145 zwłaszcza sprzątania po ;:224 , ale za to uwielbiam czyściutkie lokum po remoncie. ;:303

Soniu, ogromnie mi się spodobały Twoje nowe bordowe dalie, ;:333 ślicznie kwitnie 'Louis Odier', ;:215 czarny bez ma ciekawy kwiat - to nic, że jeden, za rok mu przybędzie. ;:108
W sprawie liliowców nic nie powiem poza tym, że ładne. ;:303

Relaksu weekendowego życzę i pogody wedle życzenia. ;:167 ;:196 .
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dopiero co zaczynam zabawę w ogrodnika, a już widzę że to jedna wielka sinusoida. Bez przerwy mi coś przeszkadza : to pogoda, to ziemia, to szkodniki, to choroby. Każdy kwitnący kwiat wynagradza jednak wszelkie stresy i trudy :D Pytanie tylko co przeważy na szali tej wagi w następnych latach ? Patrząc na Twój piękny ogród , myślę, ze to drugie :D .Remontu współczuję. :( Truskawkami się zjadam ( 5 zł kilo, a ponadto coś tam swoich też się uzbiera ) Twój ogród na fotkach wygląda cudownie. Naparstnice to bajkowe kwiaty. Nowo zakupione dale też przypadły mi do gustu . Bardzo też podpaja mi się Twoje liliowce i różyczki. Powodzenia w walce ze szkodnikami :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wreszcie nadrobiłam zaległości. :oops: , jakoś umknął mi Twój wątek, ale już nadrobiłam ... Piękne lato u ciebie ;:333 Róża LO u ciebie to piękny egzemplarz ... będę podglądać Twoje hortensje na pniu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak długo masz ten czarny bez Eva? Szybko u Ciebie rośnie? U mnie pierwszy raz kwitnie, ale ogólnie to jakiś taki bardzo wielki z niego leniwiec ;:306
LO zachwycająca ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”