Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ sielski obrazek, Soniu! ;:138 ;:138
Znam takie z autopsji, wszak wychowałam się na wsi. ;:108 Na prawdziwej wsi, nie takiej jakie są dzisiaj. Za moich dziecięcych i młodzieżowych lat tylko konie ludziom pomagały. ;:333 Teraz w moich rodzinnych stronach konia nie uświadczy ;:124 , a dzieciom pokazują je w telewizorze. ;:7
Walka z pędrakami i u mnie trwa. ;:134 Strasznie dużo ich w tym roku. ;:oj
Pozdrawiam ;:196 i zwycięstwa w tej walce życzę ;:63 .
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Mój komputer nadal u producenta. ;:223 Nawet nikt się nie pofatygował, żeby zaproponować zastępczy, może to moje narzędzie pracy. ;:131
Trochę popadało, ale gleba poniżej 10-15 cm nadal sucha. Rabaty nadal kolorowe, ale już trochę cynii i żeniszków usunęłam i zostały zakopane pod przyszłym trawnikiem. Kompostownik pełny, a w ubiegłym roku rośliny całkiem ładnie rozłożyły się zakopane w glebie.
Podzielony wiosną na trzy sadzonki ?asparagus?posadziłam w dużej ilości kompostu i pięknie się odbudował.

Obrazek

Pozostałe donicowe też w dobrej kondycji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka sporych siewek rozplenicy wrosło w ostnice, dopiero jak kilka się wykłosiło spostrzegłam je. :roll:

Obrazek

Aniu nyna76 koń wybawił nas z opresji, bo nie da się większym sprzętem wjechać do ogrodu. Nie pomyśleliśmy, żeby zrobić druga bramę, bo wydawało nam się, że w tak małym ogrodzie to niepotrzebne. ;:224
Myślę, że twoi rodzice są równie szczęśliwi jak my, mogąc spędzać czas z wnukami.

Obrazek

Narine jak miło, że babcia umiała zarazić Cię pasją ogrodniczą. ;:215
Koń uratował nas przed mozolną pracą. Pan już starszy, ale właściwie z miłości trzyma konia i tylko w ogrodach pracuje z nim.
Mam dziewięć dalii z siewu i one kwitną nieprzerwanie od maja. Jedyna z karpy, jakoś w tym roku się nie popisała, chyba wody za mało miała. ;:218

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 nawet nie marzę o dywanowym, a tylko o zielonym trawniku. Koń trzymany przez właściciela z sentymentu, dożyje starości spokojnie i czasem jeszcze w ogrodach popracuje. Kolejna trawa, którą polecam, na miejsca, gdzie nic nie chce rosnąć, lub chwasty dokuczają. :) Przy samej kostce, prawie na betonie, rośnie The Beatles, żaden chwast się przez nią nie przebije.

Obrazek

Obrazek

Joasiu myślę, że normalne babcie i dziadkowie potrafią cieszyć się wnukami i dają im tyle miłości i zrozumienia, że na zawsze zostają w ich pamięci. ;:167 Nie musimy wnuków wychowywać, tylko kochać, to łatwe. :D
Trawnik pewnie kilka lat wytrzyma, a potem znowu pędraków się namnoży, ale wtedy pewnie posiejemy koniczynę, której te paskudy nie jedzą. ;:108
Odkładanie porządków na trawniku do wiosny, jakoś mi się nie uśmiechało, więc przyśpieszyłam prace. Jak każda nawiedzona ogrodniczka mam zrywy w pracach ogrodowych, teraz bym chętnie coś jeszcze poprzesadzała na rabatach, ale już za późno. ;:14
Hortensje tnę bardzo różnie. Tym przy żywopłocie zostawiam dłuższe pędy od jego strony, a z przodu tnę krócej. Rosnące na szerszej rabacie tnę na jeża, a pienne bardzo krótko, żeby miały mniej kwiatów, ale na grubszych pędach, żeby się nie zwieszały. Na tej stronie pokazałam cięcie.

viewtopic.php?f=2&t=99865

Obrazek

ona1234 mamy małych pomocników w ogrodzie, to milej się pracuje, choć czasem rośliny ucierpią. ;:173
Trawy teraz najbardziej doceniam, jak inne rośliny mało widoczne.

Obrazek

Ewuniu nadal będzie na wyczyszczonym miejscu trawnik. Pewnie trochę uszczknę na poszerzenie rabat, ;:173 ale generalnie ma to być miejsce do zabawy dla wnuków.
Koń to rarytas teraz na wsiach. Tylko w stadninach, pod wierzch, jeszcze hodowle się rozwijają.

Obrazek

Lucynko miałam dziadków na wsi i nawet jeździłam konno, choć bardzo się bałam. Dziadek był jednak stanowczy i wszystkie trzy wnuczki sadzał na konie. Miał kilka, ale my dosiadałyśmy najstarszej ?Baśki? . :wink:
Niestety walka z pędrakami jest trudna. Na rabatach łatwiej, bo można roślinę wykopać i ponownie wsadzić. Często tak robię, jak widzę, że jakaś marnieje. Najczęściej właśnie pędraki są tego przyczyną. Jak się ograniczy ich populację, to mniej będzie dorosłych chrząszczy i jaj tyle nie złożą. Są terytorialne, więc składają jaja w miejscu swojego urodzenia. Mogłabym z rozwoju chrząszcza majowego doktorat napisać. ;:306

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za towarzyszenie mi w kolejnym roku ogródkowania. ;:4 ;:180
Do Waszych ogrodów będę zaglądać, ale swoim jakoś jestem już zmęczona.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Szkoda Soniu :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dorotko pewnie się spotkamy, długo bez wątku nie wytrzymam. :;230
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

No ja myślę,też trochę forum zaniedbuję,a konkretnie własny wątek bo do Was zaglądam,ale brak czasu na wszystko ,nadrobię już wkrótce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, czyżbyś zamierzała zamknąć wątek?!
Masz tyle pięknych zdjęć do pokazywania, tyle mądrości, którymi chętnie się dzielisz.
Zapewne więcej czasu planujesz dla wnusiów. Niech więc dadzą Ci mnóstwo radości i miłości.
Zdrówka życzę i samych radosnych chwil. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”