Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna ta rabata z trawami, horkami i żurawkami.
Echh , cudna.
Polar Bear am małą , może w tym roku jeszcze nie pokaże mi kwiatów.
Anabelki sliczne.Ja ma 1 i też mi się poklada.Taki już mają urok.:)
Ławendy masz imponujące.:)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu mój wnusio pojechał to nadrabiam zaległości ... też mam jakieś uzależnienie od sadzonkowania, ostatnio udało mi się ukorzenić rdest Auberta i chryzantemy... jakie to się okaże :wink: No i jeszcze mam siewkę olchy czarnej i akacji... radzą sobie więc liczę na powiększenie drzewostanu ;:306 ... U nas susza zbiera żniwo, truskawki w zaniku, jabłka miniaturowe, dobrze że Leoś zdążył jeszcze na jakieś owocki, ... zjadł i pojechał (był 8 dni) ... Znowu trzeba czekać na kolejną wizytę kilka miesięcy ;:131 czas zając się ogrodem . Pozdrawiam i dobrego deszczu życzę ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu! ;:196 Przepięknie kwitnie Twój ogród! ;:138 ;:138
Jestem dzisiaj leworęczna, więc piszę króciutko. :oops: Pozdrawiam i zmykam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Z odłamanych przypadkiem gałązek to już rozchodniki ukorzeniłam, ale żeby z listków?...
Zdziwiło mnie natomiast to, że padły ostróżki. Im raczej przesadzanie nie groźne, dość łatwo się też ukorzeniają...
Sprawy z trawnikiem współczuję, za to rabaty masz przeurocze, jak zwykle zresztą ;:173
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przyglądałam się Twojej Parole i zdjęcie się zgadza. Zastanowiło mnie tylko to, że piszesz, że ona ciągle kwitnie. Moja ma dłuższe przerwy. Na dużym krzewie, ok. 1,7 m jestok. 7-10 olbrzymich, nawet do 15cm kwiatów. Ładniepachnie. Liście ma duże i raczej ciemniejsze. Kwiaty mimo swojego ciężaru sztywno trzymają sięna silnych pędach. Podaje Ci ten opis, możesz go porównaćze swoją NN-ką.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj wykonywałam najmniej ulubioną czyność ogrodową, wycinanie kwiatostanów. ;:174 Większość szałwii, ostróżki, naparstnice już przekwitły. Uszczupliłam też kilkanaście kępek ostnicy, bo zacieniały inne rośliny.
Skróciłam też długość obwódki z żurawek Marmalade, powędrowała do innego ogrodu.
Polar Bear na pniu wyjątkowo się spieszy, już kwitnie.

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Akurat na tej rabacie były największe zmiany. Poszukam zdjęć porównawczych i pokażę.
Jak będziesz dużo podlewać, to hortka na pewno zakwitnie. U mnie nawet te z ukorzenionych patyków miały pąki. Przyjaciółka prawie płakała, jak kazałm jej oberwać. :roll:
Anabelki maja podpory z drutu, inaczej leżały by na ziemi. ;:222

Obrazek

Ewuś krótko Leoś gościł, myślałam, że na całe wakacje. Niedługo gościł, ale pewnie intensywnie spędziliście czas. ;:108
Moja choroba sadzonkowa też nieuleczalna. ;:173 Teraz już zaczynam mnożyć rośliny z myślą o dzieciach, bo przymierzają się do budowy domu.
Dwa dni temu trochę popadało, więc jeszcze nie podlewam rabatek, jedynie pomidory.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:168 Jesteś mocarna, tyle wody przenieść konewką. ;:180 Bark kuruj, bo to trudny do rehabilitacji staw. Przykro, że omijają Cię deszcze.

Obrazek

Małgosiu jak podpatrzę gdzieś nowy sposób traktowania rośliny, to muszę wypróbować. ;:306 Zanim rozchodnik z listka urośnie, to trochę trwa, ale chodzi o sam eksperyment, a nie o szybki efekt. ;:173
Ostróżki, których nie ruszałam pięknie rosną i kwitną, tylko przesadzone jesienią padły. Coś chyba w mojej glebie im nie podobało się. ;:218
Dziękuję, ;:196 rabaty coraz bardziej zagęszczone, więc łatwiejsze do utrzymania, nie trzeba tyle pielić. :)
Trawnik i tak był nieciekawy z powodu chwastów, więc posianie nowego, to najlepsza decyzja. Teraz kiedy mało pracuję, będę mogła go doglądać i nie dopuścić do zachwaszczenia.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu dziękuję. ;:196 Róża ma teraz pojedyncze kwiaty, rzeczywiście jest dość wysoka i sztywno trzyma pędy. Właśnie wypuściła dwa długie z pąkami. Pokażę jak się rozwiną, może nie będzie jeszcze łysa, bo już obrywam chore liście. ;:222

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród zielonej

Post »

Patrząc na Twoje kwitnienia ma się wrażenie, ze to już środek lata.
Ale wszystko jest jakoś tak prędko w tym roku, także u mnie.
Myślę, że prawdziwą przyczyną tego stanu rzeczy był bardzo ciepły kwiecień.
Gdyby nie doskwierająca nam wszystkim susza mielibyśmy klęskę urodzaju.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Waw jakie cudeńka te twoje lilie. U mnie też się rozkrecają .
A te widoki bardzo cieszą.
Hmm prześliczna jest ta twoja Polar Bear.
Może i moja poprowadze na pniu..wiem wiem długi proces.
Ale wówczas bo teraz mogłabym posadzić z przodu na rabate.
A tak dalej tam rośnie w cieniu. I marne szansę na kwiaty. :roll:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja też posiałam kiedyś tą limonkową cynię i nie byłam zadowolona. Wolę białe i te kolorowe. Tylko, że moje dalekooooo w polu. Nawet pączków nie mają zawiązanych. Tak samo dalie. Twoje w pełni kwitnienia, a moje się powolutku zbierają.
Na rabatach równiuteńko, czyściutko. ;:333
Moje rozplenice nie przeżyły zimy, szkoda, bo Twoje tak ładnie wypełniają przestrzeń na rabatach. Ale u okolicznych koleżanek też był problem z zimowaniem rozplenic. Może jednak mają za zimno? Kupię oczywiście kolejne i w tym roku okryję.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne lilie, takie dorodne widać dobrze im u Ciebie :) no faktycznie Polar Bear się nie może doczekać i rozpędził się jak szalony :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zaiste letni, a nawet mocno letni Twój ogród, skoro wiele kwiatostanów już po przekwitnięci obcinasz. ;:108
U mnie też spieszą się roślinki, ale nie aż tak bardzo jak u Ciebie. Susza trochę je przystopowała, ;:223 liliowce mają dużo mniej pąków niż w roku ubiegłym, a tawułki 'Arendsa' zakwitają nierówno i od dołu podsychają. ;:222 Deszcz wprawdzie spadł wczoraj, ale taki, że jedynie pomoczył ziemię po wierzchu. Tyle to i ja z węża wyleję. ;:224

Dobrego weekendu, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Spniu jakie piękne lilie. I tyle lawendy. Ja mam fioletową ze sklepu i białą :D :D ;:167 , Obydwie już kwitną i pachną . Soniu czy lawendę się przycina? Kiedy i jak ? Bardzo lubię takie bardziej ogólne widoczki Twojego ogrodu. Te wszystkie trawy, bylinki są tak ciekawie skomponowane. Bardzo podoba mi się Twoja ostróżka i hortensje ( o ile to jest ten piękny biały krzew o którym myślę ) Aminka pierwszy raz widzę .Bardzo ciekawa roślinka
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu u Ciebie to tylko obrazy malować tak pięknie i żadnej suszy nie widać. Moje lilie w pakach bo czekam na ten zapach. Póki co wącham twoje przez monitor ;:306 . Jak będziesz miała nadmiar deszczu to podmuchaj w moja stronę chętnie przygarnę bo w moich stronach Afryka sucho w dzień grzeje a w nocy zimnica.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”