Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Piękne tulipany, a brzoskwinia ;:oj cudowna. Moja niestety ostro dostała podczas mrozów i ma malutko kwiatów. ;:185
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Gdy kwitną drzewa owocowe to pszczółki się uwijają mają sporo pracy, ale potem jaka frajda ,jak można zajadać sie miodkiem czy owocami .To najpożyteczniejsze owady jestem pełna podziwu dla ich pracy, bo bez nich świat by zginął .Uwielbiam patrzyć na te ukwiecone drzewa owocowe a niestety nie mam ani jednego,bo to jedyne jeszcze nie kwitnie. Jednak mogę je podziwiać u sąsiada za płotem . Tulipanowy raj zaraz będziemy mogli podziwiać .Agusiu czy mnie sie zdaje czy trawniczka zaczyna ubywać :;230 Młodzież dorodna ;:333 maja powoli też się przyzwyczaja do słoneczka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Jesienią ubiegłego roku znalazłam w altanie jakieś nasionka bez nazwy. Byłam pewna, że to stokrotka afrykańska ;:108 Kiedy siewki wypuściły pierwsze listki właściwe, już zaczęłam podejrzewać, że jednak to nie to. Bardziej wyglądało mi to na jeżówkę, tylko dlaczego miałabym zbierać ich nasiona? Zupełnie nie pamiętam :oops: I teraz patrząc na Twoje jeżóweczki, mam właściwie pewność, że u mnie rośnie to samo. To może być Double Decker, bo o niej czytałam, że siewki powtarzają cechy mateczne. Jeżeli to się potwierdzi, to będę musiała poszukać im nowego domu. Ale w ten sposób mam osiem jeżówek i ani jednej stokrotki :;230
Siewek jak zwykle masz całe mnóstwo ;:63 Ale chyba i tak trochę mniej, niż w ubiegłym roku? ;:131
Kwitnące drzewa owocowe są prześliczne. Teraz już wcale się nie dziwię, że moje pszczółki na chwilkę zawędrowały do Ciebie. W mojej okolicy jeszcze drzewka nie kwitną, ale chyba już ich czas się zbliża. Na osiedlowej wisience widziałam dzisiaj nabrzmiałe pąki :heja W mieście jest cieplej, to szybciej zakwitną. Ale i te działkowe lada dzień też powinny obsypać się bielą ;:108
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Potwierdzam jeżówka Double Decker powtarza cechy rośliny matecznej.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Hej :wit Same cuda u Ciebie- magnolia, kicia słodka ;:167 rozsady, kwitnące cudnie drzewka, tulipanki.

W Gołuchowie byłam dwa lub trzy razy, bardzo mi się tam podobało. Jak tak lubicie jeździć, odwiedźcie też Arboretum w Kórniku koło Poznania. Jest to podziwiać, zwłaszcza wiosną. :)
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ależ Ci się ogród zapełni jak posadzisz wszystkie maluchy ;:oj Co rośnie pod zielona siatką?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko kiedyś w telewizorni oglądałam reportaż z ośrodka w Gołuchowie i może jak kiedyś mnie rzuci tzn M zawiezie w tamte strony to zwiedzę :D Dobrze dobrze ...nic na siłę już się nie będę wciskać ;:222
Trochę się nakładają wątki, bo wręcz myślałam że mam de javu :;230
Na jednym zdjęciu masz kremowe tulipany, czy wiesz jaka to odmiana?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Piękna magnolia. Takie małe drzewko a tak już oblepione kwiatami. Znasz morze jej nazwę ?
Na widok rozsad oniemiałam. Ciekawa jestem tych czerwonych jeżówek. Miałam na nie ochotę, ale w końcu nie kupiłam i obym nie żałowała ;:223
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj :wit . Dla dzieci trzeba jednak trochę się poświęcić i na Twój basen przyjdzie jeszcze pora ;:108 . Ja też niekoniecznie lubię kiedy ktoś widzi mnie w połowie prac :;230 .Na szczęście nie mam zbyt wielu sąsiadów a działka raczej na uboczu i "przechodniów" mam tylko takich sąsiednich ;:224 . Twoja magnolia przepiękna , taka mała a tak cieszy bo ma sporo kwiatów ;:108 . Sporo tego sadzenia miałaś, zuch dziewczyna ;:196 . Na pewno będziemy niedługo podziwiać łany kwiecia i coś do schrupania się znajdzie. Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Popadało ostatnio i wreszcie ogród odetchnął, deszczyk zwolnił mnie też z obowiązku biegania z wężem i konewką, przetestował glinkę wokół minioczka (nie spłynęła nawet podczas burzowej ulewy). Dwa dni pochmurne i z opadami to świetna okazja by trochę odpocząć, w końcu coś "się robi" (podlewa :D ).
Wyszłam tylko zrobić kilka zdjęć, dosiać na mokrą ziemię trochę wydeptanej wiosną trawy i wieczorem rozsadzałam aksamitki i floksy gwieździste. Niektóre kwiatki dalej się męczą w małych doniczkach i czekają na rozsadzenie. Niektóre wybrały łatwiejsze wyjście i tak rudbekie Cherry Brandy, ostróżki, begonie- odeszły do roślinkowego nieba ;:145
Wrzucam dziś tylko zdjęcia, bo mam jeszcze trochę pracy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaka to była krótka przyjemność ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiśnia Hortensja kwitnie pierwszy raz ;:215

Obrazek

Porzeczka też- z resztą sadziłam ją sobie w marcu :lol:

Obrazek

Pączki na aronii

Obrazek

Najładniejsze konfetti to takie z płatków drzew ;:oj

Obrazek

Obrazek

Ta czereśnie jest malutka, ale kwitnie i owocuje najlepiej. Ne znam odmiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kalina Roseum po trzech latach- w końcu zakwitnie ;:215

Obrazek

To już nie moje drzewka, ale widok z sypialni mam wiosną całkiem ładny :D

Obrazek

Najnowsza rabata:

Obrazek

Wieczorem się przejaśniło

Obrazek

Rozpikowałam dopiero dwie doniczki, a na tym drugim zdjęciu widać, ile jeszcze czeka ;:224

Obrazek

Obrazek

CDN jutro :) :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguniu, tulipsy piękne ;:167 Wiosna to najpiękniejsza pora roku, prawda ? Popadało, to od razu roślinki zadowolone :) Znasz odmianę tych białych tulipanów ? wyglądają jak piwonia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Roboty sporo z pikowaniem, ale potem widoczki kolorowe będą bo to chyba Agusiu same kwiaty .Czereśnia obsypana kwiatami oby wszystkie były zapylone to owoców bedzie mnóstwo mniam mniam .W moim ogródku też pełno konfetti od sąsiada
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ehh, szkoda, że nie znasz odmiany tej czereśni... Jest niesamowita :)
Białe tulipany ;:oj ;:167 ;:167 ;:167
Ale jestem zawiedziona - samochód. Nie jest fioletowy ;:306 Nie pasuje :;230
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”