Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś
Współczuję przygody z piecem , aż strach :!:
Co by było ,jak by czujnik nie zadziałał ;:oj My śpimy z piecem w pokoju i żadnego czujnika nie ma, po prostu się nie obudzimy.
Wichury strasznie nam napsuły.
Cudne maluchy już u Ciebie wychodzą i kwitną :D
Piękny dobór kolorów tulipanków z poprzedniego roku. ;:3
Warzywa czekają na ciepło, u mnie w szklarni rzodkiewki posiane w lutym już wyszły Mimo braku części szyb
Jedne z Twoich pomidorków już u mnie wykiełkowały ;:138
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko! Dobrze, że macie czujniki ;:333 Na szczęście skończyło się tylko na strachu.
Bardzo dawno tu nie pisałem, ale cały czas jestem na bieżąco i obserwuję :D Cudownie wiosna się u Ciebie zaczyna. Krokusy kwitną, za kilka dni pewnie dołączą tulipany! Nie wiedziałem, że są białe cebulice ;:oj Przepiękne!
Ogromne zbiory miałaś w zeszłym roku ;:215 Uwielbiam czereśnie w każdej odmianie. Jaką masz odmianę tego zielonego winogrona? Bo wygląda bardzo apetycznie i to chyba jakaś deserowa odmiana?
Pozdrawiam ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Hmm, przypomniałaś mi dlaczego warto sadzić tulipany, choć tego nie lubią, a i większość z nich okazują się niewdzięcznikami :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko może lepiej dla spokojności wymienić ten piec :?:
Pierwszy raz czytam o chorobie borówek....to takie bezproblemowe krzewy, wymagają jedynie oplewienia i nawożenia oczywiście kwaśnym nawozem.
Mam kilka jagód kamczackich, a ta najstarsza musiałam sporo rosnąć żeby teraz dawać ładny plon...nie wiem czy nie ok.10 lat od przesadzenia z innego ogrodu. Była biedaczka 3 razy przesadzana :wink:
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witam! :wit
A to się nam ochłodziło, nawet jakiś lekki mrozik ma zawitać na noc, widać pani Zima nie chce odejść po dobroci :wink:
Wykroiłam sobie dziś godzinę na sprzątanie kurnika, ale w taki wiatr i zimno jakoś nie mam ochoty, trudno kurki zniosą jeszcze dwa dni bez sprzątania. Przeszłam tylko szybko pół ogrodu, cyknęłam kilka zdjęć i schowałam się w domu, i tak mnie już boli ucho z przewiania, wolę nie ryzykować że się pogorszy ;:224

Obrazek

Madzia, czy Ty piszesz poważnie, ze dom Ci ogrzewa tylko kominek? Nie ma żadnego pieca? To jak to zimą jest, w silny mróz? ;:202 Co do odmianowych tulipanów, to na szczęście nie wszystkie są jak jednoroczne :D Niektóre owszem, są bardzo wrażliwe na choroby, inne np. po sezonie tworzą 3-4 cebulki zamiast 1-2, więc siłą rzeczy są one mniejsze i pierwszego roku nie wszystkie zakwitną, ale przy dobrym nawożeniu jeszcze kiedyś dadzą piękny pokaz :uszy

Obrazek

Wiola to moja wina, wszyscy wspominają lato w wątkach, a ja najchętniej o tej porze wspominam zeszłoroczny kwiecień, bo lada moment znów będzie tak pięknie :tan Hmmm... zaglądam w moją szklaną kulę i... wróżę, ze nie wytrzymasz w tym postanowieniu :;230

Obrazek

Martusia mam od Ciebie barwinek bordowy-śliwkowy, ale u mnie on kwitnie później. Pierwszy jest ten niebieski ;:108

Obrazek

Ewelka EE są akurat bezproblemowe, np Sonia ma je od lat i to podkreślała, z resztą nie tylko ona, że się nie wyradzają, nie karleją, rosną bez problemu. Myślę, że przyjrzałabym się czy ich coś u Ciebie nie zjadło ;:131 Mam takie tulipany, które praktycznie już wyginęły, delikatne, wrażliwe, wymagające- Top Lips, Pretty Princess, ale akurat EE mimo posadzenia w koszyczkach i ciasnoty wyszły na potęgę, jest ich więcej niż rok temu i koniecznie muszę je porozsadzać, taki w nich urodzaj. Jeśli Twoje przepadają, to chyba coś je wyjada ;:173 Ziemię masz super, nie raz patrzyłam z lekką zazdrością- wiec trudno sobie wyobrazić czemu miałyby zaginąć, jeśli nie zostały zjedzone.

Obrazek

Natalko w okolicy wiele forsycji zdążyło na pierwszy dzień wiosny, ale moja akurat nie ;) Dopiero teraz rozkwita większość kwiatów.

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Jadziu to u na tak samo- te forsycje na słonku kwitną, a te w półcieniu jak u mnie dopiero się rozkręcają :wink:
Moja Edenka ;:167
Obrazek

Loki Szkarłatna- cudo! A powabna to trójbarwna? Tu się sprawdza to, co praktykujesz, nazywanie kwiatów ich oficjalnymi imionami :wink: Życzę pięknych wschodów i kwitnień tych wszystkich bylin ;:215

Obrazek

Aniu o tak, przypiszmy wszystkie zasługi kotu, Bury Leniuch gniecie te biedne kwiatki, magluje, a potem taki z niego wielki ogrodnik :;230
Rabatki córki też dogląda :lol: Żeby przypadkiem myszy nie zjadły jej świeżo posadzonych kolorowych skalnic.

Obrazek

Aguś to ja bym ten czujnik sobie sprawiła, zwłaszcza w jednym pokoju z piecem ;:196 Pospieszne rzodkiewki, u mnie też już wyszły, w sumie to mamy całkiem ciepłą wiosnę ;:215

Obrazek

Julian a dzięki bardzo za miłe słowa :) Białe cebulice są najpiękniejsze, polecam ;:215 Te białe winogrona to chyba palatina, wczesna i całkiem dobra odmiana.

Obrazek

Gosiu już tak tym biednym tulipanom nie wypominajcie! ;:oj Tyle ogrodników kupuje kwiaty jednoroczne i nie żałuje, ze to tylko na jeden sezon, a tulipany, jak się wybierze nie zbyt wydziwione zwykle kwitną więcej niż przez rok :D

Obrazek

Marysiu gdyby to nie był taki ogromny koszt, to pewnie byłoby lepiej... jednak piec do domu to wielki wydatek ;:218
Moje borówki nie były bezproblemowe, co roku usychała jakaś gałązka. Dokwaszałam je, podlewałam deszczówką, a one sobie powolutku umierały. Może nowe miejsce i mocne cięcie pozwoli im się pozbierać, coś już odbija z niskich pąków. Jagody kamczackie rosną znacznie lepiej. Na razie kwitną i nic koło nich nie lata, może w tym problem?

Obrazek

Morela, pierwsze rozkwitające drzewko owocowe ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W taczce od jakiegoś czasu po większych deszczach stoi sobie woda. Nie wylewałam jej, bo co chwilę coś sadze i zmaczam sobie w niej doniczki, a taczka nie była mi potrzebna. W taczce, w tej stojącej wodzie zamieszkał nartnik :;230 Kojarzycie takie zabawne owady, biegające po wodzie w stawie? To właśnie nartniki. Ale żeby tak w taczce? ;:oj

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

To jeszcze sobie powspominam poprzednią tulipanową wiosną ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pełne tulipany są przepiękne, ale niestety to właśnie te giną najszybciej ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tej łączki nie rozsadzałam ani rok temu, ale w tym roku, ale wygląda na to, ze ładnie zakwitną, mało które wyszły pojedynczym liściem. Nigdy nie wyrywam pędów, póki całkiem nie uschną i lekko nie wychodzą z ziemi. Mogą sobie stać badyle, byle cebula porządnie utyła i za rok zakwitła :D

Obrazek

A tych już nie mam, wykopałam, zapakowałam w folię i jeździły z mężem w aucie, aż wszystko zgniło ;:174 Zostało kilka listków na obrzeżach tego kwietnika ;:174 Przesadzę tu jakieś inne czerwone tulipany.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie rezygnujcie z tulipanów, czy może być coś śliczniejszego? ;:226
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ooh ta zima to nigdy nie odchodzi po dobroci :wink: No ale od czwartku ma być niby cieplej na chwilę, oby. Piękna masz wiosenke już :)
U ciebie wszystko wczesniej :) A tulipany masz botaniczne?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj Agnieszko,takie cudowności masz te tulipany ,a ilość to powala,możesz napisać ile ich wsadziłaś ,bo efekt wykwintny ,ja nie mam tulipanów ,bo wszystkie cebulki mam zjedzone ,sadzone w koszykach też zjedzone ,wiec musiałam zrezygnować ,ale u Ciebie napatrzyć sie nie mogę ,jak paleta barw ,a ta ilość dla mnie niewyobrażalna ,po prostu cudownie ,dobrze,że macie czujnik ,ale masz rację ,ze czasem we własnym domku ,gdzie powinniśmy czuć się bezpieczni różnie bywa ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Wspaniale wszystko się budzi :) U Ciebie też tyle trzmieli się pojawiło? :) A u mnie już wszystkie barwinki zakwitły :heja ale to pewnie kwestia stanowiska ;] Już wkrótce będzie kolorowo ;:215 ;:172
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko patrząc na te kwitnące skalnice, morele o mało nie nabrałam się że i tulipany u Ciebie kwitną :;230 Ale nie to wspominki...cudowne! jak oglądam to i ja posadziłabym ich setki ale jedynie botaniczne są takie jak sadziłam i te najstarsze odmiany czerwone i żółte. Pozostałe odmianowe po roku dwóch wyglądają wszystkie identycznie żółto-pomarańczowo- czerwone ;:oj
W taczce zrobiło się oczko wodne ;:168
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Pamiętam z zeszłego roku te Twoje cudowne tulipany, sporo z tych odmian sobie kupiłam :) Już niedługo będzie pięknie, kolorowo ach ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ja też pamiętam te duże ilości twoich pięknych tulipanków.
ciekawe jak w tm roku będą kwitły ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”