Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aga miniaturowe żonkile, jak słońca na rabacie. ;:oj Moje po dwukrotnym przeoraniu rabaty przez gryzonie, już się nie pokazały. ;:174
Morela straciła kwiaty, czy przeżyły? Już od dzisiaj zdecydowanie mniejsze przymrozki.
Jaki słodki króliczek, pewnie pupilek córki. :)
Dużo zdrowia i spokojnego ogródkowania. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Szkoda morelki że trochę oberwała mam nadzieję ze większych szkód nie wyrządziły mrozy .Kurcze teraz podobno ma być druga fala może nie będzie aż tak mroźnie.Achhh lisy to też utrapienie one najmniejsza dziurkę znajdą szkoda młodej kurki .Fajne są te widoki kurzych przywódców i podwładnych :wink: Nie ma to jak świeże jajeczko Agusiu twoja wiosna bardzo kolorowa ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś
Teraz doczytałam o Waszym pobycie w Hiszpanii ;:oj
Piękne masz kwiecie , aż serducho się raduje na widok anemonów. :D
Trwoga mnie ogarnia ,jak czytam o bezczelności lisa.
U nas lisek sobie też hasa co widać najlepiej na śniegu.Kupiliśmy żywołapkę ,ale cwaniak nie jest taki głupi.
Najgorsze jest to ,że może roznosić bąblowca , wystarczy ,że siknie na truskawki czy sałatę.
Króliczek bardzo sympatyczny :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Hej ;:3
Chciałam coś napisać o tym niespodzianym ataku zimy, o śniegu, nowych robotach ogrodowych, ale jakoś kompletnie nie mam weny, siedzę już z 10 minut i patrzę a monitor, więc wrzucę dziś tylko zdjęcia, z konkretnym opisem.

Przekopaliśmy kawał trawnika, chciałam tu kiedyś, za rok czy dwa zrobić łąkę kwietną, ale w tym roku miejsce to zajmie "kryzysowy warzywnik" i będą tu warzywa, których w normalny warzywniku już nie upchnę.

Obrazek

To nowe kurki :) W wolierze ułożyliśmy trawę z tego przekopanego kawałka, podlewam, osiatkowałam go, może chociaż część zostanie z nimi, nierozgrzebana pazurami, na dłużej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed mrozem ocaliłam kilka krótkich łodyżek rabarbaru :) Bez listków łatwiej było go okryć

Obrazek

Owinęłam też co się dało :;230

Obrazek

Tam na końcu, pod płotem, ten wielki biały balon ;:306 to moja brzoskwinia, cała owinięta agrotkaniną

Obrazek

A potem przyszła prawdziwa zima (na 2 godziny) i sama wszystko otuliła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy pogoda nie dopisuje, kombinujemy, co tu zrobić, by jak najmniej wychodzić do sklepu. Wędliny zrobiliśmy sobie sami, ożywiłam mój zakwas, a na braki mąki- wyciągnęłam z garażu śrutownik i udało się zmielić podebraną kurom pszenicą ;:224


Obrazek

Obrazek

Do pieczenia trzeba ją trochę przesiać, a do karmienia zakwasu lepsza jest taka cała. No nie wychodzą z tego delikatne bagietki, ale ten chleb jest ok :)

Obrazek

Wędzenie wypadło w bardzo ładny weekend, nawet grilla zrobiliśmy :wink:

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz wędziliśmy rybki (wyszły takie sobie, ale wiemy już, jak to poprawić)

Obrazek

Za to szyneczka 1 klasa :tan

Obrazek

Uwędziłam też czosnek i grubą sól

Obrazek

Córcia przygotowuje ozdoby świąteczne, tu okleja "jajko" rzeżuchą, mam nadzieję, ze to nie za wcześnie

Obrazek

Czekam na dostawę grzybni pieczarki i kani ;:138 Grzybów jeszcze nie uprawiałam ;:224

Pozdrawiam, mam nadzieję że radzicie sobie z tymi wszystkimi ograniczeniami ;:196 Następnym razem coś napiszę, dziś coś brak mi pary.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agunia widać, że jesteś przygotowana na ten kryzysowy czas :) Wczoraj u Ciebie podobne krajobrazy jak u mnie (na kilka godzin ;:306 ). Ja też piekę swój chlebek na zakwasie bez drożdży i jestem w szoku, że taki smaczny :) Ty masz jeszcze wędlinki i jajeczka, super :) Wszystko to na pewno warte jest zachodu, choć czasochłonne ;) Pozdrawiam! ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agusiu no to jesteś przygotowana na te wszystkie obostrzenia swój chlebek, wędlinki, rybki, także jajeczka i w razie czego rosołek można dobry ugotować .Zdróweczka dla rodzinki i Ciebie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

No Ty się ewidentnie nie nudzisz.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ja będę testował w tym roku dziką łakę kwietną, także zdam relacje :wink:
Super pomysł z własną wędzarnią, mąką :) Bardzo zaradni jesteście.
Jak przetrwały u Ciebie magnolie ?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Kurom podebrałaś żarełko ;:306 ? Ale dla takiego chlebka warto, nie ma nic lepszego niż własne pieczywo ;:215
Zabezpieczyłaś rośliny na medal, ciekawa jestem na ile zdało to egzamin?
Kolorowe kwiaty w białym puchu, wyglądają jak z bajki. To nie ten czas i nie ta pora, ale sama chyba przyznasz, że to było urocze? U mnie też spadło sporo śniegu, ale utrzymał się kilkanaście godzin. Ale na działce tego dnia, co oczywiste, nie byłam, nie mam więc takiej ślicznej dokumentacji. Trzymajcie się zdrowo ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś
Brawa dla Was za gospodarność ;:138
Moja Mama i Babcia też taki chlebek z pszenicy robiły ,ale celowo grube kawałki ziarna zostawiały.
Wędzonki też na pewno pyszne :D
Jakie drewno do wędzenia używacie :?:
Tulipanki pod śniegiem cudne :D
U nas też był taki śnieg przez moment.
W szklarni nic Wam nie zmarzło :?:
Ale się napracowałaś przy owijaniu drzewek ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko Exotic Emperor nawet pod śniegiem świetnie się prezentuje. ;:oj
Właściwie jesteście samowystarczalni, ;:180 zazdroszczę. Piekę od lat chleb na zakwasie, choć z mąki ze sklepu, :wink: ale nie wyobrażam sobie kupowania tych wyrobów chlebopodobnych.
Mam nadzieję, że opatulonej brzoskwini, przymrozki nie zaszkodziły i będą owoce.
Córcia cierpliwa, tak misternie układa rzeżuchę. ;:138
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko często tak samo jak Ty siadam przed monitorem...poczytam i idę spać. Wiosna ciepła wykańcza mnie wysiłkiem a zima (przymrozki) zniechęcają do wszystkiego...tak źle i tak byle jak! Wcale nie mam tak na tiptop odrobionego ogródka, bo rzucam się coraz to na nowe pomysły. Chleb piekę od dawna, a mąkę kupuję z necie z Podlasia orkiszową i in stare odmiany u jednego dostawcy ;:333 Żytniej nie ma więc na zakwas kupuję w sklepie.
Rozsad mam pełny dom, dzisiaj kilka godzin dziergałam selery i lawendę, bo obydwie moje córy zamówiły u lawendę :uszy Twoja Córeczka wyrosła, spoważniała i chyba nawet włoski jej ściemniały ;:167
Likwidowane fragmenty trawnika wrzucam moim terminatorkom i w mig je przerabiają zostawiając kłąb korzeniowy ;:306
Życzę zdrówka i jak to dobrze, że mamy ogrody...a jak brzoskwinka po mrozie, bo moja hortensja wygląda marnie!Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Odpowiadam i przepraszam, ze tak późno ;:173
Sabinko miedzian jest polecany na jesień przeciw kędzierzawości, ale na wiosnę syllit. I cóż mi z tego przyszło, że opryskałam, jak kwiaty wyglądają na zupełnie przemrożone ;:224
Iwonko dziękuję ;:196 Owoców nie będzie, wszystko zmarzło :) Teraz do kwitnienia zbiera się śliwa, czereśnia, jabłoń- oby im kolejne przymrozki nie zrobiły krzywdy. Lis łajza straszna ;:174 Założymy dziś taką lampkę z czujką ruchu, może jak podejdzie w nocy to się wystraszy, nie będzie za często nas odwiedzał.
Martuś no oby, ale w święta w poniedziałek znów ma być przymrozek, mam nadzieję że się jeszcze zmieni ta prognoza, znów będą drzewka kwitły ;:224
Loki to w ogóle dziwny sezon, jeszcze teraz to ciepło jak latem, na początku kwietnia, zupełnie nam rośliny powariują. Dzięki za nazwę pająka, nie przedstawił się ;:215
Ewelka dziękuję bardzo ;:196 Ciężko byłoby mi bez mojego ogrodu, a córce pewnie jeszcze bardziej. Jak Ci się mój królik spodobał, to przesyłam zdjęcie naszego "pieska", mam nadzieję, że mogę z nim na spacerki chodzić? :;230

Obrazek

Obrazek

Marysiu nie ominęły mnie te zimne wiatry, do tej pory zawsze udawało się coś zachować, ale skończyło się szczęście :wink: Jak Ci już pisałam, będę próbować inkubacji jaj, pewnie dziś dojedzie inkubator, poczytałam już i jestem pełna nadziei ;:215

Soniu żółte kwiatki na przedwiośnie to sama radość ;:3 Mi też się kojarzą ze słoneczkami. Morela straciła 99% kwiatów, zobaczymy wkrótce, z których rozwinie się cokolwiek, wygląda na to że prawie nic albo całkiem nic nie będzie. Królik jest córki, miała być Lilka, ale okazał się maksie, królem Maksymilianem :D

Jadziu właśnie ta druga fala mrozów była gorsza i więcej wymroziła ;:130 Teraz już pilnuję zamykania kurek wcześnie, a kurnik mamy pancerny, żaden lis ani kuna się tam nie wedrze.

Aguś w sumie nie żałuję tego wyjazdu, bardzo mi się podobało muzeum Picasso, Joana Miro, architektura Gaudiego, było wspaniale i przynajmniej mam coś na pociechę, że to raczej ostatni nasz wspólny urlop tego roku. Też mam żywołapkę i żadnych sukcesów na koncie ;:306 Teraz mam wszystkie sałaty w ogrodzonej części warzywnika, w której nie ma czego szukać, raczej nie pójdzie mi tam tylko po to, żeby siknąć :lol: I po to powstało to ogrodzenie.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”