Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Bardzo fajna historia o tym, jak rabatka zmieniła się z ropuszki w księżniczkę :wink:
A na poważnie, to bardzo spodobała mi się dynia na pergoli.

A propos pogody, u mnie pada śnieg.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko niezły patent znalazłaś na wyeliminowanie konkurencji wyjadającej owoce! :lol: Nieźle! Niestety nie mogę "zpapugować" pomysłu, bo aż nazbyt lubię dojrzałe owoce. :uszy
Uwielbiam oglądać zdjęcia porównawcze. Widać wtedy ile właściciel ogrodu włożył pracy, by ten wyglądał coraz lepiej. Brawo dla Ciebie! Zdecydowanie Agnieszko nie masz się czego wstydzić. Piękne rabatki powstały. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko gdyby nie FO to chandra by nas zjadła, ale jak się obejrzy taką serię zielonych zdjęć to od razu budzi się nadzieja na wiosnę :D Wszyscy popełniamy błędy, ale najważniejsze żeby wyciągać z nich wnioski! i ja kupiłam hortensję (a nawet dwie) z kwiatkami, które nie wytrzymały sezonu. Co tam hortensje! mam zwyczaj gromadzenia kolorowych obrazków dołączanych do roślin i jak na nie trafię to widzę że tworzenie ogrodu to loteria! Kupujesz los i wcale nie znaczy, że dostaniesz nagrodę w postaci wspaniałej ozdoby :D Jednak jak nałogowcy kupujemy te losy i jak się uda to radość ogromna z udanej kompozycji i pięknej rabaty :D Słoneczka i ciepła życzę ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj :wit . Fakt, zima strasznie się przedłuża i każdy m a już dosyć ;:222 . Świetna fotorelacja i sprawozdanie z przebudowy rabaty ;:333 . Człowiek uczy się na błędach i z każdym rokiem jesteśmy coraz to mądrzejsi ogrodowo ;:108 . Hortensje pięknie Ci się rozrosły a dynia w roli osłony świetna ;:333 . Zazdroszczę Ci tych krat bo u nas ciężko dostać coś takiego w ramie z "nóżkami" żeby można było od razu wsadzić w szpilki :roll: . Kupiłaś to w jakimś markecie budowlanym ogólnodostępnym czy może w jakimś mniejszym ?? Tego roku muszę zrobić konstrukcję dla powojnika i o takim czymś myślę tylko miałam sama zmontować z kantówek i kupnej kraty. U Ciebie od razu krata ma nogi więc nie ma przy tym roboty ;:224 . Pozdrawiam i szybkiej wiosny życzę :wit .
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

To się napatrzyłam ;:138
Takie, na których popełniłam najwięcej błędów i dalej czuję, że będę jeszcze zmieniać
Agnieszko to tylko Twoja subiektywna ocena, bo dla mnie od początku było pięknie :D , ale każdy goni swojego króliczka :wink:
Podziwiam, podziwiam, podziwiam ;:63
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko, miałaś bardzo dorodne plony owocowe. Ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez owoców. Też posadziłam w tamtym roku węgierkę dąbrowicką. Wybrałam się raz do naszego centrum ogrodniczego, a tu stoi sobie ona, w doniczce z owocami. Patrze na cenę i jest przystępną, no to kupiłam. Ja lubię śliwki. Posadziłam też trzy czereśnie, śliwę ulenę, gruszę i jabłoń pirosa. Mam tez mały jagodnik. Miło jest poskubać poziomki, truskawki, porzeczki czy borówki amerykańskie. W tym roku przymierzam się do malin. Chyba znalazłam dla nich dobre miejsce. Agnieszko, nie pozostaje nic innego jak zaciskać kciki, żeby ten rok był dal ogrodników łaskawszy. :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszka, świetnie wyglądają zdjęcia rozwojowe rabaty. Uwielbiam takie zestawienia. Widać co się zmieniło, co się sprawdza jako świetne rozwiązanie, a co jeszcze trzeba zmienić w kolejnym sezonie. Ja też sadziłam kiedyś wszystko co wpadło mi w ręce - teraz ostrożniej wybieram nowe rośliny.. może to doświadczenie i świadomość, że nie wszystko się u mnie uchowa, a może fakt, że kurczy się wolne miejsce i trzeba wybierać na czym mi bardziej zależy ;:224
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Nie wiem, jak to zrobiłam że ostatnio nie odpisałam ;:218 Pierwszy raz przydarzyło mi się zapalenie spojówek, ponoć tak bywa jak się nosi soczewki. Oczy mnie pieką i niechętnie siadam do komputera :? No przegapiłam, przepraszam.

Jadziu po tym napadanym i roztopionym śniegu, to mam podlane wszystko, że hej! :lol: Nie widzę, żeby woda gdzieś stała, więc chyba ziemia potrzebowała tego ;:108

Mirko u mnie też wychodzą takie małe...zaniedbania przy drzewkach. Nawet nie wiedziałam, co jest czym i jak się nimi zająć, ale tak to jest jak mieszczuch zamieszka na wsi. Na początku koszenie trawnikochwastownika zdaje się ogromnym wysiłkiem w ogrodzie, a reszta w ogóle powinna rosnąć sama ;:130 I tak sobie same rosły, a teraz już wiem, że taka nieprzycięta, niewyprostowana i pierwsze lata nieprowadzona czereśnia ma same ostre kąty i potem choruje. Mam zdjęcie na fundament płotu na poprzednim komputerze i tam moja największa czereśnia ma takie grube rozgałęzienia już od początku i w sumie nie wiem, czy dałaby się nawet wtedy wygiąć. Widać i ten, kto sadził, nie wiedział do końca co robić z drzewkami :;230

Aniu cieszę się, że i Wam się film spodobał ;:215 Dla mnie te zielone maleństwa są przesłodkie, jak małe pieski :lol:

Moniś dzięki śliczne ;:196 Dziś stęskniona wracam do szklarni, porządnie ją nagrzeję i roślinki w końcu wyprowadzę z domu. Nie wiem, czy ziemia z brzegów trochę nie przymarzła, ale mam na szczęście po budowaniu kurnika paczkę styropianu. Dziewczyny mi odradziły ocieplanie styropianem, bo tylko zaprasza myszki do kurnika, więc kupiliśmy jeszcze wełnę szklaną i teraz styropian przyda mi się w szklarni, żeby roślinkom nie marzły "nóżki" :lol:

Aga ;:196 Przegrywam głównie z mszycą, ale ona ma dobrego sojusznika- mafię mrówkową. Ogólnie to ogród należy do mrówek, a my czasem możemy w nim przebywać :;230 Nie mają jeszcze czelności żądać opłaty "za ochronę", ale już tak rosną w siłę, że kto to wie, jak będzie dalej :;230 Inne robale pewnie nie zdążyły się rozgościć. Tu kiedyś był sad wiśniowy. Trochę ze strachem sadziłam wiśnię i faktycznie, w pierwszy rok miała okropną plamistość ;:218 Posprzątałam liście i mam nadzieję na lepszy sezon. Achhh, nie ma pyszniejszego smaku nad zieloną papierówkę i wielką zieloną klapsę prosto z drzewa ;:oj

Iwonko ja też ten drugi oglądałam, magia, co nie? Na takich filmikach widać jeszcze że to nie zielona ozdóbka, one żyją, ruszają się, wdzięczą się do słonka i tak ślicznie tańczą :lol: Moja sielanka szklarniowa skończyła się w zeszły piątek, musiałam to wszystko wnieść do domu i teraz cały bałagan mam w salonie i sypialniach ;:130 Dziś na pożegnanie siewek wywaliłam pudełko z bambusem na podłogę ;:223 Dobrze, że jeszcze nie skiełkował. Stał oparty jednym boczkiem o sąsiednią tackę i drugim o spryskiwacz... Trochę mało stabilna konstrukcja...
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Marysiu! Cieszę się, że się zdecydowałaś na tą śliwę, bardzo z niej udana odmiana. Nawet takie zielone półdojrzałe owoce są pyszne i aromatyczne, dżem z niej jest czerwonawy i smakuje, jakby był nie tylko ze śliwek, ale i wiśni. Nawet nie szukałam żadnej innej :D Rozumiem już z tym sianiem w porę kwiatów przy warzywach, faktycznie, to ma sens ;:215 Wiesz, ta wiosna to już chyba naprawdę czeka za rogiem! Strasznie późno w tym roku zaczyna się sezon! Ja też mam taki karton z etykietami z kapersów i drugi mniejszy na torebki po nasionach :lol: I dopiero po nich przypominam sobie, że miałam coś mieć, ale chyba krasnale wyniosły :;230 Albo te opisy, że czekam na kwiatki 50 cm, a potem rośnie dwa razy takie drzewo, zasłania wszystko z tyłu :;230 No cóż, z każdym rokiem będę trochę mądrzejsza ;:333

Karola, no to jeszcze trochę poczekam na tą śliczność :lol: Wybraliśmy dla niej podpory na ten rok, mam zamiar w ogóle zrobić jej maksimum miejsca i wyciąć rząd tuj przy ogrodzeniu, puścić tam wisterię. Mam nadzieję, że te sześc metrów mocnej pergoli jej wystarczy? ;:224
Dobrze, że to piszesz, będę polować na jaśmin, jak już przekwitnie ;:215

Loki mam nadzieję, że moja zechce kwitnąć ;:218

Ewelka U mnie też była zima, i to taka z przytupem! Zobacz, jak mnie zasypało ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście z tego śniegu mało co do dziś zostało ;:138 Poza tym, ziemia pod nim została niezmarznięta, tak ją skutecznie odciął od mrozu ;:108
Zaraz wkleję aktualne zdjęcia.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś :wit
No to poczytałam o tych twoich zmieniających się rabatach...
duże i piękne zmiany.Zdjęcia też super.
Fajnie mieć taka dokumentację .
Tak sobie pomyślałam przy okazji,że jak zakładałam każdą swoja rabatę, to też nie obyło sie potem bez zmian, przesadzenia.
A i połową roślin dochodziła.a jak znam siebie, to jeszcze coś będę zmieniać. takie to nasze zycie ogrodnika.
Szklarenka, działanie,,, fajnie.
Moje marzenia na szklarenkę, na razie w poczekalni na , którymś miejscu.ale w pierwszej dziesiątce ;:306
Szkoda siewek,ale cóz,,, znam to upychanie po parapetach i czym się da. :roll:
pozdrowki zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Madzia Kurczę, szkoda tylko że nie wystarczyło pocałować ją w łapkę, a trzeba się było naganiać z taczką, szpadlem, siewkami i cebulkami i ubabrać w ziemi po łokcie :;230 Dynia na pergoli fajnie rosła, muszę to kiedyś powtórzyć ;:215 U mnie zrobiło się już wiosennie, kogutek w wolierze pokazuje, że wiatr wieje z południa i nawiał chmury, ale i ciepłe powietrze ;:108

Anuś, muszę to na początek napisać- ogromnie się ciesze, że już jesteś ;:196 Większość pewnie woli te słodkie, a kto ma inny gust-ten korzysta :lol: Dziękuje bardzo ;:196

Ewelka o, przed chwilę pisałam i mogłam to jakoś połączyć ;:218 Hortensje pięknie na tej miejscówce kwitną i jak tylko mają dość wody w ziemi, to naprawdę sobie radzą nawet na tym słonecznym miejscu. Już nie pamiętam, gdzie te kratki kupiłam, podpytywałam wczoraj męża i pisał, ze pewnie w Castoramie, bo pamięta, ze sam je autem przywiózł. A potem je malowaliśmy, pierwsze dwie jednego roku, a trzecią dopiero kolejnego. No tak, tylko że to było trzy lata temu ;:174 I mogą teraz mieć już inne kratki... W tym roku kupujemy takie większe, dla kiwi i wisterii, ale w LM nic na "nóżkach" nie ma i też je będziemy na kantówkach mocować.

Iwonko dziękuję Ci za miłe słowa ;:196 Prawda, każdy ma ten swój upragniony ideał ;:173

Ewa ja też sobie nie wyobrażam nie mieć w ogrodzie owoców :D Od początku mieliśmy 7 drzewek, a potem posadziliśmy jeszcze swoje 8 jabłoni, śliwę, trzy brzoskwinie, trzy wiśnie i gruszę i jeszcze różne krzewy winorośli, borówek, jagód, pigwowca, aktinidie, porzeczki, agrest ;:173 Córeczce nasiałam pole poziomek i teraz posadziłam truskawki. Na więcej to już naprawdę nie mam miejsca :lol: Tylko z malinami walczę, bo przechodzą zza płotu, ale chorują i szkoda mi na nie miejsca. Ale ciągle atakują ;:224 W tym roku wylazły w moich liliach i tulipanach i ciężko było je wyrwać ;:223

Sabina dziękuję ;:196 Sama czasem jestem ciekawa, jak to wcześniej wyglądało, bo już niektórych miejsc tak ie pamiętam. Lubię sobie też przypomnieć, jak w środku sezonu rosły byliny, żeby potem nie nasadzić jednego na drugim, jak wiosną wydaje się że jest tyyyle wolnego miejsca :;230
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

W końcu- kolejna już odwilż i odwrót zimy. ;:138 Naprawdę mam jej już serdecznie dość ;:222

Na polach śnieg już stopniał.

Obrazek

W ogrodzie został tylko tam, gdzie dom albo płot rzuca cień. W słoneczny dzień spod śniegu rozkwitały krokusy ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pańcia ciągle cyka zdjęcia głupiemu zielsku, zamiast sfotografować kota :;230

Obrazek

No to, Zimo, żegnamy :wit

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj :wit . Kochana tyle śniegu też miałam jeszcze przedwczoraj ale dzisiaj już świeci cudne słoneczko i śnieg topnieje ;:138 . Jest go jeszcze więcej niż u Ciebie ale najważniejsze, że już się topi ;:138 . Ja też mam dosyć tej pogody więc liczę, że to ostania odwilż a potem nastanie wiosna ;:138 . Co do kratek to akurat w Ciastoramie nigdy nie bywam bo mam kawałek ale gdyby były to mogłabym się wybrać do znajomej przy okazji ;:224 . Ogólnie na nóżce nawet na all nic nie widziałam :( . Szkoda bo to wtedy szybko się montuje . No nic, jak nie dostanę nic na nogach to będę musiała bawić się w kantówki tak jak i Wy :roll: . Krokusy u Ciebie dają popis ;:215 . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”