Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Oj, jak ukwiecone u Ciebie :D Super!
Co w foliaczku rośnie?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj :wit .No, no u Ciebie wiosna pełną parą ;:215 . Szafirkowa rzeczka daje radę no i przepiękne tulipany EE. Ciekawa jestem jak będzie prezentował się ten daszek na tarasie w sezonie ;:215 . Magnolie masz bardzo ładne a ja w końcu po kilku latach planów kupiłam sobie 3 sztuki ;:138 . Najgorsze jest to, że w oko wpadło mi jeszcze kilka innych odmian :;230 . Brzoskwinia ma urocze kwiaty i kto wie czy nie warto jej wprowadzić do ogrodu. Masz jakąś sprawdzoną odmianę ?? Mi po głowie tłucze się tylko jedna znana mi nazwa - Harnaś . Jak już sadzić to coś sprawdzonego co faktycznie będzie owocowało i nie chorowało ;:224 . Piękną masz wiosnę i przy okazji Wesołego Alleluja życzę :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ostatnie ocieplenie zapachniało już latem ;:3 z drzew sypały się płatki kwiatów (z tulipanów, niestety, też) a byliny i krzewy wyskoczyły jak na trampolinie. Gdyby jeszcze popadało, byłoby wspaniale. Ponoć w weekend ma się włączyć jakieś odgórne podlewanie :wink:

Zostawiam tylko kilka zdjęć, bo obiecałam dziecku rower, piknik na łące i grilla. Ma dziś pierwszą przedszkolną wycieczkę, a tu kolejny, chyba dziesiąty w tym roku katar zatrzymał ją w domu ;:131 Do dzieci z takim katarem nie mogłam jej wysłać, ale niech ma coś miłego na pocieszenie.

Czereśnie nie kwitły długo, takie temperatury w kwietniu są bardzo przyjemne, ale niestety wiosenne kwiaty w 23 stopniach migiem opadają.

Obrazek

Moje kolejne podejście do egzotyków- figa peretta.

Obrazek

Tulipany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W piątek przed świętami wybrałam się rowerem do najbliższej szkółki po kilka kwiatków do skrzynek na taras, a tam zauroczyła mnie białą wisteria, cała w pączkach ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:167 ;:167
Obrazek
;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne co znalazłam odpowiedniego do skrzynek to trzy stokrotki afrykańskie. Dołożyłam swoje żurawki, w wiadra wpakowałam letnie cebulowe i kanny i jakoś się dało je obsadzić. Przynajmniej nie było tak łyso na świątecznej kawie :wink:


Obrazek

Obrazek

Wisterię posadzę po powrocie z długiego weekendu. Mam nadzieje, że nie zakwitnie beze mnie ;:224

Obrazek

Powojniki w pączkach ;:167

Obrazek

Ostatni kwiatek na Old Port wyrósł prawie na ziemi :;230

Obrazek

Natalkowe róże całkiem nieźle się zadomowiły.

Obrazek

A moja Edenki- w pączkach ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaśminowiec, biała lilia Candidum i żylistek jak zwykle nie zdążyły na biała rabatę :wink:
Obrazek

Pierwsze kwiaty lilaka umilają wieczory przyjemnym zapachem ;:215

Obrazek

Miłego długiego weekendu majowego! :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko jakbym trafiła na zapączkowaną białą wisterię to chyba też przyjechałaby ze mną zamiast jednorocznych :;230 Pączki na różach...masz podgrzewane rabaty? :D Wzajemnie pogodnego długiego weekendu ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś :wit
No tulipanów to wiem ,że masz mnóstwo i wszystkie takie śliczne.Mnogość ksztaltow i odmian. ;:215
Później je będziesz wykopywać ??
Drzewa kwitnące bajkowo wyglądają.Serduszkę podziwiam.U mnie ta nie chciała rosną.Przez 3 lata kupowałam i sadziłam i tylko była na wiosnę a po zimie nic.To już potem dałam sobie spokój z nią.
Donicowe też ładne.
Pozdrawiam Agnieszko i dobrej niedzieli życzę ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Szafirkowe okręgi cudne szafirki w takiej ilości wyglądaja zabójczo ;:167 ;:167 Agusiu także krocie tulipanowych również. Serduszka czy to Valentine bo też ją mam u siebie Ciekawe czy figa się utrzyma ;:224 Natalkowe róże dobrze sobie radzą ;:333 Edenka również z achwilke pokażą sie różane kwiaty bedzie szał ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Nie mogę się napatrzeć na Twój ogród.Zarówno warzywny jak i kwiatowy ;:oj
Warzywny to już calkiem inny świat niż mój.Jakby środek lata był u Ciebie.
Pięknie wyglądają dywany szafirków i tulipanów.Tak kolorowo.w ogóle to u mnie ,u nikogo nie widziałam tyle tulipanów.Jejku, Ty je masz po prostu wszędzie.Ja to nie mam nawet jednego.A w ogóle to chyba nawet nie wiedziałabym gdzie je sadzić?
Na brzegach rabat,w środku czy na końcu,i tak sa pierwszymi kwitnącymi.
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś, uwielbiam bywać u Ciebie. Tu się dopiero akcja rozwija :lol: ;:333 Co zdjęcie, to nowe ach i och a biała wisteria i w dodatku zapączkowana to powód do mojej zazdrości. :wink:
Świetnie posadzone masz szafirki. Oglądam w wielu wątkach właśnie takie zaaranżowanie tych cebulowych. U mnie taka powiedziałbym modernistyczna aranżacja. Gdzie spadło, tam zostało :lol: Chciałbym uporządkować, ale...czy je przenieść kępkami, czy pojedynczo ;:218
Patyczki jak się przypadkowo posadzi to one się zawsze odwdzięczą. ;:333
Daszek z winorośli to moje marzenie. Mam tam jakiś plan, ale wykonawca, czyli mój M jeszcze nie przekonany :lol: Fajnie to wygląda, a dodatkowo ma wartość kulinarną. ;:136
Miłej majówki, ja w tym roku też miałam okazję do urwania się z pracy i strasznie się cieszę na majowy wypad w góry. Jak dziecko, co dostało cukierka. ;:173
Magnolie boskie ;:108
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Jestem bardzo ciekawa figi :) Jakie masz dla niej stanowisko? Ja się ciągle przymierzam, ale nie mam już pomysłu, gdzie bym ją mogła wcisnąć :|
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Kochani goście! Serdecznie przepraszam, że tak się zaszyłam, ale zwyczajnie brakło mi czasu. To był bardzo wyjątkowy rok dla mnie, ogród musiał sobie znów radzić sam, a ja jak gość raz na czas zaszłam tylko cyknąć kilka zdjęć czy poleżeć na tarasie. W tym roku szukam rozwiązań na bezobsługowe rabaty. Na szczęście sporo krzewów podrosło i kwitną, jakieś byliny też wychodzą co roku same, a cebulowe jeszcze wciąż cieszą kwiatami, mimo że ich nie rozsadzam.
Dziękuję za wszystkie miłe słowa :)
Wisteria okazała się być białofioletowa, ale i tak mi się podoba. Winorośle świetnie sobie poradziły, owocowały jak głupie, nastawiliśmy winko... a teraz sobie myślę, że dosadzenie tylu krzewów i jeszcze sadzonkowanie kilku odmian może oznaczać klęskę urodzaju w kolejnych latach :lol:
Figa ma chwilowo stanowisko w gabinecie, bo pierwszy rok zimuje sobie w domu. Potem dostanie miejsce niedaleko Edenek, ścianka południowa /zachodnia, bezpiecznie przy domu ;:215

To był całkiem ładny sezon, choć nie było to moją zasługą. Tak myślę, że gdy zaczyna nam brakować czasu, w ogrodach zostają same niezawodne rośliny, te które naprawdę chcą żyć :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Winorośl zaszła daleko, prawie do drzwi tarasowych :)

Obrazek

Odpoczywając miałam fajny widok :D

Obrazek

Obrazek

W ogóle owocowo było bardzo, posadzenie sadu to była jedna z moich lepszych decyzji

Obrazek

Morele u mnie rosną takie giganty

Obrazek

Wreszcie miałam kiwi

Obrazek

Obrazek

Śliwkę plon aż przygiął do ziemi, na szczęście się nie połamała

Obrazek

Róże posadzone przy bramce fajnie rosły i wciąż mają zielone liście. Jako wyrodna ogrodniczka jak zawsze niczego nie okryłam, ale zimy nie było, na pewno im to nie zaszkodziło. Nie wiem, jakie to odmiany, ale są śliczne, kwitną dwa razy i pachną .

Obrazek

Obrazek

A te wiszące nad głową winogronka dojrzały pięknie ;:167

Obrazek

Na koniec sezonu kwitły jeszcze chryzantemy i zimowity.
Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Wszystko Super Aga, fajnie, że jesteś.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Sprawiłaś miłą niespodziankę swoim wpisem.
Mam nadzieję, że nie znikniesz znowu na kolejne kilka miesięcy :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Cieszę się Aguś, że sobie o nas przypomniałaś :D Miło Cię znowu widzieć. ;:196 Morelki chyba też sobie posadzę, narobiłaś mi smaka. Co to za odmiana?
Winogron muszę dosadzić, mam za mało. Jedna ciągle choruje i nie mam żadnego jasnego. ;:131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”