Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ago
Udało się Tobie zaaranżować ciekawy zestaw roślin na tle ściany z desek. :D
Powiem Ci ,że te jaskrawe petunie ożywiają założenie, pewnie, że lepiej by jasnoczerwone - czerwone pasowały.
U mnie jest podobna sytuacja z kompozycjami na tle stodoły, dechy są jeszcze ciemniejsze i zbyt ciemne kwiaty po prostu giną.
Dla tego ,choć lubię takie minorowe kompozycje dokładam żarówiasty róż. :lol:
Fajne pergole skombinowałaś ;:215
Ciekawa jestem planów wysiewów u Ciebie, pewnie zraz po Sylwestrze zaczniesz ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś piękna metamorfoza rabatki.
Dużo pracy musiało Cię to kosztować!
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Kasiu coś w tym jest, mi tez zawsze wyskakiwał jakiś cudak nie pod kolor :wink: Tam, gdzie czerwony za nic mi nie pasował, jak na złość skrył się komunista :lol:

Obrazek
Z kwiatów planuję sasanki, kosmos cupcake, kanny, barwinek Catharanthus roseus, kleome, bambus i rozwar. Z pomidorów lista jest jeszcze otwarta i czekam na kopertę, co udało mi się dostać z AWN. Jak już się zdecyduję to pewnie skoczę pod dąb obgadać te odmiany :tan

Magdo, mi ten mech zupełnie nie przeszkadza :) Jeśli chodzi o ten zielonkawy kolor kostki, to jest widoczny tylko zimą. Wiosną słońce stoi wyżej, wszystko wysusza i glonu nie widać na kotce.
Póki Krzysiu nie dłubie między kostkami, to wychodzi sobie miedzy nimi tylko mech. Gorzej jak się uprze i zaczyna go wydziabywać taką metalową jakby kopystką. Zaraz się wysiewają inne chwasty i to już nawet dla mnie wygląda bardzo źle. Czy zdecydowałabym się na Domestos, hmm, nie wiem ;:173 Nie znam dokładnego składu, chyba się opiera o jakieś chlorki? Mam przy tarasie borówki i winogron, chyba im nie posłuży jak na nie deszcz te resztki spłucze. Kozula, pomidorowa specjalistka pisała kiedyś, że dezynfekuje tym nasiona i im to nie szkodzi, ale to chyba nim ruszy wegetacja, bo jednak większość roślin chloru nie lubi.
Zostawiłam sobie worek piasku, który chciałabym szczotką roznieść po tarasie, żeby się znalazł miedzy kostkami, przyjęłam taktykę zagłodzenia chwastów :lol:

Ewelka właśnie się za nią zabieram ;:108 Wczoraj skończyłam "W ofierze Molochowi" Asy Larsson, bardzo dobra, nie mogłam się oderwać! Fajne takie planowanie, jak przybywa przestrzeni! Zaczyna mi brakować miejsca, a Ty szczęściaro możesz sobie teraz poszaleć ;:oj

Marysiu dziękuję pięknie ;:180 Pytałam na forumo o moją klarkię, dostałam ją w gratisie i chciałam się dowiedzieć, czy się sama wysiewa, ale ponoć różnie to bywa ;:131 W tym roku posieję inne jednoroczne, pełne maki i ostróżki letnie i jeszcze więcej fioletowej smagliczki.

Natalko dzięki bardzo :) Tak, popadało aż za bardzo! Na tej rabacie najbardziej trzymam kciuki za dereń kousa. Bardzo mi się podobają jego kwiaty, a trafiłam fartem na jakimś wyjeździe na badylek w balocie i posadziłam i teraz czekam aż urośnie i zakwitnie. Chyba ma się dobrze, bo ma liczne pąki na przyszły rok :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Karolka, o tak, były w siódmym niebie :lol: teraz tylko patrzą, jak mi między nogami wysmyrnąć na ogród ;:224 Dziękuję ;:196

Aguś, przez pewien czas więcej było tam bieli i wtedy ładnie to wyglądało. Ale masz rację, bardzo ciemne kolory gubiły się na takim tle. Bodziszek żałobny-zupełnie niewidoczny, czarne i fioletowe orliki tak samo. Tytuł ninja roku dostał jednak kosmos czekoladowy, nawet z telefonem prawie opartym o niego nie dawał się sfotografować i dopiero jak rozkwitła chryzantema zrobiłam mu pierwsze zdjęcie :;230 Ale i ze mnie taki słaby fotograf, a aparat w soniaczku jest bardzo biedny ;:224
Zacznę nawet wcześniej siać :D Dostałam begonię wiecznie kwitnącą i jak tylko skoczę po ziemię, to ją posadzę. Skusiłam się na Hippeastrum i spróbuję z kilkoma cebulami, żeby mi smutno nie było bez ogródka :D

Kasiu nie wiedziałam do końca, na co się piszę :lol: Takich rabat (ale trochę mniejszych) założyłam na ten sezon sporo. Myślę, że jak się posadzone krzewy i byliny rozrosną, to one też będą mniej zajmujące. Dzięki za miłe słowa, buziak ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aga rabatka z wyjątkowym potencjałem, ;:215 jak wieloletnie się rozrosną, to na jednoroczne niewiele miejsca zostanie. Oczywiście szczególnie podziwiam kobeę, nigdy mi nie kwitła ładnie.
Jak brakuje już takich wiosennych widoków z krokusami, iryskami i tulipanami. ;:oj Moje donicowe jeszcze na dworze stoją, a wiosna coraz bliżej. :wink:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Mi ten mech też jakoś długo nie przeszkadzał.
Jakoś w tym roku wszystko, co kojarzy się z wilgocią i oślizgłością zaczęło mnie drażnić.
Kostkę wystarczy pomoczyć z wierzchu wodą z domestosem, np. używając do tego miotły.
Większość płynu zostanie wpita przez kostkę, uszkodzenie jakichkolwiek roślin (oprócz glonów na kostce) nie wchodzi przy tym w grę.
U mnie akurat w tym miejscu z jednej strony są rododendrony, a z drugiej winogrona, tak jak u Ciebie, więc robiłam, to tak, żeby ich czasem nie podlać chlorowaną wodą.
Chwasty w kostce usuwam raz w roku za pomocą oprysku z rund-upa, uważam, żeby czegoś obok nie prysnąć i nigdy nic nie ucierpiało.
Gdybym nie likwidowała niepożądanej flory na kostce, to już dawno zniknęłaby pod warstwą różnorodnych mchów, porostów i chwastów.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ukryty (a potem jawny) komunista - mistrzostwo :;230 Rośliny jednak mają poczucie humoru ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś, jak fajnie ogląda się takie zdjęcia w takie ponure dni. Ale juz nie długo znowu będziemy się nimi cieszyć jeszcze tylko cała zima przed nami ;:223
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ago
Bardzo mnie ubawiłaś - ''kosmos czekoladowy '' - Ninja roku :;230
To piękna roślina, chorowałam długo na nią.
Po kupieniu dwukrotnym i padnięciu za każdym razem dałam sobie spokój.
Ja to bym z domestosem uważała jednak.
U nas woda z mycia dostaje się do gleby i bardzo skąpo dozuję cokolwiek z trującym chlorem.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Tez mam problem z mchem i zielonym przebarwieniem na kosce nie wiem co robić. Czy odpalić karszera i dawaj w ruch czy macie jakieś sposoby. Mówią jak mech w ogrodzie to i kwasowość dobra dla różaneczników to dobre.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko Aniołek schowany, czy dalej zdobi ogród? U mnie za oknem pada śnieg i ponoć jest nadzieja na białe święta :D Byłaby nagroda za marną wiosnę i mokre lato :wink: Wspaniałych Świąt dla Was ;:196
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

No, a mnie się właśnie podoba mech w kostce. Wszystko zależy od punktu widzenia. W jakimś programie ogrodniczym zarośniętą kostkę traktowano palnikiem. Ogień to bardzo ekologiczny środek i nie szkodzi innym roślinom.
Aga, taki tulipanek w innym kolorze też jest ok, zawsze można ściąć do wazonu, bo przecież normalnie to szkoda.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

No faktycznie , wsród białych jeden komunista ;:306
A na takie jarmarki i podobne imprezy jadę po sniadaniu, potem nie ma sensu. Ludzie jadą po obiedzie i wtedy jest tłok, nawet w Wojsławicach . A ja na obiad wracam do domu lub gdzieś idę . A potem w domu odpoczywam. Bo cisnąć sie w tloku i w sumie niewiele widzieć , nie ma sensu :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”