Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko , pełnia nadchodzi i moje nocne czuwanie.Jestem po spotkaniu trzech klubów Seniora i ANDRZEJKACH to jeszcze wirują mi śpiewy ,tańce, skecze, konkursy i nagrody w głowie.Koleżanka Tereska przed ciemnością pojechała nakarmić kotki a ja już zajęłam się wnukami. Spotkanie było w innej dzielnicy od dziewiątej do trzynastej, zajęło nam z dojazdem dużo czasu ale dało tyle radości i uśmiechu a uściskom nie było końca Jak dobrze być razem , około stu osób i okazywać sobie szacunek. empatię i wzajemne zrozumienie. ;:4 ;:167 ;:3 ;:162 ;:19
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, piszesz kochana że jakiś leń Cię ogarnął a tu wątek pędzi jak pendolino ;:oj czyżby to zasługa tłumnie Cię odwiedzających Gości. ;:33 ;:113
Jestem pewna, że już planujesz świąteczne prezenty i jadłospisy, aby magia Świąt cieszyła też Waszych bliskich. ;:4
Nieustannie zdrówka całej rodzince życzę; Tobie abyś wszystkiemu podołała, dzieciom, Mamie i mężusiowi, bo ich zdrowie to Twoje szczęście i radość. Kocie ciepłego legowiska a pieskowi ulgi w cierpieniach wieku podeszłego, wszak to już leciwy staruszek. ;:4 ;:167 ;:cm
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Boże, a ja znów jestem 10 stron do tyłu ;:oj
Co tu wpadam to zawsze zaległości, heheh :D

Piękne są Twoje gołąbki. Umiesz określać ich rasy?
Nie wiem czy widziałaś, ale ostatnio pod blokiem znalazłam gołąbka hodowlanego, może wiesz co to za cudo?

A co do wożenia kota w transporterze na działkę to jesteście niesamowici!
I wy i kot. Wybitnie kulturalne zwierzę, moje by zaraz poszły w siną dal.
Próbowałam kiedyś na szelkach ale ...nigdy więcej :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny ciemny dzień za mną. ;:222 Jeśli nic się nie zmieni, ciężko będzie utrzymać organizm w ryzach. ;:145 Chandra dopada i nie chce odpuścić. Słońce pilnie potrzebne. ;:223
Przez cały dzień pada śnieg, który dopiero pod wieczór położył się białawym "prześcieradłem" w niektórych miejscach.

Obrazek

-- 30 lis 2017, o 20:09 --

Ręce opadają. ;:145 ;:145 ;:145
Odpowiedziałam wszystkim, a poszło tylko tyle???
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ;:168 nie tylko tobie uciekają wpisy... też tak czasem mam... Jesteś kandydatką do witaminki D3, poprawia nastrój i pozwala przetrwać jesienno zimowe dni ... Zachowaj dla mnie nasionka naparstnicy i obydwu rudbekii... widziałam ich fotki u Tereni. Naparstnica jakoś nie może mi się zadomowić, rudbekie lubią mój ogródek więc i Twoje pewnie się zadomowią ... U mnie też pobieliło krajobraz, ale śnieg jest mokry nie ma mrozu to zaraz zrobi się chlapa . Zdrówka i poprawy nastroju ci życzę ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Odtajałam. Nerwa puściła. Wracam do ponownych odpowiedzi wszystkim miłym Gościom. ;:4


Kasiu [Kasiula] - moje kartony jeszcze się trzymają mimo codziennych deszczy. Przyjdzie mróz, staną na baczność. ;:306
Żurawki za to właśnie lubię, że zdobią rabaty cały rok. ;:333
Równie ciepło pozdrawiam. ;:196

Ewuniu [ewarost] - słoma dobra, także wiosną spełni dobry uczynek.
Kocham białą zimę. ;:167 Może wreszcie taka będzie, bo już od kilku lat prawdziwej zimowej aury u mnie nie było. ;:222
Faszeruję się już od miesiąca 'Omega3' oraz czosnkiem, a wszelkie chemiczne środki staram się zastępować warzywami i owocami, którymi oboje z M zapełniamy brzuszki. Jednak jeśli w dalszym ciągu dni będą ciemne, to zapewne po D3 będę zmuszona sięgnąć. ;:306
Nasionka zapisałam. Gdybyś mi wiosną przypomniała, to chętnie wyślę Ci sadzonki naparstnic. Teraz już chyba za późno, a dużo siewek widziałam na działce, w dodatku w różnych miejscach.
Dziękuję i wzajemnie zdrówka życzę. ;:196

Irenko - na mnie też pełnia nie ma dobrego wpływu, ale jeśli przyniesie poprawę pogody, to jestem gotowa wszystko inne jej odpuścić. ;:108
Jesteś bardzo dobrym, ciepłym Człowiekiem. Cieszę się, że dzięki wielkiemu ;:167 masz mnóstwo przyjaciół i radośnie spędzasz czas. ;:215 Gratuluję aktywności. ;:138

Stasiu - tłumów nie ma, ale zawsze kilka osób się odzywa, to przecież nie mogę przemilczeć. ;:131 Tak już mam.
Planuję, planuję, ale cuś mi to nie wychodzi. Nie mam weny twórczej i pewnie w ostatniej chwili coś wymyślę. ;:223
Dziękuję za wszystkie życzenia w imieniu własnym i wszystkich adresatów ;:196 No i wzajemnie samego zdrówka życzę Tobie i Twoim bliskim. ;:167

Majeczko - zaglądałam do Ciebie, ale nie zostawiłam śladu. Poprawię się w nieco późniejszym terminie. ;:108
Rasy gołębi zna M. Nawet pokazywałam mu zdjęcie tego, który do Ciebie w goście przyleciał, jednak na podstawie tej fotki M nie mógł określić konkretnej rasy. ;:218 Nasuwały mu się trzy.

Miśkę wozimy na działkę od maleńkości. Początkowo robiła sobie bardzo dalekie wycieczki, często zostawała na noc. ;:108 Zostawialiśmy jej uchylony tunel, w którym zawsze ma swoje legowisko, wodę i karmę. Rano czekała na nas przy furtce i tego dnia nie opuszczała działki. Tego dnia, bo następnego już wybywała daleko.
Po sterylizacji znacznie ograniczyła teren wycieczek i na ogół wraca, gdy ją wołamy. W tym roku tylko jeden raz została na noc.
Nigdy nie ograniczaliśmy jej szelkami ani nie zamykaliśmy np. w altanie. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Widzę, że i u Ciebie sypnęło białym puchem. U mnie padało krócej, bo dopiero od południa, ale śniegu jest sporo więcej. Czarnej ziemi w tej chwil spod niego nie widać ;:303 I ciągle pada, końca nie widać. Ale za zimą to ja nie przepadam ;:185 Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ;:168 Sęk w tym, że witaminę D3 nie bardzo można znaleźć w jedzeniu, najlepszym jej źródłem jest ;:3 dlatego mój lekarz zalecił mi korzystanie z niej od listopada do końca marca... czyli 5 miesięcy... potem przerwa :) mam taką 2000j ... już drugi sezon się nią ratuję. Naparstnice mi się bardzo podobają są takie jak świece na rabacie, ale jakoś nie chcą rosnąć ... może jak teraz wzbogacę nieco ziemię kompostem bardziej im się spodoba ;:173 będę próbować aż do skutku ;:108 Głaski dla futrzaków :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, u mnie zima podobnie wygląda, zwłaszcza po dzisiejszym słonecznym dniu. ;:3
My od kilku już lat na Święta wybywamy do dzieciaków, ale na poprawę nastroju /gdy ogród śpi / wertuję różne przepisy, które potem podsyłam córce. Jeśli pozwolisz, to może i Tobie wspomogę wenę twórczą kilkoma smacznymi adresami ;
https://www.google.pl/search?q=filet+z+ ... B454%3B342
http://www.gotowaniezmilosci.pl/2012_11_16_archive.html
https://smaker.pl/przepis-tort-salatkow ... kasia.html
http://ktougoscimoichgosci.blogspot.com ... bel/Ciasto
http://ktougoscimoichgosci.blogspot.com ... zynka.html
http://bronislawa70.blox.pl/html
Może i Tobie słoneczko zaświeci, poprawiając nastrój ;:3 czego z serca życzę. ;:167 ;:79
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko! zaiste widok z okna nie wpływa optymistycznie na człowieka. U mnie dzisiaj słonko poświeciło, co prawda takie białe ale dobre i to. Poza tym biały śnieg też rozjaśnia dzień, że nie musiałam w ogóle rano świecić światła. Musisz do końca stycznie czymś zająć głowę i ręce...a potem już tylko sianie zostanie :;230
Miłego i słonecznego weekendu :wit ;:196
p.s. czy gołąbki piją raz dziennie? jak zabezpieczacie dla wodę jak jest duży mróż?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj w nocy było tak pięknie! Tak bielutko! Zupełnie jak w baśni Andersena! ;:138
Dzisiaj od samego rana już tylko chlapa, rozciapciany i brudny śnieg, a pośród niego głębokie kałuże wody. Chmury, coś mokrego nieustannie z nich leci, szaroburo, nieprzyjemnie. I jak tu cieszyć się nadchodzącymi świętami?!


Iwonko - śniegu spadło dużo, ale co z tego, skoro bez mrozu i tylko błoto pośniegowe zostało... ;:222
Lubię zimę, nie lubię chlapy. ;:108

Ewuniu [ewarost] - dojrzałam do skorzystania z Twojej rady i dzisiaj już kupiłam sobie D3, ;:108 bo coraz mocniej dopada mnie chandra, ;:145 a przecież święta tuż-tuż i wszystkie dzieci zapowiedziały przyjazd. Rzadko zaglądają. ;:174 Zapracowani. Zależy mi więc na tym, by w jak najlepszej atmosferze spędziły w domu rodzinnym te szczególnie magiczne dni. ;:15
Naparstnice nie są wymagające, u nas na wszystkich działkach rosną i kwitną. ;:333 Sieją się tak, że ja zawsze część wyrzucam na kompost. Jak zielsko. ;:306
Futrzaki wygłaskane. Dziękuję. ;:196

Stasiu - dziękuję za smakowite adresy. ;:196
Już od miesiąca wertuję internet w poszukiwaniu natchnienia i jakoś do dzisiaj jeszcze nic nie wybrałam. Niby fajne, niby proste, niby ciekawe, ale coś mnie odrzuca. ;:oj Zapewne brak nastroju. ;:108 Od jutra mam mieć trochę słońca, to może inaczej spojrzę na przedświąteczną krzątaninę. ;:218
Za słonko dziękuję. ;:196 Ponoć jutro ma się pokazać.

Marysiu [Maska] - wczoraj w nocy widok z okien zachwycał, a dzisiaj...nie będę się wyrażała. ;:161
Masz rację. aby tylko stycznia doczekać i nie zwariować po drodze. ;:224
Gołębie mają pojemniki zapełnione wodą , którą piją cały dzień. Gdy jest mróz, trzeba im rozmrażać lód wrzątkiem, ewentualnie zanosić wodę z domu. Także śnieg jest dobrym rozwiązaniem, ale też trzeba im go nawrzucać do woliery, bo nad nią jest daszek, który chroni wolierę przed błotem.
Dziękuję i wzajemnie dobrego weekendu pełnego słonecznych promieni życzę. ;:196


Miłego wieczoru wszystkim życzę i wspaniałego weekendu.
;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

To nas więcej takich co się D3 faszerują...w naszym wieku to już zalecają cały rok na okrągło.
Lucynko nie tylko Ty masz handrę w te jesienne długie wieczory, ja jeszcze pracuję to tego czasu mi ciągle brakuje ale moje koleżanki które już na okrągłosą w domku to też mają takie chwile podobne do Twoich, powtarzają dopóki możesz to pracuj...ale już coraz częściej myślę o tym aby zrobić koniec.
Zdrówka Wam życzę i słoneczka bo ono czlowieka odrazu stawia do pionu.

;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko u mnie też było ładnie bialutko tylko chwilę, już nie ma śladu po śniegu. Miejmy nadzieję że na święta spadnie i się chwilę utrzyma.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”