Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko masz jeszcze nasturcje i bodziszka :roll: u mnie już nie ma nic :? tylko troszkę liści i jakaś pojedyncza rudbekia się ostała... O nasionkach pamiętam tylko muszę w swoich zrobić przegląd bo mam często puste torebki, a że nie przezroczyste to do każdej muszę otworzyć :oops: Zdrówka dla Was ;:168 Głaski dla zwierzaczków :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Piękny początek miał dzisiejszy dzionek. Od rana świeciło słoneczko i po powrocie z zakupów i przygotowaniu obiadku wybierałam się na działkę. Niestety, tylko wybierałam, zanim bowiem byliśmy gotowi do wyjazdu, niebo pokryły ciemne chmury i zaczął siąpić deszcz, który nie ustał aż do wieczora. Teraz jest mgła i tylko temperatura w miarę przyzwoita.
Muszą mi więc wystarczyć wspomnienia sprzed kilku dni.


Soniu - w Piśmie powiedziano: "Szukajcie, a znajdziecie", toteż szukam i jeszcze znajduję. Zdaję sobie sprawę z tego, że wkrótce i szukanie nie pomoże. ;:224
Ja nie ukorzeniałam rozchodników, czekam do wiosny. Bałam się, że nie zdążą się ukorzenić do zimy. Jak widać, niepotrzebnie, ale już przepadło. ;:223
Oby Twoje przewidywania się spełniły, zresztą ja też wierzę w szczęśliwe zakończenie. Pięknie Ci dziękuję. ;:196

Alicjo - dzisiejszy dzień już spokojnie i bezboleśnie przeżyłam, dziękuję. ;:196
Prawda, że dom po odejściu dzieci stał się jakiś pusty, ale taka jest kolej rzeczy. Teraz zwierzęta wypełniają luki. ;:108

Marysiu [Maska] - w Twoim ogrodzie tych kolorów jest zdecydowanie więcej, ;:333 ale mnie cieszy to, co jeszcze da się sfotografować na działeczce, bo wkrótce już nic nie będzie. ;:174
Trochę się już uspokoiłam, w końcu jeszcze terminu nie znamy, a on może być odległy, choć im szybciej tym lepiej. ;:108
No i dogódź tu człowiekowi. :D
Ślicznie dziękuję i wzajemnie zdrówka i ;:3 życzę. ;:196

Maryniu - dziękuję za podpowiedź w sprawie osłony dla klonika. ;:180 Nie pomyślałam, a przecież kilka roślin w taki właśnie sposób okryłam już. Na razie te, które nie lubią być zbyt mocno moczone.
Nasiona lubię zbierać od zawsze. Jeszcze w szczenięcym wieku zbierałam je w ogródku babuni. Potem siałam, gdzie popadnie, a babcia dziwiła się, jakim cudem niektóre kwiatki znajdowały się tam, gdzie nikt ich sadził. ;:306
Może jutro niebo będzie łaskawsze, czego Tobie ;:196 i sobie życzę.

Ewuniu - jakieś tam pojedyncze kwiatki jeszcze się popisują, a nasturcje obok chryzantem największą ilością kwiecia. ;:303
Z nasionkami póki co nie musisz się śpieszyć. ;:185 Do wysiewów jeszcze daleko.
Zwierzaki ostatnio głaskane do wypęku, bo same się tego domagają. Dziękuję. ;:180
Dziękuję również za życzenia i wzajemnie zdrówka życzę. ;:167 ;:196


Wspomnienia sprzed kilku dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko,

bardzo wolno, (ale tylko z powodu sporej ilości zajęć) przeglądam twój wątek. Dotarłam do strony 15. Widzialam, że pani chwaliły twoje rozchodniki. Ja też chcę się dołączyć ;:138 Piękne. Jeśli bedziesz zamierzała coś dzielić, wpisuję się na listę. A winogrona ochraniasz jakoś na zimę?

pozdrawiam
Paula
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko , jak zawsze ogródek kolorowy.Teraz tylko przetrwać zimę i będzie się działo . ;:108 Lucynko czy otrzymałaś PW :?:
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko! nie dogodzisz!
Mam też taką https://www.fotosik.pl/zdjecie/ec3e4e00535391d7 chryzantemkę ale mnie wkurza bo bardzo późno zakwita. Ta jesień jest długa to zdążyła, ale w minionych latach ścinałam pączki i rozkwitały w domu ;:223 a ma takie ładne chociaż małe kwiatuszki.
U mnie nie tyle więcej kwitnie co moje chryzantemy rosną w dużych kępach (bo mogą) i robią takie lepsze wrażenie :D
Już miałam napisać to wiem gdzie moje słonko poszło, ale na końcu zdanie zmieniłam! dzisiaj rano nie wzeszło potem pokazało się na chwilę, a teraz walczy z chmurami! W nocy lało, a teraz dobrze że chociaż nie leje.
Może dzisiaj uda Wam się pojechać na działkę więc życzę słoneczka i miłej soboty! ;:196 ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko dawno nie byłam ...jak tam zdrówko i gołąbki bo na działce to już chyba nie wiele się dzieje.
Ja za chwilkę ruszam do ogrodu na ostatnie prace porządkowe......póżniej będą tylko wspominki.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko samo zebranie nasion to pół bidy dla mnie i właściwie non problem :roll: Cała reszta... suszenie, wytrzepywanie,właściwe opakowanie,opisanie...nie mam cierpliwości do tego i dla tych czynności zawsze zabraknie mi czasu... ;:oj Jeżeli zależy mi na jakiejś roślinie to po prostu suchy owocnik przechowam w piwnicy wraz z innymi przywiezionymi z działki doniczkami... :)
Miłego weekendu i dobrego tygodnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Oj szkoda że pogoda nie dopisała i nie udało Ci się pojechać :( ale widoki sprzed kilku dni bardzo ładne ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko masz terminatory, albo klimat łagodniejszy u mnie pustki, a to co się czerwieniło na moim zdjęciu to ostatki kwiatków gaury różowej i jej bordowe przyrosty ;:173
a co to ?
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, Tobie jarzmianka aż tak długo kwitnie ;:215
No mojej się od dawna już nie chciało.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Chłopcy sobie poskakali na nartach, a ja im uczciwie pokibicowałam i teraz w dobrym humorze przyszłam przywitać miłych Gości.
O poranku obudziło mnie jasne słoneczko, a za oknami biel pierwszego szronu.
Bardzo byłam ciekawa, jak prezentuje się działka po pierwszym przymrozku, więc zabraliśmy zwierzynę i pojechaliśmy.
Słonko bardzo krótko nam towarzyszyło. Wkrótce zakryły je chmury, z których nawet deszcz pokropił i było zimno, bo zaledwie 3*na plusie. Jednak nie skapitulowałam i do domu wróciliśmy ok. 14-tej.
Mikrus tuż po wejściu na działkę zadekował się na ciepłym legowisku w tunelu, Miśka trochę pobiegała, ale szybko łapki jej zmarzły i poszła w ślady pieska. Tylko ja i M cierpliwie znosiliśmy niedogodności, zabezpieczając co bardziej wrażliwe roślinki od wiatru za pomocą tekturowych parawanów.
Działka diametralnie zmieniona, niektóre rośliny nie wytrzymały i położyły główki, a jabłonki nareszcie zrzuciły większość liści.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Paulinko - witaj.
Rozchodniki będę dzieliła, ale póki co tylko te starsze, tak więc przypomnij się, proszę, wiosną. ;:108
Mam dwa gatunki winogron, przy czym nie znam nazwy żadnego z nich. Ciemny z drobnymi owocami rośnie na zewnątrz i nigdy go nie okrywamy, natomiast ten o dużych jasnych owocach mieszka sobie w tunelu, gdzie okrycie nie jest mu potrzebne. ;:333

Irenko [adamiec] - otrzymałam PW od Ciebie i w związku z zadaną mi zagwozdką mam dylemat, zastanawiam się nad nasionkami dla Ciebie, bo wymieniłaś tylko jedną roślinę z imienia, a dalej.....to ja nie wiem. ;:218
Irenko, czy mam Ci wysłać wszystkie nasiona?
Nie wiem, jak to się stało, że nie odpowiedziałam na Twoje PW, coś mnie pewnie oderwało od kompa, a potem zwyczajnie zapomniałam. Wybacz, proszę. ;:196

Marysiu [Maska] - tę chryzantemkę mam od Ciebie, ale nie ona u mnie zakwitła jako ostatnia, chociaż zrobiła to bardzo późno.
Ciągle pada i pada, mimo że z przerwami, a ziemia jest już przesycona wodą do tego stopnia, że buty wpadają w młakę bagnistą. ;:145
Udało się pojechać na działkę zgodnie z Twoim życzeniem, ;:196 ale to co tam zobaczyłam, nie sprawiło mi przyjemności, ;:185 niestety.

Krysiu [leszczyna] - ze zdrowiem bywa różnie, szczególnie u M, ;:204 a gołąbki mają się całkiem dobrze i nawet trzy nowe pisklaczki się urodziły. ;:303
Na mojej działce też już tylko czynności związane z zabezpieczaniem roślin na zimę i ewentualny spacerek dla dotlenienia płuc. Nic więcej się tam nie dzieje. ;:131 No może poza tym, że gołąbki trzeba karmić i poić, ale to na razie wyłącznie domena męża. ;:108

Maryniu - wygodna jesteś. ;:113 Ja opisuję wszystkie zebrane nasionka już podczas suszenia, a potem po raz drugi po umieszczeniu ich w pojemniczkach. Lubię te czynności, lubię też po kilka razy w miesiącu przeglądać zbiory, planować wysiewy, a wreszcie siać jeszcze zimą w domu. No tak mam. ;:306
Dziękuję i wzajemnie dobrego tygodnia po wspaniałej niedzieli życzę. ;:196

Natalko - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. :tan Dzisiaj zaliczyłam wyprawę na działkę, dzięki czemu wczorajszy nieudany plan poszedł w zapomnienie. :D Tylko widoki zmieniły się na gorsze.

Ewuniu - raczej klimat czy pogoda bez przymrozków. Do dzisiaj. ;:108 Choć niektóre roślinki jeszcze wytrzymały, np. miłek letni widoczny na przywołanym przez Ciebie zdjęciu. Tu jeszcze ma pąki, których do dzisiaj nie stracił, choć raczej już ich nie rozwinie. ;:185

Beatko - jarzmianka 'Alba' od Stasi kwitła nieprzerwanie przez cały sezon i tylko ta. Różowa zakwitła, przekwitła i poszła ;:19



Nie wszystko przymrozek zniszczył.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, jeszcze uroczo w ogrodach, chociaż mnie już dopadło listopadowe zniechęcenie ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Mogłam dzisiaj zanim wyszłam z domu obserwowac jak mróz zadziałał na liście na drzewach
Na moich oczach powoli opadały na ziemię
jeśli jutro nie będzie padało, a zapowiadają :roll: zgrabię je ostatni raz w tym roku
Ja jeszcze niczego nie zabezpieczam
Oglądałam długo terminową i ma przyjśc spore ocieplenie.
Wiem, że Ty masz działeczkę daleko, ja pod domem. Moge sobie na to pozwolić
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”