Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko podobno jeszcze jest szansa na takie ładne, ciepłe i słoneczne dni w tym roku - tylko nie w najbliższym tygodniu ;:131 nieźle się ostatnie roślinki trzymają, mimo przymrozków ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko przyszłam się pochwalić, że u mnie dzisiaj słoneczko było.....od rana troszke popadało a potem zaswieciło.
Dwa duże nawet wielgachne okna umyłam, w ogrodzie posadziłam, pograbiłam i jestem cała :tan
Teraz zaczął padać deszcz i może choć nie powinien bo bardzo mokoro w każdym zakątku.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Bardzo pracowita sobota poza mną. Zabrałam się do dokładnych porządków w kuchni. Wyrzuciłam wszystko z szafek, wypucowałam szafki, zawartość i zapełniłam je na powrót. Tak dobrze mi się działało, że z robotą przeniosłam się do pokoju gościnnego i wykonałam takie same czynności. Gdy skończyłam, skończył się też dzień, który z powodu pogody nie zachęcał do opuszczenia mieszkania. Prysznic dodał mi energii, wobec czego przygotowałam smaczną kolacyjkę, a teraz relaksuję się w pełnym tego słowa znaczeniu.


Krysiu [leszczyna] - jak widzę, myślenie o myciu okien zmaterializowało się i dwa wielgachne załatwione. Brawo Ty! ;:138
No i pogoda pozwoliła Ci wykonać zaplanowane czynności w ogrodzie. ;:333
U mnie też leje tak, że aż dzwoni na zewnętrznych parapetach. ;:145 Gdzie ta woda się pomieści? ;:oj
Spokojnej i najlepiej słonecznej niedzieli ;:167 życzę. I zdrówka. ;:196

Marysiu [Maska] - czyżby do Krakowa aż tylu protestujących się nazjeżdżało, że tak bardzo zakorkowali miasto? ;:306
Z tą masą kolorów u mnie to mocno przesadziłaś. Trzeba dobrze szukać, żeby je zobaczyć. :roll:
Myślisz, że moje chryzantemy pod butelkami mogą zgnić? ;:218 Może nie, wsadziłam je w najmniej namoczonym miejscu. Za szybą w tunelu rośnie duży winogron, który sporo pije. :lol:
W ogóle to ja sobie myślę, że jeśli dalej tak będzie padać, to większość roślin zgnije, a już na pewno cebulowe. ;:223
Dziękuję i wzajemnie słonecznej ;:3 i spokojnej niedzieli życzę. ;:196

Natalko - moja prognozownia napisała mi, że we wtorek mam mieć czyste niebo rozświetlona jasnym ;:3 Tylko czy się sprawdzi.... ;:218
U mnie był tylko jeden przymrozek, dzięki czemu zniszczeniu uległy wyłącznie najbardziej wrażliwe roślinki. ;:303



Perukowiec jeszcze ze wszystkimi listkami.
Obrazek

Lawenda nie lubi podmokłego podłoża, a radzi sobie jeszcze nie najgorzej.
Obrazek

Na skalniaku rosną butelki.
Obrazek

Obrazek

W taki sposób za pomocą parawanu z tektury osłaniam hortensje ogrodowe od strony północno-zachodniej.
Obrazek

Natomiast leycesterię otoczyłam parawanem dookoła. Gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera, dodatkowo owinę ją zimową agrowłókniną. Nóżki obsypię kompostem jak różom, ale to też później. Mam nadzieję, że przetrwa zimę.
Obrazek

Obrazek

Buziaki dla wszystkich. ;:79 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

To moje perukowce już bez niczego...ani peruk ani liści...pozamiatane.
A teraz idę poczytać o tym co zabudowałaś kartonem a jeszcze będziesz powłokę na to cosik zakładała. :;230

:wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Krysiu - leycesterię uprawiam z nasionek, które dostałam od Tereni TerDob i siałam na przedwiośniu, więc jest młodziutka, a ponieważ podobno lubi zmarznąć, to muszę ją porządnie zabezpieczyć. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Ale zrobiłas fajną sesyjkę Miśce ;:63 Spryciula myślała, że na drzewie jej nie sięgniesz aparatem ;:306 Czyżby szykowała sie już na poszukiwanie piskląt?
I ja miałam dwa dni ze słońcem, ale niestety oba w całości spędziłam w pracy. Tylko tyle na tym zyskałam, że wieczorem jak wracałam do domu, to było ciepło i przyjemnie. Moje okna ciągle nie umyte, ma nadzieję, że zdąże je umyć przed świętami. Jak nie, to tylko machnę je od środka ;:224
Jak tak patrzę na Twoje, ciągle jeszcze kwitnące rudbekie, to zastanawiam się, co z moich wyrośnie? I czy w ogóle coś wyrośnie, bo już je wszystkie wycięłam ;:202 ? Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, a jak sprawdza się tektura do zabezpieczania roślin na zimę? Czy to wypróbowana już przez Ciebie metoda?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko u mnie też sporo butelkowych "kwiatków" wyrasta i kartonowych dekoracji też przybywa ;:306, ale słomianych chochołów jeszcze nie mam :oops: z zimowej agrowłókniny też korzystałam choć nie wiem co lepsze słoma czy włóknina ? Jeszcze duzych przymrozków nie widać można nieco poczekać. Udanego tygodnia ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko też chciałam spytać o tą tekturę, czy takie zabezpieczenie wytrzymuje całą zimę?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko...nigdy niczego kartonami nie zabezpieczałam, wydawało mi się że karton po deszczu zmoknie i zmięknie ale kto wie..sama jestem ciekawa. ;:224 Sporo butelek u ciebie rośnie, życzę aby z nich coś pięknego wyrosło. ;:108 U mnie już drzewka prawie bez liści, jedynie na perukowcu zostało parę..obecnie u mnie na minusie więc i te parę opadnie. Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko Twój zwierzyniec szczęśliwy na działce. ;:215 Wystarczy trochę słońca i już natura je wabi. Obserwowałam w piątek kota, jak polował w zagajniku za płotem, wspaniały widok.
Pracuś z Ciebie jak zawsze wyjątkowy. ;:180 Dbasz o zabezpieczanie roślin, jak mało kto. ;:108
Mnie też czeka w tym roku dużo pracy przed świętami, rodzinna kolacja wigilijna u nas, będzie 11 osób. Samo lepienie pierogów mnie przeraża. ;:202
Dobrych, spokojnych dni. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, dzięki za instruktaż zabezpieczania hortensji
Patyczki już wcisnęłam. Czekam jeszcze z tekturą na chłodniejsze dni, bo mam taką możliwość :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko!
Leycesteria na pewno przetrwa bo nawet jak góra kipnie to odbije i zdąży zakwitnąć...tak u mnie było.
Zakorkowanie Krakowa łączyłam raczej z wyprzedażami! to plus powracający z pracy pokazali ile naprawdę w Krakowie jest samochodów i jak bardzo potrzebne są inne rozwiązania komunikacyjne.
Szukaj zatem kolorów :D
Miłego wieczoru ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”