Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 939 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59  
Autor Wiadomość
Annes 77
 Tytuł: Re: Ogród pełen róż
PostNapisane: 7 mar 2020, o 11:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Wiolu:)

Do kawki oczywiście lektura płynąca od Wioli,nie może być inaczej... :wink:
I co widzę? Piękną kalinę,a do tego pachnie, szkoda, że mam zapchany nos i całą noc praktycznie nie przespałam.
Jednak forum jak zawsze mnie pobudza i otwiera moje opadające powieki ;:303
Siewki u Ciebie pierwsza klasa i co zauważyłam jak równo posiane.Laurencja to cudo roślinka, weszłam na google i się zauroczyłam. A jaka ładna nazwa do tego ,zawsze coś nowego upatrzysz, a ja potem zgapiam bezwstydnie :oops: Jednak do lawendy nie podchodzę, wolę kupić gotowe sadzonki.Mam nadzieję, że zdasz relację z uprawy swojej lawendy.Może wtedy i ja się pokuszę i spróbuję?
Co do cebuli to kiedy ją wysadzisz do gruntu?

Buziaki :D

inka52
PostNapisane: 7 mar 2020, o 12:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Wiolu , a jednak się skusiłam na wiosenne wysiewy wczoraj kupiłam cynie i żeniszek , zaraz idę wsiać , marchewka i pietruszka już wzeszła siane na zimę do gruntu , a resztę jak będzie ciepło , u Ciebie to prawdziwa fabryka sadzonek pozdrawiam ;:3

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dorotka350
PostNapisane: 7 mar 2020, o 20:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Wiolu, pachnąca kalina wygląda ślicznie ;:333 A kolor ciemiernika bardzo mi się podoba.
Siewki masz bardzo udane i jak dużo ;:oj
U mnie na razie skromnie, ale ładnie wzeszły papryki. W tygodniu mam zamiar posiać pomidory.

Słoneczka na jutro ;:3

tulipanka
PostNapisane: 9 mar 2020, o 19:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Wygląda na to że pogoda wreszcie się ustabilizowała i zapowiada się całkiem fajny tydzień.
Minione dni z wyjątkiem niedzieli, też upłynęły dosyć pracowicie i sporo pracy podgonione. Przycięłam już sporo róż i mogę stwierdzić, że jestem na półmetku. Zostały mi jeszcze dwa kolosy Eden Rose i Paul's Himalayan Musk. Jak rozprawię się z nimi, to będzie już z górki i szybko koniec nastąpi. :heja
W weekend wybrałam się na giełdę w poszukiwaniu bratków, ale ku mojej rozpaczy bratków nie było :(
Na szczęście w drodze powrotnej przejeżdżałam obok gospodarstwa, gdzie zajmują się uprawą i handlem kwiatów i były. Cały tunel kolorowych brateczków. :lol:
Niestety nie było takich jak chciałam czyli drobnych błękitnych i białych. Ale byłam już tak zdesperowana, że wybrałam sobie z tego co było.
Mimo wszystko wypad na giełdę uważam za udany, bo upolowałam trzy fajne ceramiczne donice i latarenkę.
W jednej donicy już siedzą bratki, pozostałe dwie czekają na lokatorów :lol:

Obrazek

Obrazek

Latarenkę chyba przemaluję ale jeszcze zastanawiam się na jaki kolor.
Zrobiłam sobie wcześniejszy prezent urodzinowy i kupiłam wreszcie wymarzone meble na taras. Dotychczas miałam taki zlepek różnych, każdy z innej parafii i ciekawie to nie wyglądało a wręcz mnie drażniło. Teraz czekam na meble i kolor latarenki dobiorę już do nich :D

A to stara osłonka filiżanka po liftingu

Obrazek

I pozostałe bratki w skrzynkach na parapecie

Obrazek

Obrazek

A na koniec kępa przebiśniegów, dopóki jeszcze ładnie kwitną

Obrazek

Pod koniec tygodnia może będę miała już więcej roślin do pokazania, bo widzę że się coraz więcej ich gramoli :D

Ewelinko, ja chyba będę musiała użyć oprysku na jednoliścienne pod róże, bo perz tak powrastał, że za nic w świecie nie można go usunąć. Powyrywałam ile mogłam, ale sporo korzeni zostało w ziemi. Innego wyjścia nie widzę, bo róż nie wykopię, żeby obrać je z tego perzu.
A z warzywkami to ja też podobnie. Niby podstawowe, te, które lubimy, a i tak uzbiera się ich sporo :lol:

Natalka, nie szaleję, ale jak pogoda pozwala to robię sobie i tak powoli do przodu :wink:

Ewuś, zobaczymy co nam z tych naszych siewów lawendowych wyjdzie.
Ja jeszcze myślę ponasadzać pędy po przycięciu. Niektórzy tak robią z dobrym efektem.

Dorotko, wygląda na to że będziemy mieć chociaż kilka dni ładnej pogody, więc sobie popracujemy.
U mnie z siewkami różnie. Jedne lepiej inne gorzej. Parę dni temu wysiałam pomidory, ale jeszcze nic nie wychodzi. Czekam niecierpliwie, bo już nasiona trzech warzyw miałam felerne i nie wzeszło nic.

Aniu, biedaku, mam nadzieję że katar szybko przejdzie. Nie szarżuj zbytnio, żeby nnie rozwinęło się coś poważniejszego.
Laurencję odkryłam w zeszłym roku. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam. Zobaczyłam ją na targu i z miejsca tak mnie zauroczyła, że kupiłam. Bardzo byłam z niej zadowolona, bo kwitła bez przerwy do samej jesieni. Zdążyłam zebrać nasionka, co nie zawsze mi się udaje, i teraz czekam na własną rozsadę.
Relację z wysiewu lawendy oczywiście zrobię, no chyba ze nic mi z tego nie wyjdzie :oops:
Pierwszą najwcześniejszą cebulę myślę wysadzić gdzieś za dwa tygodnie o ile oczywiście pogoda na to pozwoli.

Super Tereniu, że wysiewy i u Ciebie się pojawią. Wyhodowane samemu sadzonki cieszą dużo bardziej :D

Dorotko, a mi się wydaje ze te moje rozsady stanęły jak zaklęte. Ale może dlatego że kilka razy dziennie do nich zaglądam i zastanawiam się ile urosły :lol:
Pomidorki posiałam kilka dni temu i już wyglądam niecierpliwie pierwszych kiełków :wink:

anida
PostNapisane: 9 mar 2020, o 21:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jeszcze nie odważyłam się ciąć róż, ale chyba nie ma co czekać na forsycje. Czy mogę nie ciąć Eden Rose? Jest zdaje się pnąca? Zakupy super. Też czekam na drobne bratki.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

cyma2704
PostNapisane: 9 mar 2020, o 23:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wiolu ciemiernik cudnie zakwitł. ;:oj Zakochałam się w tych bylinach i już mi się marzą odmianowe. :)
Donice wyjątkowo śliczne. Bratki kupiłaś w moich ulubionych, pastelowych kolorach. :D
Warzywne wysiewy imponujące, niech ładnie rosną. ;:108
Nowe meble z pewnościa będą służyć też do podziwiania kolorowego ogrodu. ;:215

duju
PostNapisane: 10 mar 2020, o 09:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękne zdobycze ;:138 Bratki już robią wiosenkę, muszę i ja się za nimi rozejrzeć, ale dziś chróbsko mnie rozbiera.

korzo_m
PostNapisane: 10 mar 2020, o 17:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wiolu donice bardzo ładne kupiłaś ;:138 brateczki w kolorkach takich delikatnych.
śliczne kompozycje.
Pogoda nam się ustabilizowała więc ostro działamy w ogródkach.
Moje rozsady też stanęły, nic nie rosną, do tego nie wszystko wykiełkowało, powtórka jak każdego roku.

Blueberry
PostNapisane: 10 mar 2020, o 18:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Świetne zakupy ;:333 brateczki urocze, mimo że nie są niebieskie :wink:

PEPSI
PostNapisane: 11 mar 2020, o 20:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bardzo fajna ta filiżanka z bratkami. To dobrze, że o tej porze roku mamy je na rynku. Są niezastąpione w dekorowaniu domu i ogrodu.
Zdobycze ;:333 i czekam na Twoje nowe mebelki tarasowe, bo sama muszę wymienić. a pomysłu brakuje, bo te co bym chciała, to ceny zaporowe ;:222

max1232
PostNapisane: 12 mar 2020, o 01:42 
500p
500p

0 szt.
Hej tulipanka :wit Mijamy się w kilku wątkach więc postanowiłem zajrzeć do Ciebie ! Cudowne masz róże a ta pergola w kształcie parasola jest niesamowita !
Ja mam zamiar w tym roku upolować eden rose, rok temu kupiłem ale okazała się czymś innym... Może teraz mi się uda ;:224

maniolek
PostNapisane: 12 mar 2020, o 11:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wiolu widzę zakupy udane. Na ogrodzie wszystko pięknie kwitnąć zaczyna, wiosna na całego, u mnie to już brzoskwinie różowe pąki tak nabrzmiałe, że tylko czekać aż pękną :) Oby tylko zima już nie wróciła. Bratki pięknie się prezentują, latarenka super! Czekam na zdjęcie mebelków :)

ewita44
PostNapisane: 12 mar 2020, o 19:22 
200p
200p

1 szt.
Wiolu
Śliczne te bratki zarówno w filiżance jak i w wiklinie.
Ceramiczne donice super, latarenkę ja bym przemalowałabym na biało ale każdy ma swoją wizję na zagospodarowanie tarasu i balkonu. Dokładnie kolor latarenki dobierz do mebli tarasowych aby to miało swój charakter i klimat. Powoli sobie dopracujesz wszystko.

Annes 77
PostNapisane: 13 mar 2020, o 09:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Wiolu:)

No nareszcie bratki dorwałaś ;:oj Może i nie błękitne, ale te również cudne.I te donice Ci się trafiły idealne misy do bratków.Spodobało mi się jak udekorowałaś je mchem :)
Czekasz na siewki pomidorów i pewnie już u Ciebie wyszły od ostatniego wpisu ,a moje nasiona pomidorowe dalej czekają.Muszę wreszcie się za nie wziąć.Dzisiaj mam wizytę u stomatologa, więc znów nie dam rady.
Dzisiaj ma również dotrzeć różyczka, a miała być wczoraj ;:303
Piesio krąży wokół rabat, to tak jak moja ciągle z nosem przy ziemi.Przyjaciel ogrodowy ;:215
A i latarenkę pochwalę...ciekawe na jaki kolor się zdecydujesz?Meble ogrodowe w jakiej tonacji ?

Buziaki i pozdrawiam :D

tulipanka
PostNapisane: 13 mar 2020, o 13:55 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witajcie.
W tym wątku odpowiem tylko na posty i zaproszę wszystkich już do nowego :D

anida, ja nigdy nie czekam na forsycje z cięcie róż. Źle na tym nie wyszłam, ale nie będę nikogo namawiać do zmiany przyzwyczajeń :D
Nie wiem dlaczego masz nie ciąć Eden Rose. Nie wiem jak wygląda, ile ma lat. No chyba że sadziłaś ją jesienią, to faktycznie, nie ma co ciąć :wink:

Soniu, a też bardzo lubię ciemierniki i cieszę się że nawet dobrze rosną na mojej glinie. Rozsiewają mi się też chętnie i chociaż trzeba kilka lat czekać na kwiatuszki z takich siewek, to już kilka mam takich :D

Justyna, bratki na wiosnę muszą być koniecznie. Nie wyobrażam sobie inaczej :lol:

Dorotko, u mnie też nie wszystko wzeszło. Nasiona kupiłam przez internet w jednym sklepie i chyba więcej już tam nie kupię. Nie wysiałam jeszcze 1/4 nasion a już trzy okazały się chyba stare, bo nie wzeszły. Były to papryka ostra, cebula czerwona i sałata. Teraz mam stres jak wysiewam, bo zależy mi na ładnych wschodach, zwłaszcza warzyw.

Dziękuję Natalko :D

Małgosia, filiżanka stara. Ma chyba z 10 lat i wreszcie ją trochę odmłodziłam.
To prawda, bratki o tej porze roku są świetne i niezastąpione :D Można ożywić nimi taras, ogród a nawet domowe dekoracje. Ja jeszcze ich kwiatami dekoruję potrawy :D

Seba, witaj. Eden Rose jest wspaniałą różą a teraz przy łagodnych zimach i gorących latach rośnie rewelacyjnie. Ma tą jedną wadę że nie pachnie, ale jeżeli chodzi o kwiat, to dla mnie jest nr. jeden :wink:

Mariusz, już połowa marca i widać że w przyrodzie wszystko startuje. Zimy już nie będzie, ale nocne przymrozki mogą się pojawić. Przewidują je nawet w sobotę :roll: Mam nadzieję że roślinki dadzą radę to wytrzymać i strat nie będzie.

Ewuś jeszcze z latarenką się zastanawiam. A poza tym muszę udać się do sklepu po farbę w sprayu (świetna do takich rzeczy z wieloma drobnymi elementami), a w obecnej sytuacji daruję sobie taki wypad. Poczekam na lepsze czasy. Latarenka nie wygląda tak źle, więc może póki co taka zostać.

Aniu, uzupełnianie kompozycji mchem stosuje już od kilku lat. Też to podpatrzyłam u kogoś. Nie lubię gdy widać zbyt dużo ziemi a to jest fajny sposób na zamaskowanie. Można też wykładać korą, albo kamyczkami. U mnie w ogrodzie mchu pod dostatkiem, więc dlaczego nie skorzystać :lol:
Mebelki będą w odcieniach szarości, ale nie mogę zdecydować się na kolor dodatków. Pewnie będę ustawiać, przestawiać i próbować różnych wariantów :wink:

Zapraszam już wszystkich do nowego wątku

viewtopic.php?f=2&t=119517

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 939 ]  Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: paradas, silvarerum, xrob i 88 gości