Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wspominkowe zdjęcia przepiękne, ale chyba nie będę wyjątkiem, gdy napiszę, że te pierwsze nieśmiało zaczynające kwitnąć wiosenne cieszą najbardziej :wink:
Ilość nasion imponująca.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ale fajne i spore wysiewy.
Ja mam dopiero wysiane pomidorki. I te już wychodzą.
Papryka jeszcze nie.
Groszek tak wysialas do pojemnika. On szybko rośnie. I duży.
I potem co ?
Ja któregoś roku w marcu wysialam do gruntu.
I było ok.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pogoda w tym tygodniu niezbyt ciekawa i póki co wstrzymałam się od prac ogrodowych. Bardzo bym już chciała skończyć cięcie hortensji, ale zaczęłam czuć jakieś drapanie w gardle i wolę nie ryzykować.
Wysiewy parapetowe jakby zatrzymały się w miejscu.
Pierwsze papryki nadają się już do pikowania, ale okazało się ze ziemi mi brakło. Dokupiłam wczoraj, ale gdy wyciągnęłam z samochodu zapomniałam wnieść do piwnicy i leżała całą noc na dworze. Teraz jest zimna i choć już wniosłam ją do piwnicy to chyba dziś nie popikuję sobie :D

Dorotko u mnie tak ociągają się ostre papryki. Jedna odmiana wcale mnie wzeszła a drugiej ledwo wygramoliło się dwie sztuki.
Wyłożyłam jeszcze nasionka na wacik do podkiełkowania, bo chciałam chociaż ze 4 krzaki ostrej.

Ewelinko, pogoda nie sprzyja pracom w ogrodzie, to można zająć się wysiewaniem.
Co tam planujesz z warzyw na ten rok ?

Iwonko, będę wysadzać bezpośrednio na rabatę.
Nie siałam jej bardzo gęsto, a jak wzejdzie to wyniosę do szklarni, żeby się mi nie wyciągała. Mam nadzieję, ze będzie w miarę mocna ta rozsada i dobrze się poprzyjmuje już w gruncie.

Ewa, niby blisko ta wiosna a jednak przedłuża się to oczekiwanie na lepszą pogodę.

Dorotko, to będziemy porównywać nasze wyniki w uprawie cebuli. Ja jestem dobrej myśli.
Przypomniało mi się że i ja mam siedmiolatkę do posiania, ale tą to chyba wysieję już od razu na pole. Miałam fajną sporą kępę na wczesny szczypior, ale już w tamtym roku się nie pokazała. Tak sobie myślę, że może to już te siedem lat minęło, bo dość długo ją miałam :;230

Tereniu, ja po ubiegłym sezonie też powiedziałam dość z sianiem. Dużo to pracy a efekty były marne (susza ). Jednak przez zimę znów nadeszły nowe siły i ochota. No bo jak tu żyć bez własnych warzyw ?

Małgosia, oj tak, bardzo cieszą pierwsze kwiatuszki. :D

Ania, ale to jest groszek na zielone pędy. Wyrośnie na kilka cm i zetnę do sałatki, na kanapkę czy co tam mi przyjdzie do głowy :D

Wczoraj musiałam zajechać do ogrodniczego po ziemię i wpadły kolejne nasionka :oops:

Obrazek

Lawenda już sieci w zamrażalniku, łubin wysieję od razu do ogrodu, bo on nie lubi przesadzania.
Jarmuż będzie pierwszy raz. Bardzo lubię chipsy i kotleciki.
Macie jakieś wskazówki co jego do uprawy. Szukam sposobu na mączliki, których u mnie jest plaga.
Jestem zmuszona zrezygnować ze wszystkich kapustnych, bo nie jestem wstanie uchronić uprawy przed tym dziadostwem.
Marzy mi się chociaż ze trzy krzaki tego jarmużu. Jakby tak uprawiać go pod dużą butelką po wodzie 5 litrowej.

W ogrodzie zastój. Krokusów nie widać i zaczynam podejrzewać że już ich nie będzie. Musiały cebule albo zgnić, albo ususzyć się latem podczas suszy, albo coś je zeżarło.
Póki co rozkwitł pierwszy i jak na razie jedyny ciemiernik.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Nigdy nie sialam lawendy ?
Już tak robiłaś?
Cudny kolorek ciemiernika :D
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
No widzę nasionka zakupione, moja ulubiona lawenda a i łubin to wdzięczna roślinka.
Ciemiernik w takim kolorze bardzo mi się podoba i jak tylko będę widzieć w sklepie to szybko go nabędę. ;:333
Ja jeszcze chcę posiać rodzynek brazylijski, aster piwoniowy, lwią paszczę, i mieszankę wielokolorowego łubinu, te nasionka nie posiałam w zeszłym roku i teraz to zrobię .
Chociaż nie wiem gdzie to pomieszczę bo eM już szykuje skrzynki na wysiew warzyw.
Pewnie będzie batalia o miejsce na parapecie. :;230
Jeżeli mi się to nie zmieści to chyba wysieję wiosną do gruntu.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola krokusy na pewno nie uschły latem, taka susza nawet im posłużyła :wink: Może gryzonie zrobiły sobie posiłek .
Ja też mam problem z mączlikiem gdy mam dużo kapustnych . W zeszłym roku były tylko jarmuże i nic nie nie tknęło. Miałem fioletowe, ostatnio je wyrwałem bo już przeszkadzały a miały sporo liści. Jeśli chcesz z nimi walczyć to użyj firanki o drobnych oczkach .
W miejscu wyciętych drzew posadź może cedr libański, albo daglezję. Ewentualnie Mamutowiec olbrzymi, cudne drzewo ... szczęka mi opada gdy je widzę .
Rozsady piękne !
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zapowiada nam się tydzień bez ogrodu, pogoda kapryśna u nas pada.
W moich sianych paprykach też z kiełkowaniem różnie. Za to posiane pomidorki od piątku szaleją kiełkowanie na 100%. Jedna odmiana cebulki podnosi ziemię w skrzyneczce. Do szczęścia tylko brakuje nam słoneczka ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ cudowny dzień był wczoraj. Słoneczko świeciło, ptaki śpiewały i praca ubywała aż miło. Sporo udało się zrobić, ale z hortensjami nie doszłam do końca. Jestem już na finiszu, ale powoli to mi idzie bo przy okazji sprzątam też rabaty już tak porządnie. Usuwam chwasty, jakieś suche patyki czy zaschnięte resztki bylin. Wynoszenie tego wszystkiego też sporo czasu zabiera. Mimo, iż nie udało mi się skończyć, to i tak jestem bardzo zadowolona.
W między czasie posiałam już marchewkę na najwcześniejszy zbiór i posadziłam do szklarni sałatę, która wysiała się w warzywniku.
Dziś planowałam dalszy ciąg prac i myślałam że już zakończę, ale póki co jest zimno i brakuje mi ochoty na prace ogrodowe.
Z rana zrobiłam przegląd rozsad parapetowych i szklarniowych.
Z wysianych cebul wzeszły wszystkie oprócz czerwonej :? Chyba już nic z niej nie będzie, ale jeszcze czekam. Może jeszcze zakupię inne nasiona i spróbuję. Zależy mi na tej czerwonej cebuli. Latem do sałatki greckiej niezastąpiona.
W ogrodzie kwitnie i cudownie pachnie kalina bodnateńska.
Przy takiej aromaterapii jeszcze lepiej się pracowało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A poza tym kwitną jedynie przebiśniegi i jeden ciemiernik, którego już pokazywałam. Ranniki kończą i już nie wyglądają ładnie, pierwiosnki też stoją jak zaklęte.

W szklarni rośnie przesadzona z pola sałata. Ależ ona duża i piękna. Mam podobnych za 20 sztuk różnych odmian :lol:

Obrazek

A to rozsada sałaty już posiana przeze mnie
Też mi się podoba. Nie wyciągnięta, mocna.

Obrazek

Rzodkiewka, ta posiana w szklarni, niczym nie okrywana

Obrazek

A ta w skrzynce stała w domu do wykiełkowania

Obrazek

I oczywiście cebula :D

Aviv najwcześniejsza

Obrazek

Torunianka już wyniesiona do szklarni

Obrazek

W ubiegłym roku pierwszy raz miałam w donicy laurencję. Kupiłam na targu chyba dwie lub trzy sadzonki i tak mi się spodobał, że zabrałam nasionka.
Pomyślałam, że spróbuję chociaż nie liczyłam zbytnio że coś z tego będzie.
Posiałam ją chyba z tydzień temu i wschodzi :heja

Obrazek

Ania, lawendy jeszcze nie wysiewałam, chociaż z samosiewu mam sporo sadzonek.
Myślę że warto spróbować.

Ewa, z nasionek, które wymieniłaś, astry można posiać do gruntu. Łubin jeżeli jest wieloletni to też, bo i tak zakwitnie na drugi rok.
Strasznie jestem ciekawa co wyjdzie z siania lawendy. Póki co siedzi już tydzień w zamrażalniku. Potrzymam ją tak jeszcze może z kolejny tydzień i będę siać :heja

Seba, muszę coś wymyślić żeby dochować się jarmużu, bo wiem że gdy go tak posadzę bez żadnej ochrony, to nic z tego nie będzie.
Zdaje mi się ze czytałam tu na forum i to całkiem niedawno, jak pisał ktoś że miał ten fioletowy jarmuż i jego mączlik nie obsiadł, a ten zielony już tak.
Czyżbym nie te nasionka kupiła co trzeba ?

Dorotko, ja pomidorów jeszcze nie wysiewałam, bo parapet zastawiony paprykami i cebulami. Cebule już wychodzą i zaczynam wynosić je do szklarni, więc gdy miejsce się zwolni to posieję pomidory.
Gdzieś czytałam, że to są akurat te dni do wysiewu pomidorów.
Wczoraj ze słoneczka korzystałam i ja, i moje siewki. Dziś już stoją biedne i takie pokulone. :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Piękna ta kalina ;:oj i skoro jeszcze pachnie to już w ogóle obłęd. Piękne sieweczki Ci już rosną a ja nawet nie wiem kiedy warzywnik ogarnę ;:222 . Mokro jest okropnie a u mnie jeszcze jest problem z perzem. Muszę popryskać na jednoliścienne bo moje jesienne plewienie niewiele dało ;:185 . Ten dziad potrafi zagłuszyć wszystko ;:222 . Wielkich wysiewów nie planuję , raczej podstawowe warzywa takie jak marchewka, pietruszka, pory, pomidorki, sałaty, rzodkiewki , cukinie, buraki, fasolki szparagowe. Te warzywa idą u mnie najchętniej dlatego nie będę na razie eksperymentować z innymi ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne widoki, i te kwitnące, i te warzywne ;:63 z pracą nie ma co szaleć, najważniejsze że idzie do przodu ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu na pewno wyjdą, moje tylko na tarasie były i troszkę miały zimna a Twoje jak są w zamrażalniku to tym bardziej mają lepsze warunki przy stratyfikacji.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu kalina przepiękna, kwiaty takie delikatne kolorystycznie, czytam że pachnące ;:215
U mnie też jeszcze jedna cebulka milczy, pozostałe na wierzchu. Coś mi słabo w tym sezonie wszelkie siewki rosną, jedna misę z gazanią sama załatwiłam zrzuciłam z półki ;:223
Teraz łapiemy każdą sprzyjającą pogodę na prace ogrodowe, jak słoneczko zaświeci, jest ciepło, to aż miło się pracuje, do tego ptaszki pięknie nam tę pracę umilają swoimi trelami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

Do kawki oczywiście lektura płynąca od Wioli,nie może być inaczej... :wink:
I co widzę? Piękną kalinę,a do tego pachnie, szkoda, że mam zapchany nos i całą noc praktycznie nie przespałam.
Jednak forum jak zawsze mnie pobudza i otwiera moje opadające powieki ;:303
Siewki u Ciebie pierwsza klasa i co zauważyłam jak równo posiane.Laurencja to cudo roślinka, weszłam na google i się zauroczyłam. A jaka ładna nazwa do tego ,zawsze coś nowego upatrzysz, a ja potem zgapiam bezwstydnie :oops: Jednak do lawendy nie podchodzę, wolę kupić gotowe sadzonki.Mam nadzieję, że zdasz relację z uprawy swojej lawendy.Może wtedy i ja się pokuszę i spróbuję?
Co do cebuli to kiedy ją wysadzisz do gruntu?

Buziaki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”