Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj :wit . Dawno mnie nie było i tyle przegapiłam ;:oj . Szał powojników najbardziej mi się spodobał a do tego mnogość jeżówek na które ostatnio choruję . Masz cudne odmiany ;:215 . Widzę, że nie gardzisz żadnymi kolorami, ja powoli przekonuję się do pomarańczowego ale do żółtego jeszcze nie ;:131 . Masz sporo pięknych dalii a u mnie tego roku coś marnie , tylko białe ładnie rosną a reszta jakoś się ociąga ;:222 . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu kolekcja Twoich jeżówek, dalii i rudbeki robi wrażenie... same cudowności. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Od mojego poprzedniego wpisu pada z większą lub mniejszą intensywnością, prawie codziennie.
Ziemia już nasiąkła solidnie i teraz naprawdę przydało by się trochę słoneczka i ciepła.
Odkąd zaczęły się wakacje pogoda nie dopisuje :( W większości jest pochmurnie, wietrznie lub deszczowo. Nie ma jak rozłożyć basenu, czy wyjechać w weekend nad wodę ;:174

Gabi, hortensji o którą pytasz niestety nie mam i nigdy nie miałam.

Dorotko, te odmianowe jeżówki są wszystkie z sadzonek. Z siewu niestety nie powtarzają cech rośliny matecznej i przeważnie wyrastają te zwykłe purpurowe. I tylko te mam w większości z siewu a dokładnie z samosiewu.
Z ilością sadzonek to tak różnie. Staram się żeby chociaż było po 3 szt z jednej odmiany, ale mam też i po jednej :D

Seba, ja robię co roku dużo przetworów i z owoców i z warzyw.
Warzywa mam przeważnie swoje a owoce od rodziców. Mają sady, więc mają się czym dzielić :lol:

Aniu z jeżówkami jest różnie, ale te odmiany, które pokazałam rosną już kilka lat i są sprawdzone.
Sporo jednak mi też wypadło i takich już drugi raz nie kupuję.

Aniu u nas już do uprzykrzenia pada. Dmucham chmury w Twoim kierunku bo mi już wystarczy na jakiś czas.
W tej chwili to marzę o cieple i słoneczku żeby można było w weekend pojechać nad jezioro i popluskać się w nagrzanej wodzie.


Małgosiu, mam nadzieję że i mi uda się opanować sztukę przechowywania karp dalii. Pewnie ten pierwszy rok będzie najgorszy i liczę sie z tym że nie wszystkie przeżyją zimę.
Może jednak nie będzie tak źle. Bardzo mi się dalie spodobały i chciała bym, aby zostały ze mną na dłużej.

Tereniu, deszcz popadał solidnie, teraz tylko słoneczka potrzeba żeby dalie pięknie rozkwitły.
U nas też pogoda nie do zdjęć - albo wieje, albo leje ... :roll:

Ewelinko witaj. Dawno nie widziałam CIę na forum. Wypoczywasz gdzieś w pięknym miejscu, czy jesteś tak bardzo zajęta ?
Dziękuję za pochwały i czekam na zdjęcia z Twojego ogrodu :D

Basiu, dziękuję :D

Ostatnio na targu upolowałam fajne bylinki do ogrodu.
Ostróżki mają być niskie, max do 60 cm. Zobaczymy :lol:
Piękne, też niskie cynie o napakowanych kwiatach. Muszę przypilnować i zebrać z nich nasionka.
Kolejna jeżówka, bez oznaczonej odmiany, ale to nic, dwa floksy i dzielżan ;:167
Jestem bardzo usatysfakcjonowana :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogrodzie pachnie teraz liliami ;:167 ;:167 ;:167 Coś wspaniałego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Farbownik z wiosennego siewu. Muszę przypilnować nasionek :D

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, jestem ciekawa tych ostróżek. Takie same kupiła Ania Annes 77. Pewnie za rok się okaże czy to niskie odmiany, czy użyto substancji skarlającej.
Nastał czas lilii ;:138 Przepięknie u Ciebie kwitną. Ja mam problem z zamieraniem pąków. Podobno to jakaś muchówka :twisted: i trzeba robić oprysk.
Podobno jeszcze jutro ma padać, a potem już ;:3
Ta żółta jeżówka ;:215
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu dokładnie, u nas już na alejkach wokół naszych dwóch działek pachnie liliami moimi :heja A na samej działce to już totalna rozkosz, chodzę i napawam zapachem i widokiem się jak głupek jakiś (wnoszę ochy i achy na cały głos, ale chyba już mnie znają sąsiedzi z tej strony ;:306 ).
Jeżówki Twoje są urocze, co roku coraz bardziej w nich zakochują się. A powiedz mi, u Ciebie rozsiewają się także te bylinowe (bo u mnie tylko te żółte jednoroczne)?
Co to za moda na te ostróżki niskie? Do kogo nie zajdę, tam nowy zakup w ich postaci :wink: Ciekawa jestem czy okażą się na prawdę niskie. Tydzień temu na rynku i ja dokonałam drobnych zakupów... :oops: ;:306
Aaaa, na dniach będę robić Twoje ciastka lawendowe. Kwiatostanów trochę nazbierałam, to lekkie zapasy mam.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, no nic... ja kupiłam i posadziłam... zobaczę jak się będzie sprawować...
Liliami i u mnie teraz pachnie... fajny ten czas teraz.... :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu farbownika nie znam widzę go pierwszy raz.
Lilie cudnej urody, zapach na pewno roznosi się na cały ogród.
Zapachy super ;:215 floksiki maja ciekawe kolorki.
U mnie dopiero dziś zaczęło padać, tak się cieszę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cześć Wiolu :wit
Mogłabyś napisać z których odmian jeżówek jesteś zadowolona i które są godne polecenia ;:108. Coraz bardziej mnie one urzekają ;:167
U mnie już wszystkie lilie przekwitły jakiś tydzień temu, róże się usmażyły, więc teraz moje małe grono jeżówek mnie zachwyca ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ale fajne zakupy zrobiłaś ;:108 Niskie ostróżki,ciekawe,czy takie zostaną po zimie.Jeśli tak,to byłoby wspaniale.
Ja koniecznie muszę dokupić klika krzaczków lawendy,bo okazuje się,że mam jej za mało.Wyszła jedna fusetka taka chuda jak modelka ;:306 Ciężko się przeplatało gałązki,ale coś tam wyszło.Już lekko przekwitnięte kłosy lawendy pościnałam,po czym zapakowałam w woreczki organzowe. Teraz pachnie w szafach ;:215 Farbownik Twój podziwiam,nie wiem dlaczego,ale sadzonki od Ciebie mi chyba zanikły ;:145 Nie mogę go dostrzec na rabatach ;:218
U mnie od wczoraj popsuła się pogoda,ale u nas to wszyscy na deszcz czekali,tak sucho.Ty z kolei czekasz na słonko,czego życzę.
Też w weekend bym sobie pojechała nad jezioro ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Lilie Willi i Ciebie też piękne.
Kilka widzę takich samych mamy. A kilka masz innych piękności. I te podziwiam bardziej.
Tygrysia różowa jest przecudna. ;:108
To jedna czy kilka ???
Floksy ,dzielzany też bardzo urokliwe. ;)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

U nas kolejny dzień leje, więc już nawet nie będę tego komentować :evil:

Aniu, ja już u kilku osób na forum widziałam zakup w postaci niskiej ostróżki. Trochę z dystansem do tego podchodzę, bo różnie może to być. Nawet jak okażą się w przyszłym roku 'normalne' , to i tak będę miała dwie fajne ostróżki :D
Obyś miała rację z ta pogodą bo oglądałam ostatnio długoterminowe i ciekawie to nie wygląda. Jakieś tam pojedyncze cieplejsze dni a poza tym deszcz, zimno i pochmurnie :(

Alu, te co mi się rozsiewają (chyba rudbekie masz na myśli bo jeżówek nie ma jednorocznych) to właśnie te jedno czy dwuletnie.
Kiedyś miałam piękną odmianę o pełnych, ciemnych prawie brązowych kwiatach i ona mi się nie rozsiewała. Trochę zaczęłam ją dzielić aż w końcu po którejś zimie nie odbiła :(
Za rok będziemy już wiedziały czy nasze niskie ostróżki są naprawdę takie.
Co tam ciekawego na ryneczku kupiłaś ?
Ja też dokonałam kolejnych zakupów. :lol:

Gabi u mnie to przeważnie tylko hortensje bukietowe i drzewiaste. Za ostry klimat na inne wynalazki :)

Dorotko, do tego roku farbownika i ja nie znałam. Ania, Annes, coś kiedyś o nim napomknęła a że spotkałam nasionka to kupiłam. Fajne kwiatuszki przypominające niezapominajki.
To chyba jednoroczna roślinka. Postaram się zebrać nasionka i jeśli będziesz chciała, to ci wyślę :wink:

Weroniczko, problem w tym, że większość jeżówek mam nie oznaczonych. Pamiętam jednak, że taką pewną odmianą jest Meringue oraz Butterfly Kisses. Te dwie odmiany mogę polecić. Oczywiście również podstawową jeżówkę purpurową, która sama się wysiewa i nie raz te siewki odrobinę róznią się od rośliny matecznej. Postaram się to poniżej pokazać na zdjęciach.

Aniu, w tm roku cierpię na niedosyt zakupów, bo do tej pory jakoś tak nie trafiła się okazja żeby coś fajnego kupić do ogrodu. Na ryneczku po szczycie sezonu na balkonowe, zaczęły pojawiać się i bylinki, więc wreszcie jest okazja żeby coś sobie wybrać.
Szkoda, że farbownik Ci przepadł. Pamiętam jak o nim marzyłaś. Postaram się zebrać nasionka i jak tylko będę je miała, to Ci je wyślę. :D

Aniu, bardzo dziękuję ;:196

Ostatnio coś wzięło mnie na monardy. w ogrodzie mam tylko jedną odmianę a ostatnio na ryneczku upolowałam aż trzy :lol:
Wreszcie mam też gipsówkę. Bardzo długo na nią polowałam. Teraz żałuję że jedną wzięłam, ale może się rozrośnie i sobie podzielę.

Ta jest niziutka. Ma może ze 25 cm

Obrazek

Amarantowa

Obrazek

I jeszcze taka w towarzystwie gipsówki

Obrazek

Ta odmiana od kilku lat rośnie w moim ogrodzie

Obrazek

Te najniższe to odmiana Buterfly Kisses. Polecam

Obrazek

Farbownik

Obrazek

Aminek, uwielbiam te baldaszki ;:167

Obrazek

Dorotko, takie cuda wyrosły mi z twoich nasionek ;:167

Obrazek

A to jeżówki samosiejki. Jak widać potrafią się różnić i to mnie bardzo cieszy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bezapelacyjnie trwa czas lilii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje dzisiejsze zbiory.
Mięta i jeżówki do bukieciku

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam ten okres kiedy obiad mogę przynieść sobie z warzywnika

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu cieszy mnie, że łubin jednoroczny podoba się, a wyobraź sobie ja tego roku wysiałam tak dużo nasion, niby wykiełkowały, ale nie podlewałam i wszystko trafiło, nie mam ani jednej sztuki.
Własne plony bardzo cieszą i smakują. Moje cukinie idą cały czas na kompost, jakaś plaga gorzkości nad nimi zawisła ;:222 może teraz po deszczach będą smaczne, a zawiązków bardzo dużo.
Monardy są piękne, widziałaś moje, pooglądaj jak wypatrzysz to wiesz co zrobić.
Jeżówki są śliczne ;:215
U nas cały czas leje od wczorajszej nocy, a dziś po południu przechodzi ulewa za ulewą. Ja się cieszę z deszczu, jak będą stały kałuże to znak, że moje piaski mają już dość.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

I ja Violka taki czas kocham, kiedy obiad nie jest problemem, bo wystarczy koszyczek i mała wycieczka do warzywniczka :D Z cukini obecnie u mnie na topie ketchup cukiniowy, to do słoików, a na obiad placki z sosem czosnkowym, albo jako dodatek do leczo.
Ciekawa jestem, czy z nasion zebranych z cynii, będą takie same roślinki? Ja zbierałam zawsze z moich i co roku miałam różne, najróżniejsze kwiatki.
Jeżówki uwielbiam, te małe różowe całuski są śliczne, muszę się rozejrzeć za takimi niskimi.
Amarantowa pysznogłówka jest u mnie świetnym dodatkiem do herbat. Suszę i dodaję do czarnej. ;:333
Innych kolorów się jeszcze nie dochowałam, ale upoluję, bo to kwiaty niezastąpione na naszych rabatach.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”