Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu widzę zakupy udane. Na ogrodzie wszystko pięknie kwitnąć zaczyna, wiosna na całego, u mnie to już brzoskwinie różowe pąki tak nabrzmiałe, że tylko czekać aż pękną :) Oby tylko zima już nie wróciła. Bratki pięknie się prezentują, latarenka super! Czekam na zdjęcie mebelków :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
Śliczne te bratki zarówno w filiżance jak i w wiklinie.
Ceramiczne donice super, latarenkę ja bym przemalowałabym na biało ale każdy ma swoją wizję na zagospodarowanie tarasu i balkonu. Dokładnie kolor latarenki dobierz do mebli tarasowych aby to miało swój charakter i klimat. Powoli sobie dopracujesz wszystko.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

No nareszcie bratki dorwałaś ;:oj Może i nie błękitne, ale te również cudne.I te donice Ci się trafiły idealne misy do bratków.Spodobało mi się jak udekorowałaś je mchem :)
Czekasz na siewki pomidorów i pewnie już u Ciebie wyszły od ostatniego wpisu ,a moje nasiona pomidorowe dalej czekają.Muszę wreszcie się za nie wziąć.Dzisiaj mam wizytę u stomatologa, więc znów nie dam rady.
Dzisiaj ma również dotrzeć różyczka, a miała być wczoraj ;:303
Piesio krąży wokół rabat, to tak jak moja ciągle z nosem przy ziemi.Przyjaciel ogrodowy ;:215
A i latarenkę pochwalę...ciekawe na jaki kolor się zdecydujesz?Meble ogrodowe w jakiej tonacji ?

Buziaki i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
W tym wątku odpowiem tylko na posty i zaproszę wszystkich już do nowego :D

anida, ja nigdy nie czekam na forsycje z cięcie róż. Źle na tym nie wyszłam, ale nie będę nikogo namawiać do zmiany przyzwyczajeń :D
Nie wiem dlaczego masz nie ciąć Eden Rose. Nie wiem jak wygląda, ile ma lat. No chyba że sadziłaś ją jesienią, to faktycznie, nie ma co ciąć :wink:

Soniu, a też bardzo lubię ciemierniki i cieszę się że nawet dobrze rosną na mojej glinie. Rozsiewają mi się też chętnie i chociaż trzeba kilka lat czekać na kwiatuszki z takich siewek, to już kilka mam takich :D

Justyna, bratki na wiosnę muszą być koniecznie. Nie wyobrażam sobie inaczej :lol:

Dorotko, u mnie też nie wszystko wzeszło. Nasiona kupiłam przez internet w jednym sklepie i chyba więcej już tam nie kupię. Nie wysiałam jeszcze 1/4 nasion a już trzy okazały się chyba stare, bo nie wzeszły. Były to papryka ostra, cebula czerwona i sałata. Teraz mam stres jak wysiewam, bo zależy mi na ładnych wschodach, zwłaszcza warzyw.

Dziękuję Natalko :D

Małgosia, filiżanka stara. Ma chyba z 10 lat i wreszcie ją trochę odmłodziłam.
To prawda, bratki o tej porze roku są świetne i niezastąpione :D Można ożywić nimi taras, ogród a nawet domowe dekoracje. Ja jeszcze ich kwiatami dekoruję potrawy :D

Seba, witaj. Eden Rose jest wspaniałą różą a teraz przy łagodnych zimach i gorących latach rośnie rewelacyjnie. Ma tą jedną wadę że nie pachnie, ale jeżeli chodzi o kwiat, to dla mnie jest nr. jeden :wink:

Mariusz, już połowa marca i widać że w przyrodzie wszystko startuje. Zimy już nie będzie, ale nocne przymrozki mogą się pojawić. Przewidują je nawet w sobotę :roll: Mam nadzieję że roślinki dadzą radę to wytrzymać i strat nie będzie.

Ewuś jeszcze z latarenką się zastanawiam. A poza tym muszę udać się do sklepu po farbę w sprayu (świetna do takich rzeczy z wieloma drobnymi elementami), a w obecnej sytuacji daruję sobie taki wypad. Poczekam na lepsze czasy. Latarenka nie wygląda tak źle, więc może póki co taka zostać.

Aniu, uzupełnianie kompozycji mchem stosuje już od kilku lat. Też to podpatrzyłam u kogoś. Nie lubię gdy widać zbyt dużo ziemi a to jest fajny sposób na zamaskowanie. Można też wykładać korą, albo kamyczkami. U mnie w ogrodzie mchu pod dostatkiem, więc dlaczego nie skorzystać :lol:
Mebelki będą w odcieniach szarości, ale nie mogę zdecydować się na kolor dodatków. Pewnie będę ustawiać, przestawiać i próbować różnych wariantów :wink:

Zapraszam już wszystkich do nowego wątku

viewtopic.php?f=2&t=119517
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”