Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zapowiada nam się tydzień bez ogrodu, pogoda kapryśna u nas pada.
W moich sianych paprykach też z kiełkowaniem różnie. Za to posiane pomidorki od piątku szaleją kiełkowanie na 100%. Jedna odmiana cebulki podnosi ziemię w skrzyneczce. Do szczęścia tylko brakuje nam słoneczka ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ cudowny dzień był wczoraj. Słoneczko świeciło, ptaki śpiewały i praca ubywała aż miło. Sporo udało się zrobić, ale z hortensjami nie doszłam do końca. Jestem już na finiszu, ale powoli to mi idzie bo przy okazji sprzątam też rabaty już tak porządnie. Usuwam chwasty, jakieś suche patyki czy zaschnięte resztki bylin. Wynoszenie tego wszystkiego też sporo czasu zabiera. Mimo, iż nie udało mi się skończyć, to i tak jestem bardzo zadowolona.
W między czasie posiałam już marchewkę na najwcześniejszy zbiór i posadziłam do szklarni sałatę, która wysiała się w warzywniku.
Dziś planowałam dalszy ciąg prac i myślałam że już zakończę, ale póki co jest zimno i brakuje mi ochoty na prace ogrodowe.
Z rana zrobiłam przegląd rozsad parapetowych i szklarniowych.
Z wysianych cebul wzeszły wszystkie oprócz czerwonej :? Chyba już nic z niej nie będzie, ale jeszcze czekam. Może jeszcze zakupię inne nasiona i spróbuję. Zależy mi na tej czerwonej cebuli. Latem do sałatki greckiej niezastąpiona.
W ogrodzie kwitnie i cudownie pachnie kalina bodnateńska.
Przy takiej aromaterapii jeszcze lepiej się pracowało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A poza tym kwitną jedynie przebiśniegi i jeden ciemiernik, którego już pokazywałam. Ranniki kończą i już nie wyglądają ładnie, pierwiosnki też stoją jak zaklęte.

W szklarni rośnie przesadzona z pola sałata. Ależ ona duża i piękna. Mam podobnych za 20 sztuk różnych odmian :lol:

Obrazek

A to rozsada sałaty już posiana przeze mnie
Też mi się podoba. Nie wyciągnięta, mocna.

Obrazek

Rzodkiewka, ta posiana w szklarni, niczym nie okrywana

Obrazek

A ta w skrzynce stała w domu do wykiełkowania

Obrazek

I oczywiście cebula :D

Aviv najwcześniejsza

Obrazek

Torunianka już wyniesiona do szklarni

Obrazek

W ubiegłym roku pierwszy raz miałam w donicy laurencję. Kupiłam na targu chyba dwie lub trzy sadzonki i tak mi się spodobał, że zabrałam nasionka.
Pomyślałam, że spróbuję chociaż nie liczyłam zbytnio że coś z tego będzie.
Posiałam ją chyba z tydzień temu i wschodzi :heja

Obrazek

Ania, lawendy jeszcze nie wysiewałam, chociaż z samosiewu mam sporo sadzonek.
Myślę że warto spróbować.

Ewa, z nasionek, które wymieniłaś, astry można posiać do gruntu. Łubin jeżeli jest wieloletni to też, bo i tak zakwitnie na drugi rok.
Strasznie jestem ciekawa co wyjdzie z siania lawendy. Póki co siedzi już tydzień w zamrażalniku. Potrzymam ją tak jeszcze może z kolejny tydzień i będę siać :heja

Seba, muszę coś wymyślić żeby dochować się jarmużu, bo wiem że gdy go tak posadzę bez żadnej ochrony, to nic z tego nie będzie.
Zdaje mi się ze czytałam tu na forum i to całkiem niedawno, jak pisał ktoś że miał ten fioletowy jarmuż i jego mączlik nie obsiadł, a ten zielony już tak.
Czyżbym nie te nasionka kupiła co trzeba ?

Dorotko, ja pomidorów jeszcze nie wysiewałam, bo parapet zastawiony paprykami i cebulami. Cebule już wychodzą i zaczynam wynosić je do szklarni, więc gdy miejsce się zwolni to posieję pomidory.
Gdzieś czytałam, że to są akurat te dni do wysiewu pomidorów.
Wczoraj ze słoneczka korzystałam i ja, i moje siewki. Dziś już stoją biedne i takie pokulone. :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Piękna ta kalina ;:oj i skoro jeszcze pachnie to już w ogóle obłęd. Piękne sieweczki Ci już rosną a ja nawet nie wiem kiedy warzywnik ogarnę ;:222 . Mokro jest okropnie a u mnie jeszcze jest problem z perzem. Muszę popryskać na jednoliścienne bo moje jesienne plewienie niewiele dało ;:185 . Ten dziad potrafi zagłuszyć wszystko ;:222 . Wielkich wysiewów nie planuję , raczej podstawowe warzywa takie jak marchewka, pietruszka, pory, pomidorki, sałaty, rzodkiewki , cukinie, buraki, fasolki szparagowe. Te warzywa idą u mnie najchętniej dlatego nie będę na razie eksperymentować z innymi ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne widoki, i te kwitnące, i te warzywne ;:63 z pracą nie ma co szaleć, najważniejsze że idzie do przodu ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu na pewno wyjdą, moje tylko na tarasie były i troszkę miały zimna a Twoje jak są w zamrażalniku to tym bardziej mają lepsze warunki przy stratyfikacji.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu kalina przepiękna, kwiaty takie delikatne kolorystycznie, czytam że pachnące ;:215
U mnie też jeszcze jedna cebulka milczy, pozostałe na wierzchu. Coś mi słabo w tym sezonie wszelkie siewki rosną, jedna misę z gazanią sama załatwiłam zrzuciłam z półki ;:223
Teraz łapiemy każdą sprzyjającą pogodę na prace ogrodowe, jak słoneczko zaświeci, jest ciepło, to aż miło się pracuje, do tego ptaszki pięknie nam tę pracę umilają swoimi trelami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

Do kawki oczywiście lektura płynąca od Wioli,nie może być inaczej... :wink:
I co widzę? Piękną kalinę,a do tego pachnie, szkoda, że mam zapchany nos i całą noc praktycznie nie przespałam.
Jednak forum jak zawsze mnie pobudza i otwiera moje opadające powieki ;:303
Siewki u Ciebie pierwsza klasa i co zauważyłam jak równo posiane.Laurencja to cudo roślinka, weszłam na google i się zauroczyłam. A jaka ładna nazwa do tego ,zawsze coś nowego upatrzysz, a ja potem zgapiam bezwstydnie :oops: Jednak do lawendy nie podchodzę, wolę kupić gotowe sadzonki.Mam nadzieję, że zdasz relację z uprawy swojej lawendy.Może wtedy i ja się pokuszę i spróbuję?
Co do cebuli to kiedy ją wysadzisz do gruntu?

Buziaki :D
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu , a jednak się skusiłam na wiosenne wysiewy wczoraj kupiłam cynie i żeniszek , zaraz idę wsiać , marchewka i pietruszka już wzeszła siane na zimę do gruntu , a resztę jak będzie ciepło , u Ciebie to prawdziwa fabryka sadzonek pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, pachnąca kalina wygląda ślicznie ;:333 A kolor ciemiernika bardzo mi się podoba.
Siewki masz bardzo udane i jak dużo ;:oj
U mnie na razie skromnie, ale ładnie wzeszły papryki. W tygodniu mam zamiar posiać pomidory.

Słoneczka na jutro ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wygląda na to że pogoda wreszcie się ustabilizowała i zapowiada się całkiem fajny tydzień.
Minione dni z wyjątkiem niedzieli, też upłynęły dosyć pracowicie i sporo pracy podgonione. Przycięłam już sporo róż i mogę stwierdzić, że jestem na półmetku. Zostały mi jeszcze dwa kolosy Eden Rose i Paul's Himalayan Musk. Jak rozprawię się z nimi, to będzie już z górki i szybko koniec nastąpi. :heja
W weekend wybrałam się na giełdę w poszukiwaniu bratków, ale ku mojej rozpaczy bratków nie było :(
Na szczęście w drodze powrotnej przejeżdżałam obok gospodarstwa, gdzie zajmują się uprawą i handlem kwiatów i były. Cały tunel kolorowych brateczków. :lol:
Niestety nie było takich jak chciałam czyli drobnych błękitnych i białych. Ale byłam już tak zdesperowana, że wybrałam sobie z tego co było.
Mimo wszystko wypad na giełdę uważam za udany, bo upolowałam trzy fajne ceramiczne donice i latarenkę.
W jednej donicy już siedzą bratki, pozostałe dwie czekają na lokatorów :lol:

Obrazek

Obrazek

Latarenkę chyba przemaluję ale jeszcze zastanawiam się na jaki kolor.
Zrobiłam sobie wcześniejszy prezent urodzinowy i kupiłam wreszcie wymarzone meble na taras. Dotychczas miałam taki zlepek różnych, każdy z innej parafii i ciekawie to nie wyglądało a wręcz mnie drażniło. Teraz czekam na meble i kolor latarenki dobiorę już do nich :D

A to stara osłonka filiżanka po liftingu

Obrazek

I pozostałe bratki w skrzynkach na parapecie

Obrazek

Obrazek

A na koniec kępa przebiśniegów, dopóki jeszcze ładnie kwitną

Obrazek

Pod koniec tygodnia może będę miała już więcej roślin do pokazania, bo widzę że się coraz więcej ich gramoli :D


Ewelinko, ja chyba będę musiała użyć oprysku na jednoliścienne pod róże, bo perz tak powrastał, że za nic w świecie nie można go usunąć. Powyrywałam ile mogłam, ale sporo korzeni zostało w ziemi. Innego wyjścia nie widzę, bo róż nie wykopię, żeby obrać je z tego perzu.
A z warzywkami to ja też podobnie. Niby podstawowe, te, które lubimy, a i tak uzbiera się ich sporo :lol:

Natalka, nie szaleję, ale jak pogoda pozwala to robię sobie i tak powoli do przodu :wink:

Ewuś, zobaczymy co nam z tych naszych siewów lawendowych wyjdzie.
Ja jeszcze myślę ponasadzać pędy po przycięciu. Niektórzy tak robią z dobrym efektem.

Dorotko, wygląda na to że będziemy mieć chociaż kilka dni ładnej pogody, więc sobie popracujemy.
U mnie z siewkami różnie. Jedne lepiej inne gorzej. Parę dni temu wysiałam pomidory, ale jeszcze nic nie wychodzi. Czekam niecierpliwie, bo już nasiona trzech warzyw miałam felerne i nie wzeszło nic.

Aniu, biedaku, mam nadzieję że katar szybko przejdzie. Nie szarżuj zbytnio, żeby nnie rozwinęło się coś poważniejszego.
Laurencję odkryłam w zeszłym roku. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam. Zobaczyłam ją na targu i z miejsca tak mnie zauroczyła, że kupiłam. Bardzo byłam z niej zadowolona, bo kwitła bez przerwy do samej jesieni. Zdążyłam zebrać nasionka, co nie zawsze mi się udaje, i teraz czekam na własną rozsadę.
Relację z wysiewu lawendy oczywiście zrobię, no chyba ze nic mi z tego nie wyjdzie :oops:
Pierwszą najwcześniejszą cebulę myślę wysadzić gdzieś za dwa tygodnie o ile oczywiście pogoda na to pozwoli.

Super Tereniu, że wysiewy i u Ciebie się pojawią. Wyhodowane samemu sadzonki cieszą dużo bardziej :D

Dorotko, a mi się wydaje ze te moje rozsady stanęły jak zaklęte. Ale może dlatego że kilka razy dziennie do nich zaglądam i zastanawiam się ile urosły :lol:
Pomidorki posiałam kilka dni temu i już wyglądam niecierpliwie pierwszych kiełków :wink:
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jeszcze nie odważyłam się ciąć róż, ale chyba nie ma co czekać na forsycje. Czy mogę nie ciąć Eden Rose? Jest zdaje się pnąca? Zakupy super. Też czekam na drobne bratki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ciemiernik cudnie zakwitł. ;:oj Zakochałam się w tych bylinach i już mi się marzą odmianowe. :)
Donice wyjątkowo śliczne. Bratki kupiłaś w moich ulubionych, pastelowych kolorach. :D
Warzywne wysiewy imponujące, niech ładnie rosną. ;:108
Nowe meble z pewnościa będą służyć też do podziwiania kolorowego ogrodu. ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne zdobycze ;:138 Bratki już robią wiosenkę, muszę i ja się za nimi rozejrzeć, ale dziś chróbsko mnie rozbiera.
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”