Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pięknie juz orliki kwitną.
Pani koperkowa cudna.Nie mam takiej, to tym bardziej podziwiam ja.Ona chyba jako pierwsza z piwonii zakwita ??
Złotokap obsypany pięknym slonecznym kwieciem.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam wszystkich.
Ostatni tydzień był bardzo ciężki pogodowo.Nie było chyba dnia żeby nie padało. Pierwsza połowa to okropne zimno i ciągłe opady a od czwartku, duszno, parno i burzowo. Ciężko mi cokolwiek robić, bo tonie się w błocie. Nawet trawy nie ma jak skosić.
Do posadzenia w gruncie na już czekają pomidory. Papryk chyba w tym roku nie będę miała :( Nic mi nie rosną sadzonki. Stoją jak zaklęte, mają może z 7 cm i nie chcą nic ruszyć. Nie wiem co im nie pasuje. W ubiegłym roku tak samo je prowadziłam i rosły jak szalone. Musiałam szybko wysadzać, bo ciasno miały już w pojemnikach. Może jak znajdę na targu jakieś fajne i duże krzaczki to kupię kilka. Tylko pewnie nie będzie odmian takich jak bym chciała. :roll:
Wysadzam też już powoli rozsady kwiatów i traw. Już chyba przymrozków nie będzie, więc niech rosną już na stałych miejscach i pięknie kwitną.
Chwasty szaleją. Jak się tylko da to wyrywam choć po trochu, żeby potem wszystko nie zarosło. Najgorzej jest w warzywniku, bo ciężko tam wejść w to błoto. Gdyby chociaż z dzień nie padało, to przeschła by wierzchnia warstwa ziemi i podgoniła bym z tym pieleniem.

Aniu, koperkowa u mnie najwcześniej kwitnie :wink:

Na rabatach królują orliki. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkurza mnie niesamowicie złotokap. Marzy mi się ładne zgrabne drzewko a tu taka bezkształtna kopka siana :evil: Mimo iż nawet ładnie zakwitł, to i tak mam go ochotę wywalić z ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła kalina o pięknym pagodowym pokroju a ja ją wściubiłam w ciasny kąt i nie może biedna pokazać swojego piękna. Muszę pamiętać, aby koniecznie zrobić jej wkoło trochę przestrzeni

Obrazek

Obrazek

Takiego cudaka kupiła mi córka :lol:

Obrazek

Zakwitł pierwszy powojnik wielkokwiatowy Omoshiro

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Kolejna porcja barwi soczyste zieloności . ;:63
Śliczny i disc wczesny ten powojnik.
Orliki sie rozkręciły .Sowa fajniutka, śliczna.Sama taka sobie bym kupila, gdybym na nia trafika.

Wioluu, stworzyłaś ogród pełen wrażeń, jest ślicznie!!
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu - u Ciebie musiało byś ciepłej niż u Nas , bo mój powojnik Omoshiro jeszcze w pąkach , kwitnie tylko montana , pierwsze róże
rugosy pokazują noski z kolorami , reszta rośnie dopiero po deszczu , który spadł w tym tygodniu , i trochę jest lepiej pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu orlikowe szaleństwo u Ciebie! Oczu nie idzie oderwać ;:167
Ten powojnik jest zachwycający, już od kilku lat chodzi za mną, może jednak go zaproszę do siebie ;:173
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu złotokap pięknie wygląda, czemu chcesz go wyrzucić.
Teraz mamy czas orlików, piękne kwiaty bardzo je lubię.
Chwasty nie tylko u Ciebie szaleją, mnie cały czas wyprzedzają ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Kalina rzeczywiście przepiękna. Zawsze przypomina mi hortensję. A jak z mszycami? Podobno one lubią konsumować kaliny?
Muszę też pochwalić Omoshiro za jego nadzwyczaj wyraźny rysunek kwiatków. :D

A co do złotokapu, to czy nie możesz go za chwilę uformować po kwitnieniu?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Kalina pagodowa cudo ;:333
Orliki i u mnie szaleją, ale w tym roku muszę je bardziej zdyscyplinować i usuwać przekwitłe kwiaty, żeby potem nasionkami nie strzelały. :lol:
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jak u Ciebie kolorowo. U mnie tez brzydka pogoda. W sobotę trochę popracowałam. Wczoraj znowu wiatr był chłodny. Dzisiaj ładnie bylo z dwie godziny jak byłam w pracy i znowu mokro. Może i dobrze, bo sucho było, ale weekend liczę na przyjemny.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu pięknie kwitną u Ciebie orliki, fajne uzupełnienie stanowią po cebulowych a przed kwiatami letnimi. Sowa od córki wypasiona, prezentuje się super i jaka zdziwiona, chyba podziwia ogród hihi. Widzę, że i u Ciebie powojnik rozpoczął kwitnienie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

Moje papryki to samo,stoją w gruncie jak zaklęte i marnieją.Dostały blade liście,no nieciekawie to wygląda.
Ostatnio będąc na giełdzie jeden pan mówił, że papryki udają się najlepiej w tunelu, są ciepłolubne ,a ja chyba za szybko je posadziłam na zewnątrz ;:131
Złotokap chcesz wykarczować? No mi się on podoba ;:108 Wygląda trochę z daleka jak złote kwiaty glicynii ;:224
A cudak jaki ciekawy, sowa pilnuje ogrodu ;:215

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

WItam serdecznie.
Znów paskudny dzień. Leje z różną intensywnością od rana. Wczoraj było nawet ładnie, więc zaczęłam wysadzać sobie moje rozsady kwiatów. Myślałam, że dziś będzie ciąg dalszy, ale się przeliczyłam. :(
Z samego rana wybrałam się na targ. Jak z domu wyjeżdżałam jeszcze nie padało, więc założyłam sam sweterek. Potem jak zaczęło lać, to istna ściana wody. Przemokłam doszczętnie. T
Do teraz nie mogę się rozgrzać. Chyba muszę zastosować coś konkretnego :lol:

Aniu, kolorów coraz więcej, ale nie ma się jak nimi cieszyć, bo wszystko stoi w wodzie. Już mam serdecznie dość tej pogody! Zarówno mój ogród jak i ja pragniemy wreszcie ciepła i słońca.

Teresko, u mnie przez tą zimnicę róże wcale nie kwapią się do powiększania pąków. Rugos nie mam, a te co mam, to wydaje mi sie, ze od jakiegoś czasu stoją jak zaklęte. Ciepła im potrzeba i słonka.

Orliki uwielbiam i w większości pozwalam im się wysiewać. Zaczęłam też przesadzać je w inne miejsca ogrodu, tam gdzie same nie dotarły. Niech będzie kolorowo i kwitnąco zanim rozkręcą się róże.
Omoshiro polecam. Jest bezproblemowy.

Dorotko, bawiam się, ze jak nie przestanie lać, to ogród tak mi zarośnie, że tego nie przeplewię.

Wandziu, akurat na tej japońskiej kalinie mszyc nie zauważyłam. Najbardziej obsiadają odmianę Rozeum i bywa tak, że muszę wytoczyć im walkę, bo kwiaty by nie wyrosły w piękne duże kule.
Złotokap ma tak fatalny pokrój, ze ciężko będzie wyprowadzić go na drzewko. Nie ma ani jednej gałęzi rosnącej w miarę pod kontem prostym. Wszystko 'rozwichrzone' we wszystkie strony. I jeszcze te małe kwiaty. :?
Nie wiem, czy to nie jest czasami podkładka, bo jakoś zaraz po wsadzeniu przemarzł mi do samej ziemi a potem tak dziwacznie odbił.

Małgosia, wyobraź sobie, ze zapomniałam że ją mam :oops: Dopiero pierwszy raz tak pięknie mi kwitnie. Muszę zrobić jej więcej przestrzeni wokół, aby ja wyeksponować. Na szczęście trudno nie będzie. Do przesadzenia będa musiały iść tawuła, piwonia i kilka mniejszych bylin.


Ewelina, u mnie leje od początku maja i mam już serdecznie dość. Teraz potrzebne słońce bo wilgoci to wystarczy na długo.

Mariusz, lubię bardzo orliki i niezmiernie mnie cieszy, że się same rozsiewają i tworzą czasami ciekawe krzyżówki.
Sowa bardzo ładna, pilnuje jednej z rabat :D

Aniu, zastanawiałam się nad tymi paprykami i być może że popełniłam błąd zbyt wcześnie wynosząc je do szklarni. Zrobiłam to jakoś w połowie kwietnia. Niby okrywałam na noc włókniną, ale kwiecień był zimny i być może przez to takie marne teraz. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ubiegłoroczna wiosna była o wiele cieplejsza i wszystko rosło w szaleńczym tempie w szklarni już od początku kwietnia.
O złotokapie odpisałam Wandzi. Wydaje mi się, że to może być podkładka na której była zaszczepiona szlachetna odmiana. U moich rodziców też jest złotokap i kwiaty ma dwa razy większe niż ten mój :roll:

Moje zakupy z dzisiejszego targu. Trochę skromne, bo zaczęło strasznie lać i nie miałam ochoty moknąć dłużej. Więcej bym kupiła, bo wpadło mi w oko co nieco, ale to może za tydzień będzie okazja.

Roślinka o przepięknej nazwie Laurencja ;:167 Zachwyciły mnie te niebieskie kwiatuszki w kształcie gwiazdek ;:173

Obrazek

Fuksje, które ładnie rosły mi rok temu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz pokażę jak pięknie kwitnie glicynia u moich rodziców :D

Obrazek

Obrazek

I taki powojnik. Wie ktoś co to za odmiana, bo etykietki nie ma a kupiła bym sobie taki sam bo jest piękny i bezproblemowy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Również mam dzisiaj paskudną pogodę ;:222 . Na poprawienie humoru byłam u fryzjerki :lol: . Glicynia u rodziców pięknie kwitnie a powojnik to pewnie Guernsey Cream . Mam takiego samego i cudnie teraz kwitnie. Szkoda tylko, że tak męczy się w tym deszczu ;:222 . Myślałam , że po ładnym weekendzie w końcu będzie pogoda a tu takie coś ;:222 . No nic, może czerwiec będzie cieplejszy , pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”