Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Niia
50p
50p
Posty: 58
Od: 13 maja 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie 7a

Re: Ogród pełen róż

Post »

Chyba właśnie odnalazłam swojego nowego różanego guru ;) Twoje róże są przepiękne. Nie wiem jak to robisz, że panujesz nad taką ogromną ich liczbą, bo wszystkie wyglądają idealnie. To chyba jakieś czary :D Gratuluję i podziwiam.
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu śliczny różany ogród :) Powtórzę za poprzedniczkami , że parasolka jest boska, mam ochotę skopiować ją do siebie. Powiedz mi czy mszyce atakują Ci róże? stosujesz chemię czy raczej ekologiczne metody?
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zdjęcie First Lady to mistrzostwo... cudnie ją uchwyciłaś... ;:138
A powiedz mi jak ona Ci rośnie ?... moja ma 4 lata i słabiutka jakaś.. przesadziłam ją jesienią, zakwitła kilkoma kwiatami i jak na razie powoli coś tam wypuszcza...
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Drugi lipcowy weekend już prawie za nami. Przedwczoraj i wczoraj zabrałam się za przycinanie róż i jakiś smutek mnie ogarnął. Niby róże będą jeszcze kwitły, niektóre (te przycinane zupełnie przy ziemi) nawet pierwszy raz, ale bardziej różanie już w tym roku nie będzie. Za szybko pędzi ten czas, o wiele za szybko :(

Krysiu lubię i ostróżki i naparstnice i takich duetów u mnie sporo. Troszkę mijają się z kwitnieniem, bo naparstnice wcześniej kwitną, ale zdarza się, że czasami na krótko zgrają się razem :D

Ewa, po Twojej opinii nie pozostaje mi nic innego jak postarać się o miejsce dla Scepterd i posadzić ją. Pięknie ją opisałaś :D

Niia, oj nie jestem absolutnie żadnym różanym guru. Po prostu kocham te rośliny, a one chętnie rosną w moim ogrodzie, więc sadzę i sadzę i z każdym rokiem ich przybywa.
Muszę jednak trochę z tym przystopować bo z miejscem już naprawdę krucho.

Katarzynko, parasolka to nie mój pomysł. Też podpatrzyłam gdzieś w necie, a że mam zdolnego męża w tym kierunku, to długo nie musiałam czekać :D
Z mszycami mam w tym roku istne utrapienie. Pryskałam już dwa razy chemią. Przy liczbie róż jaką mam nie daję rady ekologicznymi metodami. Może gdybym nie miała dużo innych obowiązków to prędzej takie metody sprawdziły by się.

Gabi, na First L to ja już wyrok wydałam. Nie rosła chyba ze trzy lata. Taki mały kurdupel był ledwo widoczny. Jak postanowiłam, że to już jej ostatni sezon i idzie na stos to urosła na jakieś 170 cm. Było by wszystko ok, ale przemarzły je te pędy i w maju cięłam ostatecznie bardzo nisko. Widzę, że i teraz ładne pędy popuszczała. Gdyby jeszcze chciała się zagęścić, to może wyrok byłby zawieszony :roll:

Novalisy w tym roku mnie zachwycają. Mam je cztery sztuki i wreszcie mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu.
Po wielkim rozczarowaniu różą Mainzer Fastnacht na wiele lat uprzedziłam się do podobnych kolorystycznie. Potem na forum zaczęłam oglądac zdjęcia pięknych Novalisów i postanowiłam zaryzykować. Przyznaję jednak że początkowo ta róża nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Wybrałam jej złą miejscówkę. Naczytałam się że w słońcu się przypala, więc posadziłam ją w cieniu. Wyciągała tam się strasznie a kwitła bardzo skromnie. Przesadziłam więc na słońce i od razu wyładniała. Może i kwiaty przypalają się troszkę przy mocnym słońcu, ale i tak lepiej to wygląda niż chudy drapak z jednym kwiatkiem na czubku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tegoroczny debiut, a już skradło mi ;:167 to urocze maleństwo
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Novalis faktycznie pięknie wygląda i kolorek taki jak lubię. Przy upałach róże za szybko przekwitają, nawet nie ma czasu żeby nimi się nacieszyć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, i u mnie Novalis spisał się nad wyraz dobrze... ma sporo słońca ale i cienia.. kwitł obficie, i nawet aż tak bardzo nie paliło go słońce...
To róża bardzo fotogeniczna... ;:138
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu - ja też lubię Novalisy mam ich 2 krzaczki i też cały czas na słonku pięknie kwitną , a i kolor taki ciepły , ale podglądam u Ciebie Madame Francois Graindorge , mam je tez 2 szt od wiosny , ale w doniczkach , na jesieni pójda na rabatę , podoba mi się ona , pozdrawiam Teresa ;:3 ;:333
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu nowy wątek a w nim nowe piękne panienki ;:167 Robisz bardzo ładne zdjęcia ;:108 Czytam co piszesz o First Lady ,moja dostała ostatnią szansę ,szkoda że ta róża taka kapryśna mogłaby być na prawdę pierwszą na rabacie ,twoja to chociaż wypuściła długie pędy ,moja ledwie od ziemi odrasta :evil:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Podglądam twoje Novalisy i rzeczywiście w słońcu kwitną bardzo obficie. Moje rosną praktycznie w cieniu i to miejsce nie jest dla nich najszczęśliwsze :roll: Wyciągają się do słońca i nie kwitną tak jakbym sobie tego życzyła. Poza tym w taką pogodę jak dzisiaj to nawet cień im niewiele pomaga. Kwiaty już po południu były przypieczone, więc czy słoneczna, czy cienista miejscówka chyba na trwałość i urodę kwiatów nie ma specjalnego wpływu.
PS. Powojnik Justa u Ciebie zjawiskowy ;:215
Awatar użytkownika
felixa
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 lut 2013, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jak to możliwe, że dopiero teraz trafiłam do Twojego wątku. W wolnych chwilach nadrobię zaległości. Piękny ogród, róże i oczywiście wyroby eMa. Już mojemu pokazałam Twój parasol, powiedział kiedyś .
Pozdrawiam, Feliksa
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu :wit

No teraz to mnie przekonałaś do Novalisa :lol: Zdjęcia świetne i kolor taki, że zachęca.
Planowałam jesienią go kupić i potem wiosną - ale dwukrotnie nie byłam przekonana do tego koloru i wykasowałam różę z koszyka. Teraz Twoje fantastyczne zdjęcia mnie do niego przekonały :D
Ja mam Indigolettę, w podobnym kolorze, ale jeszcze nie zakwitłá, też trochę się obawiam czy kolor będzie znośny ;:131
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu padał u Ciebie deszcz ?
U mnie padało trochę, rośliny wreszcie odżyły.
Czy mieszkasz w moim powiecie ? :D
Novalis piękna, zapisuje sobie ją na liste chciejstw.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ale Ci kwitnie Novalis,mój w tym roku coś słaby jest ;:224 Też rośnie na słońcu i mimo,że przypalają się lekko płatki lubi tą miejscówkę.Madame piękna,to obok to trawka dmuszek?

Pozdrawiam :wit :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”