Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jolu nieźle zima narozrabiała u Ciebie. Choć i u mnie biało. A mnie wiosny się chce. ;:131
Wspieram Cię w porządkowaniu ogrodu. Jak pomyślę o swoim bałaganie to słabo mi się robi. :oops:
Patrząc na Twoje zdjęcia, zachodzę w głowę dlaczego znowu nie posadziłam przebiśniegów? ;:223
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zima na całego u Ciebie, ale mimo to uchwyciłaś trochę wiosny :( oby wszystko przetrwało, ale pod taką pierzynką chyba powinno być ok :)
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolka nieźle Was zasypało ;:oj
Przebiśniegi i pozostałe zwiastuny wiosny śliczne ;:167
Z utęsknieniem czekam na przyszły weekend, mam nadzieję że do tego czasu zawita już u nas wiosna.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wow, ale zima u Ciebie Wiolu. Coś nie pozwala nam tej wiośnie przybyć. U nas śnieg nie padał, za to mróz i porywisty wiatr (odczuwalne chyba -15), aż się wyjść nie chce z domu mimo pięknego słońca.
Doczytałam, że rozchorowałaś się, ale dobrze, że już wyleczona jesteś. Teraz panuje jakiś paskudny szczep wirusów i dzieci i dorośli chorują po 3 tygodnie (wiem, bo i u mnie w rodzinie szpital w połowie, nawet mnie zmogło). Ale liczmy, że wiosna w końcu nas rozgrzeje i wybije bakterie i będziemy mogły szaleć z sekatorami, łopatami, grabiami etc. :tan
Jak parapety? Mocno "porozciągane"? :D
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj :wit karamba z tym powrotem zimy. Już nas tak cieszyły oznaki wiosny i pierwsze kwiatuszki. Człowiek spragniony wiosennych widoków bo wszędzie dookoła śnieg ;:223
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola u Ciebie też tak wiatr gwizda ? U mnie przenosi śnieg z pól na podwórka. Ciekawie to wygląda, bo tworzą się małe, śnieżne trąby powietrzne . Już nie wspominam o temperaturze bo ta odczuwalna jest straszna :roll:
Zimo odejdź jak najszybciej :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Zima nie daje za wygraną i szaleje na potęgę ;:oj . U mnie też masa śniegu i mróz jak w styczniu ;:222 . Miejmy nadzieję, że wiosna szybko do nas przyjdzie bo szczerze mam już dosyć tej ogrodowej stagnacji ;:222 . Masz rację, trzeba sobie zostawić trochę zakupów na kolejne lata ;:224 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie w kolejny zimowy dzień.
wiatr zelżał, ale jest pochmurnie, śnieg posypuje a rano było 10 na minusie.
Strasznie mi się już dłuży to wyczekiwanie na wiosnę. Mam już serdecznie dość i boję się że znowu dopadnie mnie jakaś niemoc.
Planowałam jutro wybrać się na ryneczek po bratki :;230 Oczywiście nic z tego nie będzie, po nie zrobi się nagle powyżej 10 stopni ciepła i nie stopnieje do jutra pół metra sniegu :?
Parapety pękają w szwach. Nie ma jak tego powynosić do szklarni a do pikowania już są np dalie. Pomidorki strasznie się powyciągały i też pod koniec tygodnia pasowało by je popikować.
Liczyłam na to, że na święta zrobię chociaż trochę porządku na parapetach, ale jak na razie nie zanosi się na to.
A tak w ogóle, to nie czuję tych zbliżających się świąt. W obecnej sytuacji bardziej pasuje ubierać choinkę niż malować jajka :evil:

Aniu, ja też nie mogę się doczekać, kiedy kupię i posadzę bratki. Bardzo mi już brakuje takich widoków.
Kubeczków po śmietanie i mi już dawno brakło. Zakupiłam w sklepie takie białe jednorazowe kubki i w nie będę teraz pikować. Nie wychodzi to drogo, bo za całą paczkę (100 szt) dałam 5 zł.
U mnie gorzej z miejscem. Mam tak dużo posiane, że już mi się nic nie mieści. Chciała bym zacząć wynosić rozsady do szklarni, ale za zimno :roll:

Inka, poprzedni tydzień był piękny i u nas. Narobiliśmy sobie nadziei na wiosnę, a tu znowu zima. :(
Bardzo nie podoba mi się taka sytuacja ;:185

Madzia, u nas wiatr był straszny. Dobrze, że już zelżał, bo aż spać w nocy nie mogłam tak huczało.
Potęgowało to uczucie zimna i miało się wrażenie że jest ze 20 stopni mrozu.

Dorotko, no niestety. Zima nie chce odpuścić, i co najgorsze dalsze prognozy też nie są rewelacyjne :?
W ogrodzie mam ze 30 cm śniegu a miejscami gdzie nawiewało to i dużo więcej. Kiedy to wszystko stopnieje ...

Małgoś, róż będzie około 200 (zweryfikuję to po zimie), ale odmian dużo mniej. Poza tym mam naprawdę duży ogród, czasami narzekam, że za duży, bo pracuję w nim przeważnie sama i czasami najzwyczajniej nie wyrabiam.
Co roku też sieję warzywa i one też wymagają dużo poświęcenia. Trzeba kilkakrotnie pielić, podlewać, zasilać.
Nie raz miałam ochotę zrezygnować z części ogrodu, ale nie potrafiła bym pozbyć się już rosnących roślin. Potem, gdy to wszystko bujnie rośnie, kwitnie, to radość rozpiera i przechodzi ochota na zredukowanie areału :D

Aniu, ja co roku na wiosnę panikuję że do lata nie wyrobię się z porządkami wiosennymi.
Najważniejsze żeby pogoda się ustabilizowała i zdrowie dopisywało, to powoli wszystko damy radę zrobić.
Przebiśniegów u mnie z roku na rok oraz mniej :roll: Kiedyś miałam ich tak dużo, że rozdawałam a teraz sama bym z chęcią przyjęła :lol:

Mariusz, też się zastanawiam co ukaże się moim oczom gdy ten obrzydliwy śnieg stopnieje :roll:

Jolka, obyś miała rację i w następny weekend pogoda nam sprzyjała. Jak na razie czarno to widzę. Słyszałam, że na prawdziwą wiosnę jeszcze sobie poczekamy :(

Alu, u nas jest wszystko, śnieg, mróz i wiatr. Nawet moje psy nosa nie wystawiają na zewnątrz :roll:
Parapety pękają w szwach. Papryki popikowane. Dalie też szybko wyszły i już przydało by się je porozsadzać i następne w kolejce czekają pomidory. Nie mam już gdzie tego wszystkiego ustawiać.
Poza tym rosną różne trawy, petunia ogrodowa, floks drummonda, jakaś naparstnica, lobelie, zatrwian ...
A jak u Ciebie wysiewy ?

Iwonka, u was też tak dosypało ? Masakra jakaś z tą pogodą :twisted:

Seba, dziś już wiatr ucichł, ale wczoraj wiało okropnie. Aż bałam się ze zaraz coś przywali w okno :?

Ewelinko, każdy z nas już ma dosyć tej paskudnej pogody. Czuję jak ta pogoda na mnie działa.
Jak jest ładnie ciepło, to człowiek jest pełen energii i wszystko mu się chce.
nadmiernym zakupom na razie dzielnie się opieram, ale jak długo można.... Wszędzie tyle pokus, a mi przez to siedzenie w domu, pojawiają się w głowie kolejne pomysły :roll:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród pełen róż

Post »

O :shock: jesteś chyba jedyną osobą tu na forum, która przyznaje, że ma za duży ogród ;:306 Zazwyczaj czytam wręcz odmienne opinie... Samej mi ciągle mało i wciąż obmyślam, gdzie by tu jeszcze przekopać trawnik ;:223 Zdradzisz ile areału posiadasz? Ciekawi mnie, czy mam szansę na to, że kiedyś dojdę do wniosku, że jednak już mi wystarczy :lol:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Zawsze to ja narzekam na pogodę, a teraz jest odwrotnie. Mogłoby co prawda być trochę cieplej, ale przynajmniej świeci słońce i już drugi dzień jest całkiem przyjemnie. I śniegu nie mam, co mnie najbardziej cieszy :tan
Zasypało Cię porządnie ;:202 Tyle śniegu nie widziałam tej zimy i obym już nie zobaczyła. Do tej pory nie miałam możliwości popracować na działce, ale wczoraj wreszcie mi się udało :heja
Problem z siewkami chyba wszyscy mają podobny ;:108 Ale jak zrobi się cieplej, to przynajmniej swoje wyniesiesz do szklarni, a moje dalej będą się tłoczyć na parapetach. Może trochę uda się wynieść na balkon.
Życzę słoneczka nam wszystkim, bo wszyscy na nie zasłużyliśmy ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Małgoś, problemem nie jest duży ogród, ale ilość pracy jaką muszę w nim wykonać przeważnie sama.
Z miłą chęcią ogród mógłby być i drugie tyle większy. Ileż jeszcze róż bym wtedy zmieściła i innych roślin, ale kto by to wszystko obrobił?
Ciężko określić dokładnie jego wielkość. Dom stoi na działce 60 arowej, ale sporą powierzchnię zajmują budynki gospodarcze, duże podwórko i część która jest tylko koszona i praktycznie nieużytkowana. Myślę że ogród wraz z warzywnikiem zajmuje ok 30 arów.
Mam możliwość powiększenia, ale wzbraniam się przed tym, właśnie z powodu pracy. Nie chcę być niewolnikiem ogrodu i pracować w nim z przymusu i bez końca. Chcę też mieć czas nim się cieszyć, spacerować, odpoczywać itd.

Iwonko, tej zimy i ja nie widziałam tyle śniegu co teraz :evil: Przygnębiający to widok, bo o tej porze chciał by się już podziwiać krokusy czy sadzić bratki.
Szczerze zazdroszczę możliwości popracowania na działce w weekend. Ja mogłam co najwyżej wsiąść się za odśnieżanie, ale wiało tak okrutnie że siłą nikt nie wyciągnął by mnie z domu.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu jak ja bym chciała mieć większy ogród, ileż krzewów, drzew bym w nim zmieściła, a tak muszę się ograniczać. Też sama w nim pracuję, często nie mam czasu na odpoczynek, jakieś kwitnienia mi umkną, tylko moja działka ma powierzchnię 15 arów, dużo mniej od Twojej.
Zimy wszyscy mamy dość ;:222 koniec tygodnia ma być cieplejszy, tej optymistycznej wiadomości się trzymajmy, będzie dobrze :D
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród pełen róż

Post »

30 arów ogrodu ;:oj ;:219 Chyba bym pypcia dostała, gdybym mogła tyle obsadzić :;230 Masz rację, ogrody mamy po to, aby sprawiały nam przyjemność, a nie po to, żebyśmy stali się ich niewolnikami :wink: Też zdecydowaną większość prac wykonuję sama, więc wiem jak to jest...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”