Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dzięki Wiolu za opinię co do tej fioletowej róży. też się jej chyba pozbędę.
Jaki piękne te Twoje powojniki, mnóstwo kwiatów na nich, u mnie te purpurowe jezówki tez się wszędzie rozsiewają, ale je lubię. Ostatnio dokupiłam białą i czerwoną, rozrastają się fajnie.
Dalii mi się nie chce przechowywać. Leniwa jestem co do tego.
A ta duża biała hortensja to Anabell?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola mnie też denerwuje wklejanie zdjęć, kilka razy zdarzyło się, że podczas wysyłania wszystko poszło w kosmos, nawet nie wiesz jak mnie to wkurza. Odkładam wszystko, przesypiam się z tym, wracam na drugi dzień i tworzę na nowo, przecież nie można się poddać ;:306
Dalie cudowne ;:215 same piękności nam prezentujesz, ja powoli z nimi odpuszczam, od kilku lat nie dokupuję, sadzę te co mam, wiele szlachetnych mi wypadło, nie rozpaczam.
Jeżówek zazdroszczę, takich kęp nigdy u siebie nie będę miała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu i ja czekam na dalie,na razie tylko jedna pomarańczowa zakwitła ;:108 Mam kilka nowych i na nie czekam.Dalii zawsze kilka mam i naprawdę to nie problem je przechować.Gorzej jest wtedy,gdy miałabym ich dużo,dużo więcej.Wtedy nie wiem,gdzie bym je przezimowała.
Róże teraz tworzą nowe przyrosty i pąki.Szałwie poobcinałam,niech znów pokażą kłosy.Powojniki cudne,moje wszystkie biedulki,tylko ostróżki lubię,bo się u mnie dobrze czują.Dziś byłam na giełdzie i jedna pani sprzedawała nowe,niskie odmiany po 5 zł.Wzięłam trzy,oznaczę je odpowiednio,a po zimie zobaczymy,czy dalej wyrosną niskie ;:224

Pozdrawiam niedzielnie ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ach, eh i och ;:138 no nic innego nie mogę powiedzieć :) coś pięknego Wiolu u Ciebie, róże jak zawsze zapierają dech, clematisy mnie wręcz zauroczyły... ;:333 ;:167 przepiękne kwitnienia.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Widzisz Wiolu, i Ciebie dopadły dalie :D to urocze rośliny i w zasadzie bezproblemowe. Jedynie przechowanie karp. Mi jest ciągle mało i mało, co roku jakieś dokupuję, a potem taszczę karpy do piwnicy.
Klematisy wszystkie przepięknie kwitną, takie widoczki to ja lubię. Parasolka sprawdza się ;:333
Rudbekie też uwielbiam, te nowe odmiany baaaardzo podobają mi się, tylko ja wszystkie te nowsze straciłam. Nie wiem czemu, na innych działkach, czy w mieście ładnie zimują i kwitną co roku. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w sadzonkach (za każdym razem kupowałam u jednego ogrodnika).
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Lady of Shalot u Ciebie w tym roku cudna, moja kwitła dużo słabiej, mimo iż po raz pierwszy nie musiałam ciąć jej do samej ziemi. Myślałam, że będzie kwitła jak opętana, a ona postanowiła sobie odpocząć.
Dalie masz takie, że słów braknie, dech zapiera i wszelkie takie ;:oj Nawet miałam jedną z poprzedniej strony wyróżnić, ale zrezygnowałam, bo na tej widzę same kandydatki do wyróżnienia. Są rewelacyjne, bo jak zaczną kwitnąć, to kwitną aż do mrozów. Któryż inny kwiat tak ma?
Na lawendowe cisteczka mam ochotę od kilku lat i zawsze w końcu zapomnę, ale skoro mi przypomniałaś, to może będę pamiętać :;230 ?
Do jeżówek mam stosunek taki sam jak i Ty, uwielbiam je i mam już kilkanaście. Te zwykłe też mi się sieją i rozdaję je komu mogę, bo szkoda, żeby takie ślicznotki lądowały na kompoście.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ogród podlany do oporu. Wczoraj przeszły trzy intensywne burze. Potrzebne było takie solidne nawadnianie z nieba, bo już się sucho robiło.
Dzisiejszy dzień zapowiada się upalny. Mam w planach odchwaścić trochę rabaty, skosić trawnik i zrobić słoiki z brzoskwiń i moreli. Wczoraj przywiozłam sobie od rodziców po skrzynce tych owoców i muszę się śpieszyć z przerobem, bo zbyt długo nie poleżą niestety.

Irenko, nie podejmuj pochopnie decyzji o pozbyciu się róży. Daj jej szansę. Może akurat u Ciebie jej spasuje.
Powojniki włoskie najpiękniej u mnie rosną i zawsze oczekuję po nich burzy kwiatów.
Jeżówek mam kilka odmian i jeszcze planuję coś teraz dokupić. Jest teraz tyle fajnych nowości, że ciężko się powstrzymać :lol:
Hortensja to Anabelka :wink:

Dorotko, mi też kilka razy zdarzyło się ze podczas wysyłania przepadł mi długi post. Ależ się wtedy denerwowałam.
Odpisałam solidnie każdemu, powstawiałam zdjęcia a tu sekunda i nie ma :evil:
Z daliami zaczynam, zobaczymy czy mi nie braknie zapału. Jak na razie jestem nimi oczarowana. :D

Aniu, już jesteś drugą osobą po Ali alana, która pisze, że kupiła niskie ostróżki.
Bardzo jestem ciekawa, czy za rok też takie będą. Jeżeli to faktycznie taka niższa odmiana, to było by super. Nie było by problemu z ich pokładaniem się, czy łamaniem.
Dalii też nie przewiduję jakiś wielkich ilości. Mam w sumie chyba z 15 karp i sporo z siewu. W przyszłym roku zakupię może jeszcze z 5 sztuk, ale już nie będę siała.

Mariusz, dziękuję

Alu, napatrzyłam się na piękne dalie na forum i w końcu mnie dopadło. A tak dzielnie trzymałam się wiele lat. Ten ro przeznaczyłam na obserwację, testowanie itd. Po pierwszych kwiatach widzę, że mnie zauroczyły.
Rudbekie, to ja mam takie bezodmianowe. Same się krzyżują i rozsiewają. Jak chcesz to przyślę ci kilka sadzonek.

Iwonko, z daliami dopiero rozpoczęłam przygodę i już mi się podobają. Pewnie w przyszłym roku dokupię kilka odmian.
Ile lat ma twoja Lady of S ? Może musisz dać jej trochę czasu. Angielki potrafią zachwycić dopiero po trzech a czasami czterech latach.
Moje zwykłe jeżówki ładnie się rozsiewają i póki co przesadzam je w jakieś dziury na rabatach.Też ich nie wyrzucam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu...
Piękny pokaz jeżówek... uwielbiam je w ogrodzie ze względu na to, że zwabia mnóstwo motyli i pszczół...
Ale zauważyłam, że chętniej siadają na tych zwykłych pustaczkach...
Wiolu, a ja mam do Ciebie pytanie... nie pamiętam już czy masz hortensję kosmatą Chot Chocolate ?
Kupiłam sobie i z tego co wyczytałam potrzebuje miejsca osłoniętego i cienistego.. jeśli masz, to napisz jakie warunki jej stworzyłaś... a najlepiej zrób jej foto... ;:180
Moja jest dość duża i nie chciałabym jej potem przesadzać...
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jeżówki są przepiękne, czy Ty je sama wysiewałaś , czy kupowałaś sadzonki, a jeżeli tak to ile sadziłaś w jedno miejsce sztuk, aby uzyskać takie piękne widoki. Chyba pojadę do szkółki, bo widziałam kilka odmian.
Szczęśliwa, ogród podlany, a u mnie sucho po piątkowym deszczu już w sobotę nie było śladu.
Teraz czekam na prognozę pogody, mam nadzieję, że na jutro zapowiedzą opady.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

Też planuję zrobić przetwory z brzoskwiń i moreli, osobiście uwielbiam :D
U mnie niestety jedynie pokropiło, ziemia z wierzchu nawet nie zmokła. A Kielce wczoraj były zalane , dosłownie, aż samochody nie mogły jeździć .
Wiolu cudowna kolekcja jeżówek, no uwielbiam :wink:
A jakie powojniki, hortensje, fuksje ! Wszystko takie dorodne ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

No uczta dla oczu wyborna. Dla motyli też.
Bo rudbekie i jezowki to dla nich istny raj.
Dla nas też ;:108
Dalii masz dużo takich pięknych wyjątkowych.
Ja też ja lubię. I trochę ich mam. Ale jeszcze nie wszystkie rozkwitly.
Ale i jezowek .kolekcja piekna. ;:224 ;:224
Wszystkie dobrze co rosną ??
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu 15 karp to spora ilość jak dla mnie,jest co jesienią wykopywać ;:108 Czekam na Twoje foto z daliami w roli głównej.
Jeżówki u Ciebie rosną i powojniki,no raj dla oczu ;:215 I do tego róże,jesteś szczęściarą ;:167
Piszesz,że przeszły u Ciebie burze,jak wiesz u mnie wciąż była susza aż do dzisiaj,chmury ciemne wiszą i w prognozach widać deszcz.
Pogoda się zepsuje do soboty,w niedzielę słonko.No trudno miałam jechać posadzić owe ostróżki,może wstrzelę się w dwie godziny bezdeszczowe?

Miłego tygodnia ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, ja w daliach zakochana jestem od lat. Musiałam tylko pokonać pewne przeciwności z ich przechowywaniem, ale się nauczyłam i już daję radę. Warto dla tych kwiatków :uszy
Jeżówki masz urocze. Bardzo lubię te roślinki, na szczęście moje dwie podstawowe odmiany zostawiają sporo dzieci, bo jak sadziłam takie inne, cudne to nie chciały przezimować.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”