Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Herzogin christina -cudo, czy ona duza rośnie, bo cos ostatnio mi się przysniła :wink:
Wiolu lilie masz obłedne, pewnie i zapach w ogrodzie nieziemski ;:oj
U nas nawet ładnie popadało, a dziś bardzo upalnie...
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród pełen róż

Post »

Przez to swoje zaniedbywanie forum przegapiłam nową odsłonę twojego bajecznego ogrodu :oops: Już nadrabiam.
Świetnie sprawują ci się lilie. Piszesz że część podmarzła. To masz szczęście, bo u mnie wszystkie poległy. Miałam może dwa kwiaty, a mam ponad setkę cebul...
Róże piękne, obejrzę sobie jeszcze kilka razy bo warto taki obraz zatrzymać w głowie.
Piszesz że Spirit of Freedom w drugim roku jest ładniejszy. Masz zdjęcie całego krzewu? U mnie rośnie pierwszy rok. Potrzebuje podpór, nie wiem jak ją prowadzić. Poza tym drobnym zastrzeżeniem jest absolutnie fenomenalna i chyba najładniej pachnie. Wszelkie rady mile widziane ;:196
Znikam, znów oglądać :tan
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

;:oj Ty to dopiero Wiolu masz cudne lilie !!
A jak dużo mają tych kwiatów.Czym ty je karmisz ??
A tym zdjątkiem jestem zachwycona ;:180 Niesamowita lilia!! ;:63 ;:63
tulipanka pisze: Obrazek
Róże oczywiście też piękne.Wszystkie dorodne. ;:333
A godecje co roku wysiewasz ??
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam wszystkich, którzy jeszcze mnie pamiętają.
Przepraszam, za tak długą nieobecność, ale mam totalnego doła ogrodniczeko.
Tak suchego roku to nie pamiętam. Deszczu u nas nie było ponad trzy miesiące i do tego temperatury dochodzące do 38 stopni, praktycznie wykończyły ogród. Uschły byliny i powojniki a róże i hortensje ledwo zipią. Przy tych upałach kwiaty więdły na krzewach zanim na dobre się rozwinęły :? Drugiego kwitnienia róż nie ma i raczej nie będzie. :( Dość późno wystartowały po silnym cięciu i przymrozkach wiosennych i po prostu nie zdążą zakwitnąć jeszcze raz. Może gdyby jeszcze były należycie podlane, to chętniej by wypuszczały nowe pędy, ale są tak umordowane tą suszą że obawiam się jak przezimują :roll: Odechciewa mi się wszystkiego.
Wyobraźcie sobie że przez cały sezon trawnik kosiłam dwa razy, bo nie było czego kosić. Nie pamiętam takiego sezonu.
Nawet dużym drzewom w lasach czy przy drogach usychają już liście i opadają. Nie będzie w tym roku pięknej zołtej jesieni ;:174

Żadnych zdjęć z sierpnia nie mam, bo nie było co fotografować. Nawet nie mam chęci na jesienne zakupy, czy to cebulowych, czy sadzonek róż. Nie wyobrażam sobie sadzenia tego w skałę.

Na pocieszenie dziś pierwszy raz od maja padało kilka godzin w nocy i teraz też pada. Ale to już musztarda po obiedzie. Co uschło już nie odżyje. Oby moje ukochane róże trochę odżyły i wzmocniły się przed zimą.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu doskonale cię rozumię ;:168 chociaż u mnie z deszczem nie było najgorzej upały i tak zrobiły swoje ;:222 Ale nie smuć się kochana dopiero sierpień jeszcze lato się nie skonczyło i jesień przed nami jeszcze będzie pięknie zobaczysz :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu no nie dziwię się,że masz doła ogrodniczego. Tropiki nawiedziły Wasz region ;:202 U nas z kolei ostatnio ciągle padało.Szkoda,że nie można tego wypośrodkować ;:224
Ja mam w planach zakup Charlesa Darwina i Lady Emma,ale czy dojdzie do zakupu? Dobrze,że piszesz o deszczu,na który czekałaś ;:65
Róże dadzą radę,odbudują się na nowo,to silne krzewy :wit

Pozdrawiam i pokaż coś z ogrodu ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pełen róż

Post »

Prawdę powiedziawszy, nie zdawałam sobie sprawy, że taka susza u Ciebie. W Poznaniu niby też mało deszczu, ale w porównaniu z tym, co piszesz, to nie mogę narzekać. Rozumiem Twoje rozczarowanie, człowiek cały rok czeka na ogrodowe widoki i bujnie rosnące rośliny, a brak wody przekreśla wszystkie plany. Może zima będzie śnieżna i nawodni ziemię? Wtedy wiosenne cebulki ruszą z kopyta. Nie załamuj się, trzymam mocno kciuki!
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród pełen róż

Post »

W moim rejonie dla odmiany od wiosny leje prawie nieprzerwanie.
Rośnie, jak wściekłe - to fakt.
Za to zebranie czegokolwiek z pola, siana czy zboża, to czysta ekwilibrystyka.
Pola zalane, wjechać ciężko.
Na dodatek dwa tygodnie temu w moich stronach przeszła nawałnica, która dokumentnie spustoszyła jakieś 45 tys. ha lasu i poważnie uszkodziła lub zrujnowała dokumentnie co najmniej kilka tys. budynków.
U mnie na szczęście obyło się bez strat, jedynie prądu tydzień nie było.
Tak więc i tak źle i tak niedobrze.
Suszę mieliśmy ostatnie trzy lata, teraz mamy deszczu aż do obrzydzenia.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ja też cię doskonale rozumiem. U mnie też upały. Deszcz czasami.tj.raz na 2 3 tygodnie. Ja podlewam co drugi dzień chociaż bo też wszystko już by wyschlo.
Może róże na osłodę ci zakwitną i pociesza. Tego co życzę; )
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu i ja muszę być w Twoim pięknym, różanym ogrodzie. ;:215

P.S. Już po raz kolejny stałam dziś w Ciastoramie nad cebulkami Balleriny i medytowałam brać czy nie... ;:223 Pomijając pstrokate liście, które ciebie męczyły, to poleciłabyś tę odmianę? Możesz sobie przypomnieć czym pachniały te tulipany i czy to intensywny zapach czy raczej trzeba wsadzić nos w kielich?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu nie będzie tak żle.
Róże dobrze ukorzenione mają głębokość nawet poniżej metra.
Po deszczu na pewno odżyją jak tylko woda dotrze do korzeni.
Niestety jesteśmy zależni od natury i musimy liczyć się ze stratami.
Tak na prawdę to ona rządzi naszymi ogrodami a nam się tylko wydaje ,że to my wszystkim zarządzamy.
Ale głowa do góry, na pewno sporo roślin odżyje i się zregeneruje, siła życia w roślinach jest niezwykle mocna.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, nie przejmuj się, choć wiem że to trudno.. ale na pogodą nic nie poradzimy...
A ja słyszałam że to podobno wina sadowników w Twoich okolicach że nie macie deszczu... rozbijają chmury czy jakoś tak...
Wracaj do nas i pokaż co tam Ci kwitnie, bo z pewnością coś tam masz do pokazania...
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu,
Chyba jeszcze się u Ciebie nie wpisywalam.
Piekny ogród, świetnie zaaranzowany. No i różyczki w wielkiej ilości - moja najwieksza miłość
Piszesz o suszy. U mnie susza z upalami byla tylko w czerwcu, a i tak narozrabiala. Dla mnie najgorszy efekt suszy to przedziorek :evil:
Zapewne ogród ucierpiał, liczę jednak, że odbudujesz wszystkie nasadzenia, a będzie znow zachwycał. Różyczki dadzą radę, to wbrew pozorom silne rośliny. Wciąż pamiętam, jak moje trzy wykopane pnace, obcięte przy ziemi i z odcietymi korzeniami, rzucone pod tuje (akurat nie mialam workow, wiec nie moglam od razu spakowac i wywiezc do punktu zbiorki odpadow) - zaczely wypuszczac pędy. Zawsze zaskakuje mnie niesamowita wola życia roślin. Będzie dobrze Wiolu!
Może jednak pokażesz jakieś fragmenty ogrodu, jestem pewna ze cos sie uchowalo.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”