Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu i ja czekam na wiosnę,a za oknem zimno,ale jeszcze troszkę i wyruszymy do ogrodów z narzędziami,zapałem i werwą ;:108
Dostałam od jednej,miłej forumki nasiona pomidorów i po raz pierwszy zacznę przygodę z pomidorami od samego nasionka.
Do tej pory moja mamcia kupowała gotowe rozsady.Zobaczymy,czy mi się uda?
Nasion sałaty masz sporo,ale zawsze można z kimś się podzielić albo wymienić.Farbownika nie dorwałam,ale to nic mam za to facelię.
Lobelię niebieską dosiałam w krążki torfowe i ostróżek parę.Mocno mi wybujała trawka Kanar,za późno folię odkryłam i się wyciągnęła za bardzo ;:124

Dzisiaj wysiewam pomidory ;:215
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu piękna kolekcja nasion :!: i aż się buzia śmieje. Same opakowania kuszą żeby je kupić...ja jednak jestem twarda ale nie wiem jak długo. :wink:
Zazdroszczę pozytywnie szklarenki i trzymam kciuki za foliaczek....,,,oj przydałoby się takie cóś.
A co do pogody to od jutra ponoć ma być cieplej i tylko nie wiadomo jak długo bo w marcu jak w garncu.
Musimy uzbroić się w cierpliwość i na razie raczyć się wspomnieniami i kolorowymi opakowaniami nasion.
;:3 :D
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zamówiłam dwie różne ostnice, sprawdzę jak się ma rzecz z kiełkowaniem ich nasion ;:224
Jak wiosna u Ciebie? Wyjrzała już zza chmur i śniegu? Ciekawe jak róże będą się czuć po tych mrozach...
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolka pisz szybciutko, co udało Ci się w ogrodzie podziałać! Masz jakieś fotki??
Ależ Ci zazdroszczę, też już mnie łapki świerzbią do działania... Zima jest zdecydowanie za długa!
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu :wit

Widzę, że niezłe zakupy nasienne poczyniłaś :D Tylko teraz czekać na lato, aż to wszystko pięknie rozkwitnie.
No i tyle sałat ;:167 ;:167 Uwielbiam sałaty, to moja miłość :D

Miłęgo weekendu :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ostatnie dni to piękna wiosenna pogoda. W domu nie mogłam wytrzymać i wyruszyłam do ogrodu robić porządki. Wszystko było by fajnie, ale jest straszne błoto. Praca idzie powoli bo muszę skupiać się na chodzeniu. Nienawidzę ślizgać się na błocie i zapadać się w nim. A te oklejone buty :evil: Mimo iż codziennie świeci słońce a czasami wieje lekki wiat, to chyba jeszcze z tydzień zejdzie zanim będzie można bez stresu wejść w rabaty. Najgorsze jest to, ze coś słychać o ochłodzeniu :roll: Mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle.
Wracając do prac ogrodowych, skupiłam się głownie na uprzątaniu suchych badylków i cięciu. Tnę wszystko po kolei z wyjątkiem róż. Wywożę też taczkami ziemię z kretowisk, których jest chyba setki :evil: Szok, co te krety nawyprawiały. Z trawnika zebrać to jeszcze nie problem, ale w rabatach, gdzie kiełkują cebulowe i budzą się do życia byliny, to już prawdziwe wyzwanie.
Zrobiłam pozimowy przegląd róż i muszę przyznać, że bardzo dobrze przetrwały atak zimy i mrozy. Na dzień dzisiejszy wydaje się że wszystkie przeżyły a spora część ma całe zielone pędy. Jak będzie dalej, jeszcze nie wiadomo. Już nie raz przekonałam się, że groźniejsze od srogiej zimy są wiosenne przymrozki. W tamtym roku, to one załatwiły mi róże i musiałam zrobić drugie cięcie polegające na wycinaniu prawie wszystkiego.

Ewelinko, w porównaniu z ubiegłym rokiem i u mnie wiosna w tyle. Gdyby tylko pogoda sprzyjała i było ładnie, to przyroda szybciutko to nadrobi.
Niestety, zapowiadają powrót zimna i nie wiadomo jak to będzie.
Z zakupami i ja już przystopowałam. Kusi mnie jeszcze sporo, ale trzeba coś zostawić na kolejne sezony :D

Dorotko, niestety i do mnie dotarły wiadomości o wiośnie. Mam nadzieję że nie będzie to trwać tak długo jak piszesz i jeszcze w marcu będziemy się cieszyć piękną pogodą.
Nasionkami umilam sobie to wyczekiwanie. Bardzo lubię siać i patrzyć jak od nasionka rosną mi rośliny :D

Aniu, na pewno poradzisz sobie z pomidorami. Radzisz sobie z innymi wysiewami, więc nie ma się czego obawiać. Z dalszą pielęgnacją w gruncie też masz doświadczenie, więc będziesz zajadać w tym roku swoje pomidorki.
Ja w tym tygodniu trochę ich powysiewałam. Teraz czekam aż wyjdą z ziemi a potem pikowanie. Przeraża mnie ilość rozsady, którą będę musiała upchnąć na parapetach.

Elu, nasiona kupowałam tylko te zaplanowane. Nic nie brałam ponad to a i tak sporo się uzbierało.
Pytanie też czy wszystkie wschody będą udane. Różnie z tym bywa.
Pogoda na razie ładna, ale jak długo się utrzyma ?

Alu ja mam jedną ostnicę. Wczoraj ją wysiewałam. Nasion w opakowaniu jak na lekarstwo. Spodziewałam się więcej :roll:
W ogrodzie wiosny jeszcze bardzo nie widać. Póki co błoto i kretowiska z którymi się rozprawiam.
Róże po zimie wyglądają dobrze. Teraz pozostaje czekanie i oby wiosną, jak już wszystko ruszy, nie było przymrozków.

Joluś, fotek nie ma, bo ogród po zimie wygląda strasznie. Gdzie mogę wejść w rabaty to przycinam hortensje, usuwam suche badylki, zbieram śmieci. Szczerze, to nie widać tej mojej pracy za bardzo, a wydaje się, że dużo zrobiłam.

Dominiko, ja też lubię sałaty. Co roku mam co najmniej trzy rodzaje. Teraz tak jakoś naszło mnie na więcej :lol:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, ziemia chyba jeszcze zmarznięta i pewnie dlatego takie błoto. Ja patrze z przerażeniem na bałagan jaki zostawiłam jesienią, no cóż... sprzątanie zacznę, jak wiosna wytrzyma do przyszłego weekendu.
Oby nam już zima nie wracała!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu - dobrze czytać, że u Ciebie nie widać uszkodzeń na różach. Moje są bardzo zniszczone zimą. Pędy czarne do samego dołu ;:131 i to w ilości przyprawiającej o zawrót głowy. Wcześniej pisałaś, że pnące zdążyłaś okryć. Ja niestety nie miałam czym i teraz widać efekty. Brak śniegu musiał zrobić swoje, a ostatnie przymrozki tylko pogorszyły sprawę. Z drugiej strony ileśtam róż jest w stanie idealnym. Nie wiem od czego zależy to, że jedne róże są w tak dobrym stanie, a inne w tak złym, choć rosną obok siebie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie w zimowy weekend.
Cały miniony tydzień byłam wyłączona z prac ogrodowych z powodów zdrowotnych, a teraz, gdybym mogła już co nieco zrobić to zaatakowała zima. Od wczoraj u nas sypie. Jeszcze tyle śniegu tej zimy nie było. :? Po drogach nie da się jeździć, miejscami zaspy po kolana.
Zresztą zobaczcie. To zdjęcie z dzisiejszego poranka

Obrazek

Basiu, w czwartek już było bardzo ładnie. Ziemia obeschła i można było bez strachu o poślizg chodzić.
Teraz niestety znów nastała zima i nie wiadomo ile znów trzeba będzie czekać aż da się wyjść w ogród.
Możliwe że jakiekolwiek prace rozpocznę dopiero po świętach.

Ewo, tak to jest z tymi nazymi różami. U mnie w tamtym roku po wiosennych przymrozkach był pogrom. Musiałam wszystko nisko ciąć, nawet pnące, ale ładnie potem ruszyły i sporo urosły.
Kwitnienie miałam troszkę opóźnione, a powtórki niektóre róże już nie miały. Chciała bym aby ten sezon był łaskawszy, alby np angielek nie trzeba było nisko ciąć, ale co będzie to będzie i tego nie zmienimy.
Róże pnące okrywałam w ostatnim momencie i to czym miałam pod ręką - jakimiś starymi kołdrami, kocami, kurtkami ... :roll:

Zanim spadł śnieg udało mi się zrobić kilka zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty ranników już chyba całkiem zmarnieją pod tym śniegiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze i jak dotąd jedyne krokusy

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ale u Ciebie zima ;:oj U mnie wczoraj też spadł śnieg,ledwo jechałam autem,bo padał deszcz ze śniegiem i na minusie,ślizgałam się jak na zjeżdżalni ;:222 Na parapetach zielono się zrobiło,siewki rosną,a trawa Kanar wystrzeliła,że z pojemnika wyłazi.Czas pikowania,a mi brakuje pojemniczków.Lobelię już częściowo popikowałam i już się cieszę na niebieskie chmurki ;:333
Pomidorki wciąż wyłażą,muszę zorganizować pojemniki po śmietanie.
Czekam teraz na moje kochane bratki,które umilają nam oczekiwanie na wiosnę ;:215

Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u mnie też kupa śniegu i dalej pada , a było już tak pięknie jak na załączonych przez Ciebie zdjęciach ;:3 :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród pełen róż

Post »

No tak, zima na całego.
U mnie śnieg nie pada, za to jest mróz i wiatr osiągający w porywach 90 km na godzinę.
Ale jak to się mówi, w marcu, jak w garncu :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu nie do uwierzenia na koniec zima dała o sobie znać, u nas nie jest źle mało śniegu napadało. Wiatr bardzo wieje, -5 st.
Szkoda, że taka paskuda przyszła, bo tak pięknych widoków byłoby dużo więcej, śliczne kwitnienia ;:215
Życzę zdrowia ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”