Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu! Nie będziesz czasem dzieliła jeżówek?
Piszę się na rozsadę.
Kupiłam marne sadzonki i wszystkie nie przeżyły zimy, wiec w razie czego pamiętaj o mnie.
Marta
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ściana powojników cudna,u mnie to jakaś abstrakcja nic nie chcą rosnąć,bieda z nędzą ;:222
Nawóz dostały,deszczu mają akurat,chyba moja ziemia im nie odpowiada.
Kosmosy to bardzo wdzięczne kwiaty,posiałam jedną torebkę wprost do gruntu i czekam ;:65
Życzę,by spadł u Ciebie deszczyk ;:215
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu przepiękne powojniki, marzy mi się taka ściana przy tarasie :)
Jeżówek muszę dokupić bo śliczne są ;:108
Ta szafka/stoliczek cudo ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola śliczne masz clemki ;:167 moje w tym roku kwitną obficie ale kwiaty jakieś takie dużo mniejsze niż zwykle :?
Polka cudowna!Och żeby moja tak pięknie kwitła,póki co to młodziak ale czekam ;:65 i już wiem że będę ją mocno cięła ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zdjęciami powojników powaliłaś mnie na kolana ;:180 Takiej ilości kwiecia to chyba u nikogo nie widziałam. Obłędnie to wygląda ;:167 U mnie nawet w tym roku trzy w miarę kwitły, ale ja o nich mam tak słabe pojęcie, że nawet nie wiem czy po kwitnieniu się je tnie? :oops: A co zrobić, żeby nie łysiały od dołu?
Potrzebuję jakiegoś pewniaka co by ładnie współgrał z Bathsheba. Masz jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ale z powojnikowe cuda masz.
A ten Błękitny Anioł cudny. Ile lat ma twój? ?
Mój to katastrofa. Dwa pędy ba 1 metr..Na jednym kilka małych kwiatów i tyle. :evil: Nic mixe6 w następnym roku się poprawi.
Róże piękne.Zarówno Polka i Notre Dame mnie zachwyciły ;:173
I ja jezowki wielbiam. Kilka mam ale mniejszych niż twoje.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, takiej ściany powojników można Ci pozazdrościć ... super jest... ;:138
Jeżówki to też moje ulubione byliny... do tych "zwykłych"zlatuje się całe mnóstwo motyli.. ciekawe dlaczego nie ma ich na tych rasowych... Obrazek
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu znów będę się powtarzać, ale cudnie jest u Ciebie :D
Z powojnikow to jeszcze polubilam ville de lyon, posadzony w ubiegłym rokukwitnie długo i obficie, ale taki juz pewnie jest u Ciebie :wink:
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
U mnie wreszcie popadało. Wczoraj i w czwartek ładnie lało z godzinkę i wreszcie nie musiałam wieczorem latać i podlewać wszystkiego. Dobre i to, ale przydało by się jeszcze.

Dominiko,, nie znałam odmiany Cupcakes. Zerknęłam w google i faktycznie, piękne. Skąd miałaś nasionka, bo chyba u nas są raczej niedostępne.
Jeżówki wyglądają na rozrośnięte i tak ma być, bo jak kupuję to od razu kilka sztuk tej samej odmiany, żeby szybko był efekt. :lol:

Mariola, z powojnikami to chyba różnie jest. To co u jednych jest pewniakiem i bujnie rośnie, niekoniecznie musi sprawdzić się u kogoś innego. Pewnie zależy to od różnych czynników i od jakości sadzonki również.
U mnie dobrze rosną wszystkie włoskie, które posadziłam. Wielkokwiatowne też nie tak źle, ale problem mam za to z botanicznymi :roll:

Martusiu póki co nie planuję dzielić jeżówek, bo i mi ciągle jest ich mało. Sama jak kupuję, to po kilka sztuk jednej odmiany, żeby stworzyć szybko efekt dużej rozrośniętej kępy.
Ewentualnie tych zwykłych purpurowych coś mogła bym ukopać, bo mam ich najwięcej :wink:

Aniu, może faktycznie powojnikom nie pasuje podłoże. Szkoda że nie chcą u Ciebie rosnąć bo to piękne rośliny i ładnie pasują do róż.
Deszczyku wreszcie trochę spadło, ale przydało by się jeszcze :wink:

Kasiu, życzę Ci jak najszybciej pięknych powojników przy tarasie. One szybko rosną więc na efekt nie trzeba długo czekać.
Jeżowki też są super. Polecam na początek te zwykłe purpurowe. One nie powinny sprawiać większych problemów i nie wymarzać zimą. Na te odmianowe, to trzeba już trafić na takie, które się utrzymają. Różnie z nimi bywa.

Tolinko, nie wiem jaka może być przyczyna mniejszych kwiatów u powojników. Mi nigdy nic podobnego się nie zdarzyło. Może mają za sucho ?
Nie jestem wielkim znawcą tych roślin. Trzeba by może szukać odpowiedzi w dziale z powojnikami. :D

Dorotko, żeby powojniki ładnie kwitły to trzeba je odpowiednio przyciąć, a żeby to zrobić to trzeba wiedzieć do której grupy dany osobnik należy. Czasami jednak pomimo prawidłowego cięcia zdarza się jakiś uparty osobnik, który cały jest łysy od dołu i kwiaty ma tylko na czubku, które mogę oglądać z drabiny i to wysokiej :roll: U siebie mam takiego - JPII i nie mam do niego już siły :roll:
Do Bathsheby proponowała bym coś niebieskiego. Myślę że Jackmanii ładnie by pasował i zgrał zy się z kwitnieniem razem z różą. On należy do tych 'łatwiejszych' w uprawie, chociaż wielkokwiatowy. Jak zawsze wiele zależy od warunków w ogrodzie. U mnie rośnie on przy parasolce. Posadziłam go w ubiegłym roku i jestem bardzo zadowolona z tego jak się rozrósł przez ten rok. :D

Aniu, Błękitny Anioł ma już sporo lat. To był chyba pierwszy powojnik jaki zasadziłam. Z siedem lat już pewnie ma i od początku ładnie rósł.
Oby i Twój jak najszybciej zaczął ładnie się rozrastać :D

Gabi, jezówki zachwycają właśnie teraz, kiedy wiele roślin już przekwitło. Te zwykłe purpurowe też bardzo lubię. Pozwalam im się wysiewać i robią to nawet chętnie. Marzą mi się całe łany jeżówek :lol:

Bożenko, nie mam tego powojnika, chociaż nie raz 'czaiłam' się na niego, ale jakoś nie zawitał do ogrodu. Widziałam go w niejednym forumowym ogrodzie i wiem, że wygląda pięknie. Skoro jeszcze Ty go polecasz, to chyba w końcu go zakupię. I tam mam zamiar kupić teraz kilka powojników, więc przy okazji dorzucę i tego.

Zdjęcia jeszcze z ubiegłego tygodnia, ale pokażę, żeby nie robić zaległości. Moze jutro wrzucę już aktualniejsze :D

Lilie też u mnie kwitną. Jednak te, które sadziłam tej wiosny całkiem przemarzły lub mają same badylki, bez kwiatów. Ciekawe czy będzie z nich coś w przyszłym roku.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i oczywiście kilka różyczek.

Moje Aspirynki ;:167

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne widoki Wiolu. Lilie masz wspaniałe, to samo róże.
Można wpaść w zachwyt!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, dorodne Twoje lilie! ;:167 ...a róże mistrzostwo świata... patrze na nie i tak sobie gdybyam, że jakbym odcięła trochę trawnika tu i tam, to... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne powojniki! Cudowna kolekcja, każdy dorodny i bardzo reprezentacyjny :shock:

A Herzogin Christiana już chyba zawsze będzie za mną chodzić... Może kiedyś, jak któryś krzaczek postanowi skończyć żywot, to w to miejsc... :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

U mnie też ładnie popadało. Dzisiaj w nocy była burza , pewnie u Ciebie też.
Lilie rewelacyjne .
Ja mam te najzwyklejsze , patrząc na twoje nie podobają mi się :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”