Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu szalej ze zdjęciami, moje oczy ;:oj nasyciłaś pięknymi widokami. Warzywnik pod styl śródziemnomorski.
Masz rację deszczyk potrzebny i to bardzo.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu przepiękne widoki na ogrodzie :) a róże i powojniki niesamowite :) jak rozpoczną wszystkie róże kwitnienie to dopiero będą efekty :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, rozpoczął się różany spektakl :D Róże zaczynają swój popis i oby trwał jak najdłużej. W tym roku wszystko mocno przyspieszyło. U mnie jeszcze kwitną rododendrony, a już niektóre róże obsypane kwiatami. Wszystko wcześniej o jakieś dwa tygodnie, albo i więcej ;:oj
Jak długo masz Rosemoor? Warto ją kupić?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Niesamowity dziś upał. Wczoraj zresztą było tak samo. Wieczorem przyszła burza. Zapowiadało się naprawdę strasznie, ale tylko popadało ze 20 minut. Od razu powietrze zrobiło się rześkie i wróciło lepsze samopoczucie.
Dziś powtórka a nawet wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej :roll:
Przeszłam się z aparatem po ogrodzie i ledwo żyję. Mam sporo zdjęć, ale najpierw pochwalę się prezentem na Dzień Matki od moich kochanych córeczek. ;:167

Obrazek

Obrazek

Moni bardzo dziękuję :D

Alu, powiem Ci że po wczorajszej burzy wszystkie piwonie mają kwiaty niczym rozwieszone na nich mokre szmatki i nie ma tu znaczenia, czy pełna, czy pusta.
Brzydko od wczoraj wyglądają, ale mają co niektóre jeszcze sporo pąków, więc jest jeszcze szansa na piękne kwiaty.
Nie ukrywam, że trochę inspirowałam się Anią w wyborze koloru dla skrzyni :lol:

Dorotko, teraz taki czas, że zdjęć robię bardzo dużo, ale problem jest ze zgramiem, zmniejszaniem itd.
Dziś siedziałam nad zdjęciami prawie 2 godziny, aż komp zrobił się gorący. Chyba też ma dosyć upałów.

Mariusz róże na razie mają po kilka kwiatów, ale mam nadzieję że w tym tygodniu nastąpi pełnia kwitnienia. Tylko jak będzie taj strasznie upalnie, jak jest teraz, to szybko będzie po.

Dorotko, ja też zauważyłam że w tym roku ze dwa tygodnie jest wszystko wcześniej. Nawet niedawno oglądałam zdjęcia z zeszłego roku. Około 5 czerwca pojawiały się pierwsze róże.
Oby tylko pogoda sprzyjała i żebyśmy jak najdłużej cieszyły się naszymi ukochanymi różami.

Mam sporo dzisiejszych zdjęć, ale muszę na chwilę wyłączyć kompa, bo się bardzo nagrzał.
Zapraszam trochę później :D
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, śliczny prezent od dziewczynek, widać jak doskonale znają mamę :D
U mnie też była ulewa i piwonie od razu inaczej prezentują się - albo połamane łodygi, albo nasiąknięte kwiatostany.
Upały ponoć mają potrwać dobre kilka dni niestety.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Na tych ogólnych zdjęciach widać ogrom Twojego ogrodu i pracy, którą w niego włożyłaś ;:180 . Na piwonie warto czekać a czas leci tak szybko, że zanim się obejrzę będę miała spore kępy ;:oj . Zakwitła mi Władysława i zgadza się odmiana :heja . Kolejna otwiera swój kwiat i na razie nie umiem rozszyfrować czy jest zgodna odmianowo ale prawdę powiedziawszy jaka by nie była to i tak będę się cieszyć :lol: . Poza tym upatrzyłam u Babci mojego eMa dwie odmiany, których nie mam więc będę ładnie uśmiechać się o kawałek kłącza ;:224 . Prezent od dziewczynek dostałaś przepiękny ;:215 . Fajnie jak dzieci wiedzą czym sprawić radochę rodzicom ;:108 . Róże cudnie rozpoczęły ale na prawdziwe WOW trzeba poczekać jeszcze kilka dni ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Urocza kompozycja misowa Wiolu! W ogóle cały ogród masz zachwycający... i jaki porządeczek! ;:167
Piękny prezent! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiola. Ja też na Dzień Matki dostałam gadżety ogrodowe. Piękne są kwity róży Rose de Tolbiak. W tym roku kupiłam Rosemoor. Jeszcze malutka bo niedawno wsadzona na stałe miejsce. Podobają mi się jej kwiaty, zwłaszcza ten rumieniec. Przyglądam się róży Mme Hardy, a właściwie jej liściom ? Czy ona jest niedożywiona ? U mnie róże też mają takie liście z przebarwieniami.

Wszystkie róże masz cudne. ;:167
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wielu Twoja Coral Sunset mnie oczarowała. Jest zjawiskowa. Jak długo ją masz?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wczoraj po południu miałam niezapowiedzianych gości. Posiedzieliśmy sobie do późna i czasu zabrakło aby wstawić obiecane fotki :D

Alu, pogoda bardzo niesprzyjająca dla piwonii, ale nie tylko. Gwałtowne burze na przemian z niesamowitymi upałami. Po różach też to niestety widać.
A chciała bym żeby kwitły jak najdłużej.
Zawsze po kwitnieniu róż dopada mnie kryzys ogrodniczy, z którego ciężko mi się wygrzebać. Oby i w tym roku tak nie było :roll:

Ewelinko, piwonie kupowałam wiele lat temu i chociaż przeważnie były to pomyłki, to i tak się z nich cieszyłam, bo nie miałam żadnych. Problem teraz mam taki, że nie znam ich nazw. Nawet bardzo mi to nie przeszkadza, ale gdybym chciała zakupić jakieś nowe, to przydało by się wiedzieć co już mam, bo ze zdjęć to czasem trudno porównać.
Z pewnością babcia nie odmówi Ci sadzonek piwonii. A potem to jaka wspaniała pamiątka będzie - na lata ! :D

Basiu, dziękuję, ale do porządeczku to dużo brakuje.
Staram się na zdjęciach pokazywać tyle ile chcę żeby było pokazane. Sporo nie widać :oops:

Ewa, Tolbiack ma przepiękne kwiaty w stylu angielek. Już uwielbiam tą różę, a jak pięknie pachnie ...
Rosemoor też młoda z ubiegłego roku. Póki co ma strasznie nietrwałe kwiaty.
Fakt, że trafiła z kwitnieniem na upały.
Mme Hardy, ma tylko kilka takich listeczków przebarwionych i akurat załapały się na fotkę. W całości krzak wygląda zdrowo i okazale. Na razie zbytnio się tym nie martwię, bo nie jest to jakoś bardzo nasilone na tych moich różach.

Aneczko, piwonia o którą pytasz rośnie na tym miejscu juz z 5 lat, ale wcześniej 2 razy była przesadzana i teraz w każdym z tych miejsc gdzie wcześniej rosła odbiła i nawet już kwitnie.
Mocarna z niej odmiana :lol:

Obiecane wczoraj zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu pomyłka w podpisie. To jest róża The Bishop

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola prezent fajny, córki wiedzą co ci do ogrodu potrzebne.
Różankę masz ogromną, kwiaty cudnej urody. Chylę czoła ;:180 za znajomość wszystkich nazw odmianowych, podziwiam bo u mnie to wszystko ulotne, pamiętam ale krótko.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Och Wiolu, jakie różane cuda ;:167
Wszystkie okazałe, bujne, królowe w ogromnym ogrodzie jak w sali tronowej ;:167 Zawsze wzdycham za tym oddechem i przestrzenią jak do ciebie zaglądam, choć mogę się tylko domyślać ile to pracy kosztuje i wysiłku.
Prezenty od córek klimatyczne. Nie mam żadnej fuksji i chyba czas to zmienić...Niegdyś miałam ich wiele i piękne, duże okazy.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród pełen róż

Post »

O jaka piękna ta Coral Sunset ;:oj Ostatnio mnie wzięło na puste piwonie. A skoro do tego taka wytrzymała z niej panna, to mus będzie ją kupić ;:224
U mnie to nawet nie to, że nie lubię pielić warzywnika, ale gdy ciągle brakuje czasu, to trzeba wybierać najpilniejsze sprawy, a że warzywnik najmniej widoczny to zawsze zostaje na koniec :oops:
Pięknych widoczków się u ciebie naoglądałam, a co to będzie gdy zakwitną wszystkie róże...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”