Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

O ;:224 ;:224 ;:224
Ile papryk!Ile innych warzywek, malinek.Oj wszystko cieszy.
Hortensje piękne ;:63
A co to za cudna wielka kępa trawy przed kobeą ??No, cudniasta!!
A dalie jakie piękne.I te kształty, kolory. ;:215
Fajnie, że mamy inne jest co podziwiać ;:108 ;:108
Ech zakupki się cebulowe zaczęły..A ja jeszcze nic nie kupiłam :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu plony pierwsza klasa ;:333 malinki wyglądają bardzo apetycznie :)
Widzę, że cebulki już też kupujesz na wiosnę :) będzie co sadzić i podziwiać ;:108
Ogród jak zawsze w rozkwicie u Ciebie i jest co podziwiać :wit
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród pełen róż

Post »

:wit :shock: Mamuniu jakie zbiory i papryczki i malinki mniam ;:oj . Jak patrze na takie piękne hortensje i trawy to uświadamiam sobie ile mi jeszcze chciejstw brakuje w moim ogrodzie .Ślicznie ;:oj
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu :wit
Twoje róże od kiedy zaczynają kwitnąć to już zachwycają i tak ciągle do późnej jesieni.
I zdrowe i piękne odmiany I mnóstwo kwiatów. I to są róże. ;:215
Nie to co moje. Ech...Szkoda mówić ;czy pisać. :evil:
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu gratuluję, że udało się z arbuzami. ;:138 Wyglądają pysznie. :wink:
Ja też siałam parę lat temu ale miałam tylko same liście. Zachęciłaś mnie do ponowienia próby wysiewu tych soczystych owoców.
Ogród letni prezentuje się cudownie i dużo się dzieje.
Papryki, pomidory, cukinie + cebula piekłam w piekarniku i wyszło bardzo pysznie.
W ogóle na kolację można upiec blachę papryki(potem ściągnąć skórkę) i bez problemu rodzinka zje.
Coś pysznego....pierwszy raz w tym roku robiłam pieczone warzywa i jestem pod wrażeniem.
Jakbyś miała chwilkę to poproszę o przepis na "coś" z cukinii z cytryną...pisałaś, że potrzebujesz dwa słoiki. :wink: :D
:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, ależ masz plony ;:oj Nadzwyczaj udane. A dalie po prostu zjawiskowe. I nawet kobea kwitnie. Moja padła z powodu suszy :( Naoglądałam się, pocmokałam z zachwytu. Towarzyszka Fruzia słodka, lubię tą rasę piesków, bo są bardzo towarzyskie. Moja czarnuszka ususzona w wazonie, ale trochę jej zostawiłam w gruncie, żeby za rok zdobiła.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, nadrobiłam zaległości. :D
Zbiory warzyw masz imponujące ;:138 , a przetwórstwo to chyba przemysłowe ;:306
Twoja Emma jest zachwycająca. U mnie w tym roku o pierwszeństwo w ogrodzie różanym walczy Geaham Thomas z Queen Anna. To dwie chorowite róże, a w tym roku liści do samego dołu, do września.
Ciekawe co to za placek z dżemem cytrynowym :?:
A ten dżem z cukinii do jedzenia dobry :?: Fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu pospacerowałam sobie u ciebie.... cudnie jak w raju... :!: Aż lepiej sie robi na duszy w tej jesiennej szarudze.
Czy twoja piwonia Coral Sunset jest pachnąca może? Czy masz też może Sarah Bernardt; bo właśnie ją kupiłam i się tak zastanawiam...
bo ja chcę piwonie pachnące wreszcie dopaść...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Nadrabiam zaległości po kilkumiesięcznym niebycie i dopiero teraz dopisuję się do kolejnej części :oops:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, wszystkiego dobrego w Nowym Roku Ci życzę ;:196 . Szalonych kwitnień, mnóstwo zdrowia i czego sobie życzysz :wit . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam wszystkich w Nowym Roku :lol:
Po kilkumiesięcznej przerwie znów poczułam jak powoli rozpala się u mnie zapał ogrodniczy :lol:
Póki co ogród śpi pod grubą kołderką i niech tak jeszcze pozostanie a tymczasem planuję sobie pierwsze zasiewy zarówno kwiatowe jak i warzywne.
Już niedługo trzeba będzie zacząć kompletować nasionka, potem pojawią się pierwsze wysiewy na parapecie i jakoś zleci do wiosny.
Warzyw chyba będzie więcej niż w ubiegłym roku a kwiatów mniej. Na pewno nie będę siała już dalii. Sporo z nimi roboty, a efekt taki sobie :roll: I kolory też nie trafiły mi się takie jak lubię, więc postanowiłam je odpuścić. Ile się da będę wysiewać do ziemi, albo chociaż pod szklarenką, żeby do minimum zredukować zastawione parapety :roll:
Większych zakupów roślinnych nie planuję z wyjątkiem kilku dalii. Na nowe róże już niestety nie mam miejsca i choć są takie, które mnie niesamowicie kuszą, to jednak rozsądek bierze górę.
W pierwszej kolejności zabiorę się chyba za wybór odmian pomidorów, bo miniony sezon był klapą pod tym względem. Pod osłonami gotowały się w gorącu i wykańczał je przędziorek a na polu dopadła je zaraza zanim na dobre zaczęłam zbiory :( Troszkę zjedliśmy, ale na przetwory musiałam kupić.
W tym roku chyba zdecyduję się posadzić tylko w gruncie i tu mam prośbę o polecenie mi dobrych odmian.
To tak w wielkim skrócie, co planuję na ten rok a jak wyjdzie to okaże się w trakcie :D
Postaram się już częściej zaglądać na fo i na pewno dam znać jak coś ruszy z nasionkami :wink:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, witaj z powrotem. Ja od kilku dni przeglądam wątki warzywnicze, kwiatowe. Już mnie swędzą łapki. :D I chciałam posiać dalie, ale czytam, że nie warto? No cóż, albo się przekonam, albo posłucham dobrej rady. Florian zamieścił w sprzedażowym takie odmiany, że tchu nie mogę złapać. Aż się boję tam zaglądać. ;:224
Ja też ograniczam miejsca na wiosenne kuwetki, bo miałam regalik domowy, bardzo fajna sprawa. No, ale jak się ma małe koty, a takowy u nas jest to z tym regalikiem porażka. W zeszłym roku była mała inna kotka....co ona wyprawiała z tymi zasiewami. W tym sezonie liczę tylko na parapety.
Ja miałam ładne pomidory w zeszłym roku, a uprawiam tylko w gruncie. Niestety, nie powiem Ci jakie miałam odmiany, ale wszystkie dostałam na zeszłorocznej wymianie nasion na FO. Popytaj na wątku z pomidorami, doradzą. A jeszcze może mają dziewczyny i poślą. Ja zebrałam nasionka tylko z dwóch odmian, jak dla mnie najsmaczniejszych i takie posieję. Dostałam jeszcze w gratisie od firmy, w której zamawiałam nasiona, 3 różne odmiany, to się pobawię.
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Jak miło czytać, że nie tylko ja na razie nie planuję większych zakupów roślinnych :lol: . Już myślałam, że ze mną coś nie tak :;230 . Róż nie zamawiałam, lilii też nie ;:131 . Jeśli kupię to jakieś rośliny jednoroczne do donic, no chyba, że jednak zdecyduję się coś wysiać i z sukcesem wyjdzie z ziemi. Na razie wraz z dziećmi cieszymy się z zimy i sankowych szaleństw a na planowanie wiosny mam jeszcze czas :wink: . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”