Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u mnie to samo - ekspresowo przekwitają kwiaty... czasami rano widzę pąk, wieczorem jest pełen rozkwit, a na drugi dzień już śladu po kwiatku nie ma. ;:222
Na ostatnim zdjęciu uroczy duecik! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród pełen róż

Post »

No może i za szybko wszystko przekwita, ale za to kwitnienia są w tym roku wyjątkowo obfite... Oczu nie mozna oderwac od twoich zdjęć ;:173
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu Twój ogród strasznie mnie kręci. Ma jakiś taki romantyczny, ulotny szlif, do którego trzeba artystycznej duszy właściciela. U ciebie to jest. Róże masz cudownie piękne, okazałe, niestłamszone niczym. Reszta roślin tylko pięknie podkreśla ich urodę. Dużo tu widzę chciejstw wszelakich. Może kiedyś, w innym miejscu/ w innym życiu...
Jaki duży jest Twój ogród? Bo chyba jeszcze o to nie pytałam..
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, u Ciebie prawdziwe różane szaleństwo ;:215 Pięknie i obficie kwitną królowe. Każdą trzeba pochwalić, bo naprawdę dają prawdziwy popis ;:138
Pytałam Cię kiedyś o The Lark Ascending, ale tym razem chciałam podpytać o wielkość krzewu. Jak duża jest u Ciebie? Mam miejsce na wysoką różę i właśnie ona nie daje mi spokoju od zeszłego roku... :;230
A i jeszcze jedno...Gdzie kupiłaś Leander?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, miód na moje serducho takie fotki. No co te róże w sobie mają?? :D
Świetne masz te obeliski, a parasolka wymiata :uszy
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Mam wrażenie, że wraz z nastaniem kalendarzowego lata zrobiło się .... jesiennie :(
Jest zimno, wietrznie, pochmurnie a w nocy temperatura spada poniżej 10 stopni. Bardzo dziwny jest ten rok.
Róże już w zasadzie po głównym kwitnieniu. Oczywiście są na krzakach jeszcze kwiaty, ale to już nie to ;:185 Trochę smutny ten widok. Codziennie ścinam przekwitnięte kwiaty, aby szybko pobudzić je do tworzenia nowych pąków i aby jeszcze w tym roku zachwyciły.

Zdjęć zaległych mam bardzo dużo i pozwólcie, że dziś właśnie od nich zacznę.
Znam siebie i wiem, że zimą nie wstawiam tzw odgrzewanych kotletów a szkoda by było ich nie pokazać, jak już zdołałam zgrać i wgrać na serwer.

Najpierw jednak odpowiem :D

Alu, z chwastami walczę odkąd mam ogród i wygrać z nimi nie mogę. Wystarczy, że na moment odpuszczę lub wyjadę a one zarastają w mig a potem nie daję rady zapanować nad nimi. Tak też jest i teraz. Chodzę, wyrywam a one ciągle się pojawiają.
Pogoda zrobiła się wręcz zimna. Zamykam już nawet na noc szklarnię z pomidorami i foliak z paprykami, ale pomidory mam też na zewnątrz i aż się boję. Kto to widział pod koniec czerwca 8 stopni nocą :roll:
Jak chcesz Alu, to mogę Ci podesłać sadzonki naparstnicy. Mam nawet takie, które rosną w multipaletach, więc nawet teraz powinny się łatwo przyjąć.
Jak chcesz to zobacz sobie w wątku sprzedażowym. Tak chyba wstawiłam zdjęcie.
Maków i ja się dorobić nie mogę :roll: No ale z naparstnicami próbowałam kilka lat i w końcu 'zaskoczyły' , więc jak będę uparta to może kiedyś i maków się doczekam :lol:

Tereniu, Emma to piękna róża. Kiedyś bałam się takiej kolorystyki, ale przekonałam się i nie wyobrażam sobie ogrodu tylko w samych chłodnych barwach (choć nie ukrywam, że takie najbardziej mi leżą ). Róże przesadzane tak już mają, że muszą odchorować, zwłaszcza duże kilkuletnie krzaki. Bardzo nie lubię tego robić, ale czasami trzeba. Ważne, że żyje, więc na pewno się odbuduje i będzie zachwycać kwiatami. ;:173

Dorotko, szałwią się nie martw. Pewnie było tak jak piszesz - za sucho. Jak będę miała siewki, to mogę Ci podesłać :D

Basiu, w upalne dni i u mnie ekspresowo kwiaty przekwitały, zwłaszcza na młodych krzewach. Wiele starszych też nie zgrzeszyło długością kwitnienia. Smutne to. Zawsze o tej porze miałam jeszcze pełnię kwitnienia a teraz jest już po ... :roll:

Małgoś, na pogodę i długość kwitnienia nic nie poradzimy. Trzeba cieszyć się tym co jest :D

Moni, już kiedyś wiosną komuś pisałam, że całość będzie miała około 30 arów, ale to nie tylko ogród, ale i część warzywna a nawet część 'zapuszczona'. Ciężko dokładnie określić.

Dorotko, Skowronek nie jest jakichś wielkich rozmiarów. Mój będzie miał może że 130 - 140 cm i nie zauważyłam, żeby bardzo wybijał w górę.
Fajnie, że cię kręci ta róża, bo cudna jest ;:167 ale jak interesuje Cię jakaś naprawdę wysoka, to raczej ta się nie nadaje.
Leander mam już wiele lat i kupiłam go albo w Rozarium albo we Flo. Już nie pamiętam dokładnie, ale na pewno w którymś z tych dwóch miejsc.

Małgoś, róże faktycznie przyciągają jak magnes i jak już raz człowiek jakiejś ulegnie, tak już przepadł. :lol:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

A teraz porcja zaległych zdjęć jeszcze z początku czerwca :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

I kolejne, mam nadzieję, że Was nie zanudzę, ale tyle mam tych zdjęć że nie mogę zdecydować się żeby pokazać tylko kilka :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Prawdziwa uczta Violka dla mnie. Szczenkę zbieram i podziwiam. ;:138
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ja też ;:167
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu przepiękne różyce :) nie ma co się zastanawiać musisz wszystko pokazywać :) ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Na takie cudne różane widoki to mogę tylko się gapic i podziwiać.
A z drugiej strony ciągle zadaję sobie pytanie czemu u mnie tak obficie nie kwitną. :?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cześć Wiolu :wit
Pięknie kwitnie wszystko. Te trzy fotki pod rząd to szałwie (fioletowa, biała, różowa)? Ogromne łany, fajnie wyglądają.
Novalis jednak dopisuję, wahałam się, ale jednak jest boska. W ogóle kiedy patrzę na Twoje róże, to mam kolejne pozycje do kupna :wink:
Lady of Shalott śliczna, też chcę taki krzaczek.
Ja też dzisiaj marudziłam, że co to za lato zimno, ciemno, ani deszczu, ani słońca. Ale może zmieni się? Przez te majowe upały wegetacja tak strzeliła, że kwitną teraz rośliny późnoletnie.
Za naparstnice dziękuję, ale też wysiałam nasiona (maku też), rośnie sobie teraz na balkonie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”