Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród pełen róż

Post »

Podglądam fajne róże i jeżówki, lubię jak jest dużo zdjęć, powojniki też kocham, a w Jana Pawła tez zwątpiłam.
Może niepotrzebnie wyrzuciłaś przeterminowane nasionka, ja korzystam z takich i najczęściej nie ma problemów ze wschodami. Są wytrzymalsze niż termin wazności :wink: .
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu, widać, że bardzo obficie zajmujesz sobie ten zimowy czas (nasionkami) :D
Czosnki w kapersach wyglądają bardzo obiecująco, to takie wdzięczne rośliny, u mnie uchowały się bardzo długo a i przekwitłe i zasuszone ładnie wyglądały na rabacie. Te z fotki będą z pewnością ozdobą rabat ;:215
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, urokliwe te Twoje zakątki. Kocham róże, powojniki i jeżówki, więc u Ciebie czuję się jak ryba w wodzie. ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ilość nasion powalająca, oj będzie się działo. Jesienne nasadzenia tez imponujące.
Zainteresowały mnie nasiona czubatki ubiorkolistnej, na pierwszy rzut myślałam że są to jesienne kwiaty Michałki czy Marcinki. Zaczęłam czytać i bardzo ciekawe kwiatuszki, nadające się do donic, czy już je kiedyś wysiewałaś, jeżeli tak to podziel się doświadczeniem.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Sporo śniegu nasypało przez weekend. Chociaż niezbyt go lubię, to niech już będzie. W razie mrozów roślinki będą miały troszkę cieplej.

Aniu, Minnie - już w tym tygodniu będę ruszać z wysiewami. Zacznę chyba od papryk. Potem będą pomidory i zobaczę jak z resztą. Sporo pójdzie wprost do gruntu i dużo też wysieję w mojej szklarni na przełomie marca i kwietnia (oczywiście zależy to od pogody)
Dobrze nasłonecznionych parapetów mam mało i muszę się ograniczyć do naprawdę koniecznych wysiewów.
Czosnki już miałam w ub. roku, ale same niebieskie. Teraz udało mi się jeszcze te białe dokupić. Długo zdobiły rabaty, bo zostawiłam je po przekwitnięciu i takie zaschnięte kule, też fajnie wyglądały
Tu fragment takiej rabatki z czosnkami :D

Obrazek

Ania, AnaAn - oby tylko zima szybko minęła, bo jak będę sobie tak dalej umilała czas, to zbankrutuję do wiosny :lol:

Anida, wyrzuciłam nasionka naprawdę stare. Niektóre nawet pięcioletnie. Trochę mi się też rozsypało w pudełku, więc wyjścia nie było. Poza tym była to okazja, do uzupełnienia zapasów i zrobienia zakupów :lol:
Do eksmisji powojnika JP II przymierzam się już kilka lat i zawsze jakoś zapominam. Muszę wreszcie to zrobić, bo tylko szpeci mi tą rabatę z powojnikami. Już zdecydowałam co tam posadzę. Też będą włoskie - 4 już tam rośnie. Myślę że fajnie zgrają się zarówno terminem kwitnienia, jak i kolorystycznie.

Malvy, już wspaminałam wcześniej, że sporo suchych czosnków zostawiłam w ubiegłym roku na rabatach. Szkoda było mi wycinać, bo ładnie wyglądały. Poza tym liczę że trochę mi się może rozsieją i będę miała za jakiś czas duuuuużo czosnków :lol:
Mam nadzieję że te białe również fajnie wpasują się w rabaty :D

Pashmina, no to mamy dużo wspólnego :D Ja uwielbiam jeszcze wszystkie kwiaty pasujące do róż czyli m.in. naparstnice, ostróżki, dzwonki, szałwie ...

Dorotko, czubatkę siałam już przez dwa lata i jestem zachwycona nią. Uprawiam ją tylko w donicach. Najpierw sieję w małych doniczkach produkcyjnych takie gotowe kępki. Mniej więcej tak jak lobelię się sieje. Sieję w kwietniu i cały czas trzymam w szklarni. JAk mówią o zimnych nocach to zabezpieczam. W maju po przymrozkach wysadzam już na stałe miejsca. Dzięki nim wiosną dużo mniej kupuję na targu jednorocznych.
Problem jest taki, że w drugiej połowie lata już się wyradzają i gorzej wyglądają. Ale to też nie wszystkie. Te dobrze podlewane i rosnące w zacienionych miejscach dłużej zachowują dobrą kondycję.
Zobacz jak pięknie mi kwitły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Podglądałam wątek, ale zawsze z pisaniem mam problem :wink: .
Nie będę oryginalna - cudny ogród. Ostatnie zdjęcie, "balkonowe" to mistrzostwo. Piękna stylizacja. I ten dmuszek.... diabelec mnie się nie udaje... Nie wschodzi mi, a siałam dwa razy. :?
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zdjęciami przekonałaś mnie do czubatki, na pewno nasionka kupię, teraz główkuję ile torebek. Z jednej ile donic można obsadzić. Napisz z jakimi roślinami najlepiej je skomponować, bo wydaje mi się, że to jest dobry doniczkowy wypełniacz.
Czosnki pięknie wyglądają ;:215 muszę i nad nimi pomyśleć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zdaje mi się, że masz The Lark Ascending... :?: Skrobnij o niej trochę informacji, bo chociaż same kwity nie są zbytnio w moim guście, to od roku przyciąga mój wzrok ich ładna barwa. I to nie daje mi spokoju ;:209
Nie podoba Ci się Carolyn Knight? Czy może chodzi o słabą sadzonkę?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . U nas też biało i dzieci mają radochę ;:224 . Spróbuję wysiać tą szałwię a poza tym bardzo spodobała mi się ta czubatka ;:173 . Kolorystyka moja i pięknie wygląda w koszach wiklinowych u Ciebie ;:215 . W oko wpadła mi też skrzynka po jabłkach w takim fioletowym kolorku :lol: . Czosnki uwielbiam ! Jesienią posadziłam ich sporo i jestem ciekawa efektu ;:224 . Ja też zostawiam część główek ale nie wszystkie bo one strasznie się sieją ;:oj . Przynajmniej u mnie. Ciekawa jestem ile lat trzeba by czekać na takie kule z tych siewek ;:173 . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

A to mnie zmartwiłaś swoją opinią o Carolin Knight ;:202 Pokładałam w niej ogromne nadzieje. Już sam kolor mnie oczarował, oczywiście tylko na fotklach, bo moja to dopiero jesienny nabytek. Będę jej się przyglądać z nadzieją, może jednak mnie nie zawiedzie. Miałam już tak z Lady Emmą of Shalot. Pierwsze kwitnienie zupełnie do bani, kwiaty pełzające po ziemi wprawiały mnie w konsternację. Na dodatek naczytałam się samych pozytywnych opinii na jej temat, już myślałam, że tylko źle ją oceniam, że mam na nią spaczone spojrzenie. Z każdym kolejnym kwitnieniem było już tylko lepiej. Może tak będzie i z Carolin?
Letnie fotki są cudowne, wszedzie na wyścigi wspominamy ;:138 Przynajmniej trochę ożywiamy biało-szary krajobraz za oknem ;:108
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu bardzo ładne czosnki :) i sporo ich, a ta czubatka, faktycznie fajne uzupełnienie i wypełniacz :) niestety ja to nie mam za bardzo miejsca na sianie hihi, a jak już posieje prosto do gruntu to wszystko znika :) więc będę musiał podziwiać u Was :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu dopiero zaczynam przeglądać Twój wątek, ale już muszę powiedzieć, że ogromnie podoba mi się kolorystyka, zwłaszcza ta z pierwszego zdjęcia ;:138 Czosnki - prześlicznosci ;:167 A po zakupach nasionkowych poznaję, że masz też warzywnik. Ja akurat choć lubię kwiaty, to najchętniej zaglądam do warzywników :wink: Może dlatego, że prócz tego że są piękne, to można nasycić nimi nie tylko oczy :lol: Bardzo cieszę się, że zajrzałam do Twojego ogrodu i czuję, że zostanę na dłużej ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu też mnie różomania wzięła :wink: ale niestety mam mało miejsca w ogrodzie stąd moje pytanie do ciebie podaj mi trzy twoje róże takie the best pod każdym względem, takie że jakby ci wymarzła to byś jak najszybciej chciała je kupić.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”