Pierwsze koty za płoty cz.lll

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Po zupełnie bezchmurnej nocy, wstał równie bezchmurny poranek. W nocy znowu troszkę ścisnęło mrozem i rośliny obsypały się klejnotami. W sumie nie powinno mnie to zupełnie dziwić, w końcu mamy czas karnawałuObrazek Kiedy więc, jak nie teraz miały wyciągnąć brylantowe kolie i diademy? Wczoraj nie udało mi się wyskoczyć z aparatem, bo niestety musiałam zarabiać na życie, za to dzisiaj szykowałam się od rana. Jednak nieźle musiałam się powstrzymywać, bo słońce ciągle nie chciało wyleźć zza domów. A przecież wiadomo, że wszelkie świecidełka dopiero w jego blasku w pełni pokazują swoją urodę. Kaprysa musiałam przekonać, że jeszcze naprawdę nie chce mu się siku, że kilkanaście minut spokojnie wytrzyma :;230 I w końcu się pokazało ;:3 Cały spacer podążaliśmy za jego promieniami :tan , a ono kawałek po kawałku rozświetlało świat

Obrazek

Obrazek

Marysiu, mimo iż zima nie jest moim żywiołem, to jednak przyjmuję, że taki mamy klimat ;:108 Wolałabym, żeby jednak wszystko szło swoim torem tak jak powinno być. Takie temperatury nie są normalne w grudniu czy styczniu ;:303 Obawiam się, co zastaniemy w ogrodach, jeśli teraz ściśnie porządnie mrozem. Część roślin na pewno odpoczywa i tym raczej nic nie grozi, ale róże? Z niedowierzaniem patrzyłam na młode listki lub na czerwone, nabrzmiałe nosy na swoich panienkach. One aż rwą się do życia, więc te kwiaty pod chochołami to całkiem możliwy scenariuszObrazek
Miło mi, że w końcu wszystko się wyjaśniło i nasionka do Ciebie dotarły ;:215

Obrazek

Gosiu, czytałam u Ciebie co się dzieje z Fleszem, ale może jeszcze się to wszystko odwlecze? Piszesz, że jest w dobrej formie, w tym cała nadzieja ;:218 Nasze psy są w podobnym wieku, więc też już niestety o tym myślę.
Kaprys tak śmiesznie kłapie zębami jak chce upolować komara lub jakąś inną uciążliwą muchę. Oczywiście jeszcze nigdy mu się to nie udało ;:306

Obrazek

Elu, co roku mam ten sam dylemat ;:303 Ale u mnie nie tylko na parapetach brakuje miejsca, ale i na działce robi się już coraz większy tłok. Na razie jednak nie chcę zmniejszać trawnika, najzwyczajniej w świecie nie będę miała kiedy tego obrobić. A ja lubię nie tylko tam pracować, ale i odpoczywać :tan Leżaczek, dobra książka, kawa a czasami piwko ;:136 Hmmm......rozmarzyłam się :lol:

Obrazek

Dorotko, przepowiednie pogody trochę się zmieniły ;:108 Jednak ciągle ta zima taka byle jaka i bez śniegu. Ostatnio w nocy mrozi, ale za to w ciągu dnia jest tak cudownie słonecznie, że wszystko we mnie się cieszy. Chochoły powychodziły trochę koślawe, ale mam nadzieję, że nie wpłynie to ujemnie na ich funkcję. Pnącym panienkom ma być ciepło i w końcu może będą pnące ;:306
A na zdjęciu jest Osteospermum czyli stokrotka afrykańska. Teraz pojawiło się tyle nowych odmian, że jest w czym wybierać. Kupiłam trzy różne i ta kwitła najlepiejObrazek

Obrazek

Lucynko, jak miło takich słodkości posłuchać ;:196. Aż się zaczerwieniłam z przyjemności :oops: Chleb piekę już od ponad dwudziestu lat. Początkowo niewiele, bo nie bardzo było skąd wziąć mąkę żytnią, teraz właściwie już nie jemy kupnego ;:108 Każdy z nas robi coś wyjątkowego dla innych, a co dla nas jest czymś normalnym. Małe pszczółki mnie urzekły, nie tylko są pożyteczne, ale i do tego śliczne. Pokazują się bardzo wcześnie i od razu robi się gwarno w ogrodzie :tan Ogromną przyjemność daje mi ich obserwowanie.
Za pochwały dziękuję ;:196

Obrazek

Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Dla mnie zima jest ładna tylko na zdjęciach ,jestem zdecydowanie słoneczno-ciepłolubna,mówię oczywiście o normalnym rodzimym cieple ,nie o tropikach :twisted: upałów nie znoszę ,a jak już są szukam cienia,u mnie też przymrozek,niewielki bo rano było -2,ale jednak....
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

I u mnie dzisiaj przyszroniło ,o 7 rano było na I p.-5st. Niestety dzień dla foto dla mnie stracony był bo inne plany na dzisiaj miałam choć ze ;:3 , które raźnie przyświecało skorzystałam spacerując w mieście... To był bardzo przyjemny dzień... Tobie się udało Iwonko dzisiejsze fotografowanie! ;:63 Ja z aparatem wyszłam wczoraj mimo padającego delikatnie śniegu..i też kilka fotek strzeliłam...no czymś trzeba się zająć zanim Pani Wiosna nas nawiedzi... :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Jak pięknie wszystko oszronione, może w końcu zima nadejdzie.
Chleba nie piekę, dwa razy mi super wyszedł, a później nigdy mi się nie udał zawsze w środku miałam zakalec ;:145 Nieraz mam ochotę spróbować jeszcze raz, ale nie mam odwagi kolejny raz ponosić porażki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Jakie piękne zimowe zdjęcia, Iwonko! ;:138 ;:138
Kocham takie klimaty ;:215 , a u mnie wprawdzie lekusieńki mrozek trzyma, ale takich widoków niet. ;:185
Słonko też już się na nas pogniewało ;:223 i schowało się za chmury, a choć nic z tych chmur nie spadło, to nie było miło. ;:131

Dobrej nocki, Iwonko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Ładne zdjęcia Iwonko, wydobyłaś urodę z resztek ogrodowych :D
Coś czuję, że całą zimę zabrali Amerykanie, bo dzisiaj kopałam trawkę moim pierzastym i po cieniutką deseczką znalazłam nie tylko nagusa ślimaka ale i jego jajka, które na ogół wykopywałam z głębszych warstw.
Nie wiem czy się cieszyć czy nie? Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Witaj :wit . Ależ ładną wiosnę przywołałaś ;:138 . Ja nawet tego roku żadnej rośliny włókniną nie okryłam bo póki co jest za ciepło . Trochę się martwię tym ciepłem bo rośliny mogą szybko ruszyć i będzie problem. Oby jednak nic takiego nie miało miejsca . Jeszcze nie robiłam obchodu ale z tego co widzę z okna to niektóre rośliny jakby poczuły wiosnę :shock: . mrożone zdjęcia też bardzo ładnie pokazałaś ;:215 . U mnie na razie łagodnie, bez większego mrozu . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Witam się miło :wit

A propos stokrotki afrykańskiej, to mi sklepowe w tym roku w ogóle nie chciały kwitnąć! Kupiłam śliczne dwie, jedna różowa, druga żółtobrązowa, krępe i pełne kwiatów, a po posadzeniu pokwitły jeszcze tydzień i do widzenia ;:224 Moje z siewu za to są nie do zdarcia i kwitły jeszcze w grudniu.
Takie letnie fotki cieszą bardzo ;:333 A zimowe też mi się bardzo podobają, przypomniało mi się takie ćwiczenia w podstawówce z fizyki, ze sznureczkiem w szklance solanki, jak się kryształki na włoskach wytrącały, to na tym zdjęciu identycznie to wygląda ;)
Obrazek
Klejnociki!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Pięknie lodowe diamencik skrzą się w słonku . Spacer po lesie i łąkach, słoneczny mroźny dzień, czy to nie jest cudowne,to uwielbiam zimą.
Mam nadzieje,że doczekam się jeszcze takich dni tej zimy.Iwonko, dziękuje za zdjęcia. ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko, dawno nie zaglądałam, ale powoli się budzę i nadrabiam zaległości w zaprzyjaźnionych wątkach :)
Masz oko do zdjęć ;:138 Wydawałoby się, że takie 'zwykłe' zasuszone trawki, a na twoich fotkach wyglądają bajecznie ;:180 Umiesz wspaniale pokazać urodę nawet najmniejszego ździebełka.To wielki dar! Powinnaś wystartować w jakimś konkursie fotograficznym.

PS. A rowerowa torba od Mikołaja - pierwsza klasa ;:215 Sama marzę o czymś podobnym
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

To się Mikołaj nadźwigał biedny tylu prezentów :D Piękny ten twój Kaprys ;:108
Widzę, że i u ciebie kwiatom pomyliły się pory roku :shock:
Super wyglądają te gałązki "maczane w cukrze" :wink: choć zdecydowanie wolę kolorową wiosnę ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko :wit
Z wielką przyjemnością obejrzałam twoją wiosnę wspominkową.
\
Ach cudne kolokri i roślinki.
Ale i te śnieżne, oszronione wyglądają całkiem uroczo.
Teraz pomroziło.Ale u mnie śniegu zero.Pomału mróz lżeje.I może dobrz, może żle.Wszak to zima jeszcze.
Do marca i do wiony daleko.
To niech teraz będzie ona, a potem prawdziwa piękna wiosna.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pierwsze koty za płoty cz.lll

Post »

Iwonko ,przepięknie pokazałaś rośliny w diamentowej szacie . Natura ciągle nas zaskakuje tym , że po prostu jest piękna a my za każdym razem nadziwić się nie możemy .Zima troszeczkę przypomniała sobie o nas , ale chyba na krótko . trudno , oby nie dokuczyła nam jednak w maju .Pozdrawiam ;:167 U mnie dzisiaj śnieżna zawieja .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”